Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6029171 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

dorogimisi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9165 Dátum: 2006.11.11 19:59:30 »
Üdvözlet Mindenkinek!

Teljesen új vagyok itt, csak most vettem egy Corollát, és szeretnék vele tartozni valahova :nagymosoly:
Remélhetõleg hamarosan klubtag is leszek (a napokban indítom).
Olvasgattam autóvásárlás elõtt itt a hozzászólásokat, és nagyon szimpi az itteni társaság.
Úgy gondoltam majd irogatok az autóról, mert õkelme nem csak az elsõ Toyotám, hanem az elsõ új autóm is.
Még kb. 300 km van benne, úgyhogy nem tudok mit írni, de majd írok, meg kérdezek ha lesz mit.

Sziasztok

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9166 Dátum: 2006.11.11 20:50:11 »
Idézetet írta: "dorogimisi"
Üdvözlet Mindenkinek!

Teljesen új vagyok itt, csak most vettem egy Corollát, és szeretnék vele tartozni valahova :nagymosoly:
Remélhetõleg hamarosan klubtag is leszek (a napokban indítom).
Olvasgattam autóvásárlás elõtt itt a hozzászólásokat, és nagyon szimpi az itteni társaság.
Úgy gondoltam majd irogatok az autóról, mert õkelme nem csak az elsõ Toyotám, hanem az elsõ új autóm is.
Még kb. 300 km van benne, úgyhogy nem tudok mit írni, de majd írok, meg kérdezek ha lesz mit.

Sziasztok


Gratula, és minden jót a járgányhoz!

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9167 Dátum: 2006.11.11 20:53:36 »
Ja, es most hogy Tamas eladta a kombiját, rajtam kívül ismét lett kombis a fórumon :)

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9168 Dátum: 2006.11.11 21:06:02 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Kgabe"
Ja és wolfman! Ha a gyári kazis egység helyett vmi jobbat szeretnél, akkor a lent található kazis rész helyére nyugodtan vegyél vmi korrekt fejegységet! Megmarad a szgép funkció, símán befér és lesz szép hang is. (mondjuk egy jobbacska hangszóró szettel.)

Huh, ennek örülök. Valakitõl azt halottam, hogy ott van az BC agya is és emiatt ugrik a kijelzõ. Így viszont megmaradhat az alatt lévõ rekeszis.  :-D

Nem ugrik a BC, és igen, a rekesz is megmaradhat, mert pont jól passzol a fejegység, lévén DIN méret.
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9169 Dátum: 2006.11.11 21:10:04 »
Idézetet írta: "wolfman"
Idézetet írta: "Kgabe"
Ja és wolfman! Ha a gyári kazis egység helyett vmi jobbat szeretnél, akkor a lent található kazis rész helyére nyugodtan vegyél vmi korrekt fejegységet! Megmarad a szgép funkció, símán befér és lesz szép hang is. (mondjuk egy jobbacska hangszóró szettel.)


Ezen már én is gombolkoztam, de jobb lenne a gyári CD-s fejegység, csak az gondolom, aranyárban van. Meg ha tudna a kocsi erõsítõt vezérelni, akkor elõre tennék egy komponens szettet, hátra meg egy kicsi ládát és jóccak. Nem akarok én nagyon nagy zenét bele, nem az a tipikus "villantós" autó.

Egyszerûbb a fejegység-erõsítõ-komponens szett összeállítás. Olcsóbb, jobb hangot produkál, és sztem pont a nem villantós kocsikba érdemes finom hangot rakni. A nagy tücc-tücc sztem se illene hozzá. Már csak azért is, mert 110-ig egész csendes az autó, jól élvezhetõ a zene. Ha egyébként ilyenben gondolkodsz, érdemes lehet Ear-t vagy u_istvánt megszólítani itt a fórumon. (a nem említett szaki kollégáktól elnézést kérek!)
Gabe 254.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9170 Dátum: 2006.11.11 21:21:40 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "afekete"

A rádió nem felejti el az adókat, de ha több órát van aksi nélkül, akkor a hibakódok törlõdnek, gondolom az már egy reset neki.


Ez attól függ, hogy mennyi ideig van áram nélkül.
Nekem rendszeresen újra kell programoznom a rádiót.


8-| Nekem egy éjszakán át töltõn volt az aksi, másnap reggel ráraktam, rádió bekapcs és szólt aminek kellett...
Attila 31
  - Avensis
- Prius

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9171 Dátum: 2006.11.11 21:24:18 »
Idézetet írta: "dorogimisi"
Üdvözlet Mindenkinek!

Teljesen új vagyok itt, csak most vettem egy Corollát, és szeretnék vele tartozni valahova :nagymosoly:
Remélhetõleg hamarosan klubtag is leszek (a napokban indítom).
Olvasgattam autóvásárlás elõtt itt a hozzászólásokat, és nagyon szimpi az itteni társaság.
Úgy gondoltam majd irogatok az autóról, mert õkelme nem csak az elsõ Toyotám, hanem az elsõ új autóm is.
Még kb. 300 km van benne, úgyhogy nem tudok mit írni, de majd írok, meg kérdezek ha lesz mit.

Sziasztok


Üdv!:bye:

Nekem is Totoya lett az elsõ új autóm. 8)
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9172 Dátum: 2006.11.11 21:30:23 »
Idézetet írta: "dorogimisi"
Üdvözlet Mindenkinek!

Teljesen új vagyok itt, csak most vettem egy Corollát, és szeretnék vele tartozni valahova :nagymosoly:
Remélhetõleg hamarosan klubtag is leszek (a napokban indítom).
Olvasgattam autóvásárlás elõtt itt a hozzászólásokat, és nagyon szimpi az itteni társaság.
Úgy gondoltam majd irogatok az autóról, mert õkelme nem csak az elsõ Toyotám, hanem az elsõ új autóm is.
Még kb. 300 km van benne, úgyhogy nem tudok mit írni, de majd írok, meg kérdezek ha lesz mit.

Sziasztok

Üdv a "családban"!
Gabe 254.

H.Zoli

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9173 Dátum: 2006.11.11 22:21:47 »
Üdv mindenkinek!

'99-es Corollám van és egy szelepfedél tömítés csere során számomra és a szerelõ számára is meglepõ dolgot tapasztaltunk. A vezérmûtengely bütykök szélei le vannak csorbulva! Nem csak a fel illetve a lefutó éeken, hanem a csúcsban is. Ha ezt - és ezzel nem a Suzukit akarom bántani - látom nem csodálkozok, de a Toyotánál ilyen minõséget produkálni már egy kicsit furcsa?! Ha valakinek volt hasonló tapasztalata szívesen várnám a hozzászólást.

Üdv.

Zoli
oli

czoki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 152
  • TC Wagon 1,4 vvti, 2005.
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9174 Dátum: 2006.11.12 07:30:50 »
Idézetet írta: "Peter"
Ja, es most hogy Tamas eladta a kombiját, rajtam kívül ismét lett kombis a fórumon :)


Bocsi! Igaz, hogy ritkán írok, de azért már egy éve fórumozok. Nekem is
kombim (Wagon)-on van, ami sosem volt titok. :P  :wink:  :vezetes:  :toy:
Üdv. Czoki.
mit szeretnétek,hogy veletek tegyék az emberek, Ti is azt tegyétek velük!!

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9175 Dátum: 2006.11.12 09:21:40 »
Idézetet írta: "czoki"
Bocsi! Igaz, hogy ritkán írok, de azért már egy éve fórumozok. Nekem is
kombim (Wagon)-on van, ami sosem volt titok. :P  :wink:  :vezetes:  :toy:
Üdv. Czoki.


Hát akkor én kérek elnézést !

Akkor 3-an vagyunk ? Még valaki?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9176 Dátum: 2006.11.12 11:58:08 »
Idézetet írta: "dorogimisi"
Üdvözlet Mindenkinek!

Teljesen új vagyok itt, csak most vettem egy Corollát, és szeretnék vele tartozni valahova :nagymosoly:
Remélhetõleg hamarosan klubtag is leszek (a napokban indítom).
Olvasgattam autóvásárlás elõtt itt a hozzászólásokat, és nagyon szimpi az itteni társaság.
Úgy gondoltam majd irogatok az autóról, mert õkelme nem csak az elsõ Toyotám, hanem az elsõ új autóm is.
Még kb. 300 km van benne, úgyhogy nem tudok mit írni, de majd írok, meg kérdezek ha lesz mit.

Sziasztok


Hát úgy tûnik , a te 1.6-os benzines kombid pont Tamas69 ugyanilyen , most eladott kocsijának a pótlására érkezett  :D ... üdv a Fórumon !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9177 Dátum: 2006.11.12 12:00:14 »
Idézetet írta: "H.Zoli"
Üdv mindenkinek!

'99-es Corollám van és egy szelepfedél tömítés csere során számomra és a szerelõ számára is meglepõ dolgot tapasztaltunk. A vezérmûtengely bütykök szélei le vannak csorbulva! Nem csak a fel illetve a lefutó éeken, hanem a csúcsban is. Ha ezt - és ezzel nem a Suzukit akarom bántani - látom nem csodálkozok, de a Toyotánál ilyen minõséget produkálni már egy kicsit furcsa?! Ha valakinek volt hasonló tapasztalata szívesen várnám a hozzászólást.

Üdv.

Zoli


Szia !

