Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5850058 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28905 Dátum: 2017.08.24 12:14:39 »
TTG-s srácok 15 perc alatt kicserélték nekem, még a műhelybe sem kellett beállniuk. (Nyilván ügyesebbek, gyorsabbak, stb...)
Ahogy néztem nem túl bonyolult művelet, de a sárvédőt (vagy lökhárítót?) is bontani kell hozzá.
Akkor inkább nem állok neki. Köszi!
Milyet vettél? Milyenek a tapasztalatok vele?
Én a TYC és a Hella fényszórókat nézem. Depot nem veszek, mert a karosszéria lakatos haverom nagyon rosszakat mond a depo termékekről.
TYC jó áron van, kérdés, hogy 1-2 év múlva nem fog-e fakulni. A Hellában azért bíznék jobban (igaz drágább), mert az talán több évig marad új állapotú.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28906 Dátum: 2017.08.24 12:22:52 »
Milyet vettél?

Szereztek nekem egy bontott gyárit (Valeo), inkább azt rakattam bele, mint egy új utángyártottat.
Így kb. ugyanannyiba került.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28907 Dátum: 2017.08.24 12:28:50 »
Szereztek nekem egy bontott gyárit (Valeo), inkább azt rakattam bele, mint egy új utángyártottat.
Így kb. ugyanannyiba került.
Ezen én is gondoltam, de egy bontott is már állt x évet a napon, tehát pont azt nem fogja tudni, ami nekem kell, hogy jónéhány évig ne fakuljon. Bár most nem is ezért cserélném, hanem a beázás miatt.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

edemfy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28908 Dátum: 2017.08.26 12:52:50 »
Sziasztok! Új Corolla tulaj vagyok. (Én új, a Corolla 94-s 1.4 XLI) A kesztyűtartó zárszerkezet széthullott. Tudja valaki esetleg, hogy az E10-s és az E11-s szériát ugyanolyan kesztyűtartóval szerelték?

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről


mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28909 Dátum: 2017.08.27 22:38:26 »
Sziasztok! Új Corolla tulaj vagyok. (Én új, a Corolla 94-s 1.4 XLI) A kesztyűtartó zárszerkezet széthullott. Tudja valaki esetleg, hogy az E10-s és az E11-s szériát ugyanolyan kesztyűtartóval szerelték?

Tapatalkkal küldve az én SM-G950F eszközömről

Szerintem van rá esély! Regisztrálj a toyodiy.com-ra, ott meg tudod nézni a robbantot rajzokat (alvázszámod megadása után). Kérj meg itt egy kollégát, akinek e11-ese van, hogy szintén nézze meg, csináljon képernyőképet (vagy szerezz egy alvázszámot, de lehet anélkül is meg tudod nézni, nem tudom), és kiderül a cikkszámokból.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

edemfy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28910 Dátum: 2017.08.27 23:12:41 »
Köszi, jó ötlet!

edemfy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28911 Dátum: 2017.08.28 06:27:07 »
Megnéztem, de sajnos nem ugyanaz. Cikkszám alapján keresgéltem kicsit és horror pénzeket kérnek el érte. Valószínüleg marad a bontó.

Rudics István

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28912 Dátum: 2017.08.28 09:04:23 »
 :no:Meggyőztetek. Nem kell univerzális üléshuzat. Válaszolva kérdésedre nem eladó nem koszos nem szakadt. Állag megóvásnak szántam a huzatokat hogy ilyen állapotú is maradjon. Egyébként egy kárpit tisztitás veri felülről a 10-st.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28913 Dátum: 2017.08.28 12:05:01 »
Egyébként egy kárpit tisztitás veri felülről a 10-st.
Egy rendes huzat sincs 20 ezer alatt, de legalább 15...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28914 Dátum: 2017.08.28 13:09:08 »
Sziasztok! Új Corolla tulaj vagyok. (Én új, a Corolla 94-s 1.4 XLI) A kesztyűtartó zárszerkezet széthullott. Tudja valaki esetleg, hogy az E10-s és az E11-s szériát ugyanolyan kesztyűtartóval szerelték?
Nem, teljesen más a kettő. (Most látom, hogy közben te is megtaláltad ezt az infót.)
Kesztyűtartó nem az a dolog, amit meg szoktak tartani modellváltáskor, mert általában áttervezik az egész műszerfalat. Gomboknál, kapcsolóknál, egyéb apró dolgoknál van erre esély leginkább.
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.28 13:13:24 írta music »
music     

fábián

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28915 Dátum: 2017.08.30 12:19:01 »
Legszurot csereltem
Nekem ugy tunik hogy csak azota hallok egy bugo hangot
Elotte nem emlekszem hogy hallottam  volna igaz mindeg szervizbe vettem a szurot
Most a bardinal  japanparts vagy mi a neve
Normalis ez a bugo hang
Felnyitott motorhazrol beszelunk bent menetkozben nem hallani
Ha felemelem a legszuro tetejet jsro motornal bug tehat magabola fedelbol jon a hang de ha visszazarom csendesedik de hallani
Lehet nem tokeletes a szuro
Vegyek gyarit

lehel

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28916 Dátum: 2017.09.05 12:55:06 »
Sziasztok

Segítségre van szükségem. Toyota corolla 94 évjárat 4A-FE motor 1.6 GLi. Nincs szívem eladni, rendbe akarom rakni. Elég sok már a baja. Kezdeném a legidegesítőbbel. Hidegen startolom, indulok semmi gond szépen megyen. Viszont ha már egy picit bemelegszik szaggat, rángat főleg alacsony fordulaton. Folytószelep és lambdaszonda cserélve lett de még ugyan azt csinálja.

Kérlek segítsetek, már nagyon dühít.

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1101
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28917 Dátum: 2017.09.05 13:29:38 »
Sziasztok

Segítségre van szükségem. Toyota corolla 94 évjárat 4A-FE motor 1.6 GLi. Nincs szívem eladni, rendbe akarom rakni. Elég sok már a baja. Kezdeném a legidegesítőbbel. Hidegen startolom, indulok semmi gond szépen megyen. Viszont ha már egy picit bemelegszik szaggat, rángat főleg alacsony fordulaton. Folytószelep és lambdaszonda cserélve lett de még ugyan azt csinálja.

Kérlek segítsetek, már nagyon dühít.

Ajánlom figyelmedbe a Yarisos storymat: https://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=90.msg699748#msg699748 jeladó hiba miatt csinálta, 2500-as fordulatig.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10244
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28918 Dátum: 2017.09.05 20:57:20 »
Sziasztok

Segítségre van szükségem. Toyota corolla 94 évjárat 4A-FE motor 1.6 GLi. Nincs szívem eladni, rendbe akarom rakni. Elég sok már a baja. Kezdeném a legidegesítőbbel. Hidegen startolom, indulok semmi gond szépen megyen. Viszont ha már egy picit bemelegszik szaggat, rángat főleg alacsony fordulaton. Folytószelep és lambdaszonda cserélve lett de még ugyan azt csinálja.

Kérlek segítsetek, már nagyon dühít.
Szia!
Ennél a motornál ilyenkor érdemes ránézni a gyújtásra. Elosztófedél, rotor, gyertyák. Sokszor ettől van ilyen, és ez a három tétel valószínűleg olcsóbb, mint a lambdaszonda.

Doky1988

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28919 Dátum: 2017.09.05 21:03:33 »
Üdv!

Kérdésem: Valaki tapasztalt-e olyan jelenséget, hogy pl este leállítom az autót, mikor reggel lemegyek és indítom be, teljesen felkeményedve van a fékpedál, mint mikor leállítjátok az autót és tapostok rajta 1 párat..
Ez teljesen normális corollánál vagy valami probléma van?
Amint beindítom, bepuhul rendesen, minden ok!
2005ös Corolla 1.4 benzin.

Köszi előre is!
« Utoljára szerkesztve: 2017.09.05 21:06:19 írta Doky1988 »