Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6027493 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9397
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18015 Dátum: 2010.11.17 09:31:57 »
Ott van, hogy vadiúj Corolla. Ha jól rémlik, ő vette a Black Edition kiadást most.
Akkor másként fogalmazok: milyen autód volt előtte és az hány éves volt?  ;)

Bal3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • Corolla HB 1.4 Sport 2004
    • Corolla blog -- Milédi a kis piros élete, autózás, kalandok, tesztek, leírások, az élet.
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18016 Dátum: 2010.11.17 11:36:39 »
Áve!

Bemutatkozás. Új vagyok itt, most vettünk egy Corollát, így találtam az oldalra. Az előző autónk Auris volt, tudom egyeseket meglep a "visszalépés".
Olvasom a régebbi hozzászólásokat, nagyon hasznosak!
Volt pár autóm, versenysportban is megfordultam, autószerelő, gépészmérnök a tanult szakmám, remélem hasznomat veszitek.
Üdv! Bal3 - Toyota Corolla HB 1,4 Sport - 2004 -- corollablog.wordpress.com/

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18017 Dátum: 2010.11.17 11:40:16 »
Üdvözlünk itt!
Akkor el is mesélhetnéd, miért ültél az az Aurisból egy Corollába?  ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18018 Dátum: 2010.11.17 11:41:20 »
Áve!

Bemutatkozás. Új vagyok itt, most vettünk egy Corollát, így találtam az oldalra. Az előző autónk Auris volt, tudom egyeseket meglep a "visszalépés".
Olvasom a régebbi hozzászólásokat, nagyon hasznosak!
Volt pár autóm, versenysportban is megfordultam, autószerelő, gépészmérnök a tanult szakmám, remélem hasznomat veszitek.


üdv!!

hol végezted a sulit....mármint a gépészmérnök képzést???
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Bal3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • Corolla HB 1.4 Sport 2004
    • Corolla blog -- Milédi a kis piros élete, autózás, kalandok, tesztek, leírások, az élet.
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18019 Dátum: 2010.11.17 11:47:24 »
Volt pár autóm, versenysportban is megfordultam, autószerelő, gépészmérnök a tanult szakmám, remélem hasznomat veszitek.

hol végezted a sulit....mármint a gépészmérnök képzést???
Áve! Győrben, az akkori SZIKTMF-en, ma már SZIE. 90-ben lettem okl. Járműgyártó üzemmérnök, történelem...
Üdv! Bal3 - Toyota Corolla HB 1,4 Sport - 2004 -- corollablog.wordpress.com/

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18020 Dátum: 2010.11.17 11:51:43 »
Volt pár autóm, versenysportban is megfordultam, autószerelő, gépészmérnök a tanult szakmám, remélem hasznomat veszitek.

hol végezted a sulit....mármint a gépészmérnök képzést???
Áve! Győrben, az akkori SZIKTMF-en, ma már SZIE. 90-ben lettem okl. Járműgyártó üzemmérnök, történelem...

aha, nyugatmagyarország...én miskolcra jártam 99től-2002ig.  járműgyártáshoz nem értek...minőségbiztositás lett a szakom...az volt a legkönnyebb nekem:)))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Bal3

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • Corolla HB 1.4 Sport 2004
    • Corolla blog -- Milédi a kis piros élete, autózás, kalandok, tesztek, leírások, az élet.
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18021 Dátum: 2010.11.17 12:07:44 »
Akkor el is mesélhetnéd, miért ültél az az Aurisból egy Corollába?  ::)
Áve!  Kissé hosszú történet, de talán másnak is tanulságos lehet. Kedvesemnek volt 3 Honda Civic-je, mind új, szalonból és mindegyik 3 ajtós piros, sport, spoiler, könnyűfém felni... Ez volt a "mániája". Az élet úgy hozta, hogy beült egy cégautóba, eladtuk a Hondát egy év nézegetés után. Majd mikor újra saját autót kerestünk neki, az új akkori ufó Civic nem tetszett, így elkezdtem felhajtani 1,5 éves "3 ajtós piros, sport, spoiler...". Nem találtam csak törötteket, javítottakat, széthajtottat..
Na jött a győzködés: Jobb autó a Toyota, vegyünk neked egy Corollát. (nekem ez még Carlos Sainz idejében csípődött az agyamba) de én egy 5 ajtós, családi ezüst 1,4-et javasoltam neki. Nem akart kötélnek állni, de győztem. A Mayernél találtam egy szép, újszerű 3 évest, 15 ekm-rel. Na ezt megvesszük! Pénteken megnéztem, kipróbáltam és jeleztem, hogy hétfőn jönnénk kp.-val délelőtt fizetni. Úgy is lett, 10 órára szépen odamentünk de javában töltögették a bank hiteles papírokat az új leendő tulajnak  :cry:
Kedvesem beidegesedett, felmentünk a szalonba, "nekem mindegy" alapon és megvettük a leghamarabb levizsgáztatható új Aurist. Persze nem volt piros, grafit volt, nem volt sport, alap volt....
3 év és nem szerette meg. Őszinte leszek én sem teljesen. Bár kiváló autó, elegáns, modern, letisztult, keveset evett, doxa óra volt...
Még sem lett a kedvelt autónk. Konkrétan én nem tudtam 20 km-nél többet vezetni, mert iszonyatosan nyomott az ülés oldaltartása. Nem vagyok óriás, csak 187 cm, ez nekem nem volt összeegyeztethető a kényelem szóval, és ahhoz azért drága volt, hogy ezt "lenyeljem". Szó szót követ, a Balaton közepén a barátom enyit mondott: "vennénk a nejemnek egy újszerű autót, olyasmit mint a tiétek, 3 éves, 40 ekm, sérülésmentes, végig garázsban, nem dohányzó.."
Ennyit mondtam: Van új kocsitok. Hétfőn elvitték, boldogok voltak nagyon.
2 hónap keresgéléssel meg lett nálunk az új! 3 ajtós piros, sport, spoiler, könnyűfémfelni, a képen látható :-)
Szombathelyre kellett lemenni érte, nagyon kedvesek voltak a szalonban, Cseri József úrnak extra köszönet, és Bokor Tamás is a világ legjobb kereskedője módjára intézte az ügyet. A szalonban állva, bent volt a piros és mellette egy olyan Auris ami nekünk volt, grafit.. Ennyit mondott kedvesem:
"Elvettél 3 évet az életemből! :-D"
Na így vettük meg most pénteken, mindenki nagyon boldog.
Én nem azt mondom, hogy ez jobb, de mi jobban szeretjük, az a tipikus _megérkeztem_ érzés amikor beleülünk. Érdekes hasonlítgatni egyéb iránt.
Már most nagyon szertjük, sokáig fogjuk elégedetten használni.
Hosszú lett, de a tanulság az, soha ne változtass a céljaidon, ne engedj a tökéletesből, keresd meg azt ami _neked_ a legjobb! Megéri.
Üdv! Bal3 - Toyota Corolla HB 1,4 Sport - 2004 -- corollablog.wordpress.com/

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18022 Dátum: 2010.11.17 12:40:45 »
Csak úgy, a szemünknek, majd tennél be egy pár nagyobb képet? Nekem is nagy vágyam lett volna a régi kis pirosom helyett egy új, de a legközelebbi nem tucatszín szállítási ideje majd' 6 hónap lett volna. Ez itt volt 2 hónap alatt...
Gabe 254.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18023 Dátum: 2010.11.17 12:44:32 »
Látod a nők akarata hosszutávon mindig győz ;)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18024 Dátum: 2010.11.17 12:50:07 »
Ő is a pirosat kedvelte...
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18025 Dátum: 2010.11.17 12:50:58 »
...Én nem azt mondom, hogy ez jobb, de mi jobban szeretjük, az a tipikus _megérkeztem_ érzés amikor beleülünk. Érdekes hasonlítgatni egyéb iránt...

Tökéletesen értem, mire gondolsz. Nekem is ezerszer inkább egy régi, kisebb, némileg hangosabb, de mindenben kézre álló, 100%-ig otthonos E12, mint egy újabb, tágasabb, de számomra sokkal kevésbé élhető Auris.

Használjátok egészséggel!

Csak úgy, a szemünknek, majd tennél be egy pár nagyobb képet?

Csatlakozom! Qrvajól áll a peros a hatchnek.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18026 Dátum: 2010.11.17 13:20:13 »
Megértem a választásotokat, dehogy az asszony döntött! A magam részéről is emberközelibbnek érzem az E12-t, sokkal inkább egy faceliftes 1,4d-4d, mint egy Auris. Biztos, hogy jó az utóbbi is, de stílusra, tapintásra, kifinomultságra nem ér az E12 nyomába. Kicsit elveszett a Toyota a túlfiatalitásban az Auris kapcsán. Az E12 lehet, hogy "szürkébb", még pirosban is, de, ahogy írtam, emberközelibb, szerethetőbb, nagyságrendekkel jobbak az arányai...  :wub: :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18027 Dátum: 2010.11.17 14:13:59 »
Nekem is eszembe sem jutott Aurist venni, csak faceliftes E12-ben gondolkodtam. Pedig ez eléggé utolsó széria (2006 decemberi) szóval nagyjából hasonló áron vehettem volna Aurist is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18028 Dátum: 2010.11.17 14:21:46 »
Igen valahogy én az corollával is így vagyok, valahogy a toyota és a corolla mivoltát is elvesztette, én így látom.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #18029 Dátum: 2010.11.17 14:24:03 »
Az új Auris védelmére legyen szólva azért abban a sötétebb pirosas-bordós - nem tudom a pontos megnevezését - színben igen szépen néz ki, szép felnikkel. Láttam 2 napja Csabán egyet, de utána is fordultam... Úgy összességében viszont E12 facelift forever!  :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i