Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 5866634 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28845 Dátum: 2017.06.20 22:56:50 »
Sokat megyünk rövidet hideg motorral.
Ritkán megyünk messzebbre.
Milyen olaj lenne a legjobb bele?
Inkább onnan közelíteném, hogy cseréld sűrűbben!
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28846 Dátum: 2017.06.22 16:32:37 »
Egyre gyakrabban jut eszembe, hogy lehet a Corollát fiatalítani kellene és egy Auris Kombira (Mazda 3 nem férne bele a költségvetésbe) lecserélni. A corollám elmúlt 10 éves, és a következő időkben várhatóan elég sokat kell majd rákölteni (zárójelben az árak, de nem árajánlat, csak érzés alapján):
- fékbetétek, féktárcsák, (70-80 ezer)
- futómű is rossz úton kopog, kotyogó hangja van, meg az egész autó nem jár olyan szépen feszesen mint korábban, inkább kezd a taxis hullámzásra emlékeztetni, de még messze nem durván. Első gátlók pár éve és 45 ezer kilométerrel ezelőtt voltak cserélve. Ennek nem tudom mennyi lehet az ára, gyakorlatilag 50-200 ezer között bármennyi.
- nemsokára a kuplung cseréje is esedékes lesz, (szintén lesz egy százas)
- fényszorók már elég durván fakultak, van még rajta másfél év műszaki, de nyilván ezt sem úszom meg. Polírozva már voltak, ami meg is hosszabbította az élettartamukat, de már egyre inkább csereérettek.
- nem tudom a kipufogódob meddig bírja, de előbb-utóbb az is várható... (nem néz ki jól alulról)

Szóval ha ezeket ráköltöm, akkor aránylag jó lesz, de akkor is 10 év feletti autó lesz.
Azon gondolkodom tehát, hogy vagy teljesen rendberakatom, akkor viszont 5-6 évig nem adom el, vagy most döntsem el, hogy csere és akkor már ezeket nem én költöm rá. Vagy ha ráköltöm azt úgysem tudom érvényesíteni az árában.

Amire lecserélném az max 3-4 éves 1.6 benzines Auris kombi, ezek 4,5-5 millió körül mennek. Ami jelenleg használom a Corollát arra teljesen jó, gyakorlatilag második autó, de ez változhat a már akár a közeljövőben is.
Szóval nem tudom...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28847 Dátum: 2017.06.23 11:09:33 »
Azon gondolkodom tehát, hogy vagy teljesen rendberakatom, akkor viszont 5-6 évig nem adom el, vagy most döntsem el, hogy csere és akkor már ezeket nem én költöm rá. Vagy ha ráköltöm azt úgysem tudom érvényesíteni az árában.
Ebben van némi áthallás a "már mindent kicseréltem, nincs ami elromoljon" kezdetű mondattal.
Az új Auris jobb, újabb, többet tud, bla bla bla. Vagy legalábbis próbáld ki hogy annak tűnik e.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28848 Dátum: 2017.06.23 11:32:02 »
Egyre gyakrabban jut eszembe, hogy lehet a Corollát fiatalítani kellene és egy Auris Kombira (Mazda 3 nem férne bele a költségvetésbe) lecserélni. A corollám elmúlt 10 éves, és a következő időkben várhatóan elég sokat kell majd rákölteni (zárójelben az árak, de nem árajánlat, csak érzés alapján):
- fékbetétek, féktárcsák, (70-80 ezer)
- futómű is rossz úton kopog, kotyogó hangja van, meg az egész autó nem jár olyan szépen feszesen mint korábban, inkább kezd a taxis hullámzásra emlékeztetni, de még messze nem durván. Első gátlók pár éve és 45 ezer kilométerrel ezelőtt voltak cserélve. Ennek nem tudom mennyi lehet az ára, gyakorlatilag 50-200 ezer között bármennyi.
- nemsokára a kuplung cseréje is esedékes lesz, (szintén lesz egy százas)
- fényszorók már elég durván fakultak, van még rajta másfél év műszaki, de nyilván ezt sem úszom meg. Polírozva már voltak, ami meg is hosszabbította az élettartamukat, de már egyre inkább csereérettek.
- nem tudom a kipufogódob meddig bírja, de előbb-utóbb az is várható... (nem néz ki jól alulról)

Szóval ha ezeket ráköltöm, akkor aránylag jó lesz, de akkor is 10 év feletti autó lesz.
Azon gondolkodom tehát, hogy vagy teljesen rendberakatom, akkor viszont 5-6 évig nem adom el, vagy most döntsem el, hogy csere és akkor már ezeket nem én költöm rá. Vagy ha ráköltöm azt úgysem tudom érvényesíteni az árában.

Amire lecserélném az max 3-4 éves 1.6 benzines Auris kombi, ezek 4,5-5 millió körül mennek. Ami jelenleg használom a Corollát arra teljesen jó, gyakorlatilag második autó, de ez változhat a már akár a közeljövőben is.
Szóval nem tudom...
A felsoroltak tutti nem egyszerre jönnek, lehet hogy 1-3 év múlva. Még a fék sem: én pl a hátsó féket most cseréltettem ki, pedig a szerviz már 18 ekm-el ezelött cserélni akarta. (Sőt most se kellett volna, még nem jelzett a kopásjelző, csak néha adott egy kis hangot, talán beszorult valami, de most már mindegy 48 e-be került kompletten márkaszervizben)
A többi sem biztos hogy hamar előjön, a fényszórót meg megen fel lehet polirozni.(nekem még mindig olyan mint az új (garázsban áll az év 350 napjában.)
Kipufogó sem biztos hogy kilyukad hamar (esetleg hőállóval lefújod most), és ha van egy kis lyuk, még meg lehet heggesztetni,vagy darabját cserélni.

matrixtech

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 49
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28849 Dátum: 2017.06.23 15:53:48 »
Amire lecserélném az max 3-4 éves 1.6 benzines Auris kombi, ezek 4,5-5 millió körül mennek. Ami jelenleg használom a Corollát arra teljesen jó, gyakorlatilag második autó, de ez változhat a már akár a közeljövőben is.
Szóval nem tudom...

Én is a váltáson gondolkodom, szintén egy jó Auris Kombiban gondolkodom, bár az én álmom az, hogy hibrid legyen :) A 3-4 éves nálam is játszik, pláne, hogy van 10 év  gyári gari a hibrid rendszerre. Ezzel kapcsolatban van valakinek tapasztalata? Mármint a hibrid motorral kapcsolatban? Ha ráveszem magam a váltásra, (No meg ha meggyőzöm az otthoni pénzügyminiszterasszonyt :) akkor biztosan 1.8-as hibrid kombi aurist vennék!

Horvathzsolt1980

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28850 Dátum: 2017.06.25 11:36:41 »
Sziasztok!Segitségét szeretném kérni annak,aki találkozott már ilyen probléval!!
1-4 benzines corollám van,2003-as,szedán.A Következő a probléma:Néha alapjáraton ,néha menetközben ugrálnak az óracsoport mutatóim,és amikor ez van akkor érzem is h leáll a motor,apró rángásokat érzek közben!Trafók cserélve lettek,generátorfelújitva(fesszab.,diófasor ,csapágy).Még sem szűnik a probléma!

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28851 Dátum: 2017.06.25 12:26:05 »
Sziasztok!Segitségét szeretném kérni annak,aki találkozott már ilyen probléval!!
1-4 benzines corollám van,2003-as,szedán.A Következő a probléma:Néha alapjáraton ,néha menetközben ugrálnak az óracsoport mutatóim,és amikor ez van akkor érzem is h leáll a motor,apró rángásokat érzek közben!Trafók cserélve lettek,generátorfelújitva(fesszab.,diófasor ,csapágy).Még sem szűnik a probléma!

Csak egyszer írom le!
Nem stabil a keverék képzés égési levegő oldala.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

Horvathzsolt1980

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28852 Dátum: 2017.06.25 13:17:07 »
Sziasztok!Segitségét szeretném kérni annak,aki találkozott már ilyen probléval!!
1-4 benzines corollám van,2003-as,szedán.A Következő a probléma:Néha alapjáraton ,néha menetközben ugrálnak az óracsoport mutatóim,és amikor ez van akkor érzem is h leáll a motor,apró rángásokat érzek közben!Trafók cserélve lettek,generátorfelújitva(fesszab.,diófasor ,csapágy).Még sem szűnik a probléma!
Volt már valakinek hasonló problémája?Aksi is cserélve lett közben.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28853 Dátum: 2017.06.25 22:00:56 »
Szerintem akkor sem kapsz előbb választ, ha még 1000 topicba bemásolod ugyanazt.
Gratulálok, hogy még arra sem veszed a fáradságot, hogy elolvasd a fórum szabályzatot, és egyből teleszemeteled. :censored:

Bassreflex

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28854 Dátum: 2017.06.26 07:43:10 »
Szerintem meg nem kellene mindenkit egyből leszúrni, mintha egyikünk is különb lenne a másiknál, inkább örüljünk, hogy egyre többen vagyunk. Ha valakinek nem tetszik a másik tevékenysége vagy gyakorlatlansága meg lehet azt szebben is fogalmazni, nem pedig kioktató, "kivagyiság" stílusban. (Pl. Csak egyszer írom le, teleszemeteled stb.) UFF

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28855 Dátum: 2017.06.26 08:52:25 »
Csak egyszer írom le!
Nem stabil a keverék képzés égési levegő oldala.
Nem lehet, hogy kihagy a gyújtás? Hogy mitől az a következő kérdés? :hmmmm:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28856 Dátum: 2017.06.26 08:52:37 »
Szerintem meg nem kellene mindenkit egyből leszúrni, mintha egyikünk is különb lenne a másiknál, inkább örüljünk, hogy egyre többen vagyunk. Ha valakinek nem tetszik a másik tevékenysége vagy gyakorlatlansága meg lehet azt szebben is fogalmazni, nem pedig kioktató, "kivagyiság" stílusban. (Pl. Csak egyszer írom le, teleszemeteled stb.) UFF

Off
Mit gondolsz, vajh' miért íródott úgy?  Segítek, anti flood! :surrender: :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.26 08:56:04 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28857 Dátum: 2017.06.26 09:13:33 »
Nem lehet, hogy kihagy a gyújtás? Hogy mitől az a következő kérdés? :hmmmm:

Azért nem - szerintem - mert a beavatkozó és végrehajtó alkatrészek cserélve lettek.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28858 Dátum: 2017.06.26 09:25:36 »
Azért nem - szerintem - mert a beavatkozó és végrehajtó alkatrészek cserélve lettek.
És biztos hogy most már jók? :winkiss:

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28859 Dátum: 2017.06.26 09:45:20 »
És biztos hogy most már jók? :winkiss:

Mit'tomén, nem vagyok almájdi de vélem, hogy jók. A légoldalról még nem érkeztek hírek, azért gondoltam azokat is az ellenőrzendők közé említeni.
Még annyit talán, hogy ha az akksi saruk rögzítettsége és a kontaktus eddig nem került ellenőrzésre, akkor azt is meg kellene tenni.
« Utoljára szerkesztve: 2017.06.26 09:55:41 írta micila »
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu