Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5810551 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29610 Dátum: 2019.09.04 17:26:02 »
Lám-lám: a jó öreg 4A-FE még képes örömöt okozni.  :D Sok balesetmentes kilométert hozzá!  :yes:

Köszi!  :D
Tulajdonképpen barátnőmnek vettem, hogy a jogsi megszerzése után tudjon min gyakorolni, de már most azon agyalok, hogy majd utána, amikor ő "jobbra fog váltani" megtartom magamnak, ezt a kocsit vétek lenne bontóba leadni...  :innocent:
El is kezdtem már hozzá szép lassan a feliratokat rendelni a netről, mert szegénykén most csak a piros színű "Si" felirat maradt, megérdemli a Toyota és a Corolla, no meg azt a büszke kis "1.6" feliratokat is.  ;)
Amúgy szegényke elég ütött-kopott, sok helyen már megjelent a rozsda is, de ettől talán még kívánatosabb - no és tegnap okoztam 1-2 meglepetést vele a piros lámpáknál...  :wub: :innocent: :D

Persze furcsa a nagy Avensis után, hogy nincs benne elektronika, no meg anyag sem igazán, de ez az autó másról szól.  ;)
Jövő hét csütörtökön meg kiderül milyen állapotban is van valójában, viszem le a kiskőrösi srácokhoz.
Fékek már nyikorognak, nem spriccel az ablakmosó, és elég konstans zaj hallatszik már alacsony fordulaton is az elejéből (mivel Avensist vezetve nem vagyok semmiféle zajhoz szokva, így nem is tudom micsoda-kicsoda lehet, nagyon remélem a téli gumik surrogása ez-mert sajnos azzal adták a kocsit- és nem valami máris zsebbe nyúlós dolog - de természetesen tisztában voltam és vagyok vele, hogy 180e Ft-ért benne van 1-2 dolog a pakliban. Talán a motorja megér többet, szóval - remélhetőleg - ezt benézte a nepper, mert fent volt az autó előtte 350e Ft-ért is, és van most fent egy másik példány, de az már roncs és full rozsda, meg törött is, és azért kér 150e Ft-t az eladó...  :hmmmm: Mondjuk arról a kocsiról a gyári ködlámpás első lökős jó lenne, mert gondolom ez a kocsi szegény már kaphatott egy koccot, és ezért van rajta csak egy sima első lökhárító.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

edyzol92

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29611 Dátum: 2019.09.05 15:25:37 »
Sziasztok!

E11-es facelift előtti sedan Corollához rendeltem új oldalvillogót (ami az ajtónál van)... Tudja valaki, hogy oda milyen típusú izzó való?


A gond az, hogy az új búra áttetsző, így kellene rendelnem hozzá sárga izzót. Kiszereltem a gyárit és bevittem a bárdiba, de csak egy csaj volt
és azt mondta, hogy ezzel ő nem tud mit kezdeni...  Sajnos a búra leírásánál sincs feltüntetve, hogy milyen izzó való bele...

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3033
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29612 Dátum: 2019.09.05 20:47:14 »
Sziasztok!

E11-es facelift előtti sedan Corollához rendeltem új oldalvillogót (ami az ajtónál van)... Tudja valaki, hogy oda milyen típusú izzó való?


A gond az, hogy az új búra áttetsző, így kellene rendelnem hozzá sárga izzót. Kiszereltem a gyárit és bevittem a bárdiba, de csak egy csaj volt
és azt mondta, hogy ezzel ő nem tud mit kezdeni...  Sajnos a búra leírásánál sincs feltüntetve, hogy milyen izzó való bele...
Üdv!
12V 5W
A Toyodiy-n megtalálod
Bővebben
Neked sárgán villogó kell. Osram Diadem pl.? vagy:
https://dl1.hu/osram-20/4008321149411-auto-auto-helyzetjelzo-izzo-12v-5w-2827-wy5w-w21x95d-2db/cs

Nick83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29613 Dátum: 2019.09.07 15:25:14 »
Sziasztok egy kis segítsegre lenne szükségem.2018 as corollámon indítaskor elalszik majd megvillan az olajégő egy másodpercre majd elalszik h az autó motorja beindul.
Márkakereskedésben cserélték garanciaban az olajszenzort majd a 10000 km nel a kotelezo szervizkor az olajat is 5w30 ast tettek bele 0w20 helyett de a probléma csak fennáll.Mi lehet a baja?

Nick83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29614 Dátum: 2019.09.07 15:28:10 »
1.6 os benzines h ez szamít.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29615 Dátum: 2019.09.07 16:38:51 »
Sziasztok egy kis segítsegre lenne szükségem.2018 as corollámon indítaskor elalszik majd megvillan az olajégő egy másodpercre majd elalszik h az autó motorja beindul.
Márkakereskedésben cserélték garanciaban az olajszenzort majd a 10000 km nel a kotelezo szervizkor az olajat is 5w30 ast tettek bele 0w20 helyett de a probléma csak fennáll.Mi lehet a baja?
Aztán milyen meggondolásból tettek sűrűbb olajat?!  [emoji848] [emoji849]


Tapatalkkal küldve


Nick83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29616 Dátum: 2019.09.08 05:12:20 »
Azt mondták túl híg az olaj és visszacsorog azért villan be,de szerintem kéne legyen egy szelep benne ami ezt megakadalyozza .Ennek olajszuro betetje van.Volt egy seat cordobam annak az olajszűrőjeben volt egy szelep soha nem csinált ilyet.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29617 Dátum: 2019.09.08 11:32:51 »
Azt mondták túl híg az olaj és visszacsorog azért villan be,de szerintem kéne legyen egy szelep benne ami ezt megakadalyozza .Ennek olajszuro betetje van.Volt egy seat cordobam annak az olajszűrőjeben volt egy szelep soha nem csinált ilyet.
Bocs, de ezt a motort a 0W20 olajra tervezték. És mint látható, a vastagabb olaj nem oldotta meg a problémát.
Jól tudod, az olajszűrő tartalmaz egy szelepet, annak ez a szerepe.
Én a fejükre borítanám az olajukat és keresnék egy másik szervizt (én 110 km-re viszem már 10 éve, új korától, mindkettőt).
316e km óta használom azt az 1,6-os motort, csak Avensisben.

Nick83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29618 Dátum: 2019.09.08 12:15:37 »
Igen és mivel csak az olajszűrő betetet cseréltek gondolom, így a hibás szelep ugyanúgy visszaengedi az olajat.Kb úgy csinálok mint Te és keresek egy másikat, a debrecenit dícsérik nagyon.Koszi.

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről


Nick83

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29619 Dátum: 2019.09.08 13:07:21 »
Csak azt tudnám hogy kapott márkaszerviz minősítést h meg egy ilyen egyszerű problémát sem tudnak megoldani. [emoji848]

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről


Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10658
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29620 Dátum: 2019.09.09 12:47:24 »
Mint kiderült, az úgymond akkori csúcsmodell 1.6-os Si felszereltségű autó akadt a horgomra, a 16 szelepes 114 lovas kis harci motorral, ami ezt a pillekönnyű 1040 kg-s karosszériát röpíti - kiegészítve a sportkipufogó hangjával - 25 éves létére is vezetve mosolyt csal az arcomra - és mindezt 180e Ft-ért.  :innocent:
Működő elektromos napfénytetejével és a gyári spoilerezéssel, vasalódeszkával a hátsóján igen kellemes kis autó, és JT-s alvázszámú ráadásul.  :clap: :wub:  :D

És annak ellenére, hogy ritka kivitel, van róla itthoni használt-teszt is, hátha valaki kedvet kap hozzá.  ;) :D
http://tesztelok.hu/toyota-corolla-1-6-si-teszt-sportos-ritkasag-japanbol/
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

milcsi79

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29621 Dátum: 2019.09.09 15:40:05 »
Csak azt tudnám hogy kapott márkaszerviz minősítést h meg egy ilyen egyszerű problémát sem tudnak megoldani. [emoji848]

Tapatalkkal küldve az én SM-A520F eszközömről

Atya ég, hol van ez a "szakszerviz"? Ne, inkább le se írd...
'18 Toyota Corolla 1.6 Valvematic Executive "Éjfekete"
'24 Toyota Corolla Cross 2.0 Executive Skyview "Gyöngyfehér"

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29622 Dátum: 2019.09.10 08:02:25 »
Sziasztok,

Szeretnék egy apró sérülésre javító festéket kevertetni, tudtommal az ajtón lévő kis fekete matricán van a színkód..de a festék keverő csapat szerint ez nem az:
itt a kép az ajtómról, elvileg a c/tr a/tm-et irjak a neten

Van ötlet,hogy hol lehet ?

köszönöm!
« Utoljára szerkesztve: 2019.09.10 08:05:31 írta kuf »

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29623 Dátum: 2019.09.10 09:03:29 »
Sziasztok,

Szeretnék egy apró sérülésre javító festéket kevertetni, tudtommal az ajtón lévő kis fekete matricán van a színkód..de a festék keverő csapat szerint ez nem az:
itt a kép az ajtómról, elvileg a c/tr a/tm-et irjak a neten

Van ötlet,hogy hol lehet ?

köszönöm!
Ott van az ahol a kép is mutatja! A keverő csapat gyakoroljon inkább, mint hüleségeket beszél.
Ebből megtalálhatod amire szükséged van.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

milcsi79

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #29624 Dátum: 2019.09.12 08:37:04 »
Sziasztok!

Napi kilométer számláló (trip A és trip B), és az átlagfogyasztás hogy a fenébe tud magától lenullázódni? Lehet én nem figyeltem rendesen és hosszan megnyomtam, most már másodszorra is azt a fránya trip gombot a kormányon, de nem emlékeszem ilyenre. Második alkalommal csinálja a verda, úgy háromnegyed tank környékén. Ja és mindkét esetben előtte lemostam az autót :). Lehet nincs összefüggés...
'18 Toyota Corolla 1.6 Valvematic Executive "Éjfekete"
'24 Toyota Corolla Cross 2.0 Executive Skyview "Gyöngyfehér"