Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6039670 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9435 Dátum: 2007.01.17 09:03:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Most nézem , hogy a kocsid 2001-es . Ezek szerint az elektronikus fékerõ-elosztó (EBD) nem biztos , hogy benne van

A német piacon a facelift utáni Corollák mind ABS-sel és EBD-vel voltak, elõtte csak ABS. Ez monjuk nem mond túl sokat a magyar piacról... :-( (Majd megnézem az enyémet este.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9436 Dátum: 2007.01.17 09:53:00 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Most nézem , hogy a kocsid 2001-es . Ezek szerint az elektronikus fékerõ-elosztó (EBD) nem biztos , hogy benne van

A német piacon a facelift utáni Corollák mind ABS-sel és EBD-vel voltak, elõtte csak ABS. Ez monjuk nem mond túl sokat a magyar piacról... :-( (Majd megnézem az enyémet este.)


Hát , mivel a kocsija ugye hátul is tárcsafékes és ABS-es , ezért ezek szerint elképzelhetõ , hogy mégiscsak benne van az EBD  :hmm: ... hacsak nem csináltak belõle butított kiadást a keleti piacokra  :szemforgat: ... OK , nézz majd utána .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9437 Dátum: 2007.01.17 11:09:25 »
A beszélgessükbe már írtam, de megkérdezem itt is. Nem érdekel valakit a 2000 - 2001 -es Corollákhoz magyar szervízkönyv. Volna egy eladó, de nekem egyedül húzos az ára - 15e. Ja és Siófokról kéne elhozni.
(Egyébként a cégünknél van fénymásoló - mint inreleváns információ. ;-) )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9438 Dátum: 2007.01.17 17:07:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
:arrow: tutira szorul a hátsó féknyerged , vagy a fékerõ-elosztó xarakodik ! Tényleg azt kéne megnézni , hogy mindig szorul-e a hátsó fék - errõl már írtam , emeld föl az autót , forgasd meg a kereket . Ha ilyenkor nem szorul , akkor valszeg menet közben a fékerõt osztja el rosszul a rendszer . Most nézem , hogy a kocsid 2001-es . Ezek szerint az elektronikus fékerõ-elosztó (EBD) nem biztos , hogy benne van - ezt sajnos nem tudom biztosan , de vannak itt akik vágják a Corollákat , majd õk megírják . Ha viszont nincs a kocsidban EBD , akkor kell lennie egy "hagyományos" terhelésfüggõ hátsó fékerõ-határolónak . És lehet , hogy az rendetlenkedik !


Igazából az van (legalábbis a hallható tapasztalatok alapján), hogy egy ideig hozzáér, aztán mégiscsak sikerül szétlökdösõdnie, mert a nyiszogás abbamarad. Hét végén vettem észre. Egy idõ után elkezdett nyiszogni. Néhány erõsebb fékezés kellett hozzá - sajnos pesti viszonylatban bármennyire próbáltam óvatosan vezetni és motorfékkel lassítani, néha kellett használni a féket.

Aztán ez egyre erõsödött. Ekkor tettem néhány hirtelen kormánymozdulatot jobbra-balra, amitõl egy ideig úgy nézett ki, hogy nem csak a jobb, hanem a bal oldalon is elkezd nyiszogni, végül aztán abbamaradt, egészen addig, amíg megint nem fékeztem.

Szóval ebbõl következtetek én arra, hogy szétlökdösi a betéteket a tárcsa, csak nehezen. Persze ettõl függetlenül szervíz lesz a vége, de most épp megdögleni nincs idõm.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9439 Dátum: 2007.01.17 17:13:06 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
Most nézem , hogy a kocsid 2001-es . Ezek szerint az elektronikus fékerõ-elosztó (EBD) nem biztos , hogy benne van

A német piacon a facelift utáni Corollák mind ABS-sel és EBD-vel voltak, elõtte csak ABS. Ez monjuk nem mond túl sokat a magyar piacról... :-( (Majd megnézem az enyémet este.)


Hát , mivel a kocsija ugye hátul is tárcsafékes és ABS-es , ezért ezek szerint elképzelhetõ , hogy mégiscsak benne van az EBD  :hmm: ... hacsak nem csináltak belõle butított kiadást a keleti piacokra  :szemforgat: ... OK , nézz majd utána .


Toyota könyv EBD-snek írja... Bár ott elõferdült egy-két (?) tévedés, szóval nem tuti a dolog. Pontosabban most hogy belegondolok, az éppen egy német könyv fordítása, így érthetõ, miért hozza EBD-vel...

Innen jut eszembe! Az E11 és E12 Corolla ugyanazt az 1.4 és 1.6 VVTi motort kapta meg, vagy különböznek? Mert5 ránézésre nem, viszont ugyanez a könyv különbözõnek írja le a gyújtásrendszert is, meg a régi motort DOHC-nek írja, az E12 motorját viszont nem.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9440 Dátum: 2007.01.17 19:09:05 »
Idézetet írta: "wolfman"
Toyota könyv EBD-snek írja... Bár ott elõferdült egy-két (?) tévedés, szóval nem tuti a dolog. Pontosabban most hogy belegondolok, az éppen egy német könyv fordítása, így érthetõ, miért hozza EBD-vel...

Innen jut eszembe! Az E11 és E12 Corolla ugyanazt az 1.4 és 1.6 VVTi motort kapta meg, vagy különböznek? Mert5 ránézésre nem, viszont ugyanez a könyv különbözõnek írja le a gyújtásrendszert is, meg a régi motort DOHC-nek írja, az E12 motorját viszont nem.


Ha egy könyvrõl beszélünk, akkor annak a végén vannak a típusok felsorolva. Ott van némi hiányosság, eltérés - pl. a csomagtartó méretet átmásolták a hatchbacktõl a lifbackhez. És ráadásul a német piacon elõferdült autókról szól.
Az E11 és az E12 motorja 90%-ban ugyanaz - szerintem -, de biztos változtattak valamit a vezérlésen a környezetvédelmi elõírások miatt. (Az EBD dolgot nem tudtam megnézni, asszony elvitte az                                                                                        autót)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9441 Dátum: 2007.01.17 20:25:21 »
Idézetet írta: "murray"
CindR kolléga helyében azt tenném h elvinném egy müszeres vizsgálatra. én mindig azt teszem, fék és lcsill. vizsgálat.
ha nagy az eltérés a fékek között ill gyenge a fékhatás akkor csere. CindR asszem óbudai, ott a szentendrei úton a speedyautó szerviz jó fejek és nekem 2500 ftért feldobták a padra és papiron lejön minden.
http://www.speedyauto.hu/index.php


Köszi, bár az én fékem rendben van.  :nagymosoly:  :twisted:
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9442 Dátum: 2007.01.18 11:14:54 »
Sziasztok!

Nem tudtok valami téli gumi forrást itt a fórumon? Elég ha PM-ben válaszol valaki.

A Corollával amúgy a helyzet az, hogy a szakértõ gazdasági totálkárt állapított meg és
ezt továbbította a casco biztosítóm felé. Most onnan várom a visszajelzést, hogy akkor
mi a helyzet.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9443 Dátum: 2007.01.18 11:30:36 »
Idézetet írta: "Random_"
Sziasztok!

Nem tudtok valami téli gumi forrást itt a fórumon? Elég ha PM-ben válaszol valaki.


Trotter és Taby tudnak jó áron közvetíteni gumikat . Írj az Általános/Gumik topikba !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9444 Dátum: 2007.01.18 17:10:19 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "wolfman"
Toyota könyv EBD-snek írja... Bár ott elõferdült egy-két (?) tévedés, szóval nem tuti a dolog. Pontosabban most hogy belegondolok, az éppen egy német könyv fordítása, így érthetõ, miért hozza EBD-vel...

Innen jut eszembe! Az E11 és E12 Corolla ugyanazt az 1.4 és 1.6 VVTi motort kapta meg, vagy különböznek? Mert5 ránézésre nem, viszont ugyanez a könyv különbözõnek írja le a gyújtásrendszert is, meg a régi motort DOHC-nek írja, az E12 motorját viszont nem.


Ha egy könyvrõl beszélünk, akkor annak a végén vannak a típusok felsorolva. Ott van némi hiányosság, eltérés - pl. a csomagtartó méretet átmásolták a hatchbacktõl a lifbackhez. És ráadásul a német piacon elõferdült autókról szól.
Az E11 és az E12 motorja 90%-ban ugyanaz - szerintem -, de biztos változtattak valamit a vezérlésen a környezetvédelmi elõírások miatt. (Az EBD dolgot nem tudtam megnézni, asszony elvitte az                                                                                        autót)


Nem, akkor ez nem az a könyv, ebben a Liftback és a Hatchback különbözõ csomagtartó mérettel szerepel. Ebben a könyvben minden benne van a szövõszéktõl a legújabb LS-ig. Ja bocs, az Auris még nincs.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9445 Dátum: 2007.01.18 21:28:36 »
Idézetet írta: "wolfman"
Nem, akkor ez nem az a könyv, ebben a Liftback és a Hatchback különbözõ csomagtartó mérettel szerepel. Ebben a könyvben minden benne van a szövõszéktõl a legújabb LS-ig. Ja bocs, az Auris még nincs.

Ha a végén vannak az adatok, akkor valószinüleg egyrõl beszélünk. Talán valamelyik Avensisnél volt csak egy csomagtartó méret, de a lényeg, hogy nem volt rendesen lektorálva. ;-) Történelemmel kezd és csak az európai modelekkel foglalkozik - de az F1 Toyotát ide értve. Ha ez az a könyv, akkor egyrõl beszélünk.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

TZoli

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9446 Dátum: 2007.01.19 16:49:23 »
Sziasztok!

Ma elõlegeztem le Superéknél egy Corollát, ez lesz az elsõ új autóm, kb. másfél hét és átvehetem :nagymosoly:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9447 Dátum: 2007.01.19 17:01:45 »
Idézetet írta: "afekete"
Ha a végén vannak az adatok, akkor valószinüleg egyrõl beszélünk. Talán valamelyik Avensisnél volt csak egy csomagtartó méret, de a lényeg, hogy nem volt rendesen lektorálva. ;-) Történelemmel kezd és csak az európai modelekkel foglalkozik - de az F1 Toyotát ide értve. Ha ez az a könyv, akkor egyrõl beszélünk.


Közben is vannak adatok, sárga alapon keretben, de az inkább egy-egy modelltörténet, nem feltétlenül mûszaki jellegû. Jórészt európai modellekkel foglalkozik valóban és sok helyen télleg van egy-egy kisebb-nagyobb tévedés, sõt, egy helyen van egy bõdületes nagy is. Valami motoralkatrészt kevert a lökhárítóval, szezont a fazonnal...

Egyébként jó könyv volt. Furcsa, hogy az ilyen témájú könyvekben gyakoriban a hibák. VW-s könyvem van még ilyen, abban is volt ilyen tévedés.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9448 Dátum: 2007.01.19 17:20:17 »
Idézetet írta: "TZoli"
Sziasztok!

Ma elõlegeztem le Superéknél egy Corollát, ez lesz az elsõ új autóm, kb. másfél hét és átvehetem :nagymosoly:



Szia!

Elõre is gratula a kocsihoz!
Aztán nem felejts el majd beszámolni az élményekrõl...
 :kacsint:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9449 Dátum: 2007.01.19 17:22:21 »
Idézetet írta: "wolfman"
Idézetet írta: "afekete"
Ha a végén vannak az adatok, akkor valószinüleg egyrõl beszélünk. Talán valamelyik Avensisnél volt csak egy csomagtartó méret, de a lényeg, hogy nem volt rendesen lektorálva. ;-) Történelemmel kezd és csak az európai modelekkel foglalkozik - de az F1 Toyotát ide értve. Ha ez az a könyv, akkor egyrõl beszélünk.


Közben is vannak adatok, sárga alapon keretben, de az inkább egy-egy modelltörténet, nem feltétlenül mûszaki jellegû. Jórészt európai modellekkel foglalkozik valóban és sok helyen télleg van egy-egy kisebb-nagyobb tévedés, sõt, egy helyen van egy bõdületes nagy is. Valami motoralkatrészt kevert a lökhárítóval, szezont a fazonnal...

Egyébként jó könyv volt. Furcsa, hogy az ilyen témájú könyvekben gyakoriban a hibák. VW-s könyvem van még ilyen, abban is volt ilyen tévedés.



És ha egész egyszerûen a könyv címe (Toyota 1932 óta) alapján próbálnátok kitalálni, hogy egy könyvrõl beszéltek-e?
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly: