Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5847165 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Zsp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29745 Dátum: 2020.03.29 10:17:07 »
Sziasztok!
Van egy 2011-es 1.4d Corollám.
Olyat vettem észre rajta mostanában hogy menet közben gyorsításnál 4. Sebesség fokozatban úgy 60 körül,5.fokozatban 80-nál és 6.-ban 100 körül berezonál az egész karosszéria, egy rövid időre aztán a sebesség növekedésével abba marad.
Mi lehet az oka?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Clemi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 100
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29746 Dátum: 2020.03.29 10:42:07 »
Sziasztok!
Van egy 2011-es 1.4d Corollám.
Olyat vettem észre rajta mostanában hogy menet közben gyorsításnál 4. Sebesség fokozatban úgy 60 körül,5.fokozatban 80-nál és 6.-ban 100 körül berezonál az egész karosszéria, egy rövid időre aztán a sebesség növekedésével abba marad.
Mi lehet az oka?
Válaszotokat előre is köszönöm!

Szűkítsük ezt le sebesség tartományra.... én felkeresnék a gumis műhelyt, hogy megnézzék a felniket, melyik üt, vagy melyiken nem stimmel a centírozás.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29747 Dátum: 2020.03.29 11:41:28 »
Ez fordulatszám tartományhoz kötött, nem sebességhez.
Remélhetőleg, csak az 1,4 D4D motorok 3000 körül jelentkező fokozott vibrációja, ami 0 km és koruk óta mindegyiknél megvan. Legegyszerűbben a középső visszapillantó tükör képén ellenőrizhető az élesség eltűnésével.

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29748 Dátum: 2020.03.29 12:42:25 »
Sziasztok,
Erős dilemma előtt állok. Megérezett hozzám a check engine jelzés és a kiolvasás eredménye nem megfelelő katalizátor hatásfok. Nulláztam a hibát de kb 200 km után megint megjött.
...
Szia Clemi!

Eszembe jutott és megkérdezem: van valami azóta ebben az ügyben?
Esetleg megoldódott? Ha igen, akkor mi volt a baja?

petis87

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29749 Dátum: 2020.04.30 21:30:17 »
Sziasztok!
Két kérdéssel fordulok felétek,remélem hozzá tudtok szólni.Az autó egy Toyota Corolla(E11)sedan,Harmony felszerelséggel!
Első kérdésem hogy a hátsó hangszórók vezetékei tényleg gyárilag be vannak fűzve,ha igen akkor merre talàlom?
Màsik kérdésem pedig hogy a fedèlzeti computer hàrom adatot mutat,ebből kettőt tudok(pillanatnyi fogyasztàs,liter/100km-re vetített fogyasztás,de a harmadik adathoz lövésem sincs(valami átlagot mutat?),segítenétek!Köszönöm

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29750 Dátum: 2020.05.03 08:26:35 »
Nem véletlenül mpg, azaz mile(s) per gallon?
Vagy ha range-et ír, az az eddigi átlagból kalkulálva a maradék benzinből még megtehető km-ek száma. Ez nem egészen reális, mert kb. úgy számol, mintha a sárga lámpa felgyulladásakor már csak 1,5-2 l üzemanyag lenne a tankban a tényleges kb. 10-zel szemben.
« Utoljára szerkesztve: 2020.05.03 08:32:05 írta music »
music     

helkis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 184
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29751 Dátum: 2020.05.08 15:47:26 »
2006 Corolla E12 HB -be van már kiforrott fejegység amit érdemes berakni a gyári helyett (usb/bt jó lenne) és továbbra is nyomon követhetőek a fed.comp kijelzései? (fogyasztás pill/álag, stb)

előre is köszi!

géza báttya

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 36
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29752 Dátum: 2020.05.17 14:32:42 »
Sziasztok. tudnátok abban segiteni hogy az én kis corollámban az immobilizert ki lehet e kötni?Ha igen lehet e házilag vagy mester kell .Köszönöm

petis87

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29753 Dátum: 2020.05.24 19:48:08 »
Sziasztok!
Tudna valaki hozzászólni!
Toyota Corolla E11 Sedan-om központizár rendszere megadta magát egyik napról a másikra,mi lehet a probléma!Sajnos még a biztosíték táblához sem találok értelmes fotót,lehet csak az szállt el.Először mindenképpen megakarom nézni ezeket,aztán ha nincs vàltozás akkor szerelő!Segítenétek itt vagy emailben is akár,akinek van biztosítéktábla fotója magyar leírással azt megköszönném!

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29754 Dátum: 2020.05.24 20:33:58 »
Elküldtem privát üzenetben!

Joc78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29755 Dátum: 2020.05.30 10:23:37 »
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Egy 2013. decemberi (1ZRU) Toyota Corollaval rendelkezem. A benne lévő computer csak 4 TPMS szenzor kezelésére alkalmas, sajnos 8-at már nem tud. Téli - nyári felnikkel rendelkezem. Minden évben 2x újra át kell írni a szenzorok azonosítóját, melyről a szerviz rendszeresen megfeledkezik. :T Persze legutóbb már fizetnem kellett volna ezért! Az időről és az autókázásról a szervizig nem is beszélve. Nem is ebbe az irányba szeretném terelni a témát, hisz nem ez a célom, hanem, hogy magam meg tudjam oldani az átírást. A szenzorok értékét ki tudtam olvasni egy Nooelec dongle -val. Átírást viszont nem tudtam megcsinálni, mert nincs megfelelő kábelem (bár sikerült beszereznem egy elég friss szoftver - Techstream). :( Nem akarok vagyonokat költeni. Nem akarok semmi mást állítgatni. A lehető legegyszerűbb, működő megoldást keresem amivel saját magam meg tudom oldani a problémát. Láttam a neten mindenféle OBD2-es bluetooth-os megoldást. Telefonra is van dikert Lexus-hoz, Toyotához TPMS szenzor átíró programot. Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata? Mit érdemes rendelni? Honnét érdemes vásárolni ahol esetleg tesztelni is lehetne mielőtt megvásárolnám a kábelt, OBD2 interface-t?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ronin 8

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29756 Dátum: 2020.05.30 11:19:22 »
A màsik garnitúràba Rakass klónozott szelepeket.4 id kód 8 kerèkre.

Joc78

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29757 Dátum: 2020.05.30 12:24:34 »
Valóban ez lenne a legjobb megoldás, ha még felni vásárlás előtt állnék. :(

Thomas59

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 907
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29758 Dátum: 2020.05.31 08:10:37 »
Ez azt is jelenti, hogyha a gyári szettben, meg a téli garnitúrában 4-5 év után lemerülnek az elemek, akkor érdemes klónozható szelepket venni?

Dnsgabor

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 4
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29759 Dátum: 2020.06.04 20:23:08 »
SziasztoK!

Leírom hogy jártam....

3 hete cseréltek a kocsimon kuplung szettet+váltó olajat. A napokban azt vettem észre hogy valami elkezdett ciripelni a motortérben bal oldalon. Nem morgó hang hanem nyikorgó,ciripelő.Alapjáraton néha csinálja,de inkább gázadásnál hallható menet közbe .Idegesítő. Ez a kuplung lenyomására elhallgat. Alig nyomom be 1-2 cm-re és nincs semmi ciripelés. Ezt a ciripelést kuplung csere előtt nem hallottam,pedig nagyon finomra van állítva a fülem :D Visszavittem a szervízbe ahol csinálták és azt mondták,hogy ez bizony 80% nyelestengely csapágy lesz....vagy lehet a kinyomócsapágy is.Azt viszont gariba cserélik ha hibás.Fura hogy eddig nem hallottam ezt a ciripelést csak a kuplung csere után lettem erre figyelmes.
Valaki járt már így közületek?Olvastam a itt is fórumon hasonló problémát meg más autós csoportba. ..

Üdv,
Gábor