Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032807 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9345 Dátum: 2007.01.06 18:09:07 »
Idézetet írta: "Random_"
Hát srácok tegnap sikerült a páromnak megborítani a corollát. :(
Szerencsére neki semmi baja nem történt csak az autónak.

A szalonban azt mondta a srác, hogy elég esélyes a gazdasági totálkárra.
Konkrét dolog jövõ héten derül ki.


Ezt csak most olvastam  :shock: ... sajnálom ami történt  :szomoru: ... de a lényeg tényleg , hogy párod nem sérült meg . Ami a kocsit illeti : a képeket elnézve , márkaszervízes árakon ez valszeg tényleg GTK . A többiek által is említett , nem-márkaszervízes alternatíva lehet a megoldás .

Ha mégis csere , és maradtok a Corolla kombinál , akkor a korábban általad leírtak ellenére nagyon ajánlanám a figyelmedbe az 1.4-es dízelt , mert az egy rendkívül eltalált motor , mind fogyasztás , mind járáskultúra (bent gyakorlatilag nem hallod , hogy dízel) , mind menetteljesítmények tekintetében . Simán el lehet vele járkálni 5.4-5.5 körüli átlagokkal , és közben tök jól megy . Õszintén javaslom , hogy próbáld ki valamelyik kereskedésben !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9346 Dátum: 2007.01.06 18:14:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Nézd , javítani tudsz a dolgon , de nem mindenben . ...
....Amúgy ami nekem még a leginkább fel szokott tûnni (a futómû mellett) , ha az öreg gépembõl átülök egy új/pár éves jószágba , az a zajszint  :o ... hogy mennyivel nagyobb a csend az újabb autókban ! Döbbenet . És ezt nagyon irigylem is tõlük . Mondjuk , ezen lehet utólag segíteni , ha az ember telepakolja a kocsiját pl. a Dynamat hangszigetelõ cuccaival ; csak ez megint rengeteg pénz  :szemforgat: ... de meg lehet valósítani részletekben is .


Hát igen, pörög is állandóan az agyam, hogy mit meddig érdemes fejleszteni. A nyárigumi váltáskor mindenképpen komplett garnitúrát veszek, amit mondtál, 185/60 R14, úgy néz ki acélfelnisen, mint ahogy a tied is, ezüstre fényezve. Utána meglátjuk, hogy kell e foglalkozni még futómûvel. Ha csak egyszerüen lengéscsillapítót szeretnék cserélni, nem keményre, max gázosra, milyen márkákat érdemes bogarászni?

Ha jól emlékszem, említettem, hogy kétszer kidobta ötösbõl a váltó magát. Azóta meglátogattam a supra trendet, más miatt, de megérdeklõdtem ezt is. A lényege, hogy ennél a váltónál valahogy elkülönítve van az 5ös fokozat, ami nem kap ugyanolyan kenést, mint a többi, ezért van, hogy elkopik. Namost ezt bontott váltóból át tudják majd rakni, ha sokszor elõjön a jelenség.

A másik, amivel okosabb lettem, hogy azért "remeg" még az autóm leálítás után 1-2 másodpercig, mert a karburátor túldúsít, és ilyenkor a plusz benzin még elég, és részben ez akozza az olaj elfeketedését is. Megbeszéltük, hogy tavasszal csinálok egy tisztító kúrát üzemanyag adalékokkal, aztán beadom hozzájuk egy karburátor állítgatásra. Hát ahogy festett, ez nem lesz olyan egyszerû, de szerintem ha õk nem, akkor senki nem állítja be jól. Nagyon szimpatikusak, segítõkészek voltak, azt hiszem elköteleztem magam a supra trendnél. Ez most nem reklám akart lenni persze...

 :toy:
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9347 Dátum: 2007.01.06 23:22:23 »
Idézetet írta: "attila01"
Szerintem  :hmm:  laikusként gondolkodva elvileg az indításgátló is lehetne, de szerintem nem, mert akkor tekerne csak nem indulna be (legalábbis teherautóknál így van   :) ).
Szerintem önindító. Lehet, hogy csak egy vezeték fellazult, szerencsésebb esetben. Ez is tapasztalat ... teherautóknál  :nagymosoly: .
Más önindító probléma is lehet, de az ennyi idõsen nekem kicsit hihetetlen.

