Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6026009 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24900 Dátum: 2014.01.21 09:01:14 »
Van benne pár pontatlanság...

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24901 Dátum: 2014.01.21 09:08:14 »
jó cikk. nem értem az első ülés műbőr hátsó boritása az gáz? én imádtam a corimban mert a gyerek sáros cipőnyomát röhögve lemostam a műbőrröl mostmeg szenvedek a szövettel.  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24902 Dátum: 2014.01.21 09:12:58 »
Apró pontatlanságok vannak benne, de alapvetően - és mert az információk döntő többsége a CCH-ról származik - jó leírás. Jó a végkövetkeztetés is.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24903 Dátum: 2014.01.21 09:30:00 »
Azért én beleírtam volna (mivel hozzászólni nem lehet), hogy 150cm testmagasság felett erős kompromisszum készsget kíván :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24904 Dátum: 2014.01.21 09:33:26 »
Ez most tényleg jó cikk lett, így néz ki egy használtautó teszt, beszámol a típushibákról, gyengeségekről is, van tapasztalati infó is, nem csak azt írja le amit újkori tesztekből is olvashatunk.

Hogy kitért már az új Corollára is :D

"Az utastere minőségi, annyira, hogy azt a mai Corolla / Auris is megirigyelhetné. ", "Minőségi hatásban a mai Corolla a közelében sincs"

Bepi na ehhez mit szólsz, mint e11 tulaj? :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24905 Dátum: 2014.01.21 09:37:58 »
Bepi na ehhez mit szólsz, mint e11 tulaj? :)
.. mint volt E11 tulaj és új Auris aspiráns :D
Amúgy szerintem teljesen elnézhetőek a pontatlanságok: minden nap beülnek legalább 80 kocsiba, nem kitétel az, hogy minden típus minden másodpercét ismerjék.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.21 09:41:50 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24906 Dátum: 2014.01.21 09:54:48 »
És akárhogy bizonygatja, volt belőle japán gyártású - pl. az enyém is az volt.
De természetesen abban egyet kell értsek vele: a 3 ajtós volt a legszebb. :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24907 Dátum: 2014.01.21 09:55:12 »
Azért én beleírtam volna (mivel hozzászólni nem lehet), hogy 150cm testmagasság felett erős kompromisszum készsget kíván :D
180cm felett...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24908 Dátum: 2014.01.21 09:57:34 »
Ez most tényleg jó cikk lett, így néz ki egy használtautó teszt, beszámol a típushibákról, gyengeségekről is, van tapasztalati infó is, nem csak azt írja le amit újkori tesztekből is olvashatunk.

Hogy kitért már az új Corollára is :D

"Az utastere minőségi, annyira, hogy azt a mai Corolla / Auris is megirigyelhetné. ", "Minőségi hatásban a mai Corolla a közelében sincs"

Bepi na ehhez mit szólsz, mint e11 tulaj? :)
Majd visszatérünk erre a kérdésre 10 év múlva, amikor az Aurisok is átlépik ezt a kort.

Mindig és szinte mindenki összetéveszti a minőségÉRZETet a valódi minőséggel/tartóssággal.

Az E11 tartós, de minőségérzete nem különösebben kimagasló. Csakúgy, mint a Carina és egyéb, régebbi Toyota modellek. Idővel bizonyít mind.  :yes:

Lehet, hogy 10 évesen az Auris anyagai sokkal rondábban öregszenek majd, mint az E11-é, de leeht, hogy nem. Majd meglátjuk... (szerény véleményem szerint az Auris sem fog kilógni ebből a sorból.)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24909 Dátum: 2014.01.21 10:07:52 »
Néha azért kicsit túlzásnak tartom keverni a minőség szót a tartósság szóval:
WC papírból is lehet minőségit venni, nem lesz tartósabb mint a nem minőségi :D
De abroncs is lehet pl puhább: jobb tapadás, de kevésbé tartós.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10282
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24910 Dátum: 2014.01.21 10:15:18 »
A helyzet az, hogy szerintem a Carina eléggé minőségi is:
322.000 km után nem kopott igazán egyik pedál sem (Marutin lyukas a gázpedál), nem kopott a váltógomb, a kormány, a műszerfal, az üléshuzat (csak a vezető ülésén van szakadás, máshol semmi). Ez nem lenne így, ha nem minőségi anyagból készültek volna.
Számos új autónál jobb a komfortja, vezethetősége, felfüggesztése, a helykínálatról nem is beszélve. Fogyasztást és teljesítményt tekintve sincsen szégyenkeznivalója. A megbízhatósága (ha a karbantartást nem hanyagolják el) eléggé közismert.
20 év és 322.000 km után is én teljesen elégedett vagyok vele, bár nyilván használtan vettem. Több autót vezettem, persze nem luxuskategóriákat, de mind közül ezzel vagyok a legelégedettebb, tehát a minőségérzetre sincs okom panaszra. Ha meg rászánnám az időt (ha volna), mint kalapos, akkor csendesebb lenne, mint sok új.

Persze lehet, hogy keverem a fogalmakat  :innocent:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24911 Dátum: 2014.01.21 10:43:17 »
Néha azért kicsit túlzásnak tartom keverni a minőség szót a tartósság szóval:
WC papírból is lehet minőségit venni, nem lesz tartósabb mint a nem minőségi :D
De abroncs is lehet pl puhább: jobb tapadás, de kevésbé tartós.
nagy igazság  :yes:
de azért tegyük hozzá, hogy egy használati tárgy, másnéven fogyasztási cikk minőségének megítélése elsősorban annak tartósságával függ össze. persze egy autó nem ugyanabban a skatuláyban van, mint mondjuk egy mosógép, úgyhogy nagyon nem mindegy, hogyan néz ki  :devil:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24912 Dátum: 2014.01.21 10:50:48 »
A helyzet az, hogy szerintem a Carina eléggé minőségi is:
322.000 km után nem kopott igazán egyik pedál sem (Marutin lyukas a gázpedál), nem kopott a váltógomb, a kormány, a műszerfal, az üléshuzat (csak a vezető ülésén van szakadás, máshol semmi). Ez nem lenne így, ha nem minőségi anyagból készültek volna.
Számos új autónál jobb a komfortja, vezethetősége, felfüggesztése, a helykínálatról nem is beszélve. Fogyasztást és teljesítményt tekintve sincsen szégyenkeznivalója. A megbízhatósága (ha a karbantartást nem hanyagolják el) eléggé közismert.
20 év és 322.000 km után is én teljesen elégedett vagyok vele, bár nyilván használtan vettem. Több autót vezettem, persze nem luxuskategóriákat, de mind közül ezzel vagyok a legelégedettebb, tehát a minőségérzetre sincs okom panaszra. Ha meg rászánnám az időt (ha volna), mint kalapos, akkor csendesebb lenne, mint sok új.

Persze lehet, hogy keverem a fogalmakat  :innocent:
Tök igazad van, a Carina minőségi autó a'la complett. De újkorában egyáltalán nem biztos, hogy ez ennyire látszott rajta a vetélytársakhoz képest, mert elintézték azzal, hogy áttekinthető, de unalmas a belseje. Persze, a minőségnél az igazán meghatározó szerintem pont az, amit írtál róla és, hogy ezzel együtt tartós is. A tartósságot újkorában nem lehet megmondani, ezért írtam azt az Aurisról, hogy térjünk vissza rá az E11 Corollával összehasonlítva kb 10 év múlva. Majd úgyis kiderül, hogy a beltéri anyagai mennyire lesznek tartósak, minőségiek.  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24913 Dátum: 2014.01.21 10:51:29 »
nagy igazság  :yes:
de azért tegyük hozzá, hogy egy használati tárgy, másnéven fogyasztási cikk minőségének megítélése elsősorban annak tartósságával függ össze. persze egy autó nem ugyanabban a skatuláyban van, mint mondjuk egy mosógép, úgyhogy nagyon nem mindegy, hogyan néz ki  :devil:
Ezért dobtam be az abroncs példáját is, hogy ne a szőrszálat hasogassátok, hanem a fát a hátamon :D
Bár még nem volt, pláne tartós teszten, de szerintem egy Ferrari sem nagyon éli meg a 300-500e km-t, ettől függetlenül erős túlzásnak lenne "nem minőségi" autónak nevezni  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.21 10:54:26 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24914 Dátum: 2014.01.21 10:52:41 »
Néha azért kicsit túlzásnak tartom keverni a minőség szót a tartósság szóval:
WC papírból is lehet minőségit venni, nem lesz tartósabb mint a nem minőségi :D
De abroncs is lehet pl puhább: jobb tapadás, de kevésbé tartós.
A WC papíros hasonlat olyan tipikus hozzád illő...  ;)

Az abroncsokkal kapcsolatban, viszont igazad van részben, mert szerencsére olyan abroncs is van, ami jó minőségű ÉS tartós is. Az ettől eltérők kompromisszumot kívánnak.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i