Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6029208 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9285 Dátum: 2006.12.19 22:55:06 »
ok, ki lesz próbálva, aztán jelentek, mit döntöttem. És ez az Overdrive csak autópályás, és D-ben bármikor megnyomható, és akkor leesik a fordulat? Hogy kell ezt elképzelni, hogyan próbáljam ki?

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9286 Dátum: 2006.12.19 23:22:19 »
Idézetet írta: "peetii"
ok, ki lesz próbálva, aztán jelentek, mit döntöttem. És ez az Overdrive csak autópályás, és D-ben bármikor megnyomható, és akkor leesik a fordulat? Hogy kell ezt elképzelni, hogyan próbáljam ki?
Elõször is be kell kapcsolni, elvben ha a mûszerfalon világít, akkor ki van kapcsolva, nálunk legalábbis. Szal városban is ki lehet próbálni, nem tom vezettél-e már aut váltós kocsit, de a technika a kövezkezõ, padlógáz, majd visszaenged kicsit, ekkor 2. ba kapcsol, közepes gáz, megint visszaenged, ekkor 3. , közepes gáz megint vissza, 4. Elvben 70-80 körül már simán lehet menni 4.ben 1500-as fordulat körül. Próbáld ki, hogy ilyenkor hírtelen padlógáz, és 2-õt is visszakapcsol, ha padlózol, akkor eléggé nagyot ránt váltásokkor, amúgy egyenletes gáznyomásnál finom, mint az óramû.
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9287 Dátum: 2006.12.20 00:06:18 »
Idézetet írta: "Benedek"
Nekem azok az átkozott macskák melegednek a motorháztérben!  :robbanfej:   Csibész , fogd meg!!!  [smilie=icon_kutya.gif]


Attól függetlenül, hogy állat és macskabarát vagyok (ezt néhányan már tudhatják :D ), a macska pont az ami semmi kárt nem csinál, csak egy kis meleg motorburkolatra vágyik, nekem rendszeresen aludt egy macsek a motortérbe, egyszer láttam amint leereszkedik :rohog:  néhány macska-tappancs nyomtól eltekintve semmi kár nem fogja érni az autódat...

Volt páromnál vagy 5macska vette rendszeresen birtokba az autók motorterét, a környéken egyedül az õ kocsijukat nem rágcsálták meg az igazi kis motorélõsködõk... :nana:  
Tehát nem is biztos hogy olyan káros a macska... :kacsint:  

Amúgy a Corolla úgy van megcsinálva hogy egy kényelmes kis kuckó van a motortérbe :nagymosoly:  alulról simán bemászik a macska, vagy bármi más :arrow:  menyét, nyest vagy mitoménmelyik' ami szétrág mindent, a macska aludni megy és ha netán jön egy rágcsáló még meg is vacsorázik, hol itt a baj... :mrgreen:

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9288 Dátum: 2006.12.20 06:33:07 »
szóval ha az OV be van kapcsolva, akkor azt is automatán kapcsolja a 3-as után? ez így akkor korrekt...

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9289 Dátum: 2006.12.20 07:31:17 »
Idézetet írta: "peetii"
szóval ha az OV be van kapcsolva, akkor azt is automatán kapcsolja a 3-as után? ez így akkor korrekt...
Így van  :pofa: Amúgy ha öregebb kocsi lenne, akkor az aut váltó olajra kell még odafigyelni, járó motornál lehet a szintjét ellenõrizni, és meg kell szagolni a pálcát, ha eléggé égett szaga van, akkor az nem jelent túl jót asszem. Amúgy nem árt lecserélni, miután megvetted, kicsit több kell bele, mint 1 sima váltóba, de megéri lecserélni, Dextron III-ast érdemes belerakni, Castrolt, vagy LM-et. Meghálálja  :kacsint:
Laco 73 :D

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9290 Dátum: 2006.12.20 08:10:00 »
elnézést, de szerinted ezen hol van az OV kapcsoló (2000-es Corolla 1.4VVTi), a harmadik képen!:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=893631&command=ugras&screenwidth=1024

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9291 Dátum: 2006.12.20 10:24:02 »
Idézetet írta: "KLaco"
Szal így néz ki egy 97-es Carina E aut váltója:
Aut
Ez 4 sebességes, de a 4. az nem igazi, az Overdrive, szal 1 fix külön áttétel, szal ezért 3 sebességes, ha szigorúan vesszük, de 4 valójában. Ki kell próbálni, és rögtön rájössz  :kacsint:  :nagymosoly:


Nálad mit csinálnak a SNOW és PWR gombok, és hol van az O/V gomb? Vagy ilyet ne is keressek egyik aut toyotában sem? Köszi! Holnap megyek a bácsihoz és már kezdek izgulni...  :szivecske:

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9292 Dátum: 2006.12.20 13:24:13 »
Idézetet írta: "peetii"
elnézést, de szerinted ezen hol van az OV kapcsoló (2000-es Corolla 1.4VVTi), a harmadik képen!:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=893631&command=ugras&screenwidth=1024

Ez biztos hogy VVTi ?
, mivel sem a kasztni sem a belsõ berendezés nem stimmel,
és a motorteljesítmény is a 16 szelepes1332 cm3 motoré.
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9293 Dátum: 2006.12.20 14:50:34 »
Idézetet írta: "MrIP"
Idézetet írta: "peetii"
elnézést, de szerinted ezen hol van az OV kapcsoló (2000-es Corolla 1.4VVTi), a harmadik képen!:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=893631&command=ugras&screenwidth=1024

Ez biztos hogy VVTi ?
, mivel sem a kasztni sem a belsõ berendezés nem stimmel,
és a motorteljesítmény is a 16 szelepes1332 cm3 motoré.


1.3-as, és öreg, ahogy a hirdetésben is szerepel, bocs, ezt elrontottam. Váltóhoz tudsz hozzászólni?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9294 Dátum: 2006.12.20 15:19:59 »
Idézetet írta: "peetii"
elnézést, de szerinted ezen hol van az OV kapcsoló (2000-es Corolla 1.4VVTi), a harmadik képen!:
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=893631&command=ugras&screenwidth=1024


Ezen sehol, mert ez egy 3 sebességes váltóval szerelt darab.
A 4 sebességesnél egyébként a nagy gomb alatt lenne az overdrive kapcsoló.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9295 Dátum: 2006.12.20 20:24:26 »
Hát igen, meg lettem vezetve, ezt a kocsit amcsiknak tervezték amúgy. Nálunk az E12 Corihoz van aut az 1.6-oshoz, az sztem 4 sebességes. Ilyen 3 sebességest nem szabad venni, max városba, de autópályán a gatyádat megeszi. OV a nagy gomb alatt 1 kicsi, a póver az arra jó, hogy késõbb váltson fel, a snow meg 2. ból indul, hogy finomabban tudj indulni havon  :kacsint: Mindenesetre ciki, hogy egy 92-ben piacra dobott kocsiban van 4 sebességes aut váltó, és egy jóval késõbb piacra dobottban nincs. Mindenesetre ez bizonyítja az amerikaiak igénytelenségét. Õk képesek 10 litert megetetni 1 ilyen kocsival  :szomoru:
Laco 73 :D

peetii

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 137
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9296 Dátum: 2006.12.20 23:00:03 »
Idézetet írta: "KLaco"
Hát igen, meg lettem vezetve, ezt a kocsit amcsiknak tervezték amúgy. Nálunk az E12 Corihoz van aut az 1.6-oshoz, az sztem 4 sebességes. Ilyen 3 sebességest nem szabad venni, max városba, de autópályán a gatyádat megeszi. OV a nagy gomb alatt 1 kicsi, a póver az arra jó, hogy késõbb váltson fel, a snow meg 2. ból indul, hogy finomabban tudj indulni havon  :kacsint: Mindenesetre ciki, hogy egy 92-ben piacra dobott kocsiban van 4 sebességes aut váltó, és egy jóval késõbb piacra dobottban nincs. Mindenesetre ez bizonyítja az amerikaiak igénytelenségét. Õk képesek 10 litert megetetni 1 ilyen kocsival  :szomoru:


OK, én is így vagyok a 3-sebességes automatával. Holnap délelõtt megyek megnézni ezt: http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=909236&command=ugras&screenwidth=1400 , ha nincs OV kapcsoló sehol, ott fogom hagyni, hiába 46e km van a kocsiban, mert nekem vegyeshasználatra kell, és el is szeretném tudni adni esetleg néhány év múlva vagy bármikor...

köszi az infókat még1x!

Peetii

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9297 Dátum: 2006.12.20 23:31:38 »
Idézetet írta: "KLaco"
Mindenesetre ez bizonyítja az amerikaiak igénytelenségét. Õk képesek 10 litert megetetni 1 ilyen kocsival  :szomoru:


Szerintem nem igénytelenség hanem beleszarás, ha annyi lenne a benya nálunk, mint ott, (+egy ottani keresettel) én se 1.4es Corival járnék hanem egy 5.7es GTO-val... :vag1:  :vezetes:
Talán árba még meg is egyeznek...(használtba) :mrgreen:  :rolleyes:

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9298 Dátum: 2006.12.21 12:21:24 »
Gondolkoztam, hogy a vékonyka kormányommal mit lehetne tenni, hogy kicsit vastagabb legyen. Ugye a legegyszerübb, bár hol kapható ilyen célra, valami szivacsos anyag, és azt be kell tekerni aztán, hogy ott is maradjon. Na most ez szerintem enyhén szólva gusztustalan. Az jutott eszembe, hogy bõröztetni lehet a kormányt, hátha olyankor lehet tenni valami anyagot pluszba a bõr alá, és akkor vastagabb, és nem utolsó sorba szép is lenne. Mit gondoltok errõl?
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

bubu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9299 Dátum: 2006.12.21 13:46:26 »
Én vettem egy kormányvédõt. Olyan a belseje mint a bicikligumié. Kívülrõl mûbõr, de nagyon hasonlít az eredetihez.
2-en feszegettük rá a kormányra, kb 1 éve. Semmi baja azóta se. (Nem kopik ki.)
Így vastagabb lett a kormány és nekem sokkal jobb lett a fogása.