Elsõ körben az akksira gondoltam, de mivel rendesen égett a lámpa meg mindenelektromos kütyü normálisan mûködött, ezért azt kizárnám. Persze lehet, hogy gyengébb, de amikor a cégesben merült az akksi, akkor ott halványan égett a belsõ lámpa, a mûszerfalvilágítás is gyengébb volt és az önindító nagyon lassan tekert. De itt egészen más. Na, mindegy, remélem hétfõ reggel indulni fog  :hmm: Ha még egyszer produkálja, benézek a szervizbe.
Azért egy akkutöltõt bekészítek... Apropó, lehet úgy tölteni az akksit, hogy a kábeleket nem kell lekötni róla? Mert azt nem szeretném, hogy mindent újra kelljen programozni  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9348 Dátum: 2007.01.07 07:29:54 »
Idézetet írta: "whis"

Elsõ körben az akksira gondoltam, de mivel rendesen égett a lámpa meg mindenelektromos kütyü normálisan mûködött, ezért azt kizárnám. Persze lehet, hogy gyengébb, de amikor a cégesben merült az akksi, akkor ott halványan égett a belsõ lámpa, a mûszerfalvilágítás is gyengébb volt és az önindító nagyon lassan tekert. De itt egészen más. Na, mindegy, remélem hétfõ reggel indulni fog  :hmm: Ha még egyszer produkálja, benézek a szervizbe.
Azért egy akkutöltõt bekészítek... Apropó, lehet úgy tölteni az akksit, hogy a kábeleket nem kell lekötni róla? Mert azt nem szeretném, hogy mindent újra kelljen programozni  :roll:


Én nem az akksira gondolnék elsõsorban. Mivel ha az annyira lemerül, hogy az önindító csak kattan, akkor az már késõbb sem fog indulni. Illetve akkor a többi elektromos dolognak is kínlódnia kell. De van egy ingyen hívható szám ha nem indulna  :) . A hibát sokkal könyebb megtalálni olyakor mikor az autó produkálja, mint amikor semmi gond vele.
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9349 Dátum: 2007.01.07 08:44:13 »
Készítettem egy összehasonlító táblázatot 3 típusról Corolla Wagon, Astra Caravan, Focus Kombi.
A felszereltségeket és tulajdonságokat próbáltam összevetni közölt adatok alapján. Egy érdekes
dolgon nem tudom túltenni magam. Miközben a három autó méretei közel azonosak (magasság mm-re)
A saját tömegben mind a három közel azonos. A megengedett legnagyobb össztömegben a corolla 150-200
kilóval alulmarad. Ez mibõl eredhet?
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9350 Dátum: 2007.01.07 09:59:44 »
Idézetet írta: "whis"
Ma megtörtént az, ami a reklám szerint egy Corollával soha: nem indult az autó. Épp indultam az esti talira, ajtó kinyit, beül, kulcs elfordít, aztán katt. Hö! Mégegyszer, megint katt. Ellenõrzés: lámpa ég, mûszerfal világít, középkonzol világít, utastérlámpa ég, rádió szól, gyújtás ráadására a benzinszvattyú zümmög. Újrapróbál, semmi. Aztán gyalog elmentem a talira.
Hazajöttem, gyors próba. Elsõ: katt. Második: katt. Harmadik - beindult.
Valakinek tippje?  :roll:


Nekem a Carinám játszott ilyent pár éve.

Akkor az önindítóban kopott el vaalami behúzó-mágnes vagy mi.

Úgyanaz volt a szitu, de volt hogy csak 5-6. alkalomra indult be, volt amikor meg elsõre.

Aztán szerelõ azt mondta, hogy az egyik úgy el volt benne kopva, hogy csoda hogy beindult még.

Egyébéknt filléres dolog volt 100-200 FT.
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9351 Dátum: 2007.01.07 20:12:17 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "attila01"
Szerintem  :hmm:  laikusként gondolkodva elvileg az indításgátló is lehetne, de szerintem nem, mert akkor tekerne csak nem indulna be (legalábbis teherautóknál így van   :) ).
Szerintem önindító. Lehet, hogy csak egy vezeték fellazult, szerencsésebb esetben. Ez is tapasztalat ... teherautóknál  :nagymosoly: .
Más önindító probléma is lehet, de az ennyi idõsen nekem kicsit hihetetlen.

Elsõ körben az akksira gondoltam, de mivel rendesen égett a lámpa meg mindenelektromos kütyü normálisan mûködött, ezért azt kizárnám. Persze lehet, hogy gyengébb, de amikor a cégesben merült az akksi, akkor ott halványan égett a belsõ lámpa, a mûszerfalvilágítás is gyengébb volt és az önindító nagyon lassan tekert. De itt egészen más. Na, mindegy, remélem hétfõ reggel indulni fog  :hmm: Ha még egyszer produkálja, benézek a szervizbe.
Azért egy akkutöltõt bekészítek... Apropó, lehet úgy tölteni az akksit, hogy a kábeleket nem kell lekötni róla? Mert azt nem szeretném, hogy mindent újra kelljen programozni  :roll:


A leírásod alapján szerintem kizárt , hogy az akksi okozná (ami már csak a kora miatt is nagyon valószínûtlen) .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9352 Dátum: 2007.01.07 20:17:25 »
Idézetet írta: "Random_"
Készítettem egy összehasonlító táblázatot 3 típusról Corolla Wagon, Astra Caravan, Focus Kombi.
A felszereltségeket és tulajdonságokat próbáltam összevetni közölt adatok alapján. Egy érdekes
dolgon nem tudom túltenni magam. Miközben a három autó méretei közel azonosak (magasság mm-re)
A saját tömegben mind a három közel azonos. A megengedett legnagyobb össztömegben a corolla 150-200
kilóval alulmarad. Ez mibõl eredhet?


Passz . Ennyit adtak meg és kész , vannak ilyen vicces eltérések különféle autótípusok között . Nyilván van köze a futómû kialakításához meg ilyesmihez . Ami a felsorolt típusokat illeti : tulajdonságai összessége alapján , új autóként tesztek szerint az Astra a legjobb ebbõl a háromból , viszont ugye ha belevesszük a megbízhatóságot is , akkor egyértelmûen messze a Corolla . Annak igazából egyetlen komolyabb hátránya van a másik kettõhöz képest : a kisebb csomagtér és terhelhetõség .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9353 Dátum: 2007.01.07 20:31:52 »
Az autót most a párommal együtt vásároljuk és sajnos neki egyszerûen
kényelmetlen a Corolla. Valahogy nem tud olyan pozíciót beállítani ami
megfelelne neki. Talán a kormány csekély állíthatósága is belejátszik
(csak fel-le).
Egy Opel szalonban már voltunk és nagyon szép az új Astra fõleg ha nem
spórol az ember rajta és felszereltebbet vesz. Nem olyan "papás" mint a régiek.
A három márka az elkövetkezõ hetekben tesztelés alá kerül és kiderül melyik
mit hoz ki.
A párom megnyugtatott, hogy azért nem teljesen Corolla ellenes és ha úgy tûnik
ár/érték arányban jó akkor az lesz.

Azt a hibát már nem fogjuk elkövetni, hogy 1.4-es autót veszünk. Anno spóroltam
ezen, de most nem fogok.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9354 Dátum: 2007.01.07 20:41:22 »
Idézetet írta: "attila01"
A hibát sokkal könyebb megtalálni olyakor mikor az autó produkálja, mint amikor semmi gond vele.

Ugyanezt mondta a szerviz is (felhívtam õket). Õk elsõsorban az akksira gyanakodtak, de szerintem sem az lehet a fõbûnös, mert annak más "tünetei" is vannak és ez meg csak két éves. Én inkább az önindítóra gyanakodnék. Elõször arra gondoltam, hogy rossz helyzetben állt meg és nem tudott merre elfordulni (nem tudom, mennyiben hasonlít egy villanymotorra).
Végülis megoldásilag az akksi lenne a legeegyszerûbb, ugyanakkor a legköltségesebb, mert az nem garis, míg az összes többi lehetõség kiderítése nehezebb és több idõbe telik, ugyanakkor garis (gondolom)  :roll:
Majd reggel kiderül...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9355 Dátum: 2007.01.07 20:46:25 »
Idézetet írta: "Random_"
Az autót most a párommal együtt vásároljuk és sajnos neki egyszerûen
kényelmetlen a Corolla. ...
A párom megnyugtatott, hogy azért nem teljesen Corolla ellenes és ha úgy tûnik
ár/érték arányban jó akkor az lesz.

Döntsetek belátás szerint.  :pofa:
De azt se felejtsétek el, hogy a kötelezõ szervizek mennyibe kerülnek majd a különbözõ típusoknál.  :otlet:  A Ford szervizekrõl (itt Pesten) eddig csak rosszakat hallottam.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9356 Dátum: 2007.01.07 21:06:36 »
Nekem a szervízektõl már egy ideje fóbiám van.
Amikor 35ezernél is jöttek, hogy elkoptak az elsõ fékbetétek és cserélni
kellene nem igazán hittem neki, de mit kezdjek. Vagy amikor mondtam, hogy
valami idõnként a belsõ keringtetés ellenére is bebüdösít az autóban akkor is
jöttek vele, hogy cseréljünk pollenszûrõt mert koszos és dohos ahogy megnézték
csak azt nem tudták megmagyarázni, hogy akkor miért más szagot érzünk.

Szóval én már elõre rettegek a szevízeléseknél. :(
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9357 Dátum: 2007.01.07 21:09:50 »
Ja és iszonyatosan bosszant, hogy nem ragasztottam ki a hátsó szélvédõre
a klubbmatricát bár most meg pont az tört be. :(

Na meg a Tsusho-nál elcsalták az elsõ klubbos rendszámtábla keretemet!
Pedig szerintem a töréskor köze nem volt hozzá semminek! Sajna csak hónapokkal
késõbb vettem észre.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9358 Dátum: 2007.01.07 21:47:21 »
Idézetet írta: "Random_"
Az autót most a párommal együtt vásároljuk és sajnos neki egyszerûen
kényelmetlen a Corolla. Valahogy nem tud olyan pozíciót beállítani ami
megfelelne neki. Talán a kormány csekély állíthatósága is belejátszik
(csak fel-le).
Egy Opel szalonban már voltunk és nagyon szép az új Astra fõleg ha nem
spórol az ember rajta és felszereltebbet vesz. Nem olyan "papás" mint a régiek.
A három márka az elkövetkezõ hetekben tesztelés alá kerül és kiderül melyik
mit hoz ki.
A párom megnyugtatott, hogy azért nem teljesen Corolla ellenes és ha úgy tûnik
ár/érték arányban jó akkor az lesz.

Azt a hibát már nem fogjuk elkövetni, hogy 1.4-es autót veszünk. Anno spóroltam
ezen, de most nem fogok.

Új Corollánál már van ki-be állítás is.
Dízelbõl pedig pont elég az 1.4-es.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9359 Dátum: 2007.01.08 00:45:05 »
Idézetet írta: "Random_"
Az autót most a párommal együtt vásároljuk és sajnos neki egyszerûen
kényelmetlen a Corolla. Valahogy nem tud olyan pozíciót beállítani ami
megfelelne neki. Talán a kormány csekély állíthatósága is belejátszik
(csak fel-le).
Egy Opel szalonban már voltunk és nagyon szép az új Astra fõleg ha nem
spórol az ember rajta és felszereltebbet vesz. Nem olyan "papás" mint a régiek.
A három márka az elkövetkezõ hetekben tesztelés alá kerül és kiderül melyik
mit hoz ki.
A párom megnyugtatott, hogy azért nem teljesen Corolla ellenes és ha úgy tûnik
ár/érték arányban jó akkor az lesz.

Azt a hibát már nem fogjuk elkövetni, hogy 1.4-es autót veszünk. Anno spóroltam
ezen, de most nem fogok.


KGabe megelõzött  :pofa: , de azért én is megerõsítem : az aktuális Corollában a kormány már hosszirányban is állítható , nem csak föl-le . No és a motor : ha nem akartok 1.4-es benzinest , magyarul ha hajlandóak lennétek kifizetni az 1.6 benzinest , akkor viszont tényleg nagyon ajánlom helyette az 1.4-es dízelt ! Az 1.6-os benzineshez viszonyított ártöbbletet nagyon hamar behozza , és húzóerõben , dinamikában , elõzéseknél még többet nyújt . Érdemes kipróbálni ! Jóbarátném egy 1.7-es , 102 lovas és hozzá csak 1.03 tonnás benzinesbõl (Volvo 440) ült át az 1.4-es dízel Corollába , de mindig mondja , hogy kezdettõl fogva egy pillanatig nem volt olyan érzése , hogy gyengébb lenne a Corolla .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )