Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6027047 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19425 Dátum: 2011.07.01 20:05:25 »
a c oszlopa nem zavarja a kilátást tolatásnál?

Nem. Tolatni pont a szedánnal rosszabb.

A csomagtartó-kérdést meg majd eldöntöd: méret vs. pakolhatóság, a kettő együtt csak a kombiban van meg. Az átlagember számára a legjobb E12 az 1.4 dízel kombi sol/luna.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19426 Dátum: 2011.07.01 20:13:49 »
a c oszlopa nem zavarja a kilátást tolatásnál?

Nem. Tolatni pont a szedánnal rosszabb.

A csomagtartó-kérdést meg majd eldöntöd: méret vs. pakolhatóság, a kettő együtt csak a kombiban van meg. Az átlagember számára a legjobb E12 az 1.4 dízel kombi sol/luna.
Igy van a sedannal (igaz nekem E15 van) a tolatás egy katasztrofa :D Parkolásnál  év után még mindig nem érzem hol a vége :devil:
Igaz nagyon ritkán parkolok autok közé.
Kombim nekem is volt, de valahogy nem jött be, pedig mindig az volt az álmom, el is adtam 3 honapos korában (árában)

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19427 Dátum: 2011.07.01 20:14:37 »
sziasztok!
az e12-es sedan és HB csomagtartója között mekkora a különbség?
melyik praktikusabb? gondolom a hb, de kívülről az mintha kisebb lenne, mint a sedané  :?:
Jol látod, a sedan csomagtartója joval nagyobb, csak nagyobb dolgot nehezen(vagy nem) tudsz belerakni.AHB- be be tudod rakni, főként, ha ledöntöd a hátsó ülést.
Két napja voltunk az IKEA-ba, vettünk több dolgot, többek között egy ilyen doboz:
Szélesség:
97 cm
Magasság:
33 cm
Hossz:
121 cm
Sedanba befért volna?  :innocent:

mardel

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 800
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19428 Dátum: 2011.07.01 20:18:43 »
sziasztok!
az e12-es sedan és HB csomagtartója között mekkora a különbség?
melyik praktikusabb? gondolom a hb, de kívülről az mintha kisebb lenne, mint a sedané  :?:
Jol látod, a sedan csomagtartója joval nagyobb, csak nagyobb dolgot nehezen(vagy nem) tudsz belerakni.AHB- be be tudod rakni, főként, ha ledöntöd a hátsó ülést.
Két napja voltunk az IKEA-ba, vettünk több dolgot, többek között egy ilyen doboz:
Szélesség:
97 cm
Magasság:
33 cm
Hossz:
121 cm
Sedanba befért volna?  :innocent:

szerintem ülést lehajtva be
1.4 sol 2004

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19429 Dátum: 2011.07.01 20:30:40 »
Igen hátsó ülés lehajtásával, (de gondolom a HB-ben is csak ugy megy. Az ajton 105x40x95 cm fér bele kényelmesen. Szoktam berakni120cm-es papirtekercset az még befér keresztbe. Viszont az emlitett butort a hátsó ülésen vinném kényelmesen.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19430 Dátum: 2011.07.01 20:39:10 »
Igen hátsó ülés lehajtásával, (de gondolom a HB-ben is csak ugy megy. Az ajton 105x40x95 cm fér bele kényelmesen. Szoktam berakni120cm-es papirtekercset az még befér keresztbe. Viszont az emlitett butort a hátsó ülésen vinném kényelmesen.
Szerintem nem menne be a sedan corollába... a hb e12-be is természetesen síkba döntött ülésekkel fért be, de ha ilyet kérdeztek, fogalmatok sincs mekkora a doboz.
A hátsó lámpa magasságában a HB nincs 97cm széles, így a lámpa vonala fölötti szélesebb részen fért csak be.
A sedan-ba szerintem azért nem férne be, mert nem tudod a hátsó ablak alatti alaguton áttolni a dobozt, mivel a 121cm hossza miatt a vége kilóg ilyenkor,és nem lehet vízszintesbe tenni (szerintem).
A hátsó ülésre meg szerintem nem férne be...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19431 Dátum: 2011.07.01 20:51:05 »
Lehet, hogy igazad van! :hmmmm: De a lámpák között nekem simán van 105cm, a kerékjáratnál majdnem 100cm.
Gond lehet, hogy az ablak alatt megfeszülne, esetleg a csomagtartó zsanérja utban van (az elég bután belog,lecsukáskor.)

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19432 Dátum: 2011.07.01 20:52:56 »
Sziasztok.

Kérdésem a következő: Lassan itt a műszaki vizsga ideje. Az első lengéscsillapítók tetején van egy " porvédő" gumiborítás , ennek a széle körben a peremnél repedezett. Cserélni kell, / ha igen mennyibe kerül / vagy átmegy a vizsgán?
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Én nem vagyok jártas ilyen "vizsgáztatás " dolgokban. Köszi előre is a választ.
Jó kérdés. Szerintem nem gond, mert az enyém sem új és tavaly novemberben csont nélkül ment át a műszaki vizsgán úgy, hogy direktben az NKH-hoz vittem az autót. Előtte szervizben átnézettem. Biztos vagyok benne, hogy az én autómon is it--ott öregszenek ezek a takaró gumik, de nem volt belőle gond.
Ok, köszi.
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19433 Dátum: 2011.07.01 21:06:04 »
Lehet, hogy igazad van! :hmmmm: De a lámpák között nekem simán van 105cm, a kerékjáratnál majdnem 100cm.
Gond lehet, hogy az ablak alatt megfeszülne, esetleg a csomagtartó zsanérja utban van (az elég bután belog,lecsukáskor.)
A sedan több dolgot elnyel, de bizonyos esetekben (ledöntött hátsó ülések) ki kell jönnie a HB előnyének, különben miért ilyen elterjedtek?

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19434 Dátum: 2011.07.01 21:09:30 »
a c oszlopa nem zavarja a kilátást tolatásnál?

Nem. Tolatni pont a szedánnal rosszabb.

A csomagtartó-kérdést meg majd eldöntöd: méret vs. pakolhatóság, a kettő együtt csak a kombiban van meg. Az átlagember számára a legjobb E12 az 1.4 dízel kombi sol/luna.
Skoda Favoritról váltottam sedan e11-re, a favorit/ 5 ajtós / után még 3 év után sem érzem a sedan seggét tolatásnál / pedig peugeot boxer-t vezetek egész nap / , amikor tolatok , és úgy érzem  nincs tovább , még mindig mehetnék  kb 1 métert. Mivel meguntam ezt a kínlódást,  beszereltem egy tolatóradart...
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19435 Dátum: 2011.07.01 21:16:46 »
Lehet, hogy igazad van! :hmmmm: De a lámpák között nekem simán van 105cm, a kerékjáratnál majdnem 100cm.
Gond lehet, hogy az ablak alatt megfeszülne, esetleg a csomagtartó zsanérja utban van (az elég bután belog,lecsukáskor.)
A sedan több dolgot elnyel, de bizonyos esetekben (ledöntött hátsó ülések) ki kell jönnie a HB előnyének, különben miért ilyen elterjedtek?
Azért olyan elterjedt Mo-on a sedan, mert az a klasszikus forma, igy kell kinézni egy otonak [rohog] [rohog] (na jó Te pont nem erre céloztál ;))
Bezzeg a Németek már a Golf megjelenése ota, preferalják a praktikusat.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19436 Dátum: 2011.07.01 21:23:09 »
Lehet, hogy igazad van! :hmmmm: De a lámpák között nekem simán van 105cm, a kerékjáratnál majdnem 100cm.
Gond lehet, hogy az ablak alatt megfeszülne, esetleg a csomagtartó zsanérja utban van (az elég bután belog,lecsukáskor.)
A sedan több dolgot elnyel, de bizonyos esetekben (ledöntött hátsó ülések) ki kell jönnie a HB előnyének, különben miért ilyen elterjedtek?
Azért olyan elterjedt Mo-on a sedan, mert az a klasszikus forma, igy kell kinézni egy otonak [rohog] [rohog] (na jó Te pont nem erre céloztál ;))
Bezzeg a Németek már a Golf megjelenése ota, preferalják a praktikusat.
A sedan-ba meg több csomag fér normál esetben, szóval kinek mi a praktikus.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19437 Dátum: 2011.07.01 21:29:46 »
A még praktikusabb a kombi, de az sokaknak olyan haszongkszerü.
Tény hogy kombiba se fér nagyobb suly, sőt, sok esetban adatlap szerint még kevesebb, mint a többi kivitelben.

Csazso

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 520
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19438 Dátum: 2011.07.01 22:11:02 »
 Kb 2 hónapja végre rászántam magam, hogy berakom a 30 cm mélynyomós sub-ládát. Most voltunk 3 hete nyaralni  2+1 fő,/ kisgyerekesek vagyunk / volt sok cuccunk, de minden befért a csomitartóba, úgy hogy a láda is bent volt! 
Olyan nincs, hogy egy Corolla nem indul  !!!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #19439 Dátum: 2011.07.01 22:42:41 »
Ja minden relativ: régen a lengyelek kispolszkival bejárták Europát, 4-n még abban is aludtak.