Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032809 alkalommal)

0 Felhasználó és 18 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9045 Dátum: 2006.10.20 15:31:17 »
Cserél velem valaki kocsit? Az enyémnek sportos a futómûve, nem zörög az ablak, ugyanazt a menetteljesítményt tudja, mint a mostani 1.4-es mocis E12. A mûszerfal néha ad hangot, nagyon ritkán. A gyári magnó már nem az igazi. Az enyémre viszont a kopó alkatrészekre kell költeni. Na cserél valaki?  :kacsint:
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9046 Dátum: 2006.10.20 19:39:22 »
Idézetet írta: "KLaco"
Cserél velem valaki kocsit? Az enyémnek sportos a futómûve, nem zörög az ablak, ugyanazt a menetteljesítményt tudja, mint a mostani 1.4-es mocis E12. A mûszerfal néha ad hangot, nagyon ritkán. A gyári magnó már nem az igazi. Az enyémre viszont a kopó alkatrészekre kell költeni. Na cserél valaki?  :kacsint:


Minek Neked egy sz*r e12??? :nagymosoly:  
Vagy csak el akarod majd adni??????? :ordog:

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9047 Dátum: 2006.10.20 22:34:25 »
Idézetet írta: "Peti500"
Minek Neked egy sz*r e12??? :nagymosoly:  
Vagy csak el akarod majd adni??????? :ordog:

Csak úgy mondtam, amúgy biztos megköveztek, Palaczk különösen, de a régi összeszerelés sokkal jobb. Nem tom miért, olyan betonkemény a futómû a Corimban, hogy 2000km alatt már zörgõsre kellett volna koptatni az ablakokat, ami a Yaris pihepuha futómûvével 15000 alatt sikerült, de nem sikerült 172000 alatt. A mûszerfalnak koncertet kellene adnia, közben néha megnyikkan, mikor hidegen rossz úton megyek. Nem nyikorog a kuplung, mint a Yarisnál, a kézifék se ad hangot, behúzott állapotban se, pedig fog. Szal mintha a régi kocsikat jobban összerakták volna. Ez az angol Carinánkra is igaz, abban se zörög az ablak amúgy, abban is ugyanazok az anyagok vannak, mint a Coriban, ilyen mûbõrszerû izé van az ajtókon mûanyag helyett, ami sztem sokkal jobb, mert kevésbé látszanak rajta a sérülések, és könnyebb róla a sarat eltávolítani, szal nem tom miért de a modern Toyotáknak csak a neve maradt meg, meg a megbízhatósága, de bosszantó apróságok ütötték fel a fejüket, ami sztem az Auristól kezdve orvosolva lesz, különben mindenki átmegy a Mazdához.
Laco 73 :D

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9048 Dátum: 2006.10.21 00:18:19 »
Idézetet írta: "KLaco"

Csak úgy mondtam, amúgy biztos megköveztek, Palaczk különösen, de a régi összeszerelés sokkal jobb.


Ez nem vitás!
És nemcsak a Toyotára igaz!

Sõt............... :sunyi:

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9049 Dátum: 2006.10.21 22:17:31 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "KLaco"

Csak úgy mondtam, amúgy biztos megköveztek, Palaczk különösen, de a régi összeszerelés sokkal jobb.


Ez nem vitás!
És nemcsak a Toyotára igaz!

Sõt............... :sunyi:



Hát nem tudom!
Nekem most van benne 10.000 de még meg sem nyikkant eddig!
Volt néha hogy azt hittem de mégsem!
Nekem még mindi a legjobbnak tünik a Cori!

Jah kipróbáltam egy 2-es madzát és meg kell, hogy mondjam nem tetszett igazán! Nem volt oylan rossz de nem fogott meg!
És ráadásul már volt ami rezgett benne pedig nem volt öregebb mint az enyém!
Háj
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9050 Dátum: 2006.10.22 10:58:44 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Peti500"
Minek Neked egy sz*r e12??? :nagymosoly:  
Vagy csak el akarod majd adni??????? :ordog:

Csak úgy mondtam, amúgy biztos megköveztek, Palaczk különösen, de a régi összeszerelés sokkal jobb. Nem tom miért, olyan betonkemény a futómû a Corimban, hogy 2000km alatt már zörgõsre kellett volna koptatni az ablakokat, ami a Yaris pihepuha futómûvével 15000 alatt sikerült, de nem sikerült 172000 alatt. A mûszerfalnak koncertet kellene adnia, közben néha megnyikkan, mikor hidegen rossz úton megyek. Nem nyikorog a kuplung, mint a Yarisnál, a kézifék se ad hangot, behúzott állapotban se, pedig fog. Szal mintha a régi kocsikat jobban összerakták volna. Ez az angol Carinánkra is igaz, abban se zörög az ablak amúgy, abban is ugyanazok az anyagok vannak, mint a Coriban, ilyen mûbõrszerû izé van az ajtókon mûanyag helyett, ami sztem sokkal jobb, mert kevésbé látszanak rajta a sérülések, és könnyebb róla a sarat eltávolítani, szal nem tom miért de a modern Toyotáknak csak a neve maradt meg, meg a megbízhatósága, de bosszantó apróságok ütötték fel a fejüket, ami sztem az Auristól kezdve orvosolva lesz, különben mindenki átmegy a Mazdához.


Nem foglak megkövezni , mert amit mondasz , az sok szempontból stimmel :) ... tudomásul kell venni , hogy ma az autógyártóknak nagyságrendileg azonos költségbõl kell elõállítaniuk jóval komplexebb , bonyolultabb , egész egyszerûen több anyagot , technikát , alkatrészt tartalmazó autókat , mint régen . Ez sajnos szemlátomást nem megy máshogy , mint hogy ezen-azon spórolnak , így ezek a mai autók néhány ilyen , szépséghiba-jellegû (!!!) dologban gyengébbek , mint a sokkal egyszerûbb , sokkal primitívebb régiek . Aki ezt nem képes vagy nem hajlandó tudomásul venni , az vegyen Dacia Logant - annak esetében a gyártó tudatosan szembehelyezkedett ezzel az irányzattal .

Nekem volt alkalmam vezetni E10-es Corollát is (egy dízelt és két ugyanolyan benzinest , mint a tiéd) - meg elég sok E12-est . A két autó ég és föld , nem lehet õket összehasonlítani . Az E12-es a Carina E-nél is jobb (igényesebb belterû , csendesebb , hatékonyabban fékezõ , stabilabb , biztonságosabb stb) autó - hát még akkor az E10-esnél . Persze ez természetes dolog , elvégre van köztük két és fél generáció . De a fejlõdés tényleg akkora , hogy ha ennek néhány apróság , kis zörgés , ilyesmi az ára , akkor erre senki egy rossz szót nem szólhat .

Aki pedig emiatt elpártol a Toyotától , az majd megtapasztalja , hogy máshol is ugyanígy megy ez .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9051 Dátum: 2006.10.22 11:00:41 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Jah kipróbáltam egy 2-es madzát és meg kell, hogy mondjam nem tetszett igazán! Nem volt oylan rossz de nem fogott meg!
És ráadásul már volt ami rezgett benne pedig nem volt öregebb mint az enyém!
Háj


A 2-es Mazda , az ugye a Yaris kategóriája . Úgyhogy ahhoz hasonlítsuk . A Corollához a 3-as Mazdát kell hasonlítani .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9052 Dátum: 2006.10.22 12:01:42 »
Idézetet írta: "Georgexy"


Hát nem tudom!
Nekem most van benne 10.000 de még meg sem nyikkant eddig!
Volt néha hogy azt hittem de mégsem!
Nekem még mindi a legjobbnak tünik a Cori!


Én az összeszerelést általánosan mondtam, nem az hogy pl. elkezd nyekeregni a szivargyújtód...

10ezer km meg nem km... 100ezer után nyilatkozz... :wink:

Apropó új autók: tegnap este új A8...
Szokásos nagypapa tempómmal jövök, (60óra szerint), erre ányócas barátunk lerefizik, hogy lássam neki bi-xenonja van. :sunyi:  
Persze lesz*rtam :nagymosoly: , erre kielõz és menne el de az A8 úgy gondolta maradjon... :kacag:

Láthatóan elkezdett ugrálni a kocsi és a fényszórók le-fel kapcsoltak vagy 3x...
Gondolom valami "rövidzárlat" lehetett.
Kénytelen voltam visszaelõzni, mert visszasorolt és 40el elkezdett döcögni.
Meg kellett volna kérdezni, hogy tudok e segíteni valamit, ha netán lerohad :arrow:  bevontatni valahová... :rohog:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9053 Dátum: 2006.10.22 14:13:53 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Georgexy"


Hát nem tudom!
Nekem most van benne 10.000 de még meg sem nyikkant eddig!
Volt néha hogy azt hittem de mégsem!
Nekem még mindi a legjobbnak tünik a Cori!


Én az összeszerelést általánosan mondtam, nem az hogy pl. elkezd nyekeregni a szivargyújtód...

10ezer km meg nem km... 100ezer után nyilatkozz... :wink:

Apropó új autók: tegnap este új A8...
Szokásos nagypapa tempómmal jövök, (60óra szerint), erre ányócas barátunk lerefizik, hogy lássam neki bi-xenonja van. :sunyi:  
Persze lesz*rtam :nagymosoly: , erre kielõz és menne el de az A8 úgy gondolta maradjon... :kacag:

Láthatóan elkezdett ugrálni a kocsi és a fényszórók le-fel kapcsoltak vagy 3x...
Gondolom valami "rövidzárlat" lehetett.
Kénytelen voltam visszaelõzni, mert visszasorolt és 40el elkezdett döcögni.
Meg kellett volna kérdezni, hogy tudok e segíteni valamit, ha netán lerohad :arrow:  bevontatni valahová... :rohog:

Biztos azért villogott le, mert nem akart lendületet veszíteni. Már lehet, hogy rég lerobbant, csak próbált még hazagurulni.
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9054 Dátum: 2006.10.22 18:06:16 »
Idézetet írta: "Kgabe"

Biztos azért villogott le, mert nem akart lendületet veszíteni. Már lehet, hogy rég lerobbant, csak próbált még hazagurulni.


Meglepett arcából ítélve nem hinném... :shock:  :nagymosoly:

baconka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9055 Dátum: 2006.10.22 18:07:54 »
Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy 5,5*14-es acélfelnit hol tudnék szerezni a téligumimhoz Szegeden?
Segítségeteket elõre is köszönöm!
Baconka
Toyota Corolla Sol 1,4 2003

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9056 Dátum: 2006.10.22 18:10:03 »
Idézetet írta: "baconka"
Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy 5,5*14-es acélfelnit hol tudnék szerezni a téligumimhoz Szegeden?
Segítségeteket elõre is köszönöm!


Toyota TMax?

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9057 Dátum: 2006.10.24 08:15:10 »
Toyota Corolla reklámon láttam, valamelyik újság hátulján, hogy a Luna felszereltségi listáján szerepel a tolatóradar. Ez most nyomdahuba, vagy miiii?

Zs.
D: 212

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9058 Dátum: 2006.10.24 10:15:33 »
Nem az, már tényleg adnak. Sztem lesznek még olyan akciók is, amin kerekedni fog a szemünk. Tudod, kifutó modell...
Gabe 254.

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #9059 Dátum: 2006.10.24 11:08:35 »
Idézetet írta: "czsiga"
Toyota Corolla reklámon láttam, valamelyik újság hátulján, hogy a Luna felszereltségi listáján szerepel a tolatóradar. Ez most nyomdahuba, vagy miiii?

Zs.


Igen, én tolatóradarral kapom. Árlista szerint nem tartozik a Luna csomaghoz, ez az 5csillagos ajánlat része...  :nagymosoly:
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna