Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6039716 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9465 Dátum: 2007.01.24 19:22:41 »
Idézetet írta: "kmr"
Nézegettem a hasznaltauto.hu-t és megtaláltam a régi Corollámat.  :szivecske:  :szivecske:
Jó kis autó volt nagyon szerettem, úgy tûnik még most is eléggé egyben van, én kb. 4 éve adtam el!


Korrekt , egyben lévõ darabnak látszik :) ! Vicces , hogy az eladó szerint ez egy kupé  :lol: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9466 Dátum: 2007.01.24 19:23:58 »
Idézetet írta: "wolfman"
Na végre. Úgy tûnik, megoldódott a problémám. Cserélni kellett a hátsó fékbetéteket. Mindjárt máshogy foga  fék, meg máshol kezd fogni a kézifék is.

Persze úgy volt, ahogy sejtettem, fékfolyadékot nem cseréltek, de állítólag motorolajat igen. Viszont az legalább túl volt töltve olyan fél literrel. Lehet, hogy azt hitték, 1.6-os... vagy mittudomén  :crazy:

Többi majd a következõ szervízkor kiderül. Remélem, addig már semmi meglepetés nem lesz. Ja, Supratrendnél voltam, tök normálisak voltak.


Örülök , hogy rendbe jött a fék :) ! Mondjuk , így nem értem , mitõl melegedett - dehát a lényeg , hogy most rendben van . Az olajat sajnos elég gyakran túltöltik , nem te vagy az elsõ , aki ilyesmirõl számol be .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9467 Dátum: 2007.01.24 20:07:37 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "wolfman"
Idézetet írta: "Misi"
És ha egész egyszerûen a könyv címe (Toyota 1932 óta) alapján próbálnátok kitalálni, hogy egy könyvrõl beszéltek-e?
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:



Jóvanna.  :lol:  Nemtom fejbõl és csak lízingeltem az öregemtõl. Majd alkalomadtán lenyúlom tõle, csak megvárom, hogy beleolvadjon a többi könyv szürkeségébe. Most még nagyon elöl van... de nem mindig lesz ám, így, és akkor... [smilie=sm28.gif]

Illetve... Apu, ha olvasod a fórumot, a fentiekbõl természetesen egy szó sem igaz ám! Dehogy kell nekem az a könyv!  :nagymosoly:

Szóval lényeg a lényeg, hogy én csak a borítón belül olvasgattam. Kívül bazi nagy  :toy: van rajta, de hogy csak úgy natur, vagy pl. egy hûtõrácson, arra már nem emlékszem.

Ápropó, Misi! Valamikor asszem belépnék a klubba. Hogyan s miképp tudom odaadni Neked a nyulatkozatot?

Szóval a könyv: Joachim Kuch: Toyota 1936 óta. ISBN 963 86164 9 0. És mintha egy motorháztetõn lévõ jelvény volna az elején.






Szerinte errõl beszéltek:

[a csatolmányt egy admin törölte]
avid :toy: Fan

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9468 Dátum: 2007.01.25 07:32:45 »
Idézetet írta: "wolfman"
... de állítólag motorolajat igen. Viszont az legalább túl volt töltve olyan fél literrel. Lehet, hogy azt hitték, 1.6-os... vagy mittudomén  :crazy:

Igen ez gyakran elõfordul. Gondolom sokkal egyszerûbb egy 4L-es kanna tartalmát egyben beleönteni, mint kivenni belõle pár decit és csak utána belecsorgatni  :roll:
Az esetek nagy részében, mikor szervizben jártam, vittem olajat. Soha nem adták vissza a maradék mennyiséget a 4 literbõl. Pedig a korrekt eljárás szerintem az, hogy minimum megkérdezik, mit akarsz a maradékkal, vagy automatikusan beteszik a csomagtartóba. Párszor megnéztem a pálcát, mindig max fölött volt a szint. Egy ideje nem nézem, nem idegesítem magam ezzel...  :evil:
/Még a régi cégnél, mikor az Opeleket vittük ide-oda, ott legtöbbször a maradék ott figyelt egy szatyorban, hátha kell utántölteni. De ez már régen volt...  :roll: /
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9469 Dátum: 2007.01.25 08:57:01 »
Fejlemények történtek az autóm ügyében. Kaptam pár számot az árakat illetõen.

