Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032954 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26490 Dátum: 2015.01.02 09:42:22 »
2001es és 2003asba is azt írják.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

TZoli

  • Vendég
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26491 Dátum: 2015.01.02 09:53:05 »
Már írtuk többször hogy márkaszervizben is Toyota 75w olajat tesznek az E12 váltókba, itt a fórumon is többeknek az van már benne.
De jött mindíg a sok "okos" , hogy a  kézikönyv meg az előírás.....oldalakon keresztül ment a vita az olajos topikban fotelból okoskodóktól

AZ E12 legfrisebb kézikönyvét 10-11 éve adták ki , így az ezen a területen messze nem naprakész...

Egyébként tehetsz bele 75W-90-et (Én ebből a Liqui Moly GL5-öst szoktam) és mehet bele a Toyota 75w is, legyen szó 4zz motoros Corolláról vagy Aurisról
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.02 10:01:34 írta TZoli »

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26492 Dátum: 2015.01.02 10:09:16 »
Már írtuk többször hogy márkaszervizben is Toyota 75w olajat tesznek az E12 váltókba, itt a fórumon is többeknek az van már benne.
De jött mindíg a sok "okos" , hogy a  kézikönyv meg az előírás.....oldalakon keresztül ment a vita az olajos topikban fotelból okoskodóktól

AZ E12 legfrisebb kézikönyvét 10-11 éve adták ki , így az ezen a területen messze nem naprakész...

Egyébként tehetsz bele 75W-90-et (Én ebből a Liqui Moly GL5-öst szoktam) és mehet bele a Toyota 75w is, legyen szó 4zz motoros Corolláról vagy Aurisról


Pont ezért kérdeztem mert sok eltérő dolgot írtak és hiába olvastam oldalakat át okosabb nem lettem. Ha kinyit a helyi
Toyota szalon felhívom őket mibe fáj 1Liter váltó olaj.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26493 Dátum: 2015.01.02 10:15:04 »
Nekem bejön a Toyota 75W váltóolaj. Hidegben- melegben, mint kés a vajban. Nagyon finom lett tőle a váltó. ( Igaz előtte sem volt baj vele, csak gondoltam lecseréltetem. :) )

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26494 Dátum: 2015.01.02 10:20:25 »
Én sem kísérleteznék a gyári mégis csak gyári.  Érdekes volt viszont olvasgatni a témáról mert nagyon sok össze vissza dolgot olvastam. Nem csak itt más oldalakon is.

TZoli

  • Vendég
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26495 Dátum: 2015.01.02 10:33:49 »

Pont ezért kérdeztem mert sok eltérő dolgot írtak és hiába olvastam oldalakat át okosabb nem lettem. Ha kinyit a helyi
Toyota szalon felhívom őket mibe fáj 1Liter váltó olaj.

5-6ezer/liter

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26496 Dátum: 2015.01.02 11:04:45 »
Egyébként tehetsz bele 75W-90-et (Én ebből a Liqui Moly GL5-öst szoktam) és mehet bele a Toyota 75w is, legyen szó 4zz motoros Corolláról vagy Aurisról
Meg, természetesen, mindezek mellett a Toyota 75W-90-ese is jó bele.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Thomas1111

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 144
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26497 Dátum: 2015.01.02 13:52:38 »
Mivel váltó olajat már mint Toyota váltó olajat csak a hivatalos szervizben lehet kapni. Gondolom azt adják majd ami bele való.
Két autóba is kell 2003 as 4ZZ-FE ill 2008 as 1ZR-FE váltójába. Ha kinyitnak keresni fogom őket.

Más

Mind az Auris mind a Corolla fűtés ventilátor motorja   párás nagyon hideg időben induláskor vékony ciripelő hangot ad. Gondolom lecsapódik ott is egy kis párás nedvesség. Pár perc után elhallgat. Érdemes valamivel kezelni?

Lengés csillapítóm a két hátsó már nem az igazi. Sokszor megvan pakolva az autó mikor jövök németből haza ül is a fara rendesen. Limbozik is kicsit.
Lengés csillapítót érdemes felújítani vagy ez felejtős inkább csere? Esetleg a két hátsó rúgót is cserélnem kellene? Lassan 12 éves. Karácsony előtt mikor jöttem haza nagyon ült a fara igaz meg is volt pakolva.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26498 Dátum: 2015.01.02 16:23:09 »
Már írtuk többször hogy márkaszervizben is Toyota 75w olajat tesznek az E12 váltókba, itt a fórumon is többeknek az van már benne.
De jött mindíg a sok "okos" , hogy a  kézikönyv meg az előírás.....oldalakon keresztül ment a vita az olajos topikban fotelból okoskodóktól

AZ E12 legfrisebb kézikönyvét 10-11 éve adták ki , így az ezen a területen messze nem naprakész...

Egyébként tehetsz bele 75W-90-et (Én ebből a Liqui Moly GL5-öst szoktam) és mehet bele a Toyota 75w is, legyen szó 4zz motoros Corolláról vagy Aurisról
A média tele van azzal, hogy vkik hangoztatnak valamit, mások meg át is veszik, de attól még nem biztos, hogy tárgy és tényszerű a tájékoztatás.
Persze megértem, hogy emberek ragaszkodnak az álláspontjukhoz, hiszen sokszor kellemetlen szembesülni a következményekkel, beismerni a tévedést pedig sok szakmában - sajnos - már elfogadhatatlannak tartanak.

A kézikönyvben leírtak érdekes módon megegyeznek azzal amit a márkaszervizes program cikkszám alapján kidob és  ez egybevág a Bepi cartárs által nemrég kikért Toyota Motor Magyarország hivatalos álláspontjával is, ami az E12 manuális váltóihoz 75W90-es viszkozitást ír elő.
Általánosságban hozzáteszem, hogy a kézikönyvekben említett teljesítményszintű olajat, lehet hogy már nem is gyártják, de az újabb minősítésűek természetesen tudják a régit is, és természetesen az autó 10+ éves korában is üzemeltethető lenne a tervezéskori teljesítményszintű olajokkal.
A kérdés azonban az olaj viszkozitása körül forgott, és ami eltérés a motorolajoknál megengedett (alacsonyabb hidegoldali viszkozitású pl. 0w olajok használata) az a váltóolajoknál nem.

TZoli, az általad említett márkaszerviz adott ki Neked írásos nyilatkozatot arról, hogy ők a TMH utasításának nem megfelelő olajat használnak?  Amennyiben igen, akkor annak használatát milyen számításokkal, független laboratóriumi mérésekkel támasztották alá?

Én nem feltételezem, hogy egy autót hasraütésszerűen terveznek, pusztán elméleti ismeretek alapján, gyakorlati tapasztalatok, tesztek és labormérések nélkül határozzák meg a szervizelését, valamint a Márkaképviselet nem naprakészen, a szabályoknak megfelelően nyilatkozik róla írásban. Nem gondolom, hogy a témában okosabb lennék a Toyota mérnökeinél, és nem is terjesztem ezt. Nekem ehhez nincs típusspecifikus ismeretem, és a szükséges erőforrások nem állnak rendelkezésemre.
Neked van fejlesztői, tesztmérnöki tapasztalatod? Akkor másképpen látnád ezeket a dolgokat is. 

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26499 Dátum: 2015.01.02 16:51:48 »
TZoli, az általad említett márkaszerviz adott ki Neked írásos nyilatkozatot arról, hogy ők a TMH utasításának nem megfelelő olajat használnak? 
Nekem ilyet felajánlottak, de nem kértem, csak az olajat.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26500 Dátum: 2015.01.02 17:15:45 »
Nekem ilyet felajánlottak
Gondolom azt sem kérdezted meg, hogy a gyakorlati tapasztalatukon kívül mivel támasztják alá a papirost, és milyen garanciát adnak mellé.
Egyébként szívesen elküldtem volna a TMH-nak azt a márkaszervizes papirt.

Még mindig szerepel a számlán, hogy 6 hónap garit adnak az elvégzett munkára?

TZoli

  • Vendég
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26501 Dátum: 2015.01.02 17:21:29 »
TZoli, az általad említett márkaszerviz adott ki Neked írásos nyilatkozatot arról, hogy ők a TMH utasításának nem megfelelő olajat használnak? 

 :yawn:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26503 Dátum: 2015.01.02 17:39:10 »
:yawn:
Akkor Nálad ezt lehet tekinteni válasznak, ha egy ügyfélnek vmi problémája lenne a korábban nálad olajcserélt váltójával.

Természetesen nem kivánok senkinek semmiféle problémát, se Neked, sem pedig egyetlen autóstársnak sem.


TZoli

  • Vendég
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #26504 Dátum: 2015.01.02 17:47:37 »
Akkor Nálad ezt lehet tekinteni válasznak, ha egy ügyfélnek vmi problémája lenne a korábban nálad olajcserélt váltójával.


Óvatosan a száddal ember!!!
« Utoljára szerkesztve: 2015.01.02 18:03:04 írta TZoli »