Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6026666 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18435 Dátum: 2010.12.21 18:59:27 »
TZoli!
Hová hordod az autókat vizsgázni?
Csak óvatosan!

TZoli

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18436 Dátum: 2010.12.21 19:05:16 »
Vácon vizsgáztatom, van itt rá 4-5 hely ahol van rá mód, de teljesen mindegy hova viszed, ezeknek 3 évet adnak bárhol.

avman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 93
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18437 Dátum: 2010.12.21 19:50:47 »
annyi kérdésem lenne, h az ajtónyitás visszajelző alapesetben világít-e, ha a vezető oldali ajtó nyitva van? mert nekem most nem, és nem emlékszem, csak azt hiszem, régebben visszajelzett.
ugyanis nem jól csuktam be múlt este, ma reggel, mikor elindítottam, csekk endzsin szan ohajó gozarimatsuzott az arcomba, bearanyozva a napom. lehetséges, h ez miatt, illetve, most a visszajelző lámpicsek a vezető oldali ajtóra nem reagál, a másik kettőre igen. hülyeparasztos akkusarus reset megvót, másodikra természetesen megint szervizbe viszem. a múltkor is bejött a találgatásuk a sorozatos abs-es hibakód / gyenge akku miatt.
3 ajtós, vvti e11.
E11 2001 1,4 vvti corolla

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18438 Dátum: 2010.12.21 20:29:54 »

Tudatlan embereknél érdeklődtél, én ezért is csinálok mindent magamnak a kocsimon a szervízt mindent.

Ebben a témában ez az utolsó hozzászólás a részemről, de ezt még közzéteszem és befejeztem.
Akiket tudatlan embereknek nevezel, azok vizsgaállomásokon dolgozó és hetente több tucat autót levizsgáztató emberek és ezért elvárható lenne, hogy korrekt tájékoztatást adjanak egy olyan ügyben, amit nap, mint nap csinálnak, amivel naponta találkoz(hat)nak. Én 2 vizsgaállomástól is ugyanazt a választ kaptam(az egyiktől személyesen a másiktól telefonon), hogy max. 2 év műszakit kaphat az autó. Azt mondták, hogy nem adnak már 3 évet, mert változtak a jogszabályok. Azt nem tudom, hogyha eljutottunk volna odáig (a műszaki vizsgáztatás közben), akkor kiderült volna-e, hogy ők tévedtek és tényleg 3 évet kap az autó és nem kettőt. Ezek után kérdem én: honnan a rákból tudjam, hogy ők most jól vagy rosszul tudják ezt?
Nem kételkedtem benned, hogy ahová te hordod az autókat, ott 3 év pecsétet nyomnak a forgalmiba. A képek ezt természetesen alá is támasztják, de én enélkül is elhittem. Elkezdtem böngészni a neten a jogszabályok között és végül is megtaláltam a jelenleg érvényben lévőt(2009/40 EK irányelv, 1sz. melléklet ),és az erre a témára vonatkozó részt és ott a következő van leírva :
A MŰSZAKI VIZSGÁLAT ALÁ ESŐ JÁRMŰ-KATEGÓRIÁK ÉS A VIZSGÁLATOK GYAKORISÁGA
Jármű-kategóriák:A gépjárművezetői ülésen kívül nem több mint nyolc üléssel rendelkező, legalább négykerekű, személyszállításra szolgáló gépjárművek
A vizsgálatok gyakorisága:Négy évvel az első használatbavétel után, azután minden második évben
Ha valaki mindezt a saját szemével szeretné látni:
http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2009:141:0012:0028:HU:PDF

Tehát ez alapján valóban 2 év járna, de a gyakorlatban ez mégsem így van vagy legalábbis nem minden vizsgaállomáson van ez így.
Ennyi.



Csak óvatosan!

TZoli

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18439 Dátum: 2010.12.21 20:54:14 »
Írtam hogy az érvényességi időt nem az adott vizsgabázis adja!!!!!, hanem a központi szerver ahová az ÖSSZES magyarországi vizsgaállomás online csatlakozik. 
Ha én a kocsimat holnap levittem volna Debrecenbe akkor ott is 3-at kap, miért nem tudod ezt felfogni?
Üttesd be az autód adatait egy vizsgaállomáson és leeseik nekik hogy bizony 3-at ad a gép.
Ennyi.
Félelmetes milyen nehéz felfogásod van.

angyalföld

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 70
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18440 Dátum: 2010.12.21 21:21:52 »
Írtam hogy az érvényességi időt nem az adott vizsgabázis adja!!!!!, hanem a központi szerver ahová az ÖSSZES magyarországi vizsgaállomás online csatlakozik. 
Ha én a kocsimat holnap levittem volna Debrecenbe akkor ott is 3-at kap, miért nem tudod ezt felfogni?
Üttesd be az autód adatait egy vizsgaállomáson és leeseik nekik hogy bizony 3-at ad a gép.
Ennyi.
Félelmetes milyen nehéz felfogásod van.

Én abszolút értem, amiket leírtál eddig, ha alaposabban elolvasnád azt,amit én írok, akkor felfognád ezt. Nem az én felfogásom nehéz kettőnk közül.
Kár, hogy nem a lényeget vetted ki a mondanivalómból, de nem pocsékolom erre tovább az időm. Téma lezárva.
Csak óvatosan!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18441 Dátum: 2010.12.21 21:37:36 »
Emberek, nyugalom, OK  :) ? Hagyjuk az egymás felfogására tett megjegyzéseket, és a személyeskedés bármi egyéb formáit is!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18442 Dátum: 2010.12.21 22:02:19 »
Nem igazán értem, amikor feketén fehéren le van írva a jogszabály:
A gépjárművezetői ülésen kívül nem több mint nyolc üléssel rendelkező, legalább négykerekű, személy szállí­tásra szolgáló gépjárművek: Négy évvel az első használatbavétel után, azután minden második évben.
Ami viszont nekem nem teljesen világos, az az Ügyfélkapu által közölt magyarázat:
"... új jármű esetében 4 év, használt jármű esetében az első használatba vétel évét követő három naptári éven belül 3 év, 3 naptári éven túl 2 év,..."
A kiemelt részt valaki elmagyarázná, hogy mit jelent?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18443 Dátum: 2010.12.21 22:39:12 »
"... új jármű esetében 4 év, használt jármű esetében az első használatba vétel évét követő három naptári éven belül 3 év, 3 naptári éven túl 2 év,..."
A kiemelt részt valaki elmagyarázná, hogy mit jelent?
Azt, hogy ha adott egy 2007-es forgalomba helyezésű autó, az 2010-ben még további 3 évre kap műszakit.

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18444 Dátum: 2010.12.21 23:30:58 »
Az miért jobb, hogy ha 3 év után kap 3 évet, mint 4 év után 2-t? Talán, ha évi >40e km-t nyomnak bele.
OK, most már értem a mondatot, köszi!

TZoli

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18445 Dátum: 2010.12.22 08:55:42 »
 :excl:ANGYALFÖLD :excl:

Úgy felrántottál tegnap ezzel a vizsgaüggyel hogy most ahogy beértem a műhelyünkbe azonnal felhívtam neked a NEMZETI KÖZLEKEDÉSI HATÓSÁG Budapest Mozaik utcai vizsgaállomását.
Elmeséltem a történetet és megerősítetették hogy a 2006-os gyártású 2007.  forgalombahelyezésű autók 3 :excl: :excl: :excl: év műszaki vizsgát kapnak még az idén, és a kedves hölgy azt is mondta hogy igen sokan élnek a lehetőséggel mostanában, mert akinek 2007 eleji a forgalombahelyezés annak megéri.
Szeretettel várnak bármelyik vizsgaállomáson ha érdekel a 3 év.

Hiába linkelget nekem bárki is jogszabályokat, azt el se olvasom mert nem lehet rajta elmenni, max ha leteszed a földre és átmész fölötte

Szóval aki ebben a helyzetben van az lépje meg a vizsgát, mert működik a 3 év.
Ugyanitt elnézést kérek azoktól akiknek fárasztó volt ez az utóbbi két oldal de az igazamért :excl: harcoltam.

Most megyek vizsgáztatni :hug:

« Utoljára szerkesztve: 2010.12.22 08:57:42 írta TZoli »

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18446 Dátum: 2010.12.22 09:28:44 »
Hiába linkelget nekem bárki is jogszabályokat, azt el se olvasom mert nem lehet rajta elmenni, max ha leteszed a földre és átmész fölötte
Éppenséggel a jogszabály is megerősíti, hogy a 2007-es forgalomba helyezésű autók 2010-ben 3 évre kapnak műszakit  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18447 Dátum: 2010.12.22 09:30:04 »
De jó lesz, 3 év múlva mindenkinek Karácsony elött jár le a műszakija! :clap: ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18448 Dátum: 2010.12.22 09:34:40 »
Annyira belejöttetek a témába, hogy sajnálom, hogy engem nem érint.  :D
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos
« Válasz #18449 Dátum: 2010.12.22 09:36:05 »
Engem sem, hihihihihi!!!  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i