A piaci értéke a Corollának 2,374 millióban lett megállapítva.
A roncs értéke ebbõl 1,298 milló. A héten kértek be árajánlatokat a szerzõdött
roncskeresekedõktõl pénteken már talán közelebbit tudok mondani arról, hogy
milyen áron veszik is be a roncsot.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9470 Dátum: 2007.01.25 11:37:55 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "wolfman"
... de állítólag motorolajat igen. Viszont az legalább túl volt töltve olyan fél literrel. Lehet, hogy azt hitték, 1.6-os... vagy mittudomén  :crazy:

Igen ez gyakran elõfordul. Gondolom sokkal egyszerûbb egy 4L-es kanna tartalmát egyben beleönteni, mint kivenni belõle pár decit és csak utána belecsorgatni  :roll:
Az esetek nagy részében, mikor szervizben jártam, vittem olajat. Soha nem adták vissza a maradék mennyiséget a 4 literbõl. Pedig a korrekt eljárás szerintem az, hogy minimum megkérdezik, mit akarsz a maradékkal, vagy automatikusan beteszik a csomagtartóba. Párszor megnéztem a pálcát, mindig max fölött volt a szint. Egy ideje nem nézem, nem idegesítem magam ezzel...  :evil:
/Még a régi cégnél, mikor az Opeleket vittük ide-oda, ott legtöbbször a maradék ott figyelt egy szatyorban, hátha kell utántölteni. De ez már régen volt...  :roll: /

Nekem a Mayernél ezen a téren pozitív tapasztalatom volt. Én vittem olajat és a maradékot szépen betették a csomagtartóba, ahol eredetileg is volt - állítva a hálóba, hogy véletlenül se boruljon ki. Min fölé töltötték kb. 2/3-dal.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9471 Dátum: 2007.01.25 11:43:13 »
Idézetet írta: "Random_"
Fejlemények történtek az autóm ügyében. Kaptam pár számot az árakat illetõen.

A piaci értéke a Corollának 2,374 millióban lett megállapítva.
A roncs értéke ebbõl 1,298 milló. A héten kértek be árajánlatokat a szerzõdött
roncskeresekedõktõl pénteken már talán közelebbit tudok mondani arról, hogy
milyen áron veszik is be a roncsot.

Hát azt hiszem számodra most kezdõdik a meccs. Nem tudom melyik biztosítónál vagy, de nekem ez úgy zajlott, hogy a biztosító mondott egy magas roncs értéket, a roncskereskedõ kb. 200e-rel kevesebbet akart adni, mint amit a biztosító mondott. A különbséget pedig kifizette volna a biztosító - elvileg. Így nehezen tudom másnak eladni a roncsot. Úgy tudom, ezt azért játszák, hogy a jól helyezkedõ bontóshoz olcsón kerüljön a roncs. (Talan mások jobban képben van ez ügyben.)
Mindenestre én kb. 80e Ft-tal többért eladtam egy ismerõs-ismerõsének-ismerõsének...

Szerintem te is hírdesd meg, abból bajod nem lehet.

Sok sikert.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

A Csaszi

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9472 Dátum: 2007.01.25 12:14:45 »
Idézetet írta: "afekete"
Nekem a Mayernél ezen a téren pozitív tapasztalatom volt. Én vittem olajat és a maradékot szépen betették a csomagtartóba, ahol eredetileg is volt - állítva a hálóba, hogy véletlenül se boruljon ki. Min fölé töltötték kb. 2/3-dal.
Jaja, én mondjuk 4db 1 literest vittem, s elvileg 3 kell bele max.
Hármat belenyomtak, 1 +maradt. Az olajszint meg remek lett. :-)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9473 Dátum: 2007.01.25 15:43:52 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "wolfman"
... de állítólag motorolajat igen. Viszont az legalább túl volt töltve olyan fél literrel. Lehet, hogy azt hitték, 1.6-os... vagy mittudomén  :crazy:

Igen ez gyakran elõfordul. Gondolom sokkal egyszerûbb egy 4L-es kanna tartalmát egyben beleönteni, mint kivenni belõle pár decit és csak utána belecsorgatni  :roll:
Az esetek nagy részében, mikor szervizben jártam, vittem olajat. Soha nem adták vissza a maradék mennyiséget a 4 literbõl. Pedig a korrekt eljárás szerintem az, hogy minimum megkérdezik, mit akarsz a maradékkal, vagy automatikusan beteszik a csomagtartóba. Párszor megnéztem a pálcát, mindig max fölött volt a szint. Egy ideje nem nézem, nem idegesítem magam ezzel...  :evil:
/Még a régi cégnél, mikor az Opeleket vittük ide-oda, ott legtöbbször a maradék ott figyelt egy szatyorban, hátha kell utántölteni. De ez már régen volt...  :roll: /


Én egy ideje azt csinálom , hogy pontosan kimért mennyiségû olajat viszek magammal a szervizbe . Tehát elõtte kiöntöm a fölösleget egy egyliteres flakonba , amit aztán beteszek a kocsiba tartaléknak .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9474 Dátum: 2007.01.25 17:30:14 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Örülök , hogy rendbe jött a fék :) ! Mondjuk , így nem értem , mitõl melegedett - dehát a lényeg , hogy most rendben van . Az olajat sajnos elég gyakran túltöltik , nem te vagy az elsõ , aki ilyesmirõl számol be .


Nem tudom biztosra, hogy nem melegszik, az a tuti, hogy az eddigi tüneteket nem produkálja. Ha most nem melegszik, akkor azért, mert át lett mozgatva ott egy kicsit az egész córesz. Mondták a szervízesek, hogy ezeknél a csúszónyerges fékeknél elõferdül, hogy ha nagyon kopott a tárcsa, a fékezés után kicsit megszorul és nem áll vissza alaphelyzetbe. Látszott is a betéten a kopás helye. Kb annyi felület volt még a betéteken, mint a köröm vastagsága...

Onnan is gondolom, hogy nagyjából helyreállt a rend ott hátul, hogy máshogy foga  fék, a két nap utáni állást követõ elsõ fékezésnek nincs olyan randa daráló hangja, satubbi. Szóval van öröm-boldogság. Most megint állandóan mennék vele legszívesebben...

Francba mér nem mentem és futárnak, vagy autópályásnak... ot mehetnék...  :szemforgat:
 :nagymosoly:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9475 Dátum: 2007.01.25 17:34:08 »
Idézetet írta: "whis"

Igen ez gyakran elõfordul. Gondolom sokkal egyszerûbb egy 4L-es kanna tartalmát egyben beleönteni, mint kivenni belõle pár decit és csak utána belecsorgatni  /


Vazz, ez olyan, mint amikor azér ás a rendõr egy második gödröt is, mer az elsõ az kicsi lett...
Ha sok lenne az olaj, nem csorgatom bele az egészet a motorba, hanem betõtök három litért, várok két percet, látom, hogy a nívópálcán pont kettõ között van félúton, az meg azt jelenti, hogy mán csak fél liter kell hozzá...
Csak nekem ilyen egyszerû?  :hmm:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9476 Dátum: 2007.01.25 17:36:21 »
Idézetet írta: "David"
Szerinte errõl beszéltek:


Ez az. Ezazezazezaz! Ezaaaaaz!  :nagymosoly:
Ez az, amit természetesen nem fogok lenyúlni az öregemtõl!  :twisted:

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9477 Dátum: 2007.01.25 18:57:35 »
Idézetet írta: "wolfman"

...de állítólag motorolajat igen. Viszont az legalább túl volt töltve olyan fél literrel. Lehet, hogy azt hitték, 1.6-os... vagy mittudomén.


Bevett szokás, hogy túlöntik a motort, még az a szerencse, hogy kb. 3.7liter kell a motornak, így "csak" 3decivel öntik túl, mondjuk nekünk a Yarisba is belevágták a 4litert... :crazy:

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9478 Dátum: 2007.01.25 19:00:14 »
Idézetet írta: "wolfman"


Vazz, ez olyan, mint amikor azér ás a rendõr egy második gödröt is, mer az elsõ az kicsi lett...
Ha sok lenne az olaj, nem csorgatom bele az egészet a motorba, hanem betõtök három litért, várok két percet, látom, hogy a nívópálcán pont kettõ között van félúton, az meg azt jelenti, hogy mán csak fél liter kell hozzá...
Csak nekem ilyen egyszerû?  :hmm:



Erre ne akarjál választ, részben emiatt volt itt egy csúnya vitám a törpiekkel, a lényeg hogy jó az :nagymosoly:  amúgy Palaczk megoldása nem is olyan rossz... :hmm:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9479 Dátum: 2007.01.26 09:58:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én egy ideje azt csinálom , hogy pontosan kimért mennyiségû olajat viszek magammal a szervizbe . Tehát elõtte kiöntöm a fölösleget egy egyliteres flakonba , amit aztán beteszek a kocsiba tartaléknak .

Okos gyerek vagy Te!  :nagymosoly: Ez eddig nem jutott eszembe!  :pofa:
Bár nem tudom a márkaszerviz mit szólna egy bontott flakonhoz, mikor egy számlát még így is minimum prezentálni kell az origi csomagolás mellé :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety