Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6029184 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9240 Dátum: 2006.12.11 15:40:47 »
Ha egyszer meglátjátok az autómat 92.000 km-rel az órájában egy neppernél, álljatok tovább.  :nagymosoly:

[a csatolmányt egy admin törölte]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9241 Dátum: 2006.12.11 16:53:39 »
Idézetet írta: "dorogimisi"
Üdv Misi!

Köszi, majd jobban figyelek  :kacsint:


Szia


Nincs mit és,
No gond, druszám...
 :kacsint:

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9242 Dátum: 2006.12.11 17:12:43 »
Szeva Toyotások!
Nagyon tetszik a lámpára szerelhetõ kis szemõldök. Corolla TS- en láttam ilyet utoljára és nagyon bejön. Ha valaki tudja hogy hol lehet ilyet beszerezni küldjön egy linket! Elõre is köszi.
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9243 Dátum: 2006.12.11 20:17:31 »
Idézetet írta: "Peti500"
http://youtube.com/watch?v=CNb5h3XQu1w

Hát ez se 1.4es... :?


Hát ez full fake , a minõségét meg hadd ne jellemezzem  :turelmetlen: ... milyen érdekes , hogy ahol a mûszerfalat látni a nagyon gyorsan felugráló mutatókkal , ott a beszédhang is érthetetlen motyogássá gyorsul  :hmm:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9244 Dátum: 2006.12.11 23:00:23 »
Idézetet írta: "Satriani"
Ha egyszer meglátjátok az autómat 92.000 km-rel az órájában egy neppernél, álljatok tovább.  :nagymosoly:

Ahogy látom, 100ezer km alatt azért elfogyott az üzemanyag! :D
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9245 Dátum: 2006.12.11 23:36:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti500"
http://youtube.com/watch?v=CNb5h3XQu1w

Hát ez se 1.4es... :?


Hát ez full fake , a minõségét meg hadd ne jellemezzem  :turelmetlen: ... milyen érdekes , hogy ahol a mûszerfalat látni a nagyon gyorsan felugráló mutatókkal , ott a beszédhang is érthetetlen motyogássá gyorsul  :hmm:


A minõség szar, ez tény... :?
De a motor hangja... :szivecske:

Amúgy nemtom mi az "érdekes", ez egy 130lovas amerikai Corolla, kb. 8alatt megy fel 96ra (60mp/h-ra) a mutató, ebbe mi a hihetetlen... :roll:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9246 Dátum: 2006.12.12 00:25:05 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti500"
http://youtube.com/watch?v=CNb5h3XQu1w

Hát ez se 1.4es... :?


Hát ez full fake , a minõségét meg hadd ne jellemezzem  :turelmetlen: ... milyen érdekes , hogy ahol a mûszerfalat látni a nagyon gyorsan felugráló mutatókkal , ott a beszédhang is érthetetlen motyogássá gyorsul  :hmm:


A minõség szar, ez tény... :?
De a motor hangja... :szivecske:

Amúgy nemtom mi az "érdekes", ez egy 130lovas amerikai Corolla, kb. 8alatt megy fel 96ra (60mp/h-ra) a mutató, ebbe mi a hihetetlen... :roll:


Nem tom . Mikor elõször néztem , sehogy nem állt össze a dolog ... na és mi az a gyorsított motyogás alatta ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9247 Dátum: 2006.12.12 00:52:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Peti500"
http://youtube.com/watch?v=CNb5h3XQu1w

Hát ez se 1.4es... :?


Hát ez full fake , a minõségét meg hadd ne jellemezzem  :turelmetlen: ... milyen érdekes , hogy ahol a mûszerfalat látni a nagyon gyorsan felugráló mutatókkal , ott a beszédhang is érthetetlen motyogássá gyorsul  :hmm:


A minõség szar, ez tény... :?
De a motor hangja... :szivecske:

Amúgy nemtom mi az "érdekes", ez egy 130lovas amerikai Corolla, kb. 8alatt megy fel 96ra (60mp/h-ra) a mutató, ebbe mi a hihetetlen... :roll:


Nem tom . Mikor elõször néztem , sehogy nem állt össze a dolog ... na és mi az a gyorsított motyogás alatta ?


Azt énsetom, nem voltam ott... :nagymosoly:  
Lehet a musicba van benne, vagy felpörgött a gádzsi nyelve... :sunyi:


Amúgy ami "érdekes" sztem az a TS mûszerfal manuál klíma együttes...
Még egy furi Toyotás marketinkstratégia... :hmm:

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9248 Dátum: 2006.12.12 15:33:23 »
Idézetet írta: "Peti500"
Amúgy ami "érdekes" sztem az a TS mûszerfal manuál klíma együttes...
Még egy furi Toyotás marketinkstratégia... :hmm:

Ez nem egy gyari promo video... Te is betehetnel egy TS oracsoportot a manual-klimad melle minden tovabbi nelkul :)

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9249 Dátum: 2006.12.12 19:05:21 »
Idézetet írta: "szazketto"
Idézetet írta: "Peti500"
Amúgy ami "érdekes" sztem az a TS mûszerfal manuál klíma együttes...
Még egy furi Toyotás marketinkstratégia... :hmm:

Ez nem egy gyari promo video... Te is betehetnel egy TS oracsoportot a manual-klimad melle minden tovabbi nelkul :)


Ez okés!
Amúgy a videót nézve el is gondolkoztam milyen lenne egy ráncfelvarrott TS óracsoporttal az enyém... :nagymosoly:

De amerikába ilyen a széria: :nana:



Itt látszik minden... :wink:

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9250 Dátum: 2006.12.15 09:37:12 »
Sziasztok, teljesen új vagyok közöttetek, de fél lábbal ide tartozom.

A családban 2003 óta egy akkor újonan vett 1.4-es fehér sedan Corolla van, most vasárnap pedig, ha minden úgy akarja, én is szert teszek egy 86-os 1.6-os Corollára. Egyszer már láttam, valami gyönyörû a fényezése, a belseje, csendes, és igazán apró hibái vannak csak. Tudtok esetleg ehez a modellhez kézikönyvet, vagy bármi bõvebb információt, vagy talán meg is fordult valamelyikõtök keze között ilyen? Természetesen ha meg lesz az autó, mindenképpen szeretnék a klub tagja is lenni!

Köszi elõre is a segítséget!
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9251 Dátum: 2006.12.15 10:45:27 »
Idézetet írta: "CindR"
Sziasztok, teljesen új vagyok közöttetek, de fél lábbal ide tartozom.

A családban 2003 óta egy akkor újonan vett 1.4-es fehér sedan Corolla van, most vasárnap pedig, ha minden úgy akarja, én is szert teszek egy 86-os 1.6-os Corollára. Egyszer már láttam, valami gyönyörû a fényezése, a belseje, csendes, és igazán apró hibái vannak csak. Tudtok esetleg ehez a modellhez kézikönyvet, vagy bármi bõvebb információt, vagy talán meg is fordult valamelyikõtök keze között ilyen? Természetesen ha meg lesz az autó, mindenképpen szeretnék a klub tagja is lenni!

Köszi elõre is a segítséget!


Na , hát hajrá , ha jónak bizonyul , vedd meg az autót bátran :) !

Amit különösen fontos ennél a típusnál leellenõrizni , az a karburátor . Az ugyanis , ha kopott , elég sok galibát (pl. magas fogyasztás) tud okozni . Úgyhogy ellenõrizd le , hogy indul az autó hidegen ; indulás után egyenletesen jár-e ; nem hagy-e ki vmelyik henger , fõleg hidegindítás után ; nem látsz-e hidegen és melegen , gázadásra , rendellenes sötét színû kipufogógázt (ami túl dús benzin-levegõ keverékre utal) ? Ha te magad nem értesz különösebben a kocsikhoz , akkor mindenképp vigyél magaddal egy hozzáértõt . Meg kellene továbbá méretni a kocsi CO-ját , természetesen ezt meleg motornál ; ha rendben van , valszeg OK a karburátor is . És meg kéne nézni a gyújtógyertyákat is - az elektródáknak közepes árnyalatú barna , "õzbarna" színûeknek kell lenniük , ha a keverékképzés és a gyújtás jó . Ha ellenben feketék , kormos lerakódások vannak rajtuk , netán még lucskosak is , akkor valszeg nem stimmel valami az elõbbi dolgokkal . És akkor ne vedd meg a kocsit , mert ezt utólag igen költséges dolog orvosolni .

Amúgy mik az egyéb paraméterei az autónak ? Milyen karosszériás , hány ajtós ? Ja , és mennyiért vesztegetik :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9252 Dátum: 2006.12.15 12:00:31 »
van némi info a kocsiról ird meg a motorszámot. :toy:  aztán kezdhetsz is tuningolni :nana:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

CindR

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 268
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9253 Dátum: 2006.12.15 13:07:38 »
A netet böngészve nem jöttem rá, hogy hatchback, avagy "lift", de így néz ki: http://nepitelet.hu/?op=itelet&cat_id=32881. Szinte teljesen, mert az is piros, csak a lökhárítók nincsenek fényezve. Szerintem szebb is feketén ennél az autónál. 75 lóerõt mond a tulaj, hát ebbõl próbáltam kiokoskodni melyik lehet, eddig nem sok sikerrel. Mikor beindította az ürge, valami eszméletlenül finoman és gyorsan indult. Mentünk is egy kört, õ vezetett, és nagyon halk, egyenletesnek tûnt a motor. Annyit mondott ami komolyabb lehet, hogy asszem 60 körül kicsit rángatja a kormányt, de így is simán tartja az egyenest. Ha jól emlékszem féltengely kopást mondott rá. 220 ezer kilóméter van benne, hát jobb állapotban volt, min a mi 12 évesen eladott (szintén újonan vett) OFFés EFastránk :) , amiben kb 60 ezer volt. El lehet képzelni mennyit használta a család. Ja, kifelejtettem, hogy 200 ezret kérnek érte, nincs központi zár se elektromos ablak, viszont tényleg nagyon jónak tûnik.
1979 Toyota Corolla KE70 1.3 - restaurálás alatt - http://corolla-ke70.blog.com/
1999 Toyota Avensis 1.6 Sol - a családi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9254 Dátum: 2006.12.16 11:07:06 »
Idézetet írta: "CindR"
A netet böngészve nem jöttem rá, hogy hatchback, avagy "lift", de így néz ki: http://nepitelet.hu/?op=itelet&cat_id=32881. Szinte teljesen, mert az is piros, csak a lökhárítók nincsenek fényezve. Szerintem szebb is feketén ennél az autónál. 75 lóerõt mond a tulaj, hát ebbõl próbáltam kiokoskodni melyik lehet, eddig nem sok sikerrel. Mikor beindította az ürge, valami eszméletlenül finoman és gyorsan indult. Mentünk is egy kört, õ vezetett, és nagyon halk, egyenletesnek tûnt a motor. Annyit mondott ami komolyabb lehet, hogy asszem 60 körül kicsit rángatja a kormányt, de így is simán tartja az egyenest. Ha jól emlékszem féltengely kopást mondott rá. 220 ezer kilóméter van benne, hát jobb állapotban volt, min a mi 12 évesen eladott (szintén újonan vett) OFFés EFastránk :) , amiben kb 60 ezer volt. El lehet képzelni mennyit használta a család. Ja, kifelejtettem, hogy 200 ezret kérnek érte, nincs központi zár se elektromos ablak, viszont tényleg nagyon jónak tûnik.


Ezek szerint Liftback , legalábbis a belinkelt képen az van . Ami a motort illeti : ha 1.6-os és 75 lovat mondott a tulaj , akkor (föltéve hogy a tulaj nem téved) , ez a 4A típusú motor , ami valójában nagy valószínûséggel 73 lovas , és az autó jó eséllyel katalizátoros (szabályozatlan katalizátoros) . A kormányrángatást féltengely-kopás nem okozhatja - persze ettõl még lehet valóban kopott a féltengely , ez abban nyilvánul meg , hogy alászedett kerékkel induláskor , kanyarodáskor kopogó-kattogó hang hallatszik a kocsi elejébõl . Ha valóban ez a baja , az nem akkora gond , felújítással oldalanként nagyságrendileg 20 ezer körül megoldható .

Próbaút : hát az úgy nem kóser , hogy csak az eladó vezet . Mindenképpen próbáld ki te is a kocsit ! És legalább a gyújtógyertyákat szedjétek ki , nézzétek meg , a múltkor leírtam , hogy milyennek kéne lenniük .

A 200 ezres ár amúgy korrekt , ha az állapot jó . Viszont a 220 ezer km elég kevésnek hangzik ... mióta van a kocsi a jelenlegi gazdájánál ? Ha régóta , és az autó állapota alátámasztja a futott km-t , akkor alkudj le belõle még 20-30 ezret , és vedd meg :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )