Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6039737 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20655 Dátum: 2011.12.10 17:47:14 »
jaja, van olyan kis bigyusz
holnap kipróbálom:)
1.4 sol 2004

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20656 Dátum: 2011.12.10 17:52:39 »
jaja, van olyan kis bigyusz
holnap kipróbálom:)
nem lesz egyszerű lent a sötétben - kuporogva megtalálni azt a kis izét, ahova be kell illeszteni a fekete műanyag rudat.. :wacko:

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20657 Dátum: 2011.12.10 18:33:46 »
Az a fekete bigyusz mit csinálna??
Esetleg valamilyen áramkört zárna össze ??  :?:

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20658 Dátum: 2011.12.10 19:31:10 »
Az a fekete bigyusz mit csinálna??
Esetleg valamilyen áramkört zárna össze ??  :?:
Az a riasztó OFF-olója. Az F astrámon pl. egy kis kulccsal kellett hatástalanítani a riasztót.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20659 Dátum: 2011.12.10 21:19:28 »
Az a riasztó OFF-olója. Az F astrámon pl. egy kis kulccsal kellett hatástalanítani a riasztót.
Bár nem tudom hogy hogy néz ki de valami egyedi csak van benne gondolom minden kocsinak más az ilyen bizgentyúje. Vagy lehet hogy 1 db jó az összes toyotához?
 

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20660 Dátum: 2011.12.10 21:24:01 »
A toyota lassan másfél év után is tud újat mutatni ami nem tudom hogy mi.
A sztori a következő: Kb 20 percel ezelőtt jöttem hazafelé Debrecenből a Böszörményi úton Miskolc irányába szépen a megengedett 70 km/h ( tábla engedélyezi) semmihez nem nyúltam folyamatos sebességel haladtam az alkatőrlő törölt magának a fed.comp. pillanatnyi fogyira volt állítva.
Szépen haladok amikor 2 db pity-pity et hallok a rádióból ( olyat mint mikor elmentem a csatornát csak 2 db ) de semmi változás nem történt minden ment tovább rendesen.
Ez mitől lehetett és mi történhetett szerintetek??   

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20661 Dátum: 2011.12.11 10:53:53 »
Ülésfűtés beszerelésében van valakinek tapasztalata? Mert kinéztem magamnak ezt és érdekelne mennyire lenne egyszerű beszerelni illetve az üléshuzaton kívűl milyen megbontásokkal és egyéb dolgokkal járna.
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/negyes_merkozes_-_szivargyujtos_ulesfutesek-6528

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23134
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20662 Dátum: 2011.12.11 11:10:36 »
A toyota lassan másfél év után is tud újat mutatni ami nem tudom hogy mi.
A sztori a következő: Kb 20 percel ezelőtt jöttem hazafelé Debrecenből a Böszörményi úton Miskolc irányába szépen a megengedett 70 km/h ( tábla engedélyezi) semmihez nem nyúltam folyamatos sebességel haladtam az alkatőrlő törölt magának a fed.comp. pillanatnyi fogyira volt állítva.
Szépen haladok amikor 2 db pity-pity et hallok a rádióból ( olyat mint mikor elmentem a csatornát csak 2 db ) de semmi változás nem történt minden ment tovább rendesen.
Ez mitől lehetett és mi történhetett szerintetek??
Nincs bekapcsolva a közlekedési infót figyelő a rárdión? Akkor szokott jelezni, amikor átkapcsol emiatt...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20663 Dátum: 2011.12.11 11:27:11 »
Nincs bekapcsolva a közlekedési infót figyelő a rárdión? Akkor szokott jelezni, amikor átkapcsol emiatt...
Én is valami ilyesmire gondoltam, de az biztos, hogy semmi komolyat nem jelenthet.  :)

kismozso

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 114
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20664 Dátum: 2011.12.11 12:22:55 »
http://www.autonavigator.hu/tippek_tanacsadok/negyes_merkozes_-_szivargyujtos_ulesfutesek-6528

Sziasztok! Én magamnak építettem be az ülésfűtést, pár szóban megosztanám veletek a tapasztalataim.
Főleg fagyos reggeleken nagyon hasznos. Az autóm szabad ég alatt alszik. Kinyitom az ajtót, beindítom a motort, rögtön be is kapcsolom az ülésfűtést, előveszem a jégkaparót. Kb 2 perc alatt körbevakarom az ablakokat, beülök és indulok. Nagyon jó érzés (kikelve a jó meleg ágyikóból), hogy amikor beülsz, akkor nem egy -5°C-os ülésre kell rátenni a segged. :)
Aztán megyek egy kicsit és amikor már kezd langyos lenni akkor ki is kapcsolom. A barátnőm is nagyon szereti. :)

Anno az ülésre rárakható ülésfűtésen is gondolkodtam. Miért választottam a tulajdonképpen "láthatatlan megoldást"?
Mert itt nem kell a szivargyújtónál a kábelekkel vacakolni. Ha két ülésen szeretnél fűteni, akkor kell szivargyújtós elosztó, de azt is hová tegyem? Mivel naponta csak 5 percet megy így az idő nagy részében csak zavarna ott az ülésen. -> kiteszed és pont akkor nem lesz ott amikor kellene
Ellenérv a beépítettel szemben: drágább, 2 ülésnél kb. 1 tank benzin ára a különbség vagy kevesebb. Be kell építened vagy építettned.

Ui.: én például hasznosabb extrának tartom ezt mint a nagy DUCC-DUCC-TUCC-TUCC Hi-Fi-t meg az alufelnit  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2011.12.11 12:43:10 írta kismozso »

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20665 Dátum: 2011.12.11 17:07:47 »
Nincs bekapcsolva a közlekedési infót figyelő a rárdión? Akkor szokott jelezni, amikor átkapcsol emiatt...
Volt olyan hogy be volt kapcsolva de olyankor jött 1 db bipp és utána át is kapcsolt most 2 db bip volt és nem történt semmi ( nem kapcsolt sehova)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20666 Dátum: 2011.12.11 18:24:11 »
...Főleg fagyos reggeleken nagyon hasznos... Ui.: én például hasznosabb extrának tartom ezt mint a nagy DUCC-DUCC-TUCC-TUCC Hi-Fi-t meg az alufelnit  :lol:

Én mindkettőt (hármat) hasznos extrának tartom   :D Meleg popóval lehet jó zenét, jól hallgatni  ;)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20667 Dátum: 2011.12.11 18:34:11 »
Meleg popóval lehet jó zenét, jól hallgatni  ;)
Bizarr képzettársítás  :D De rossz az aki rosszra gondol  ;)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20668 Dátum: 2011.12.11 19:21:18 »
Bizarr képzettársítás  :D De rossz az aki rosszra gondol  ;)

Igen, aztán már én is éreztem, hogy jobb lett volna pl. az "átmelegített popóval" használni  ::)
Bár, hogy azzal is hallgatni bármit ...    :D

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20669 Dátum: 2011.12.11 20:34:57 »
És ez bírja évekig? Nekem is ilyesmi van (olcsóbb) és egyik se bírja ki egyik téltől a másikig.

Asszonynak is ilyenből van olcsó. Azt mondja ha minden évben újat vesz akkor is 10 árából tudna egy rendes ülésfűtést csináltatni, és ha egy-egy évet kibírnak az bőven jó, mert egy autó sincs nálam 2-3 évnél hosszabb ideig (céges kocsik). A tavalyi még megy  ::) .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...