Van hibajelenség ? Rendellenes hang , túlfogyasztás , gyenge menetteljesítmények , rossz kipufogógáz-károsanyag-tartalom , olajfogyasztás ? Ha nincs , ne törõdj vele , hogy hogy néz ki a vezérmûtengely . Hány km van amúgy a motorban ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9178 Dátum: 2006.11.12 14:06:41 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "wolfman"
Idézetet írta: "Kgabe"
Ja és wolfman! Ha a gyári kazis egység helyett vmi jobbat szeretnél, akkor a lent található kazis rész helyére nyugodtan vegyél vmi korrekt fejegységet! Megmarad a szgép funkció, símán befér és lesz szép hang is. (mondjuk egy jobbacska hangszóró szettel.)


Ezen már én is gombolkoztam, de jobb lenne a gyári CD-s fejegység, csak az gondolom, aranyárban van. Meg ha tudna a kocsi erõsítõt vezérelni, akkor elõre tennék egy komponens szettet, hátra meg egy kicsi ládát és jóccak. Nem akarok én nagyon nagy zenét bele, nem az a tipikus "villantós" autó.

Egyszerûbb a fejegység-erõsítõ-komponens szett összeállítás. Olcsóbb, jobb hangot produkál, és sztem pont a nem villantós kocsikba érdemes finom hangot rakni. A nagy tücc-tücc sztem se illene hozzá. Már csak azért is, mert 110-ig egész csendes az autó, jól élvezhetõ a zene. Ha egyébként ilyenben gondolkodsz, érdemes lehet Ear-t vagy u_istvánt megszólítani itt a fórumon. (a nem említett szaki kollégáktól elnézést kérek!)


Na ja. Nekem csak az a gondo ezzel, hogy ha az ember egyszer nekiáll, sosem tud elég jót csinálni, meg csak egy kicsivel többet áldoz rá, és akkor már egy sokkal jobbnak tûnõt tud venni... Szóval sosincs vége. Nekem meg otthon van egy õsrégi Blaupunkt erõsítõm, gondoltam, elõre kap (majd valamikor) egy komponens szettet, hátra meg (ha a gyári hifi tudna erõsítõt hajtani) bepattintok egy kicsi mélyládát, aztán jóreggelt. Nem túl nagy barmolás, nem kell sokmindent átkötögetni. De az is lehet, hogy nem szüttyögök vele, így marad az egész, hogy van. Nem zenedoboz ez... :o)

Ja idõközben rájöttem, hogy miért nem jelez vissza az autó a behúzott kézifékre: kitört a vezeték a kapcsolóból. Ném nézelõdés után rájöttem, hol a kapcsoló (elõször a padlón kerestem, ahol sok már típpuson van, aztán rájöttem, hogy a kézifékkaron van a burkolat alatt), aztán láttam, hogy error van, mert ottan szabadon kószál egy vezeték, és abból a mûanyag alkatrészbõl a kézifékkaron meg mintha pont az hiányozna. Odaérintettem és láss csodát: jelzett a visszajelzõ. Szóval néminemû barkácsolás az leszen.

Következõ projekt a középkonzol. Arra már rájöttem, hogy ha lehúzom a kör a alkú kapcsolókat, alattuk ott kommandózik két csillagcsavar, csak azt nem tudom, vannak-e még valahol ilyen burkolat, vagy kapcsoló alatti partizán-alakulatok. Aztán ha az lenn lesz, ugrik a majo a vízbe. Ha jók a rizsszem izzók, kezdõdhet a fejvalarás, hogy akkor hol a ***...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9179 Dátum: 2006.11.12 14:30:47 »
Idézetet írta: "dorogimisi"
Üdvözlet Mindenkinek!

Teljesen új vagyok itt, csak most vettem egy Corollát, és szeretnék vele tartozni valahova :nagymosoly:
Remélhetõleg hamarosan klubtag is leszek (a napokban indítom).
Olvasgattam autóvásárlás elõtt itt a hozzászólásokat, és nagyon szimpi az itteni társaság.
Úgy gondoltam majd irogatok az autóról, mert õkelme nem csak az elsõ Toyotám, hanem az elsõ új autóm is.
Még kb. 300 km van benne, úgyhogy nem tudok mit írni, de majd írok, meg kérdezek ha lesz mit.

Sziasztok


Gratulálok, nagyon jó választás!

Finom bejáratással, és jó olajjal a világból is kimegy, remélem nem lesz vele gondod.
Én 110e km-et tettem bele 3és fél év alatt, és az elsõ kocsimvolt, amit sajnáltam eladni, pedig 1989-óta van kocsim, átlag 2,5-3 évente cserélve ( remélem összejön amit szeretnék, és lesz helyette nagyobb Toyotám :) )
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!