Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6039753 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

six

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 40
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8985 Dátum: 2006.10.09 10:47:57 »
Idézetet írta: "Peti500"
Alapvetõen jó ötlet lenne a Népítélet... :hmm: De sz*rnak rá a totálkárosok

Elvileg erre volna a Kuka. Azokat az ítéleteket, amelyek túl rövidek és/vagy semmitmondóak, nincsenek alátámasztva, azokat kiszedik. Csak sajnos valószínûleg nincs idejük azóta rá, bár maga az elhatározás jó volt. Egyébként pedig igenis, nekem is volt hogy nem indult a Corolla: tönkrement az akksi...  :kacag:

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8986 Dátum: 2006.10.09 11:07:37 »
Idézetet írta: "six"
Idézetet írta: "Peti500"
Alapvetõen jó ötlet lenne a Népítélet... :hmm: De sz*rnak rá a totálkárosok

Elvileg erre volna a Kuka. Azokat az ítéleteket, amelyek túl rövidek és/vagy semmitmondóak, nincsenek alátámasztva, azokat kiszedik. Csak sajnos valószínûleg nincs idejük azóta rá, bár maga az elhatározás jó volt. Egyébként pedig igenis, nekem is volt hogy nem indult a Corolla: tönkrement az akksi...  :kacag:


Igen, nekem is volt, hogy nem indult, :hmm:  sõt még a központi zár se ment: ugyanis fönnhagytam  a kulcsokat... :wink:

 :arrow:
Akkor viszont elõtte le kéne tisztogatni az ítéleteket, és nem úgy eredményt hozni, hogy közbe van 2-3-4 ilyen: :nana:  

"...Nem értem, miért ír itt 120ember jót róla, nekem mindig van vele valami, 10ezernél motorcsere, 20nál váltó, 30nál pedig komplett futómû, kormánymû.
Utálom, eladnám csak senkinek se kell, már bánom, hogy eladtam a szitroen kacsámat, az ezerszer jobb autó volt, na mindegy megbeszéltük a nejemmel hogy veszünk egy V-ös gófot, ezt meg kitoljuk a csöveseknek, tán azok hasznát veszik, ha más nem felgyújtják.
Ne vegyetek japán autót, mert már nem japániába' hanem a tea és puding hazájába gyártják õket, ott meg csak SZ*R jön ki a gyárkapun....."

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8987 Dátum: 2006.10.09 22:24:44 »
Én személyesen is ismerek elégedett 1.4es Golf V tulajt. Aszondják teljesen OK a verda. Mondjuk volt "szerencsém" vezetni is ilyet. 80-ig egész okésan megy, de utána... MOndjuk egy dolog a javára írható: a jó hangszigetelés miatt nem hallani annyira, hogy mennyire erölködik a motor.
Gabe 254.

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8988 Dátum: 2006.10.10 10:55:07 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Én személyesen is ismerek elégedett 1.4es Golf V tulajt. Aszondják teljesen OK a verda. Mondjuk volt "szerencsém" vezetni is ilyet. 80-ig egész okésan megy, de utána... MOndjuk egy dolog a javára írható: a jó hangszigetelés miatt nem hallani annyira, hogy mennyire erölködik a motor.


Aha!
Ezek szerint TE írtad azt az ítéletet... :nagymosoly: Kis ferdítésekkel, hogy ne ismerjünk fel.
Jó az 5-ös Golf mi, jól megy meg teccik, bánod is hogy nem azt vetté'... :rohog:
 :wink:

Lotto

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 223
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8989 Dátum: 2006.10.10 10:56:55 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Én személyesen is ismerek elégedett 1.4es Golf V tulajt. Aszondják teljesen OK a verda. Mondjuk volt "szerencsém" vezetni is ilyet. 80-ig egész okésan megy, de utána... MOndjuk egy dolog a javára írható: a jó hangszigetelés miatt nem hallani annyira, hogy mennyire erölködik a motor.


Hát ez nagyon érdekes , én is vezettem már ilyet, abszolút nem megy és irdatlan hangos......nemcsak a Corollához viszonyítva.
E12 1.4 VVTI   2004 - volt :(
E87 116i  2011
GSR 600 K6

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8990 Dátum: 2006.10.10 14:40:19 »
Idézetet írta: "Peti500"
Na, többek közt ezért mondtam, hogy nem sokat ér a Népítélet... :szemforgat:
http://nepitelet.hu/index.php?op=itelet&cat_id=51649

Szerény 3-4 mondatos leírás...
Mindig van valami gond vele... :rohog:  :kacag:  
Most majdnem írtam valami csúnyát... :fingers:
De hogy a 75 lóerõs Góf egy erõgép a Corollához képest... :shock:  :kacag:

Ez már így ütõs, :banging:  kár hogy az 1.6-os Góf tud csak lépést tartani egy 1.4es Corival... :sebaj:



Ez is egy önjelölt Suhamer:
RE: http://nepitelet.hu/?op=itelet&cat_id=28584

1. Megnézném azt a Clio-t, amelyik 130-nál 6.5 l-t fogyaszt.
2. Télen, jeges úton, még a legszuperebb téli gumival sem megyünk 90-100-zal, hacsak nincs egy hárombetûs WRC kiegészítés a típusjelzés mögött, mert akkor tényleg árok a vége. Az idióta sofõrökért nem vállal felelõsséget a Toyota. Esetleg a szülõk reklamálhatnak, hogy hülye a gyerek és cserét kérnek. Ha esetleg még van rá garancia :)
3. A teljes hasonulásnál meg biztos hiányzott nyelvtan óráról.
Nem lehet azért szar egy autó, mert 100-zal jégen csúszik a fenek. Tesz bele raklapot. Ügyes. Tényleg. Biztos rakétatudós. Mi???  :banging:
 :nagymosoly:

Még ez:

"Ja és még valami. Ha legközelebb meg tudtok nézni egy Corollát, nézzétek meg, hol van a kormány a vezet?ülés középvonalához képest. Hihetetlen! És kényelmetlen."

Persze nekem is a hátsó ülésen volt, jobb oldalt. Mi?? Hát ez egy idióta, el kéne tíltani a billentyûzettõl.
D: 212

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8991 Dátum: 2006.10.10 14:46:46 »
http://nepitelet.hu/?op=itelet&cat_id=46033

Ez hihetetlen:
"A fékek sem bírták sokáig, mert 20.000 km elteltével cserélni kellett a fékbetéteket."

Valaki felhomályosíthatná, hogy nem a megtett km számít, hanem a fékezések gyakorisága és intenzitása.
Padlógáz-Padlófék üzemmódban kipurcan hamar. Biztosazthittegsikadett...
D: 212

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8992 Dátum: 2006.10.10 15:49:12 »
Idézetet írta: "czsiga"
1. Megnézném azt a Clio-t, amelyik 130-nál 6.5 l-t fogyaszt.

Az enyém ennyit sem nagyon evett ilyen sebességnél...

A többivel - így elsõ olvasatra - egyetértek.

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8993 Dátum: 2006.10.10 20:35:17 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "czsiga"
1. Megnézném azt a Clio-t, amelyik 130-nál 6.5 l-t fogyaszt.

Az enyém ennyit sem nagyon evett ilyen sebességnél...

A többivel - így elsõ olvasatra - egyetértek.


Nem volt Clio-m nem tudom, csak tippeltem :)
Honlap adatai szerint 5,9l / 100 a vegyes fogy. (1.2 16V).
Ebbõl deriváltam, de ezek szerinte nem jól.

Zs.
D: 212

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8994 Dátum: 2006.10.10 21:15:53 »
Idézetet írta: "czsiga"

RE: http://nepitelet.hu/?op=itelet&cat_id=28584


Mit vársz... Ex-rönyós... :sunyi:

Amúgy van igazság abban amit leír, csak -nevetségesen- rátesz mindenre egy lapáttal... :|

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8995 Dátum: 2006.10.10 21:19:42 »
Idézetet írta: "Lotto"
Idézetet írta: "Kgabe"
Én személyesen is ismerek elégedett 1.4es Golf V tulajt. Aszondják teljesen OK a verda. Mondjuk volt "szerencsém" vezetni is ilyet. 80-ig egész okésan megy, de utána... MOndjuk egy dolog a javára írható: a jó hangszigetelés miatt nem hallani annyira, hogy mennyire erölködik a motor.


Hát ez nagyon érdekes , én is vezettem már ilyet, abszolút nem megy és irdatlan hangos......nemcsak a Corollához viszonyítva.


Ismerõsnek 1.6-os Golfja van, mondjuk "csak" 4es, :sunyi:  de tényleg hangos, zajos és nem megy, ha azt akarod, hogy menjen akkor meg fogyaszt... :|  11-12 lityó városba...
És sztem még akkor se megy úgy, mint egy 1.4 Cori... :vag1:

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8996 Dátum: 2006.10.11 07:43:40 »
Idézetet írta: "czsiga"
Honlap adatai szerint 5,9l / 100 a vegyes fogy. (1.2 16V).

Nekem 8 szelepes, 60 lovas volt, aminek 6 a vegyes, 7,9 a városi fogyasztása. Namost nálam 7 liter fölött 2 alkalommal fogyasztott, 7,2 fölött egyszer sem, jellemzõen 6 és 6,5 között evett ugyanolyan körülmények között, ahol a Corolla 7,5 körül eszik. A legjobb fogyasztásom azzal az autóval 4,8 volt, amit Öcsém többször reprodukált, miközben 110 körül követte az apósának a Terranóját a horvát autópályán. Szóval a fogyasztásával sem volt gond. De azért a Corollához hasonlítani... Hogy is mondjam... Ökörség. Ég és föld, két külön kategória, kezdve a mûszaki megoldásoktól a dizájnon keresztül a minõségérzetig. A fogyasztást leszámítva természetesen mindenben jobb a Corolla - ezen ugyanakkor meg sem kell lepõdni, a Cori kétszer annyiba is került.

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8997 Dátum: 2006.10.11 09:31:43 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "czsiga"

RE: http://nepitelet.hu/?op=itelet&cat_id=28584


Mit vársz... Ex-rönyós... :sunyi:

Amúgy van igazság abban amit leír, csak -nevetségesen- rátesz mindenre egy lapáttal... :|


Az egyik kedvencem az, hogy 50kg-os terheléstõl 5cm-t ül az autó. Ugyanakkor meg panaszkodik, hogy kemény a hátsó futómû.

Az 50 kg-os tesztet egyébként két rekesz sörrel nem olyan rég sikerült modellezni, de nem ült le az autó 5cm-t :)

Ja, és ott van neki az a szó, hogy "céges". Sajnos kis hazánkban az átlag emberekben él az a tévhit, hogy ha a fenekük alá tolnak egy 4-5 millás kocsit, akkor az
1. szar (ez irígységbõl fakad, mert neki nem telik olyanra)
2. kihajlítja a padlólemezt, mert mindenképpen meg kell mutatni, hogy városban van olyan jó, mint Sainz vagy McRae, és a pedálokat diszkrét 1 vagy 0 állásban kezeli. Így elkopik a fék, szétmegy a kuplung, szarul fogyaszt a kocsi, stb...

Na ez a gyerek is hasonló. És mint tudjuk a Renault értékállóbb, megbízhatóbb, mint a Corolla.

 :nagymosoly:
D: 212

cZsiga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 297
    • http://szoft95.gportal.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8998 Dátum: 2006.10.11 09:36:32 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "czsiga"

RE: http://nepitelet.hu/?op=itelet&cat_id=28584


Mit vársz... Ex-rönyós... :sunyi:

Amúgy van igazság abban amit leír, csak -nevetségesen- rátesz mindenre egy lapáttal... :|


Ja, igen a lapát.

Úgy csörgött a Corollám hátsó rendszámtáblája, hogy majd megsüketültem. A végén már füldugóval kellett vezetnem, ráadásul a kormány rettenet rossz helyen van, és ezért a hátsó ülésrõl nehezen értem el a pedálokat is.

 :nagymosoly:

Egyébként a csörgést a 3000km-es átvizsgálásnál megszüntették a Roadservice-es kollégák, úgyogy minden OK. Nincs zajártalom, csak 3000 rpm fölött az a kellemes duruzsolás.  :nagymosoly:
Néha meg kell hallgatnom  :nagymosoly:

Zs.
D: 212

Kivlov

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Balhátsó
« Válasz #8999 Dátum: 2006.10.11 15:17:30 »
Szevasztok!

A minap utazgattam Pestrõl Ráckevére, és a kb 1 órás út után kiszálltam a kocsiból és fékszagot éreztem.
Nem volt behúzva a kézifékem viszont a balhátsó kerekembõl dõlt a forróság és enyhe égett fékszaga volt. Nem volt nagyon durván erõs, de azért lehetett érezni. Leszedtem a kereket de a féktárcsán és a fékpofákon nem véltem észrevenni semmit.
Azóta mászkálok vele és nincsen semmi baja...

Ötlete van valakinek?