Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6028630 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

kepi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22740 Dátum: 2012.10.24 19:24:23 »
Hali,
1, Anyukám 2006-os coriján 3 éve volt szélvédő csere kőfelverődés miatt. Toyo szakszervízben. 2-3 hete volt asszem egy nagy zuhé, 5 centi víz állt az utastérben... Más ötletünk nincs, mint hogy a szélvédőnél fáradt el valami, és ott szivároghat, de látni ugye nem lehet... (gondolom a tűzfalnál csuroghat le a víz) Vagy, egyéb ötlet, tapasztalatok?
2, Jó szélvédőst tud valaki ajánlani...? :D (nekem is aktuális, szintén kőfelverődés miatt)
Köszi!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22741 Dátum: 2012.10.24 19:31:08 »
2, Jó szélvédőst tud valaki ajánlani...? :D (nekem is aktuális, szintén kőfelverődés miatt)

www.szelvedos.hu
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kepi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22743 Dátum: 2012.10.24 20:18:46 »
Hali,
1, Anyukám 2006-os coriján 3 éve volt szélvédő csere kőfelverődés miatt. Toyo szakszervízben. 2-3 hete volt asszem egy nagy zuhé, 5 centi víz állt az utastérben... Más ötletünk nincs, mint hogy a szélvédőnél fáradt el valami, és ott szivároghat, de látni ugye nem lehet... (gondolom a tűzfalnál csuroghat le a víz) Vagy, egyéb ötlet, tapasztalatok?
2, Jó szélvédőst tud valaki ajánlani...? :D (nekem is aktuális, szintén kőfelverődés miatt)
Köszi!
Megcsinálni már nem lehet, olyan tropa lett?

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22744 Dátum: 2012.10.24 20:22:06 »
Hali,
1, Anyukám 2006-os coriján 3 éve volt szélvédő csere kőfelverődés miatt. Toyo szakszervízben. 2-3 hete volt asszem egy nagy zuhé, 5 centi víz állt az utastérben... Más ötletünk nincs, mint hogy a szélvédőnél fáradt el valami, és ott szivároghat, de látni ugye nem lehet... (gondolom a tűzfalnál csuroghat le a víz) Vagy, egyéb ötlet, tapasztalatok?
2, Jó szélvédőst tud valaki ajánlani...? :D (nekem is aktuális, szintén kőfelverődés miatt)
Köszi!

www.uvegneked.hu

Bodnár leventét keresd!
Pécel,maglód,kelet bp praktizál,de házhoz is megy!
« Utoljára szerkesztve: 2012.10.24 20:31:17 írta akibor000 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kepi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 67
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22745 Dátum: 2012.10.24 20:56:23 »
vd: elég csúnya nagy, inkább cseréltetem (engem megnyugtat, hogy majd a műszakin tuti nem köthetnek bele, igaz, ez még majd másfél évnyire van)
akibor: köszi, ez szuper, a melóhelyemtől 5 percre van :)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22746 Dátum: 2012.10.24 21:10:44 »
vd: elég csúnya nagy, inkább cseréltetem (engem megnyugtat, hogy majd a műszakin tuti nem köthetnek bele, igaz, ez még majd másfél évnyire van)
akibor: köszi, ez szuper, a melóhelyemtől 5 percre van :)
Nincs mit!
Korrekt srác,gyors. 10év garit ad a munkájára!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kismozso

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22747 Dátum: 2012.10.30 19:18:39 »
Sziasztok! Köszönöm az eddigi építő jellegű hozzászólásokat! Van fejlemény:
Szóval csak nem bírtam ki, ráindítottam újra az udvaron békésen pihenő "hideg" autóra. Már sötét volt. Indításkor a "normál" motorhang mellett továbbra is tolakodott valamiféle dízeles kopogás, vagy kattogás... Nézegettem a kipufogón át távozó füstgázt, eléggé látszódott. Aztán nem állítottam le, ahogy melegedett a motor, egyre jobban tűnt el a kopogó hang. A hőmérséklet mutató amikor a min jelzés fölé ért kissé, már meg is szűnt ez a fura kopogó hang. Ez nagyon jó érzés volt. Azonban a kifufogó gáz továbbra is nagyon látszódott. Meg-meg nyomva a gázpedált (túráztattam kicsit) szerintem a normálisnál kissé jobban füstölt. Szerintem amikor alapjáraton jár egy ilyen E11-es benzines és nincs nagyon hideg, akkor nem nagyon kellene látni kipufogó gázt... Szóval valami biztosan nem jó, mindenképpen viszem szerelőhöz. De az, hogy üzemmelegen már szép hangja volt, mindenképpen optimizmussal tölt el. Hátha nincs olyan nagy baj...

(Kicsit más téma... Hamis olaj... Ez az igazi biznisz... Utólag szinte bizonyíthatatlan... Nekem sincs meg a flakon már... Bár lehet az is, hogy az olaj tökéletes és tényleg az autóval van valami... Csak tényleg bosszantó ebben a mai világban, hogy már senkiben és semmiben nem lehet megbízni...)

Gyerekek! Egész más hangja van a motornak, ha van benne olaj!  :clap: :clap: :clap: Ez egy csodaszer!  [rohog]

vd1234

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10285
  • Toyota Carina E 1994 sedan (japán verzió;) )
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22748 Dátum: 2012.10.30 19:29:01 »
Gyerekek! Egész más hangja van a motornak, ha van benne olaj!  :clap: :clap: :clap: Ez egy csodaszer!  [rohog]
:clap:  :D
Mennyire fogy?

kismozso

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22749 Dátum: 2012.10.31 19:09:20 »
:clap:  :D
Mennyire fogy?

Feltöltöttem a rendszert TESÓ-ban vásárolt (nem tudom mennyire megbízható, de gondolom ez tényleg eredeti) Castrol Magnatech 5W40 C3 olajjal. 1.5 liter ment bele, most a két jel között van. Megtettem azóta kb. 180 km-t de nem vettem észre, hogy csökkent volna a szint... Mondjuk ez még nagyon kevés ahhoz, hogy lássam, hogy tényleg csökken-e...
Minden esetre az olaj nagyon koxos, egy teljes csere lesz a jövő héten, és majd aztán lesz érdekes a dolog... Kíváncsi vagyok, hogy tényleg az olajjal volt-e gond, vagy tényleg valamilyen motorikus gond van...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22750 Dátum: 2012.11.01 08:45:07 »
Létezik biztos vmi motoröblítő adalék,amivel a koxos redvás olaj kijön a motorból?!
Vagy hülyeség ilyet beleönteni?
Másik megoldást abban látom,h napokig ott áll a gép a bakon és hagyni kell jól kicsöpögni a régi olajat!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22751 Dátum: 2012.11.01 10:41:36 »
Létezik biztos vmi motoröblítő adalék,amivel a koxos redvás olaj kijön a motorból?!
Vagy hülyeség ilyet beleönteni?
Másik megoldást abban látom,h napokig ott áll a gép a bakon és hagyni kell jól kicsöpögni a régi olajat!
egyesek szerint káros, mások szerint semmi értelme. Az enyém minden olajcserénél kap egy motormosást :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22752 Dátum: 2012.11.01 10:47:51 »
Nem az, hogy nincs semmi értelme, de lehetséges, hogy több kárt okozol mint hasznot. Ameddig nincs vele gond, minek piszkálni?
Aztán ne lepődjetek meg, ha majd fogy az olaj, mert olyan koszos dolgokat is leoldhat, ami jelenleg tömít. Ha jó olaj van benne rendszeresen cserélve, akkor minek?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22753 Dátum: 2012.11.01 10:53:57 »
egyesek szerint káros, mások szerint semmi értelme. Az enyém minden olajcserénél kap egy motormosást :D
Kivülről, vagy belülről? :szemez:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #22754 Dátum: 2012.11.01 10:54:19 »
Mert irta mozso kartárs,h redvás,koxos az olaja a vasban! És abból ugyis marad bent,ha nem lesz átmosva,vagy jól kicsorgatva!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки