Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6029278 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #660 Dátum: 2004.06.03 10:49:37 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"

A Liqui Moly (tehát nem a VW vagy az Opel) saját maga is 30 ezres csereintervallumra alkalmasnak nyilvánítja az új , 5 W 30-as "Longtime" nevű olaját . Az olaj -többek közt- megfelel a BMW és a Mercedes dízelek erre vonatkozó legszigorúbb specifikációinak is . Persze olyan országban , ahol a szakemberek egy jó része továbbra is "túl híg"nak tartja a 0 W olajokat , nem csodálkozom azon , hogy ezt sem akarják elhinni  :disgusted:  ...

Csodálom az optimizmusodat ezügyben. Mibe kerül neki ezt mondani? Legfeljebb téved. Vesztes per nemigen lesz belőle. Ettől még lehet igaz is, csak nekem kicsit gyanús, hogy hirtelen 2-3x élettartamú olajak jelennek meg.


Á , nem kerül neki semmibe . Maximum kiderül , hogy gátlástalanul becsapja a fogyasztókat . Maximum ennek híre megy . Maximum ezek után *** se fogja venni az olajait . Bagatell , tényleg  :wink:  ...

Egyébként nem hirtelen jelentek meg , és nem 2-3-szoros élettartamról beszélünk . 20 ezres csereintervallum jó régóta létezik már . Most ezt kitolták 30 ezerre . És itt nem marketingről van szó , basszuskulcs ! Hanem egy nemzetközi , független specifikációról , amit ez az olaj (meg nemcsak ez , mert a nevesebb márkáknak már mind van ilyen terméke) teljesít  :idea:

Bakker , ha a magyarokon múlna , tényleg továbbra sem létezne 15 W 40-nél jobb olaj , és azt szépen 10 ezrenként ki is kéne cserélni ... Még jó , hogy vannak népek , akik nem raknak automatikusan egyenlőségjelet a fejlődés és az összeesküvés közé
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #661 Dátum: 2004.06.03 10:50:24 »
Idézetet írta: "whis"
Lehet, hogy az emberek nem szeretnek szervizbe járni, de szerintem aki autót tart, az évente leglább egyszer jelenjen meg azon a kötelező olajcserén/átnézésen/ellenőrzésen nevezzük akárminek. Elvileg ilyen időközönként illene megjelenni fogorvosnál/tüdőszűrésen/rákszűrésen/háziorvosnál stb. is.  :wink:
Mivel nekem belefér egy évbe a 15000 km, így az évi egy szervizre szánt fél nap nem okoz gondot és a kocsi is megérdemel ennyit a hűséges szolgálataiért  8)


Nekem 2-óránál tovább még nem tartott egy szervíz sem!
Én is utálom szervízbe hordani a kocsit, de azért egy olaj+szűrőcsere nem akkora gáz, hameg bármi kiderül, akkor az sak jó.

Viszont mindenhopl előre közlöm, hogy ablakmosófolyadékot nem fizetek!  :wink:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #662 Dátum: 2004.06.03 10:53:10 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Az a gond, hogy az eméített márkákban egyszerű, bárhol megvehető olajakat használnak, -legalábbis amagyar szervizekben. Ettől kezdve viszont értelmetlen a 30-50e csereperiódusról beszélni!


Jézusom  :pal2: ... Na , ÍGY tényleg nem ér semmit  :disgusted: ... Undorító ez a mentalitás , ami elharapózott a magyar szervízekben - ilyen mocsok módon belesz@rni a gyári előírásokba és ***ni a vevőket  :madman:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csk

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #663 Dátum: 2004.06.03 10:59:38 »
Mickey,
én is csak egy 96k-s zipet talalok, és nem tudom letölteni.... Megnéznéd?
Köszi
csk

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #664 Dátum: 2004.06.03 11:01:58 »
Idézetet írta: "afekete"

Szerintem itt inkább arról van szó, hogy eddig azt mondták, kell az éves/15e km-es olajcsere és akkor az autó kibír 15 évet - és szerintem inkább túlbiztosították.
Közben fejlődött az autógyártás és az olajak is, viszont nem szeretik szervízbe hordani az autókat az emberek, még kötelezőre se. Tehát a nép azt kivánja, akkor legyen neki. Így lehet, hogy nem fog 15 évig menni, na de ki akarja annyi ideig használni - már ha kicsit nyugatabbra tekintünk. Meg nincs meg az a néhányszoros túlbiztosítás.  :!: SzVsz :!:


Szerintem is valami ilyesmiről lehet szó , de én még csak azt sem mondanám , hogy ez olyan drasztikusan lecsökkentené az élettartamot ! Ég és föld a különbség az olajok és a motorok 20 évvel ezelőtti és mostani színvonala között  :idea:

Ja , azt azért megjegyezném , hogy én a Camrymben 17 ezernél előbb még sosem cseréltem olajat , de inkább a 20-22 ezer km a jellemző . Így tettem meg az elmúlt 127 ezer kilométert - 147 ezer volt a kocsiban , mikor megvettem : ekkor kicseréltem az olajat - most 274 ezer van benne , és most fogom (az elsőt nem számítva) hatodszor cserélni . Kutya baja , semmivel nem eszik több olajat , mint mikor megvettem !

