Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6029220 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
olajcsere
« Válasz #690 Dátum: 2004.06.05 15:47:50 »
A mai fullszint olajokra a gyártók 5 évet eredeti zárt csomagolásban, a félszintre 3-at. A motorok sokkal tisztább üzeműek lettek (elvégre a károsanyag kibocsátásuk is csökkent). A kenőanyagok gyártástechnológiája is rohamosan fejlődik, így lehetővé vált a szervizperiódusok kitolása az élettartam jelentős csökkenése nélkül. Csereperiódust komoly számítások és tesztek sorával határozzák meg. Egyes autókban az elektronika felügyeli a használat módját, és ennek alapján rövidíti a csereperiódust. (Hosszabbítja is???-) ) Persze ez költséges, és egy ideig az ember csak ott tudja az olajat cseréltetni ahol kiütik a számítógépet.
Sok érv szól a hosszabb csereperiódus mellett: marketing fogás(kevesebb szervízköltség legalábbis addig amig az átlag "tartós" tesztek tartanak, az autók többsége úgyis kibirja a garanciaidő végéig) a javítás szintén nem rossz bolt, ki venne új autót , ha egy régi sem kopna el, környezetvédelem.
A Toyota éves kötelező olajcseréje meg még nem ártott senkinek a tulaj pénztárcáján és a környezeten kívül (most az éves 5-12e kiméletes vidéki használatról beszélek). Ennek inkább az a jelentősége(SzVSz), hogy 1részt könnyű pénz a márkaszervíznek, másrészt ha véletlenül valamelyik végrehajtja a szervízfüzetben is leírt egészségmegőrzési programot (ingyenes)  az biztosan javítja az üzembiztonságot és a márka image-t. (Ezen felül még meg lehetne még nézni a hibakódokat, átzsíroni a csuklókat, kijavítani az alvázvédőt ... .)

Apu

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 915
Re: Corolla '97
« Válasz #691 Dátum: 2004.06.05 20:52:18 »
"Pl. feltételezve, hogy a szíjak még nem voltak cserélve, a szíjak cseréje mekkora összegbe szokott kerülni?

Ha van valakinek ilyen típusa, mennyibe kerül ehhez az olajszűrő illetve a légszűrő?

A válaszokat előre is köszi!

Üdv, Blasius[/quote]"

Én is hasonló cipőben járok, nem rég vettem az autót. Viszont július végén műszakis lesz, úgyhogy én most már majd csak előtte cserélek mindent. Árak terén nézz szét a http://www.unixtrade.hu/shop/ oldalon, autó tipus és kor szerint megtalálsz mindent. Ahogy érdeklődtem az árak után a helyi alkatrészüzletekben, jobban kijövök, ha postán rendelem meg a cuccot.
Üdv
'94 Corolla Sedan 1.3  16v 29

A vegetáriánus egy õsi indián szó.
Jelentése: rossz vadász.

Az élet folyamatos harc. Délelõtt az éhséggel, délután az álmossággal.

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #692 Dátum: 2004.06.05 21:16:51 »
Idézetet írta: "nyomkereso"

Tegnap "nyomkerestem"  :D  a zorgest illetoen. Egyenlore nem talalom a zorges okat, de ami biztos, hogy nem a rendszamtabla. Mindenkeppen a csomagtartobol jon (meg kell kernem valakit, hogy vezessen helyettem, jomagam pedig majd bekoltozok egy idore hatulra menet kozben, hatha rajovok mi okozza)  :huh:  Tippjeim kozott szerepel a potkerek es a mellette levo fekete tarolo rekesz. Nem tudom, nem tudom...De orjito! [smilie=sm52.gif]

nyomkereso

Az emelőt nézted? Azt a helyére rakás után be kell tekerni, hogy befeszüljön a helyére.
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: fék
« Válasz #693 Dátum: 2004.06.05 21:42:17 »
Idézetet írta: "Agyarka"
A Corolláé lett az egyik legmegbízhatóbban működő fék a hoszabb fékút ellenére is. Ennél az autónál legalább nem ér meglepetés a fék részéről mint sok más autóban. Sajnos sok autóban 10 perc hajszolás után  a fék életveszélyessé válik.-(((

A Megane nem volt véletlenül köztük? Itt sokan mondták, hogy brutál fékjei vannak, de kérdéses, hogy nyúzópróbán is állja-e a sarat?
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Re: Corolla '97
« Válasz #694 Dátum: 2004.06.06 00:35:22 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Hali minden Toyotásnak! A kérdésem az lenne, hogy ilyen km állás körül kb. mit kell rajta kicserélni, és kb. az mennyibe fáj. (kisebb műhelyekre gondolok)?
Pl. vezérműszíjat, gyertyákat, hűtőfolyadékot, ékszíjat, fékfolyadékot, üzemanyagszűrőt általában hány éves korban illetve km-nél kell cserélni.  

A vezérműszíj cseréje tudomásom szerint 105e-nél esedékes.
1100
music     

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Corolla '97
« Válasz #695 Dátum: 2004.06.06 09:45:37 »
Music, Apu, Köszi a válaszokat!

Az Unixtrade-en sajnos nem sok alkatrészt láttam, ami volt, az mondjuk nem sokkal drágább, mint a mostani Renaultomhoz való alkatrészek. Mivel idén januárban pár napra volt egy ilyen Toyotám, amiben garantáltan 320 ezer km  volt, így tudom, hogy sokat kibír a kocsi, csak rendesen kell szervizeltetni.

Ezek szerint 60 ezer km körül 7 éves kocsinál még csak olajcsere kell egy ideig?

Apu, a tiédben hány km van? A futómű alkatrészek és lengéscsillapítók jók még nálad? Te milyen árakat találtál pl. a vezérműszíjra és a lengéscsillapítókra?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #696 Dátum: 2004.06.06 14:04:57 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Szerintem neked nagyjából pont jó a gyári csere-intervallum  :)

No de melyik? Az 1 év, vagy a 15e km, ami nálam cca. 2 év lesz.


Ha sokat jársz kifejezetten rövid utakon , és nem áll szándékodban megvenni a legdrágább , teljesen szintetikus olajokat , akkor neked talán valóban célszerűbb 1 évente , vagy legalábbis 10 ezer km-enként kicserélni az olajat .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: fék
« Válasz #697 Dátum: 2004.06.06 14:12:48 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Agyarka"
A Corolláé lett az egyik legmegbízhatóbban működő fék a hoszabb fékút ellenére is. Ennél az autónál legalább nem ér meglepetés a fék részéről mint sok más autóban. Sajnos sok autóban 10 perc hajszolás után  a fék életveszélyessé válik.-(((

A Megane nem volt véletlenül köztük? Itt sokan mondták, hogy brutál fékjei vannak, de kérdéses, hogy nyúzópróbán is állja-e a sarat?
 8)


Az AutoBild úgy határozza meg a "fékút melegen" értéket , hogy tízszer egymás után állóra fékezik a kocsit 100 kmh tempóról , és az ezen alkalmak során mért fékutakat átlagolják . Ez azért már elég kemény nyúzásnak számít - tíz egymást követő vészfékezés százas tempóról nagyon brutális igénybevétel - elmondható , hogy ha egy autó ezen a próbán jól szerepel , az megállja a helyét egy húzósabb szerpentinen is .

Infomatív továbbá a hideg és a meleg fékút közötti eltérés is : "fékút hidegen" alatt azt értik , amit a kocsi a legelső alkalommal produkál , százról nullára , még hideg fékekkel .

Az alább általam említett tesztben a Megane fékútja hidegen 37.3 , melegen 38.1 méter volt ; a Corolláé hidegen 41.2 , melegen 41.7 méter .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Corolla '97
« Válasz #698 Dátum: 2004.06.06 14:17:33 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Hali minden Toyotásnak!

Egy kérdésem lenne, remélem tudtok segíteni:

Lehet, hogy megveszem a haverom '97 júniusi Sedan Corolláját, ami a kereklámpás előtti típus utolsó darabjaiból van. 1,4-es 75 lovas, tuti 60 ezer km-el. Full fapad, de nagyon szépen egyben van.

A kérdésem az lenne, hogy ilyen km állás körül kb. mit kell rajta kicserélni, és kb. az mennyibe fáj. (kisebb műhelyekre gondolok)?

Pl. vezérműszíjat, gyertyákat, hűtőfolyadékot, ékszíjat, fékfolyadékot, üzemanyagszűrőt általában hány éves korban illetve km-nél kell cserélni.

Pl. feltételezve, hogy a szíjak még nem voltak cserélve, a szíjak cseréje mekkora összegbe szokott kerülni?

Ha van valakinek ilyen típusa, mennyibe kerül ehhez az olajszűrő illetve a légszűrő?

A válaszokat előre is köszi!

Üdv, Blasius


Legegyszerűbb talán , ha bemész egy márkaszervízbe , és megkéred őket , hogy sorolják fel , mit mikor kell cserélni .

Mindenesetre a vezérműszíj-csere majd csak olyan 100 ezer körül esedékes , és (mivel a görgőket majd csak a második alkalommal kell cserélni) szerintem durván olyan 13-14 ezer körüli összegből biztos kijön .

A többi még olcsóbb ; olajszűrő olyan 2000 körül , légszűrő dettó .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: olajcsere
« Válasz #699 Dátum: 2004.06.06 14:26:26 »
Idézetet írta: "Agyarka"
Egyes autókban az elektronika felügyeli a használat módját, és ennek alapján rövidíti a csereperiódust. (Hosszabbítja is???-) )


Azokban az autókban , amelyekben a kocsi jelzi a szervíz esedékességét , eleve nincs is mereven meghatározott intervallum . Elvégre az autó úgyis jelzi , hogy mikor kell szervízbe vinni  :wink:  ... Persze vannak zsiványok , akik az autó eladása előtt szépen lenullázzák ezt a rendszert  :roll:

Egyébként szerintem pont ezek a szervízintervallum-kijelzős autók bizonyítják a leginkább , hogy nem hülyeség a 30 ezres olajcsere-periódus . Az AutoBild a legutóbb például egy 130 lovas , kétliteres Audi A4 TDI-t vetett alá nyúzótesztnek : 17 hónap alatt 100 ezer kilométert vágtak a kocsiba , csöppet sem kíméletesen . Longlife olaj való ebbe a motorba is . Az első szervízt 27 ezer km után "kérte" a kocsi , a másodikat 34 , a harmadikat 31 ezer km után . A teszt végeztével az autót szétbontották , és minden alkatrész kopását lemérték . A motor kopása még a gyári új  :!:  tolerancia-értékek között volt  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Corolla '97
« Válasz #700 Dátum: 2004.06.07 08:24:44 »
Palaczk, köszi a segítséget, lehet, hogy tényleg felhívok egy márkaszervízt. Igaz, azt a szervízkönyvben is meg tudom nézni, hogy a gyár milyen cserét ír elő, de én csak azt cserélném ki, amit tényleg fontos.

Az olajszűrő és légszűrő ára tényleg baráti.

Amúgy mennyit fogyaszt az 1,3-as 75 lovas városban? (a haverom szerint 7-8 litert, dehát ő el akarja adni, nem hiszem, hogy mást mondana)

Üdv, Blasius

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Re: Corolla '97
« Válasz #701 Dátum: 2004.06.07 08:55:35 »
Idézetet írta: "Blasius78"

Amúgy mennyit fogyaszt az 1,3-as 75 lovas városban? (a haverom szerint 7-8 litert, dehát ő el akarja adni, nem hiszem, hogy mást mondana)

Üdv, Blasius

Tényleg annyit...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #702 Dátum: 2004.06.07 09:17:08 »
Irta itt valaki, hogy nyikorogast hall az anyosules felol. Mult heten en is elkezdtem ezt hallani, es rajottem, hogy nem az ules, hanem a bekapcsolt biztonsagi ov nyikorog a csatnal. Szerintetek hogyan lehet ezt orvosolni?

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Corolla '97
« Válasz #703 Dátum: 2004.06.07 10:06:43 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Palaczk, köszi a segítséget, lehet, hogy tényleg felhívok egy márkaszervízt. Igaz, azt a szervízkönyvben is meg tudom nézni, hogy a gyár milyen cserét ír elő, de én csak azt cserélném ki, amit tényleg fontos.

Az olajszűrő és légszűrő ára tényleg baráti.

Amúgy mennyit fogyaszt az 1,3-as 75 lovas városban? (a haverom szerint 7-8 litert, dehát ő el akarja adni, nem hiszem, hogy mást mondana)

Üdv, Blasius


Az enyém nyáron 6L körül télen 7,5-8 L. :P
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

csk

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #704 Dátum: 2004.06.07 11:20:16 »
Hétvégén sikerült a kéziféket megjavítani, a legnagyobb odafigyeléssel sem tartott tovább 15 percnél. A záró anya fel volt lazulva, ezért nohetett meg a kar útja. Most már OK.
Köszi a segítséget!  :D
csk