Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6039860 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

TCr

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 851
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28020 Dátum: 2016.04.04 10:05:12 »
...hogy van visszahívás az adott autóra, és saját magad is megnézheted a Toyotatech oldalon.

Regisztráltam, és bár hiába jó az angolom, egyszerűen nem találok erre vonatkozó információt az oldalon.

https://www.toyota-tech.eu/

jozso60

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 110
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28021 Dátum: 2016.04.05 07:34:37 »
Szép napot mindenkinek!

Megtörtént a bal első beragadós fék megjavítása..elvittem 1 "igazi" szerelőhöz és az megoldotta..féknyereg le a fékcsőről a dugattyút kiszedte és a tömítő gumigyűrűt is a fészkét pedig alaposan kitakarította.

A dugattyún volt körbe 1 kb. 5 mm-es csík azt felcsiszolta és mehetett az összeszerelés..amikor berakta a dugattyút kézzel elég jól működött könnyen csúszkált a gumigyűrűben..bezzeg előtte meg sem mozdult.

Egy kis légtelenítés és kész lett..és nincs olajfolyás..eddig. A másik autószerelő azt mondta rögtön hogy féknyereg csere.. persze a kedvezménye miatt ami az anyagáron 50% biztos bevétel..

Persze nem állítom azt hogy minden szerelő ilyen..Köszönöm PiciPeti ..micila..Konrad..biztatását és tanácsait!
2001 Toyota Corolla Combi  1,4 VVT-i (ZZE120) Terra

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28022 Dátum: 2016.04.05 18:47:13 »
Látom, téma volt a légzsák-visszahívás. Nos, én már 2014 végefele kaptam levelet, asszem abban az évben robbant ki az ügy. 15 januárban elvittem a szervízbe, a levéllel a kezemben. Adtak időpontot, visszavittem, megnézték a számát, akkor azt mondták, vagy legalábbis énb úgy értettem, hogy nem kell cserélni. Ennek nagyon örültem, mert én is tartottam a műszerfal szétbarmolásától(gyk az egészet szét kell emiatt robbantani, elég idióta tervezés..). Majd 15 novemberében megint jött a levél, hogy autóját már megvizsgáltuk, és sajnos beleesik a hibás szériába.. Na mondom dejó. Ekkor megint agyaltam hogy elvigyem e (épp nem is nagyon értem rá év végfele), már-már lemondtam róla, amikor jött mégegy levél, tökugyanazzal a szöveggel. Ezt nem tudom hogy tévedés volt e vagy addig bombáznak amíg nem viszed el. Végül csak elvittem januárban, ugyanúgy, levéllel a kezembem, adtak időpontot, visszavittem, kb 1 óra volt a csere. Egyxből feltűnt a műszerfalon, hogy szerelve volt, kerestem a hibákat :) A balos szellőzőrács mintha nem ugyanúgy állt volna, de a helyén volt, meg mintha lett volna apró zörgés is, a km óra meg össze volt taperolva.
Az én kocsim 2002es, és 3. tulaj vagyok. Lehet, hogy évjárat szerint haladnak, kollega 2003as Versoja sem kapott még visszahívást.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28023 Dátum: 2016.04.05 18:52:45 »
Egyébként soha nem voltam vele márkaszervízben, de most van 2 éven belül 2 márkaszervízes papírom :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28024 Dátum: 2016.04.08 20:20:11 »
Szolgálati közlemény!

Itt is elindul a fórum tetején az adatgyűjtő topik. Olyasmik fognak belekerülni, mint adott típushoz való folyadékok jellemzői, gyertyák, egyéb folyadékok, esetleg izzók, guminyomásértékek. Akinek van kézikönyve, ne fogja vissza magát, írjon nekem privit, és közzéteszem az adatokat!
music     

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28025 Dátum: 2016.04.08 21:30:52 »
Szolgálati közlemény!

Itt is elindul a fórum tetején az adatgyűjtő topik. Olyasmik fognak belekerülni, mint adott típushoz való folyadékok jellemzői, gyertyák, egyéb folyadékok, esetleg izzók, guminyomásértékek. Akinek van kézikönyve, ne fogja vissza magát, írjon nekem privit, és közzéteszem az adatokat!
Nekem a motorolaj mennyiség szűrővel együt 3.7 literben van megjelölve, de így alig éri el a pálcán a "fél" szintet. :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28026 Dátum: 2016.04.09 00:26:48 »
Ha cserélt blokkja van, akkor fél literrel több kell bele!
music     

ilias

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 316
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28027 Dátum: 2016.04.09 07:16:51 »
Ha cserélt blokkja van, akkor fél literrel több kell bele!
Nálunk talán ez nem áll fenn. Leeresztés előtt a tetején volt a szint és majd' 4 liter jött ki belőle.
Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy egy gyárilag megadott érték milyen szintet takar.

eneasos12345

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 39
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28028 Dátum: 2016.04.09 09:42:20 »
Sziasztok. Ugynezki a hatso kipufogo dobom kilyukadt igy kenytelen vagyok venni egy ujat. Kerdesem hogy tudja e valaki milyen kell bele illetve melyik marka megbizhato. Corolla 2003 1.6 110hp benzin e12t lepcsoshatu.
Koszonom.
« Utoljára szerkesztve: 2016.04.09 09:51:18 írta eneasos12345 »

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28029 Dátum: 2016.04.09 15:12:33 »
Bosal, Asco. Hbekhez van egy dobom kb 80at ment, a bekotocso lett levagva rola, de van egy kombi bekoto csovem.
Konrád

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28030 Dátum: 2016.04.09 16:51:15 »
Nálunk talán ez nem áll fenn. Leeresztés előtt a tetején volt a szint és majd' 4 liter jött ki belőle.
Csak arra lettem volna kíváncsi, hogy egy gyárilag megadott érték milyen szintet takar.

Feltételezhetem, hogy az olajcserekor "üzemmeleg" volt a kenőanyag, és az abszorbált tüzelőanyagot sem távolítottad el a kenőanyagból? 
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

balesz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28031 Dátum: 2016.04.10 11:05:45 »
Sziasztok!

Krónikus jobb hátsó fék hibás a corollám, és már teljesen kivesz az észből. Kezdődött azzal, hogy befogott a jobb hátsó fék pár hónapja. hátul ki lettek cserélbe a tárcsák, a betétek, a csúszkák és a kézifék alkatrészei is. De még így sem lett jó, hol fogott, hol nem, elvittem egy öreg szakihoz, aki alaposan megcsiszolta a nyergeket is (munkahenger tuti jó), jó volt egészen tegnapig, amikor megmostuk az autót, most megint fog enyhén?
Szerintetek mi a bánatom lehet? Cserélni kellene a nyerget?

Előre is köszi a válaszokat!

Konrad

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1314
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28032 Dátum: 2016.04.10 15:14:26 »
-féket sose mosd direktbe, (korábban én is szerettem, ha csili vili, de most hgoy volt egy jobbos beragadtam inkább többet nem mosogatom
-ha cserélte a dolgokat és újra zsírozta, és új gumivédpket is fel rakott a csúszkákra nem lehet gond.
-illetve összeszereléskor mindennek fémtisztának kell lennie.

Illetve a helyedben ha nem lett kibontva a dobfék részt is átnézetném, lehet valami rugó rendetlenkedik ki tudja.
Konrád

DM74

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
  • Toyota Corolla 2006 1.4 HB Sol+
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28033 Dátum: 2016.04.10 17:25:40 »
Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni.  :hmmmm: :helpsmilie:

Első probléma:
Adott egy 2000-es Corolla 4E-FE motorral (1.4 86 LE), 85e km futásteljesítménnyel. Az utóbbi időben induláskor úgy tűnik mintha megnőtt volna a gázpedál holtjátéka.  Induláskor  először erőtlen hiába adok gázt, majd hirtelen indul meg, így csak nagy bőgéssel lehet vele elindulni.

Hasonló volt a VVTi motorossal is, de ott a légtömegmérő tisztítása ezt megoldotta. Itt nem találtunk hasonló szerkezetet.

Van valakinek ötlete, hogy mit és hol kellene megnézni? Találkozott-e más is ezzel a hibajelenséggel?


Második probléma:
Egy 2001-es 1.4 VVTi Corolla (4ZZ-FE) légzsák visszajelző lámpája hideg időben (5 fok alatt) indítás után csak később alszik el, vagy égve marad. Melegben ez már nem áll fenn.
Mi lehet az oka és javítható-e házilag?

Előre is köszi.
Azt értem, hogy gőzgép, de mi hajtja????

balesz

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #28034 Dátum: 2016.04.10 18:09:11 »
Köszönöm a választ, Konrád!

De mi a fenét tudtam ártani egy mosással? Kidőlhetett kicsit a betét a függőleges helyzetből?, Azért nem tiszta, mert amikor nyári záporok során patakokon kelünk át sokkal több és intenzívebb vizet kaphat, nem?