Ami még jobb : apám Coronájában 1988 és 1992 között nem cseréltünk olajat . Ezalatt 50 ezer km ment a kocsiba . Apám elfelejtette kicserélni  :shock:  ... És nem lett tőle SEMMI baja , mi használtuk még három évig , utána megvette apám egy kollégája aki most is megy vele , 300 ezer van most a motorban és még nem kellett megbontani  :!:

Persze az utóbbi kirívó példa , és valszeg inkább a szerencsén meg a Toyota-motorok kiválóságán múlt a dolog  :wink:  ... De tudjátok , ha ezt meg lehetett csinálni egy '80-as autóban egy sima ásványi 15 W 40-es BP olajjal , akkor minden további nélkül elhiszem , hogy egy mai , direkt ennek figyelembevételével kifejlesztett motorban egy direkt erre a célra tervezett olaj elmegy 30 ezer kilométert - és nem csak az első két-három , hanem a tizedik alkalommal is  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #665 Dátum: 2004.06.03 11:03:04 »
Idézetet írta: "csk"
Mickey,
én is csak egy 96k-s zipet talalok, és nem tudom letölteni.... Megnéznéd?
Köszi
csk


Ott van már az :) ~30MB. (ami a 96k volt)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #666 Dátum: 2004.06.03 12:09:58 »
Idézetet írta: "Palaczk"
De tudjátok , ha ezt meg lehetett csinálni egy '80-as autóban egy sima ásványi 15 W 40-es BP olajjal , akkor minden további nélkül elhiszem , hogy egy mai , direkt ennek figyelembevételével kifejlesztett motorban egy direkt erre a célra tervezett olaj elmegy 30 ezer kilométert - és nem csak az első két-három , hanem a tizedik alkalommal is  :!:

Na ja, csak az Opel ezt elintézte annyival, hogy adott egy új ajánlást és máris ugrott a csereintervallum 15e -ről 30e -re. Szerintem ennyi difi nincs a két olaj közt - de ne nekem legyen igazam.
A VW-nél legalább megmondták, hogyha egyszer nem a megfelelő olaj kerül a motorba, akkor többet nem lehet a tartani a hosszabb csere periódust.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #667 Dátum: 2004.06.03 12:15:19 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Á , nem kerül neki semmibe . Maximum kiderül , hogy gátlástalanul becsapja a fogyasztókat . Maximum ennek híre megy . Maximum ezek után *** se fogja venni az olajait . Bagatell , tényleg  :wink:  ...

Persze, ez a közgáz tankönyvekben így van. A gyakorlat más. Akkor kólát sem vennének az emberek, mert az annyi kárt csinál, hogy még felsorolni is sok, de mégis veszik. Nem érdekli őket.

Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként nem hirtelen jelentek meg , és nem 2-3-szoros élettartamról beszélünk . 20 ezres csereintervallum jó régóta létezik már . Most ezt kitolták 30 ezerre .

Én már 50-ről tudok az új Golfnál, és az bizony a 20-nak 2,5, a 15-nek 3,33-szorosa. Meg akkor erre is rá kéne írni, hogy a "music-féle" rövid városi használat mellett fele a csereperiódus.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #668 Dátum: 2004.06.03 12:24:37 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Szerintem is valami ilyesmiről lehet szó , de én még csak azt sem mondanám , hogy ez olyan drasztikusan lecsökkentené az élettartamot ! Ég és föld a különbség az olajok és a motorok 20 évvel ezelőtti és mostani színvonala között  :idea:

Szerintem is nagy a különbség, és pont ezért gyanús nekem a dolog. A mai motorok tele vannak számomra átláthatatlan - ezért lehet, hogy hülyeséget mondok - elekronikai ketyerékkel, mindenütt azt olvashatod, hogy ha nem az előírt minőségű akármit teszel bele, akkor baj lehet, és akkor előállnak az 50e km-es olajjal.
Most 2 lehetőség van.
Vagy nekem van üldözési mániám,
vagy akkora túlkínálat van a piacon, hogy most már az autógyárak a szerviz-, és alkatrészköltségeket is elkezdték csökkenteni, vagy legalábbis ezt a látszatot keltik.
Esetleg a 2 egyszerre.
music     

nyomkereso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #669 Dátum: 2004.06.03 14:52:18 »
Sziasztok,
Egy ideje kezd az idegeimre menni a kocsi hatuljabol hallhato csorges.Gondoltam esetleg a kalaptarto, de nem. [smilie=sm59.gif] Lehet, hogy a rendszamtabla a bunos?valakinek hasonlo tapasztalat?Esetleg javaslat hibaelharitasra?Elore is koszi

nyomkereso

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #670 Dátum: 2004.06.03 15:08:06 »
Idézetet írta: "nyomkereso"
Sziasztok,
Egy ideje kezd az idegeimre menni a kocsi hatuljabol hallhato csorges.Gondoltam esetleg a kalaptarto, de nem. [smilie=sm59.gif] Lehet, hogy a rendszamtabla a bunos?valakinek hasonlo tapasztalat?Esetleg javaslat hibaelharitasra?Elore is koszi

Könnyen elképzelhető. Szinte mindannyiunknál jelentkezett ez a hiba (slendrián felszerelés) és korábban ezt jeleztük is.
Kiderítése: ujjad hegyével finoman megkocogtatod a táblát vagy a keretet, ha zörgő hangot ad, akkor az a bűnös.
Megoldás: alá kell szivacsolni vagy kétoldalas ragasztóval odanyomni.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

nyomkereso

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #671 Dátum: 2004.06.03 15:26:17 »
Kosz a gyors valaszt whis. Utannanezek a dolognak az altalad javasolt megoldas szerint.Remelem sikerrel jaok, es megszunik a zorej.

Udv,

nyomkereso

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #672 Dátum: 2004.06.03 16:09:47 »
Sok sikert! Ha mégsem ez okozza, akkor keresgélünk tovább  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #673 Dátum: 2004.06.03 19:23:03 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Palaczk"
De tudjátok , ha ezt meg lehetett csinálni egy '80-as autóban egy sima ásványi 15 W 40-es BP olajjal , akkor minden további nélkül elhiszem , hogy egy mai , direkt ennek figyelembevételével kifejlesztett motorban egy direkt erre a célra tervezett olaj elmegy 30 ezer kilométert - és nem csak az első két-három , hanem a tizedik alkalommal is  :!:

Na ja, csak az Opel ezt elintézte annyival, hogy adott egy új ajánlást és máris ugrott a csereintervallum 15e -ről 30e -re. Szerintem ennyi difi nincs a két olaj közt - de ne nekem legyen igazam.
A VW-nél legalább megmondták, hogyha egyszer nem a megfelelő olaj kerül a motorba, akkor többet nem lehet a tartani a hosszabb csere periódust.


A 15 ezres csereintervallum egy mai modern motorban (ami különféle okokból eleve kevésbé gyorsan öregíti el az olajat) egy átlagos jó olaj esetében is túlbiztosítás - ergo egy direkt hosszú élettartamra tervezett olajjal bőven belefér a 30  :idea:

Persze az nagyon nagy gáz , ha nem-longlife olajat töltenek a motorba a szervízben - dehát ezt már írtam ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #674 Dátum: 2004.06.03 19:26:52 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"

Á , nem kerül neki semmibe . Maximum kiderül , hogy gátlástalanul becsapja a fogyasztókat . Maximum ennek híre megy . Maximum ezek után *** se fogja venni az olajait . Bagatell , tényleg  :wink:  ...

Persze, ez a közgáz tankönyvekben így van. A gyakorlat más. Akkor kólát sem vennének az emberek, mert az annyi kárt csinál, hogy még felsorolni is sok, de mégis veszik. Nem érdekli őket.

Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként nem hirtelen jelentek meg , és nem 2-3-szoros élettartamról beszélünk . 20 ezres csereintervallum jó régóta létezik már . Most ezt kitolták 30 ezerre .

Én már 50-ről tudok az új Golfnál, és az bizony a 20-nak 2,5, a 15-nek 3,33-szorosa. Meg akkor erre is rá kéne írni, hogy a "music-féle" rövid városi használat mellett fele a csereperiódus.


Egyrészt nem más a gyakorlat (kóla és motorolaj nem ugyanaz) , másrészt már elmondtam , hogy itt normákról és azok teljesítéséről van szó .

Golf : az 50 ezer , az nem a nagyszervíz ? Olajcserére szerintem gyakrabban kell vinni ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )