Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032883 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Re: 45 ezres szervíz
« Válasz #9315 Dátum: 2006.12.25 09:09:47 »
Idézetet írta: "neutron"
Idézetet írta: "ephudd"
Sziasztok!

A Corollások segítségét szeretném kérni. Nemrég vettem egy 2004-es 1.4es Corolla Sedan Terra Ice-t, minden szempontból kifogástalan állapotban. Most voltam 45 ezres szervízen és az állam is leesett, amikor elsõ fékbetéteket kellett cserélni, meg féktárcsát felszabályozni.



Hali!

Nekem is 45000-nél kellett cserélnem az elsõ betéteket!
Illetve a szervízben azt mondták hogy5-6000-t még kibír :otlet: talán!
Oszt akkor mondam nekik hogy csere, mert a következõ kötelezõ szervízig
nem szeretnék megjelenni! :nagymosoly:
A tárcsához viszont nem kellett nyúlni :nemnem:


Na, nekem az elõzõ OFF autómnál (feleségem vitte kötelezõre), cserélni akartak tárcsát, betétet. A betétek akkor 30 ezret futottak, az elõzõ garnitúra (ugyanaz a tipus) 60 ezret bírt. A feleségem felhívott telefonon, hogy mi legyen. Rákérdeztem, hogy mennyit birhatnak még a betétek, azt mondták 2-3 ezer km-t. Nem engedtem kicserélni. Mivel akkor már nem volt garis az autó nem mentem többet szervizbe. Mentem 30 ezret, még nem koptak el! Elvittem mûszakira, átment. Utána gondoltam csak csináljuk már meg, a tárcsa épp határeset volt, így már nem lehetett szabályozni. A betétet meg hazavitte az egyik saját szerelõnk, mert azt mondta hogy az õ autójába jó lesz még   :) . Elõtte is végignéztem mindig mit csinálnak az autómon, de ezek után csak én viszem szervízbe az autót. Amit látok csak azt hiszem el. A Toyota Titánnál ki van írva hogy a szervizbe belépni tilos. Jártam már egy pár szervizbe, de ezt kiírva csak ott láttam. Nem tudom mit fognak szólni, ha ott akarok lenni az autómmal  :nagymosoly:
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: 45 ezres szervíz
« Válasz #9316 Dátum: 2006.12.25 10:00:31 »
Idézetet írta: "attila01"
Idézetet írta: "neutron"
Nekem is 45000-nél kellett cserélnem az elsõ betéteket!
Illetve a szervízben azt mondták hogy5-6000-t még kibír :otlet: talán!
Oszt akkor mondam nekik hogy csere, mert a következõ kötelezõ szervízig
nem szeretnék megjelenni! :nagymosoly:
A tárcsához viszont nem kellett nyúlni :nemnem:


Na, nekem az elõzõ OFF autómnál (feleségem vitte kötelezõre), cserélni akartak tárcsát, betétet. A betétek akkor 30 ezret futottak, az elõzõ garnitúra (ugyanaz a tipus) 60 ezret bírt. A feleségem felhívott telefonon, hogy mi legyen. Rákérdeztem, hogy mennyit birhatnak még a betétek, azt mondták 2-3 ezer km-t. Nem engedtem kicserélni. Mivel akkor már nem volt garis az autó nem mentem többet szervizbe. Mentem 30 ezret, még nem koptak el! Elvittem mûszakira, átment. Utána gondoltam csak csináljuk már meg, a tárcsa épp határeset volt, így már nem lehetett szabályozni. A betétet meg hazavitte az egyik saját szerelõnk, mert azt mondta hogy az õ autójába jó lesz még   :) . Elõtte is végignéztem mindig mit csinálnak az autómon, de ezek után csak én viszem szervízbe az autót. Amit látok csak azt hiszem el. A Toyota Titánnál ki van írva hogy a szervizbe belépni tilos. Jártam már egy pár szervizbe, de ezt kiírva csak ott láttam. Nem tudom mit fognak szólni, ha ott akarok lenni az autómmal  :nagymosoly:


Na , pont ezen gondolkodtam én is ... kissé fura , hogy ezek szerint 45 ezernél majdhogynem rutinból cserélik a betétet  :hmm: ... jól belegondolva , ez eléggé képtelenségnek hangzik ! Megnézném azokat a betéteket ... csak hát az a baj , hogy az emberek többsége elhiszi , és nem nézi meg . Pedig egyszerû : csak össze kell hasonlítani , hogy milyen vastagok még az újakhoz képest , és ha ismert hogy ez a kopás hány km alatt jött létre , akkor ebbõl máris kijön , hogy még nagyjából mennyit futhatnak .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9317 Dátum: 2006.12.25 12:00:01 »
A Versoban 30.000-nél cserélték az összes betétet...
Néztem is rendesen.

Peti

  • Vendég
Re: 45 ezres szervíz
« Válasz #9318 Dátum: 2006.12.25 12:21:01 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Na , pont ezen gondolkodtam én is ... kissé fura , hogy ezek szerint 45 ezernél majdhogynem rutinból cserélik a betétet  :hmm: ... jól belegondolva , ez eléggé képtelenségnek hangzik ! Megnézném azokat a betéteket ... csak hát az a baj , hogy az emberek többsége elhiszi , és nem nézi meg . Pedig egyszerû : csak össze kell hasonlítani , hogy milyen vastagok még az újakhoz képest , és ha ismert hogy ez a kopás hány km alatt jött létre , akkor ebbõl máris kijön , hogy még nagyjából mennyit futhatnak .


Nekem 35ezernél vason volt az elsõ, kb. 30-40%-os volt a hátsó. :nana:
Használatfüggõ a dolog...

Ismerõs még nem cserélt betétet elõl és már lassan 50ezernél jár. :shock:
Abszolút használatfüggõ...


Alattam a hátsó se bírt volna ki 50-60ezret... :ordog:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: 45 ezres szervíz
« Válasz #9319 Dátum: 2006.12.25 15:13:03 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"


Na , pont ezen gondolkodtam én is ... kissé fura , hogy ezek szerint 45 ezernél majdhogynem rutinból cserélik a betétet  :hmm: ... jól belegondolva , ez eléggé képtelenségnek hangzik ! Megnézném azokat a betéteket ... csak hát az a baj , hogy az emberek többsége elhiszi , és nem nézi meg . Pedig egyszerû : csak össze kell hasonlítani , hogy milyen vastagok még az újakhoz képest , és ha ismert hogy ez a kopás hány km alatt jött létre , akkor ebbõl máris kijön , hogy még nagyjából mennyit futhatnak .


Nekem 35ezernél vason volt az elsõ, kb. 30-40%-os volt a hátsó. :nana:
Használatfüggõ a dolog...

Ismerõs még nem cserélt betétet elõl és már lassan 50ezernél jár. :shock:
Abszolút használatfüggõ...

Alattam a hátsó se bírt volna ki 50-60ezret... :ordog:


Asszem , mintha Zénóka azt mesélte volna a legutóbbi talin , hogy a 300 akárhány ezret futott Yarisában még nem volt cserélve fékbetét  :nana: ... na ez igen , mondjuk el is hittem simán , újnak nézett ki a kocsi beltere (minden , a kormány és a pedálok is) , 180 ezer volt a gumikban és még volt rajtuk minta  :o ... igen , így kell bánni egy autóval  :10: ! Megjegyzem , én is több mint 160 ezret mentem az elsõ fékbetéteimmel , és a Carinában is még kb. 70 %-osak a 80 ezerrel ezelõtt cserélt betétek  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9320 Dátum: 2006.12.30 18:35:46 »
Újabb gondom jött elõ (lassan túl sok lesz  :(  ). Tegnap összesen másodszor csinálta meg azt, hogy autópályán kidobta ötösbõl a váltót. Utána olvastam, talán elég egy kis utánállítás, de lehet hogy teljesen szét kell szedni a váltót, ez elvileg tipustól függ. Eléggé el vagyok keseredve, és már csak az várom, hogy beinduljanak a normális hétköznapok, hogy vihessem a supra trend-be. Egyébként a rendszámtartón is az õ nevük- címük áll, szóval már láthatták az autót. Ma ellenõriztem az olajat, a nem fogyott, viszont nagyon fekete. Ajánlották a motor átmosását a következõ olajcserémnél. Próbáltatok ilyet? Milyen szerek valók erre?
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9321 Dátum: 2006.12.30 19:51:13 »
Idézetet írta: "CindR"
Újabb gondom jött elõ (lassan túl sok lesz  :(  ). Tegnap összesen másodszor csinálta meg azt, hogy autópályán kidobta ötösbõl a váltót. Utána olvastam, talán elég egy kis utánállítás, de lehet hogy teljesen szét kell szedni a váltót, ez elvileg tipustól függ. Eléggé el vagyok keseredve, és már csak az várom, hogy beinduljanak a normális hétköznapok, hogy vihessem a supra trend-be. Egyébként a rendszámtartón is az õ nevük- címük áll, szóval már láthatták az autót. Ma ellenõriztem az olajat, a nem fogyott, viszont nagyon fekete. Ajánlották a motor átmosását a következõ olajcserémnél. Próbáltatok ilyet? Milyen szerek valók erre?


Váltód más hibajelenséget nem produkál , csak ezt ? Nem vagyok szerelõ , de sajnos könnyen lehet , hogy tényleg szét kell szedni a javításhoz . Mindenesetre jobb ha lélekben erre készülsz , maximum kellemesen csalódsz majd , ha mégsem így lesz  :)

Az olaj valszeg azért fekete , mert valakik korábban kicsit lazán kezelték a csere-intervallum kérdését  :szemforgat: ... ha emellett sokat mentek városban , az tovább ront a dolgon . Ilyenkor hajlamos olajsár kialakulni a kartertérben , az színezi feketére az olajat ; bár enyhébb esetben pusztán az agyonhasználás révén is nagyon sötétre színezõdik . Ami a motor-átmosást illeti : meg lehet próbálkozni vele , bár elõfordul olyan is , hogy utána megnõ az olajfogyasztás ; de ha a motorod amúgy egészséges , nem füstöl , nem eszi az olajat , akkor ennek nem olyan nagy a kockázata . Vannak erre a célra egyrészt ún. öblítõ-olajok , másrészt az olajhoz hozzáöntendõ adalékok . Ha a Supratrendnél elõadod ezt az igényedet , biztosan tudnak majd ajánlani valamit . Egyébként a legtisztább megoldás az , ha az öblítés után a motor kap egy új szûrõt és valamilyen közepes minõségû új olajat (erre a célra megfelel gyakorlatilag bármelyik ismert olajmárka 15 W 40-es ásványi olaja) , és ezt 1500-2000 km megtétele után ismét lecseréled , ezúttal már valamilyen jobb minõségû olajra (valamilyen 10 W 40-es rész-szintetikus szvsz jó lenne az autódba) - és természetesen cseréled a szûrõt is újra . Célszerû ezek után még a következõ olajcserét is picit elõrébb hozni , tehát mondjuk 7-8 ezer km után megejteni . Ezután már be lehet állni a gyár által elõírt intervallumra .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9322 Dátum: 2006.12.31 17:34:45 »
Köszönöm megint a segítséget!!! :toy:

Tavasszal veszek új nyári gumikat, mert a mostani 4 évszakosak nagyon tragikusak. Szeretnék venni 14"-os jó állapotban lévõ acélfelniket is. Szerintetek mire számítsak, mennyiért szokták adni ezeket használtan?

Amióta megvan az autó, mindig csak ótózni akarok, ez valaminek a tünete?  :oops:  :lol:  :vezetes:
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9323 Dátum: 2007.01.01 23:21:46 »
Idézetet írta: "CindR"
Köszönöm megint a segítséget!!! :toy:

Tavasszal veszek új nyári gumikat, mert a mostani 4 évszakosak nagyon tragikusak. Szeretnék venni 14"-os jó állapotban lévõ acélfelniket is. Szerintetek mire számítsak, mennyiért szokták adni ezeket használtan?

Amióta megvan az autó, mindig csak ótózni akarok, ez valaminek a tünete?  :oops:  :lol:  :vezetes:


Ez annak a tünete , hogy mégiscsak jó az az autó ;) ... ami a felniket illeti , szerintem olyan 15 körül meg lehet úszni egy garnitúrát .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9324 Dátum: 2007.01.04 08:23:08 »
Újabb dolgon gondolkoztam el :)
Miután teljesen megszoktam az új-régi autóm, megint ültem apám 2003-as Corolla szedánjában, valamint egy ismerõsünk mostani, de facelift elötti Avensisében. Amit nagyon de nagyon irigyeltem, az a futómû, és annak hangolása. Tudom, hogy olyan csöndes, mármár tökéletes (hétköznapi használatban) dolgot nem lehet összehozni 20 éves autókba. Megvitattam hozzáértõkkel is, és azt mondták, hogy régebben divat volt a sokkal puhább rugózás. Nekem most tavasszal az alacsonyabb gumik talán segítenek valamit, de mi van, ha nem elég? Ültetni nem igazán szeretném, bár akkor sem lenne könnyebb dolgom, mert semmi komolyabb márkánál nem találtam ilyen öreg Corollához rugószettet. Egyáltalán mivel lehet javítani a helyzeten? Eddig úgy tudtam, rugó, meg keményebb, gázos lengéscsillapító. Egyéb ötlet esetleg? A lényeg, hogy egy kicsit feszesebb legyen az egész, kanyarban ne dõljön annyira... Van olyan út Bp-n, krisztina tér felöl az Erzsébet-hídig, szinte ugrálok a kocsiban a kátyuk miatt, az új Corolla meg átmegy rajta stabilan..
 :toy:
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9325 Dátum: 2007.01.04 09:18:05 »
felesleges összehasonlitani egy 20 éves futómüvet egy maival.
próbálj meg nagyobb/ jobb gumikat felrakni. max márkás lengéscsillapito csere elõre
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9326 Dátum: 2007.01.04 15:22:15 »
Hát srácok tegnap sikerült a páromnak megborítani a corollát. :(
Szerencsére neki semmi baja nem történt csak az autónak.

A szalonban azt mondta a srác, hogy elég esélyes a gazdasági totálkárra.
Konkrét dolog jövõ héten derül ki.

Bármilyen tanácsot szívesen veszek azoktól akik okosak ilyen esetekben.

http://www.sg.hu/galeria/1104063588/11040635881167920386.jpg
http://www.sg.hu/galeria/1104063588/11040635881167920410.jpg
http://www.sg.hu/galeria/1104063588/11040635881167920442.jpg
http://www.sg.hu/galeria/1104063588/11040635881167920471.jpg

Nagyon fáj a szívem, hogy így látom mert rendkívül a szívemhez nõtt és annyi
jó emlék fûzödik hozzá amit nem akarok elfelejteni.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9327 Dátum: 2007.01.04 16:02:33 »
Idézetet írta: "Random_"
Szerencsére neki semmi baja nem történt csak az autónak.

Itt a lényeg.

Részvétem a kocsi miatt. :( Szerintem simán gazdasági totálkár lesz, ennél kisebb területet érintõ sérüléssel is láttam már gt-re minõsített autót.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9328 Dátum: 2007.01.04 16:14:35 »
Sajnálom a kocsit, de örülök, hogy a párodnak nem esett baja...
Inkább a kocsi törjön.
Ha saját hiba volt, akkor jól jön a Casco, remélem van. Ha igen, akkor az önrész levonása után kapsz valamennyi pénzt, utána esetleg el tudod adni a roncsot bontónak vagy valakinek, aki 2 hónap múlva már megkíméltként fogja hirdetni a neten.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9329 Dátum: 2007.01.04 17:13:46 »
Idézetet írta: "Random_"
Hát srácok tegnap sikerült a páromnak megborítani a corollát. :(
Szerencsére neki semmi baja nem történt csak az autónak.

A szalonban azt mondta a srác, hogy elég esélyes a gazdasági totálkárra.
Konkrét dolog jövõ héten derül ki.

Bármilyen tanácsot szívesen veszek azoktól akik okosak ilyen esetekben.

http://www.sg.hu/galeria/1104063588/11040635881167920386.jpg
http://www.sg.hu/galeria/1104063588/11040635881167920410.jpg
http://www.sg.hu/galeria/1104063588/11040635881167920442.jpg
http://www.sg.hu/galeria/1104063588/11040635881167920471.jpg

Nagyon fáj a szívem, hogy így látom mert rendkívül a szívemhez nõtt és annyi
jó emlék fûzödik hozzá amit nem akarok elfelejteni.


Részvétem, szerencsére nem lett sérülés, ha casco van, vagy kötelezõre megy a dolog, és a határon mozog a gtk, akkor éedemes egy jó fügetlen kasznist keresni a környéken, mert annyira nem gáz és az olcsóbb díjakkal beleférhet a javítás, fõleg, ha a tetõ nem sérült, ha viszont az is, akkor erõsen megfontolandó, hogy mi legyen! - arra figyelj, hogy totálkár esetén a Cascora le fogja vonni a biztosító a díjhátralékot a szerzõdés évfordulójáig, ami szerencsétlen esetben 11 hónap is lehet!

-Mi történt ? Jég vagy kóbor vadak az úton?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!