Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032655 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Hosiminh

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 156
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24675 Dátum: 2013.11.30 22:56:42 »
Lejött, de nem indul a mountolás után sem. Akkor ez zsákutca.
Szólok, ha találnék valami gyári forma pdf-et.

rendben köszi,
de azért nehogy ebbe fektesd minden energiád
 :nyuszi:  :devil2:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24676 Dátum: 2013.12.01 10:38:46 »
Jövő hét utáni héten viszem a corollát kormánybőrözésre. A gyári bőrkormány sajnos egy helyen kiszakadt, és elég randán néz így ki, meg idegesítő így a kormány fogása. Majd rakok fel képet az új állapotról, remélem jól sikerül.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24677 Dátum: 2013.12.01 11:11:29 »
Jövő hét utáni héten viszem a corollát kormánybőrözésre. A gyári bőrkormány sajnos egy helyen kiszakadt, és elég randán néz így ki, meg idegesítő így a kormány fogása. Majd rakok fel képet az új állapotról, remélem jól sikerül.

És azt a műszerfal sérülést megoldottad valahogy ?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24678 Dátum: 2013.12.01 11:39:36 »
És azt a műszerfal sérülést megoldottad valahogy ?
Megvan picit karcolva, azzal nem lehet mit csinálni, ez van. Használva van, nem szalonautó. Ha majd eladom, ezt meg is fogom mondani, ha
valaki ilyenekre hivatkozva fog alkudozni, újonnan 5milla egy auris, ott nincs karc.
(2éve a 19éves F astrát, mikor árultam 2 gombért, valakinek nem tetszett, hogy a fényezés nem gyári állapotú... erre mit mondasz? De hát sokfélék
az emberek... az interneten pl. sokat magasabb áron árulják a használt mobiljukat, mint amennyiért egy google kereséssel az összes webshop kidobja újonnan... ::)
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.01 11:42:05 írta Ákos2004 »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24679 Dátum: 2013.12.01 11:56:54 »
Megvan picit karcolva, azzal nem lehet mit csinálni, ez van. Használva van, nem szalonautó. Ha majd eladom, ezt meg is fogom mondani, ha
valaki ilyenekre hivatkozva fog alkudozni, újonnan 5milla egy auris, ott nincs karc.
(2éve a 19éves F astrát, mikor árultam 2 gombért, valakinek nem tetszett, hogy a fényezés nem gyári állapotú... erre mit mondasz? De hát sokfélék
az emberek... az interneten pl. sokat magasabb áron árulják a használt mobiljukat, mint amennyiért egy google kereséssel az összes webshop kidobja újonnan... ::))

Nekem úgy rémlik rendesen kiszakadt  :hmmmm:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24680 Dátum: 2013.12.01 14:44:40 »
Nekem úgy rémlik rendesen kiszakadt  :hmmmm:
Felületi karcolás van rajta.

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24681 Dátum: 2013.12.02 06:58:13 »
OK! En is meg fogom érdeklödni.
Amùgy ezt az adalékot ugye a benzintartàlyba kell tölteni? Vajon mennyi ideig elég akkor ez a flakon?


Elvileg úgy működik a dolog, hogy akkor kell beleöntened a benzintartályba, ha már nemsokára elfogy a benzin (vagy ég is már a lámpa vagy rövidesen fel fog villanni).  :)
Ezek után mész a kocsival 20 km-t 5000 fordulat környékén, ekkor jól kipucolja a retket.  :devil:
Végül megtankolod a kocsit, azt hiszem félig, de lehet, hogy tele is lehet.  :yes:
Majd kérdezd meg a Toyotánál, ők is biztos elmondják készségesen.  ;)




Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24682 Dátum: 2013.12.02 09:33:22 »
Corolla 1.4 D-4D Active Design teszt .
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24683 Dátum: 2013.12.02 09:59:58 »
Corolla 1.4 D-4D Active Design teszt .
Csak azt nem értem miért írja hogy alacsony presztizsű? :hmmmm:
Nálam minden Toyota  jobb autónak számít mint a németek, a franciákról nem is beszélve. Mit számit ha sokkal jobban felszerelt egy europai sokkoló áron, ha messze nem olyan megbízható. A német autók is csak úgy jók, hogy 3-5 évenként lecserélik a németek- úgy könnyű jónak lenni :D Úgy én is vennék Golfot :yes:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24684 Dátum: 2013.12.02 10:00:40 »
Na ezt hangsúlyoztam én is korábban, ami nagyon nem tetszik benne:

"meg az a meredeken leszakadó műszerfal, kissé nyomasztóan közel a mellkasunkhoz... "
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10723
Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24685 Dátum: 2013.12.02 10:37:52 »
Nem tudom megérteni, miért olyan "ciki", ha egy autóban nem lehet extraként sem sávtartót, követőradart, meg csupa felesleges sz@rt rendelni? Megnézném azt is mennyivel lenne drágább egy ilyen "intelligens" autónak az "újraépítése" egy frontális karambol után a sok érzékelő, elektronika, stb, stb miatt...
A Golfhoz lehet rendelni (gondolom borsos felárért persze) ezeket a fent említett kütyüket, de megnézném én hány Golfban van ilyen itthon. Amikor már az fejtörést okoz a családnak, hogy elég lesz-e a fapados alapmodell, vagy kigazdálkodják-e még a dízel felárát is, nem hinném, hogy a sávtartó egy percig is felmerülne náluk, hogy beikszeljék-e az extralistán.
A (virsli) mankókerék talán méltatlan, dehát manapság ez a trend. Illetve sokan úgy kozmetikázzák fel a csomagtartó lierszámát, hogy még mankókereket sem adnak, csak holmi defektjavítót...
Én láttam élőben az autót, nagyon bejött mind az eleje, mind a hátsója. Egy percig nem gondolkodnék, hogy Corolla v "prémium" Golf...  :innocent:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24686 Dátum: 2013.12.02 10:57:00 »
Na ezt hangsúlyoztam én is korábban, ami nagyon nem tetszik benne:

"meg az a meredeken leszakadó műszerfal, kissé nyomasztóan közel a mellkasunkhoz... "
Számomra pont nem kelti ezt az érzést. Éppen az tetszik benne, hogy nem akar rám borulni, körülölelni, mint manapság általában. Számomra a térérzet éppen emiatt kellemesebb benne, mint más kompaktban.  ::) De ízlések és pofonok.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24687 Dátum: 2013.12.02 10:57:51 »
Nem tudom megérteni, miért olyan "ciki", ha egy autóban nem lehet extraként sem sávtartót, követőradart, meg csupa felesleges sz@rt rendelni? Megnézném azt is mennyivel lenne drágább egy ilyen "intelligens" autónak az "újraépítése" egy frontális karambol után a sok érzékelő, elektronika, stb, stb miatt...
A Golfhoz lehet rendelni (gondolom borsos felárért persze) ezeket a fent említett kütyüket, de megnézném én hány Golfban van ilyen itthon. Amikor már az fejtörést okoz a családnak, hogy elég lesz-e a fapados alapmodell, vagy kigazdálkodják-e még a dízel felárát is, nem hinném, hogy a sávtartó egy percig is felmerülne náluk, hogy beikszeljék-e az extralistán.
A (virsli) mankókerék talán méltatlan, dehát manapság ez a trend. Illetve sokan úgy kozmetikázzák fel a csomagtartó lierszámát, hogy még mankókereket sem adnak, csak holmi defektjavítót...
Én láttam élőben az autót, nagyon bejött mind az eleje, mind a hátsója. Egy percig nem gondolkodnék, hogy Corolla v "prémium" Golf...  :innocent:
A mankókereket a 6,5 év alatt egyszer se kellett használnom, sőt az elmúlt 20 évben egyik kocsimban se kellett a pótkerék. Persze soha nem lehet tudni. :D
A csomagtartót meg úgy növelik ,hogy még magasabb a hátulja, az már  furcsa módon senkit nem érdekel, hogy nem lehet kilátni. A benyúló zsanér az továbbra is gáz. Inkább választanám a kis teleszkopokat. VW+stb pedig egyszerűen úgy oldja meg, hogy olyan keskeny a csomagtartó, hogy ne zavarjon a zsanér :D- hát az se jobb :no:

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24688 Dátum: 2013.12.02 11:08:02 »
Halkan jegyzem meg: Tesztfogyasztás: 5,1l....  :tt2: :D

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #24689 Dátum: 2013.12.02 11:29:28 »
Számomra pont nem kelti ezt az érzést. Éppen az tetszik benne, hogy nem akar rám borulni, körülölelni, mint manapság általában. Számomra a térérzet éppen emiatt kellemesebb benne, mint más kompaktban.  ::) De ízlések és pofonok.  ;)

Érdekes, hogy neked nem úgy tűnik. Ami nem rádborulós az a LexusIS300h műszerfala, na az igen, nekem azok jönnek be, mai autók műszerfalai közül számomra etalon.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -