Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6039775 alkalommal)

0 Felhasználó és 16 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8970 Dátum: 2006.10.05 19:29:09 »
Már sokszor volt téma, :hmm:  
de ma újra megerõsödött bennem a tudat, hogy nem bántam meg hogy "csak" 1.4-es a Cori...

Kollega kombiját ma elkaptam egy körre, gondolom valamivel nehezebb, de abszolút nem volt mellbevágó a különbség, az 1.6inkább hamarabb ébred, nyomatékosabbnak tûnik, viszont 4ezer fölött érzésre ugyanazt produkálja... :|
Úgyhogy szeressük a kis 1.4-es varrógépet... :wink:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8971 Dátum: 2006.10.06 14:01:47 »
Idézetet írta: "Peti500"
Már sokszor volt téma, :hmm:  
de ma újra megerõsödött bennem a tudat, hogy nem bántam meg hogy "csak" 1.4-es a Cori...

Kollega kombiját ma elkaptam egy körre, gondolom valamivel nehezebb, de abszolút nem volt mellbevágó a különbség, az 1.6inkább hamarabb ébred, nyomatékosabbnak tûnik, viszont 4ezer fölött érzésre ugyanazt produkálja... :|
Úgyhogy szeressük a kis 1.4-es varrógépet... :wink:

Rakj magad mellé még három cementeszsákot és megérzed a különbséget.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8972 Dátum: 2006.10.06 14:57:46 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Peti500"
Már sokszor volt téma, :hmm:  
de ma újra megerõsödött bennem a tudat, hogy nem bántam meg hogy "csak" 1.4-es a Cori...

Kollega kombiját ma elkaptam egy körre, gondolom valamivel nehezebb, de abszolút nem volt mellbevágó a különbség, az 1.6inkább hamarabb ébred, nyomatékosabbnak tûnik, viszont 4ezer fölött érzésre ugyanazt produkálja... :|
Úgyhogy szeressük a kis 1.4-es varrógépet... :wink:

Rakj magad mellé még három cementeszsákot és megérzed a különbséget.


Ez tényleg így van sajnos. Nem tudom, hogy az 1,6-os hogy viselkedik, de a multkor vittem négy megtermett srácot, az 1,4-es igencsak kérte az esõt. De az eddig megtett 9 ezer km alatt, csak egyszer fordult elõ "túlsúly", és nem is sûrûn fog ezután sem elõfordulni, így jó az 1,4.
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8973 Dátum: 2006.10.06 19:40:49 »
Idézetet írta: "afekete"

Rakj magad mellé még három cementeszsákot és megérzed a különbséget.


Minek... :|
Nem vagyok én kõmûves... :nagymosoly:

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8974 Dátum: 2006.10.06 19:43:40 »
Idézetet írta: "attila01"


Ez tényleg így van sajnos. Nem tudom, hogy az 1,6-os hogy viselkedik, de a multkor vittem négy megtermett srácot, az 1,4-es igencsak kérte az esõt. De az eddig megtett 9 ezer km alatt, csak egyszer fordult elõ "túlsúly", és nem is sûrûn fog ezután sem elõfordulni, így jó az 1,4.


Kb. 50%-ban egyedül megyek, 49.9%-ban egy cementzsák ül mellettem, ami szinte észrevehetetlen...
A maradék 0.1% mikor beül még 150-200kiló, azt valahogy túléljük... :wink:

Amúgy ahogy írtam is: az 1.6 korábban ébred, 3-4ezertõl én nem vettem észre számottevõ különbséget... :hmm:

advanced

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
uzemanyagszint jelzo
« Válasz #8975 Dátum: 2006.10.07 18:25:14 »
sziasztok!

A sarga uzemanyagszintjelzo lampa felvillanasa utan korurbelul, hany km.-t lehet megtenni, 6.5-os fogyasztas mellett.
Koszi az infot.   / corolla 1.6 VVti / :hmm:   :idea:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: uzemanyagszint jelzo
« Válasz #8976 Dátum: 2006.10.07 18:36:13 »
Idézetet írta: "advanced"
sziasztok!

A sarga uzemanyagszintjelzo lampa felvillanasa utan korurbelul, hany km.-t lehet megtenni, 6.5-os fogyasztas mellett.
Koszi az infot.   / corolla 1.6 VVti / :hmm:   :idea:


Szia!

A lámpa felgyulladásakor kb. 10-12 liter üzemanyag van még az autóban. Azaz a Te esetedben kb. 150-180km-t biztosan el lehet menni.
De azért legyen nálad egy tartalék kanna, amikor elöször kipróbálod.
 :kacsint:

Peti

  • Vendég
Re: uzemanyagszint jelzo
« Válasz #8977 Dátum: 2006.10.07 18:45:33 »
Idézetet írta: "advanced"
sziasztok!

A sarga uzemanyagszintjelzo lampa felvillanasa utan korurbelul, hany km.-t lehet megtenni, 6.5-os fogyasztas mellett.
Koszi az infot.   / corolla 1.6 VVti / :hmm:   :idea:


A sárga lámpa kb. a negyed-jelzõ... :crazy:
Ne foglalkozz vele, én legszívesebben kiszedném az izzót, :robbanfej:  ha pont az alapvonalon fekszik a benzinszint-mutató akkor -is- még bõven ráérsz kutat keresni, akkor van benne kb. 5liter... :szemforgat:

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Re: uzemanyagszint jelzo
« Válasz #8978 Dátum: 2006.10.07 19:05:07 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "advanced"
sziasztok!

A sarga uzemanyagszintjelzo lampa felvillanasa utan korurbelul, hany km.-t lehet megtenni, 6.5-os fogyasztas mellett.
Koszi az infot.   / corolla 1.6 VVti / :hmm:   :idea:


A sárga lámpa kb. a negyed-jelzõ... :crazy:
Ne foglalkozz vele, én legszívesebben kiszedném az izzót, :robbanfej:  ha pont az alapvonalon fekszik a benzinszint-mutató akkor -is- még bõven ráérsz kutat keresni, akkor van benne kb. 5liter... :szemforgat:


 :kormom: csak bírd ki idegekkel  :nagymosoly: . Én nem régen sárga lámpásan mentem kb. 100 km-t, mutató kifeküdve, alig vártam hogy kutat találjak, utána meg a pisztoly 47 liternél kikattant  :shock: . 49,5 literig csorgattam még rá.
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

advanced

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Sarga lampa
« Válasz #8979 Dátum: 2006.10.07 20:45:09 »
Koszonom a segitseget.Igy 100km-t nyugodtan autozhatok. :bye:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8980 Dátum: 2006.10.07 22:13:09 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "afekete"

Rakj magad mellé még három cementeszsákot és megérzed a különbséget.


Minek... :|
Nem vagyok én kõmûves... :nagymosoly:

Helyettesítheted egy asszonnyal, egy gyerekkel és a hozzá való cuccokkal. Lehet nálad ez még a jövõ, de nálam a jelen. :-)
(Azért akkor is csak a kis csomagtartó miatt kell eladnod az autód.  :nagymosoly: )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8981 Dátum: 2006.10.08 21:22:03 »
Na, többek közt ezért mondtam, hogy nem sokat ér a Népítélet... :szemforgat:
http://nepitelet.hu/index.php?op=itelet&cat_id=51649

Szerény 3-4 mondatos leírás...
Mindig van valami gond vele... :rohog:  :kacag:  
Most majdnem írtam valami csúnyát... :fingers:
De hogy a 75 lóerõs Góf egy erõgép a Corollához képest... :shock:  :kacag:

Ez már így ütõs, :banging:  kár hogy az 1.6-os Góf tud csak lépést tartani egy 1.4es Corival... :sebaj:

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8982 Dátum: 2006.10.08 21:31:34 »
Egyszer csinálhatnának egy IP cím szerinti rendezést, meglepõ és mulatságos eredmény jönne ki... :kacag:
 :sunyi:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8983 Dátum: 2006.10.08 21:54:01 »
Gondolom cégautó, és gondolom hozzászokot az alapjárattól húzó 8 szelepes golfhoz, valakinek el kellene magyaráznia ezeknek az embereknek, hogy a 4400-as nyomatékmaximum azt jelenti, hogy 3000 rpm alatt csak gurigázni lehet vele /viszont ott takarékos/ tehát gyorsítani, elõzni úgy lehet, ha 60-nál visszateszi 3-ba, esetleg 2-be, akkor elindul.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #8984 Dátum: 2006.10.09 10:11:53 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Gondolom cégautó, és gondolom hozzászokot az alapjárattól húzó 8 szelepes golfhoz, valakinek el kellene magyaráznia ezeknek az embereknek, hogy a 4400-as nyomatékmaximum azt jelenti, hogy 3000 rpm alatt csak gurigázni lehet vele /viszont ott takarékos/ tehát gyorsítani, elõzni úgy lehet, ha 60-nál visszateszi 3-ba, esetleg 2-be, akkor elindul.


Nem hinném, hogy céges autó  :arrow: 60ezer 3év alatt... :?

Bár ha engem kérdezel az embernek köze nincs a Corollához, valószínûleg egy elkeseredett rönós/vévés lehúzó ítélete, :ordog:  vagy csak szimplán egy nyeretlen 2évés szórakozása...

Az 5ösgóf meg azzal az 1.4es motorral szerinted, hogy mehet??? :D  

Szerintem már súlyra is több, mint a Cori, és kapásból 20lóerõvel gyengébb, ezt nem hozza be azzal, hogy korábban "ébred"... :szemforgat:  

Amúgy még anno az AM-ból esett ki egy VW prospektus, élen az 1.4es V-ös Golf adatai: gyorsulás 9.7sec!!!!! :sunyi:
Lap alján apró betûvel: 0-80ra... :rohog: