Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6005773 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10717
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28650 Dátum: 2017.01.05 17:00:39 »
No igen, a kazettás rádió, walkman, 2 kazettás magnó, hanglemez, ahogy a vhs kazetta is - talán a mai generáció már el sem tudja képzelni milyen is volt mindez.
És talán majd egyszer újra előjön a retró-hullám, és újra népszerűek lesznek. Ki tudja.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28651 Dátum: 2017.01.06 13:42:05 »
Volt E12-esem(2006-os) , de nem rémlik hogy lett volna benne kazettás lejátszó, csak CD-s. (Mondjuk  nem szoktam használtam a lejátszókat, a mostaniban sem :no:)
E12-es Corollák FL után kaptak CD-lejátszót.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28652 Dátum: 2017.01.06 16:03:23 »
E12-es Corollák FL után kaptak CD-lejátszót.
Azaz 2005 közepétől?

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28653 Dátum: 2017.01.08 17:35:13 »
Azaz 2005 közepétől?
Igen, valóban vicces, az enyém 2006 decemberi és még nem tud mp3-at lejátszani (Suzukiba pont 2006-ban vettem apróért mp3 lejátsztós rádiót).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28654 Dátum: 2017.01.08 17:37:47 »
Valami megette a motorháztetőmön belül lévő szigetelőanyagot (vagyis jelenleg még kb az egyharmadát), illetve a tűzfalon lévőből a "bélést".
Kérdés, hogy a géptetőre valót lehet-e bontóból vagy bárhonnan beszerezni, és be lehet-e fújni valamivel, hogy ne legyen ilyen finom?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28655 Dátum: 2017.01.08 20:51:03 »
Üdv mindenkinek!

Úgy néz ki hogy cserélni kell az aksit. ( nehezebben indít, pilács elhalványul ha fűtést kapcsolok + a legigedesítőbb, hogy hajnalban spotán bekapcsol a riasztó )
Az érdekelne hogy a csere miatt lehet-e valami gondja a rádiónak és a riasztónak. Nem tudom van-e kódja a rádiónak, nem találtam eddig róla infót.

2014-es 1.4-es benzines Corolla. VVTI motorral. Gyári kazettás rádinyója van és META system vernyogó, a pontos tipust nem tudom. Külön kapcsoló nincs hozzá, csak egy USB szerű kicsi valami.

Ez az elsó járgány amiben van/múködik a riasztó és nem szeretném ha a balfékségem miatt valami gond lenne.

Segítséget előre is köszönöm.

Elviekben semmi baja nem lesz, annyi csak, hogy a rádión az állomásokat újra kell tárolni, és az elektromos ablakemelőt (ha automata) újra tanítani = végállásig föl-le párszor.
De ha tartasz bármi komplikációtól, akkor vidd el akksi szakboltba, nekem múltkor úgy cserélték, hogy egy ketyerével kiváltották az akksit, amig az cserélve lett.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28656 Dátum: 2017.01.08 20:52:45 »
E12-es Corollák FL után kaptak CD-lejátszót.

Kivéve a SOL felszereltség, mert abban FL előtt is cd-s volt, az enyémben is CD-s van.

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28657 Dátum: 2017.01.08 21:20:56 »
Valami megette a motorháztetőmön belül lévő szigetelőanyagot (vagyis jelenleg még kb az egyharmadát), illetve a tűzfalon lévőből a "bélést".
Kérdés, hogy a géptetőre valót lehet-e bontóból vagy bárhonnan beszerezni, és be lehet-e fújni valamivel, hogy ne legyen ilyen finom?
Nyest lesz, de a gyári arany árban van... nekem is megrágta...
kutyaszőr, vagy riasztó de a legjobb a zárt garázs
csapdát nem ajánlom, mert apám barátja hentes és a szomszédja macskáját fogta meg sajnos... (hurokkal-ami nem éppen állatbarát)
Konrád

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28658 Dátum: 2017.01.10 12:55:08 »
Nejem Auris motorháztető szigetelője is ilyen nem tudtam elképzelni mitől.

Pár hete már felhoztam itt a P0420 as hibakódot. Autóm ilyet dobott az utóbbi jó pár hónapban. Ha törlöm kb 200 km után visszaköszön.
Az autó semmilyen változást nem mutatott a hibajelző lámpa bejelzése után sem. Teljesítmény és fogyasztás is változatlan maradt.
Most van időm foglalkozni az autóval. Elvittem egy műszaki állomásra CO mérést kértem. A katalizátor hibátlan (0.00).
Mivel világított a hibakód lámpa rádugták CO műszert az ECU-ra. Megjelent a szabályzó lambdaszonda a kijelzőn és működését rendben találták.
Gyaníthatóan az ellenőrző szonda lehet ludas. Hogyan tudnám kideríteni pontosan milyet keressek bele. Netes boltok több márkát és különböző árfekvésűeket  is felkínálnak. Ezek mind jók?

waldaran

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28659 Dátum: 2017.01.11 00:23:20 »
Elviekben semmi baja nem lesz, annyi csak, hogy a rádión az állomásokat újra kell tárolni, és az elektromos ablakemelőt (ha automata) újra tanítani = végállásig föl-le párszor.
De ha tartasz bármi komplikációtól, akkor vidd el akksi szakboltba, nekem múltkor úgy cserélték, hogy egy ketyerével kiváltották az akksit, amig az cserélve lett.

Még bírja szuflával :) kövérebb pöccre indul ugyan, de a pilács elhalványodásán kívül amikor fütést kapcsolok semmi változás. ( kénytelen voltam/vagyok megvárni a fizetést ) A héten elmegyek egy aksishoz hogy nézzen rá műszerrel, lehet csak le van merülve kicsit. Bár akkor generátor miért nem tölti vissza???
Igazából a riasztó miatt izgultam, hogyan fogadja a cserét. A rádónál abból kiindulva hogy munkatársan ford fókája kért kódot, másik kollega opelje gomb kombinációt követelt. ( a csatornák legyen a legkisebb gondom ).
Apropó: 2004 júliusi és elvileg ráncfelvarrott ( fekete hűtőrács ) és kazettás rádinyó van benne. Valahol olvastam hogy a hűtőrácsról lehet megkülönböztetni.

A másik ami érdekelne hogy az átlagfogyasztás mérő hogyan működik? most toltam le 300 km-t pályán, a pillanatnyi 5,8 alá nem agyon ment, de az átlag mégis 3,5. 120-140 közötti sebességgel tudtam jönni talán 3-4 előzés volt ami kívánta a gyorsaságot. Mikor vált a kijelző, godolom 100km-ként? Vagy esetleg időre számol, havi lebontásban?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28660 Dátum: 2017.01.11 08:51:12 »
Ahhoz, hogy menetközben az akksi elég rendesen feltöltődjön, azért szükség van olysn 30 km folyamatos haladásra minél kevesebb fogyasztó bekapcsolása mellett. Az átlagfogyasztás mérője addig számolja az odáig megtett út átlagát, amíg le nem nullázzák gombnyomással, akksicserével. Menetközben 10 mp-ként képes a váltásra.
« Utoljára szerkesztve: 2017.01.11 08:53:18 írta music »
music     

waldaran

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28661 Dátum: 2017.01.12 23:21:27 »
Ahhoz, hogy menetközben az akksi elég rendesen feltöltődjön, azért szükség van olysn 30 km folyamatos haladásra minél kevesebb fogyasztó bekapcsolása mellett. Az átlagfogyasztás mérője addig számolja az odáig megtett út átlagát, amíg le nem nullázzák gombnyomással, akksicserével. Menetközben 10 mp-ként képes a váltásra.

A villamos részekhez elég suta vagyok. napi 10-12 km az is 2 részletben. Akkot ezek szerint egy feltöltést megér a dolog.
A mérőt hogyan tudom gombnyomással nullázni? Nem bántanám az aksit ha nem muszáj. Tölteni tudom bontás nélkül is.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26344
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28662 Dátum: 2017.01.13 20:53:46 »
E 12-ben nem vagyok otthon, de nagy valószínűséggel azt a gombot kell folyamatosan 2-3 mp-ig nyomni, amelyikkel váltani tudsz a bc egyes funkciói közt.
music     

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28663 Dátum: 2017.01.14 22:04:44 »
E 12-ben nem vagyok otthon, de nagy valószínűséggel azt a gombot kell folyamatosan 2-3 mp-ig nyomni, amelyikkel váltani tudsz a bc egyes funkciói közt.
:yes: pontosan.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

waldaran

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28664 Dátum: 2017.01.15 15:15:44 »
E 12-ben nem vagyok otthon, de nagy valószínűséggel azt a gombot kell folyamatosan 2-3 mp-ig nyomni, amelyikkel váltani tudsz a bc egyes funkciói közt.

Igen, ahogy mondod. Reggel melóba menet lenulláztam az átlag fogyasztást és az átlag sebességet is. Hazafele érdekes számokat mutatott ( indulás 87 liter, majd már hármasban vagyok kb 60-nal mire lesesik 67 literre. :) ), de gondolom kell pár km mire észbekap és beáll rendesen.