Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6029197 alkalommal)

0 Felhasználó és 27 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20415 Dátum: 2011.10.30 18:24:05 »
A spekcó szer a féktisztító.  :D :hug:
Úgy van! :yes: Kb 5 perces minka lassú tempóban, dehogy kell hozzá szerelő... bakker, ezt még ÉN magam is meg tudtam csinálni...  :ph34r:
Ahogy kismozso írta, a levegőszűrő házába van építve a légtömegmérő, 2db sima fejű csavart kell hozzá kicsavarni, majd óvatosan kihúzni az egységet a helyéről. Ezután a kis érzékelőt befújod bármilyen gyártmányú, de féktisztítóval, majd akár zsepivel, akár egy fültisztítóval, vagy ronggyal letörlöd, borostyánszínűnek kell lenni a tisztítás után. Olyan színű lesz, mint egy fának a gyantája, sötét sárga, vagy méz színű. Ezután visszateszed, üegyelsz arra, hogy a gumitömítés szépen illeszkedjen és visszahajtod a 2db csavart. És láss csodát: megszűnik a torpanás...  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20416 Dátum: 2011.10.30 18:28:11 »
Úgy van! :yes: Kb 5 perces minka lassú tempóban, dehogy kell hozzá szerelő... bakker, ezt még ÉN magam is meg tudtam csinálni...  :ph34r:
Ahogy kismozso írta, a levegőszűrő házába van építve a légtömegmérő, 2db sima fejű csavart kell hozzá kicsavarni, majd óvatosan kihúzni az egységet a helyéről. Ezután a kis érzékelőt befújod bármilyen gyártmányú, de féktisztítóval, majd akár zsepivel, akár egy fültisztítóval, vagy ronggyal letörlöd, borostyánszínűnek kell lenni a tisztítás után. Olyan színű lesz, mint egy fának a gyantája, sötét sárga, vagy méz színű. Ezután visszateszed, üegyelsz arra, hogy a gumitömítés szépen illeszkedjen és visszahajtod a 2db csavart. És láss csodát: megszűnik a torpanás...  :clap:
"sima fejű csavar" - ezt jó, ezt még nem hallottam  [rohog] [rohog]

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20417 Dátum: 2011.10.30 18:30:14 »
Nálunk így mondják, na! Ez vidék...  :cool2: Mé', Te hogy mondod?  :szemez:

Tudok még ilyet, várjál: Ami nálunk melegítő alsó, az máshol tréning nadrág, szabadidő alsó, bakker, Debrecenben BEMELEGÍTŐ...  [rohog]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20418 Dátum: 2011.10.30 18:35:51 »
Nem tudom hogyan mondanám, mert nem tudom melyikre gondolsz..  ;)
hatlapfejű? csillag (phillips)? kereszthornyú?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20419 Dátum: 2011.10.30 18:43:43 »
Nem csillagcsavar, hanem a sima, amelyik egyetlen egyenes vonallal van bemarva. Mifelénk ez a "sima" csavar...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20420 Dátum: 2011.10.30 18:49:31 »
Igen, az a kereszthornyú.  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20421 Dátum: 2011.10.30 18:51:13 »
Most már ezt is tudom...  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20422 Dátum: 2011.10.30 19:13:32 »
Pláne hogy a légtömegmérőt nem is olyan csavar fogja, hanem csillagfejü... Persze csak ha korábban mást nem barkácsoltak be, de gyárilag biztosan csillag!
Xanyi

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20423 Dátum: 2011.10.30 19:33:00 »
Pláne hogy a légtömegmérőt nem is olyan csavar fogja, hanem csillagfejü... Persze csak ha korábban mást nem barkácsoltak be, de gyárilag biztosan csillag!
...most, hogy mondod, tényleg  :1eye: (megnéztem)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20424 Dátum: 2011.10.30 20:03:11 »
Most cseréltünk a Corin hűtőfolyadékot és én is szerettem volna kitakaríttatni a légtömegmérőt, de valami nagyon hülye csavarok fogták, nem volt olyan itthon.  :eek: Talán kis imbusz vagy torx vagy mi a retek. Na így nem lett ma ez megcsinálva... :no:
         

kopygege

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20425 Dátum: 2011.10.30 22:25:13 »
Sziasztok,
két kérdésem lenne 2000-es békaszemű 5 ajtós 1.3-assal kapcsolatban.

1. Hogy lehet kibombázni a rádió bennmaradó (gondolom ez a fejegység) részét, mert leszedtem az előlapot meg azt a keretet, ami az előlapot tartja, meg van benne két csavar, azt kiszedtem, de nem akar lejönni a fekete rész (ezen van security felirat...), eltörni meg nem szeretném. Azért nézném meg, mert a hátsó hangszórók nem működnek (kipróbáltam, hogy hátra adtam minden hangot, de semmi) ezért hátha csak annyi a baj, hogy valahogy lejött a csati a rádióról...

2. Valakitől hallottam (csak nem tudom, kitől), hogy az ülésfűtést nem bonyolult javítani. Van kapcsoló, meg ha kattintom, akkor a kis led világít rajta, de nem érzek különbséget, ötlet a könnyű javításra?

Előre is köszönök minden segítséget!

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20426 Dátum: 2011.10.30 22:32:39 »
Rádió: van ilyen eszköz, ami erre való, ilyen vékony lemet, amit benyomsz a rádió mellett és li lehet húzni a rádiót. Vékony lemezből van, és l alakú, minden új rádióhoz adják. Ha nincs ilyened, akkor más hasonló, vékony dologgal be tudsz nyúlni mellette és ki tudod húzni.
Ülésfűtéshez nem értek, de gondolom első körben érdemes lenne kimérni a kábelszakadást.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20427 Dátum: 2011.10.31 09:24:47 »
Sziasztok,
két kérdésem lenne 2000-es békaszemű 5 ajtós 1.3-assal kapcsolatban.

1. Hogy lehet kibombázni a rádió bennmaradó (gondolom ez a fejegység) részét, mert leszedtem az előlapot meg azt a keretet, ami az előlapot tartja, meg van benne két csavar, azt kiszedtem, de nem akar lejönni a fekete rész (ezen van security felirat...), eltörni meg nem szeretném. Azért nézném meg, mert a hátsó hangszórók nem működnek (kipróbáltam, hogy hátra adtam minden hangot, de semmi) ezért hátha csak annyi a baj, hogy valahogy lejött a csati a rádióról...

Előre is köszönök minden segítséget!
Ki kell venni a középkonzolon a levegő befújókat, a lyukon keresztül ha benézel felfelé a rádió irányába fogsz látni két csavart. 10-es T-kulccsal lehet kivenni őket, ha ez megvan akkor le tudod venni a műszerfal tetejéről az egész "púpot" a rádióval együtt.

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20428 Dátum: 2011.10.31 09:35:50 »
Nálunk így mondják, na! Ez vidék...  :cool2: Mé', Te hogy mondod?  :szemez:

Tudok még ilyet, várjál: Ami nálunk melegítő alsó, az máshol tréning nadrág, szabadidő alsó, bakker, Debrecenben BEMELEGÍTŐ...  [rohog]
Vagy a klasszikus " zizegős-susogós"  bemi, főleg makkos-cipővel !
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #20429 Dátum: 2011.10.31 09:54:52 »
Nálunk így mondják, na! Ez vidék...  :cool2: Mé', Te hogy mondod?  :szemez:

Tudok még ilyet, várjál: Ami nálunk melegítő alsó, az máshol tréning nadrág, szabadidő alsó, bakker, Debrecenben BEMELEGÍTŐ...  [rohog]
Nálunk Magyarországon pedig egyszerüen mackónadrág :hmmmm: [rohog] [rohog] [rohog]