Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6014106 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

baconka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Re: 98-as Virágszirom :-)
« Válasz #975 Dátum: 2004.07.19 15:00:04 »
Egyáltalán nem volt szériafelszerelés az ABS, de lehet találni a használtpiacon ilyen példányokat, igaz keveset.
Ajánlom a hasznaltauto.hu-t, a vezess.hu-t, és a toyyota.hu T-plusz modelljeit - ez utóbbi netes adatbázis nem feltétlenül naprakész.

Köszi szépen. Valóban ritkaság az ABS-es példány. Egyébként valaki azt tanácsolta, hogy feltétlenül klímásat vegyek, mert később csak így tudom eladni (már ha el szeretném egyáltalán :-)) Egyébként a Linea Terra és Luna között a kárpitozáson kivül mi még a különbség?
Baconka
Toyota Corolla Sol 1,4 2003

Vektorigo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 325
    • http://vektorigo.uw.hu
Re: 98-as Virágszirom :-)
« Válasz #976 Dátum: 2004.07.19 15:53:24 »
Idézetet írta: "baconka"
Egyébként a Linea Terra és Luna között a kárpitozáson kivül mi még a különbség?


ITT írnak valamit ezekről a corollákról, nézd meg
url=http://vektorigo.uw.hu/]vektorigo.uw.hu[/url]
"Toyota? Az minden mennyiségben jöhet! Szerintem ez tök egyszerű, SZERINTEM" /  [size=12] 40 [/b][/size]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: 98-as Virágszirom :-)
« Válasz #977 Dátum: 2004.07.19 19:12:07 »
Idézetet írta: "baconka"
Köszi szépen. Valóban ritkaság az ABS-es példány. Egyébként valaki azt tanácsolta, hogy feltétlenül klímásat vegyek, mert később csak így tudom eladni (már ha el szeretném egyáltalán :-))

Ebben igaza van. Meg ilyen napokon, mint a mai, azért jól is jön. :wink:
music     

semmiho

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • http://krok.fw.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #978 Dátum: 2004.07.20 09:01:12 »
Valaki esetleg infókat a Corolla TS-sel kapcsolatban? ;(
(Fogyasztás, tapasztalatok, megbízhatóság, stb.) Mennyire képes korrigálni a vezető esetleges hibáit?
Bevallom, a Seat Leon 1.8T FR is tetszik (az ára is viszonylag nyomott a többi sportos autóhoz képest), de tartok is egy kicsit a VW-technikától, ami a családban már okozott csalódást... Viszont Corolla is volt már a családban (majd' 9 évig) és imádtuk! (1.3XLi kombi, '94-es)

Egy fontos kérdés: a most ráncfelvarrott Corollákról nincs hír, hogy esetleg a közeljövőben teljesen új típussal cserélnék le őket? Tudom, talán furcsa ilyet olvasni, de ha vásárolnék, sok évig szeretném használni és egy korai modellváltás erősen ronthatja az autó piaci értékét.

Minden információt előre is köszönök!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #979 Dátum: 2004.07.20 13:48:30 »
Valaki  úgy 3 hete kért infókat a 92-97 közt gyártott Corollát műszaki adatairól. Aktuális-e még, mert este le tudom írni, vagy el tudom küldeni!
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #980 Dátum: 2004.07.20 15:34:04 »
Idézetet írta: "semmiho"
Valaki esetleg infókat a Corolla TS-sel kapcsolatban? ;(  (Fogyasztás, tapasztalatok, megbízhatóság, stb.)
Minden információt előre is köszönök!

Úgy látszik nem sok TS Corollás jár errefelé.  :cry:  Konkrét infót én sem tudok, a fogyi kb annyival lehet több az 1.6-nál, mint mondjuk a Yaris 1.3 és TS aránya. De ez csak durva sacc. TS esetében a fogyi nagyban függ attól, hogy hogyan használod. Ha finomabban, akkor lehet egész barátságos is. A futómű meg olyan, hogy nagyon durva hibát kell ahhoz csinálni, hogy beleszóljon (Verso-nál próbáltuk a TRC-VSC-t).
Valamikor járt erre egy TS tulaj, még videót is tett fel a gyorsulásról, nevére már nem emlékszem, esetleg keress vissza és küldj neki mélt, hátha csak ritkán olvas errefelé.  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

semmiho

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
    • http://krok.fw.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #981 Dátum: 2004.07.20 16:27:09 »
Köszönöm szépen az információkat, próbálok visszakeresni. A TS-tulajok számával kapcsolatban: talán a mérsékeltebb ár több embert is a márka irányába csábít - legalábbis én bízom benne. A fogyasztásról. Végülis nem elsődleges szempont, de azért remélem nem olyan, mint egy 147 GTA, ahol néhány közepes gázfröccs és már 15-20 l-t be is szlopál százon - legalábbis állítólag a paprikás kis Alfa nagyon sokat eszik...

Üdvözlettel: Semmiho

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #982 Dátum: 2004.07.20 22:39:04 »
Idézetet írta: "aattis"
lenne néhány kérdésem. Azt tudom, hogy 4E-FE motor 1332 ccm, 88 LE 6000-es fordulaton(?), de a nyomatéka, (esetleg nyomatékgörbe), gyári fogyasztási adatok, csomagtér mérete. Ha tud valaki valamit, megköszönném.

Nos ezt találtam:
Furat/löket: 74/77,4mm. Max. telj.: 65 kW/88LE 6000/min.-nál. Legnagyobb nyomaték: 111Nm 4800/min.-nál. Kompresszió: 9,8 : 1. Olajtöltés:3,4l. Hűtővíz: 4,6l. Akku: 12V 40Ah. Generátor: 840W.
Ötfokozatú váltó. I. 3,545; II. 1,904; III. 1,31; IV. 0,969; V. 0,815; H 3,25. Végáttétel: 4,058. Egytárcsás kuplung.
Fordulási kör: 9,6m. Elöl tárcsa-, hátul dobfék. Gumiméret 165/70 (175/70) R 14 T.
Hosszxszélességxmagasság:4270x1685x1380mm. Tengelytáv: 2465mm. Nyomtáv elöl/hátul:1460/1450mm. Csomagtér: 420 l.
Menetteljesítmények: gyári (mért adat)
Gyorsulás 0-100km/h: 11,5 (11,3)
Vmax: 175 km/h
Fogyasztás 90/120/város: 5,3/7/7,7  (-/-/7,5)
Még egy érdekes adat. A Rábaringen teszteltek egy ilyen Corollát 100.000km-en keresztül gyakorlatilag padlógázzal. Az átlagsebesség 138 lett, az átlagfogyi 9,26 !!!
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #983 Dátum: 2004.07.21 07:24:45 »
Tegnap egy öreg mercis fazon annyira felhúzott, hogy majdnem felrobbantam. Haladtunk egymás mellett, én a bal sávban, ő a jobban úgy kb 30-40-nel, majd neki útfelbontás miatt megszűnt a sávja. Kirakta az indexet és húzódott rám. Gondoltam, hogy nem nézett tükörbe meg oldalra se, rádudáltam és húzódtam a bal padka felé. Ő továbbra sem zavartatta magát jött rám. Aztán hirtelen állóra kellett fékeznem, amikor már nem volt több helyem a korlátig, ő meg 1/3-ig bent a sávomban és láttam, hgy úgysem fog megállni a terelőtábla előtt. Ez még nem is volt elég (először gondoltam, hogy bamba vénember, biztos rosszul lát meg nem is hall rendesen), de aztán átkiabált a lehúzott ablakán át: "Ugye, hogy mégiscsak beengedtél!" Majd befurakodott és elment előttem!!! Na ekkor lett 300 a vérnyomásom! Idióta barom!  :twisted:  :twisted:  :twisted:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #984 Dátum: 2004.07.21 08:26:36 »
Hát igen azt kell, hogy mondjam megérdemled!
Velem a Tesco elött volt ilyen helyzet én is bal oldali sávban mercis meg mellettem. Elkezdett húzni felém határozottan én meg egy centivel se változtattam a helyzetemen hiszen nem elöttem volt csak mellettem nem kell beengednem. Amikor észlelte azt, hogy nem vagyok ilyedős erősen félkezett és mögém erőszakoskodta magát.

Múlt héten is volt ilyen amikor megszűnt a ***i sávja és fölényesen húzott felém, de én a legkissebb jelét se adtam annak, hogy beengedem. Így kénytelen volt ráfékezni. Sajnos az ilyen erőszakos ***ikkal hasonló módon kell bánni. Persze azért én is félek ilyenkor, hogy belémjön ez benne van a pakliban.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

baconka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #985 Dátum: 2004.07.21 08:28:32 »
Sziasztok!

A kereklámpás Corolla Liftbackről lenne egy olyan kérdésem, hogy vajon a fordulatszámmérő a felszereltségéhez tartozik-e. Vagy ez függ attól is, hogy Harmony, Terra vagy Luna modellről van szó? Ha igen, akkor melyikben van? Előre is köszi.  [smilie=sm47.gif]
Baconka
Toyota Corolla Sol 1,4 2003

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #986 Dátum: 2004.07.21 08:56:11 »
whis!

Pici gáz, és mereven magadelé nézni :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #987 Dátum: 2004.07.21 08:58:04 »
Idézetet írta: "Random_"
Hát igen azt kell, hogy mondjam megérdemled!

Ezzel azt akarod mondani, hogy ha valakinek akadály van a sávjában és kirakja az indexet, akkor rögtön elsőbbsége van én meg menjek a sunyiba??  :shock:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #988 Dátum: 2004.07.21 09:04:27 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Random_"
Hát igen azt kell, hogy mondjam megérdemled!

Ezzel azt akarod mondani, hogy ha valakinek akadály van a sávjában és kirakja az indexet, akkor rögtön elsőbbsége van én meg menjek a sunyiba??  :shock:


Nem, tégy úgy, mintha ott se lenne!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #989 Dátum: 2004.07.21 09:04:45 »
Idézetet írta: "Tamás69"
whis!
Pici gáz, és mereven magadelé nézni :)

Először ezzel próbálkoztam, de simán nekem jött volna, mert nem fékezett. A lassításom miatt szerzett vagy egy méter előnyt, így az orra és a bal korlát között már nem fértem el és nem akartam, hogy egy idióta miatt fényezni kelljen a az egész jobb oldalamat. Az ürge életkorát 70 és a halál közé saccolom, a kocsi is megvolt már legalább 30 éves. Neki nem számított volna, mert max kapott volna egy kis kék festéket az orrára, de nekem lakatolni kellett volna a fél kocsit. :x  /Meg lehet, hogy agyon is csaptam volna ott az NLK közepén/
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety