Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6039475 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6525 Dátum: 2005.09.25 17:00:32 »
Idézetet írta: "PLacc"
Sziasztok!
 
Szóval múlt héten vettem a Corollát (imádom :) ), dec.-ig garanciális, és van azért pár bosszantó dolog rajta, ami nem tudom, hogy beletartozik-e a garancia körébe?
- A motorháztető hangszigetelő anyaga középen szét van málva, gőzöm nincs mitől lehet
- a vezető ülés szivacsa kicsit nyekereg, és állaga sem olyan kemény, mint a másiké (28.000km van az autóban).
- a bal ajtó fényezve volt (márkaszervizben), és az ablakgumit szerintem rosszul tették fel, mert a tükörnél kicsit mozog az ablakkal (fel-le húzás), és ott párásodik is az ablak.

Előre is köszönöm!


U.i.: már kérdeztem a Márkakereskedős topicban is, de hátha volt valakinek hasonló problémája


Hali,

szvsz mindhárom lehet garanciális javítás tárgya. Talán a harmadik nem annyira, azt ott kellene javíttatni, ahol az ajtót fényezték.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6526 Dátum: 2005.09.25 19:03:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nem hiszed , hogy 4.5-ös átlag megtehető egy autóval, amely tesztben evett 5.5-öt? Pont te nem hiszed, aki egy 1.4-es benzinest el tudsz mozgatni 6.5 körül? Ezt eléggé meglepőnek tartom, és biztos vagyok benne, hogy tévedsz.

Bizony, nem nagyon hiszem, hogy azok kozott a korulmenyek kozott, (értsd: sok városi rovid ut és kevés városon kívul) ahol en  egy benzinessel 6,5-et elérek, 4,5 litert egyen egy dízel Corolla a maga ezervalahányszáz kilójával. Országúton minden bizonnyal  4 alá is lehetne jutni, akár jóval.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6527 Dátum: 2005.09.25 19:21:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "HITMAN"
Nem, én nem országúti fogyasztásról beszéltem, hanem ÁTLAGfogyasztásról, ami 47000 megtett km alatt "alakult ki", számításakor figyelmen kívül hagyva azt, hogy milyen körülmények közötti volt a közlekedés.
Nézd , én nem akartam belekötni a te adataidba. Nyilván ennyit eszik a géped, a leírt körülmények között ez reális is. Viszont én abban az értelemben használom az "átlagfogyasztás" kifejezést, ahogy az pl. a tesztekben szerepel - tehát olyan, vegyes használatban kiszámított fogyasztás, amely tartalmaz mind országúti, mind városi, mind autópályás részt - és nem könnyű lábbal.

Csak akkor meg oda lyukadunk ki, hogy nincs átlagember, mert mindenki valamelyest eltér az átlagtól. Az autobild is valahogy modellezi a tesztkorét, mint ahogy az autógyárak is egy bizonyos norma szerint adják meg adaaikat. Mi meg használjuk valahogy. HITMANnek az autóhasználata olyan, amilyen, másnak nyilván másként tevodnek ossze a km-ei. Szerintem nem kéne ennyire mereven ragaszkodni decikhez, ha azt mondod, hogy 1,5-2 liter, vagy 2-2,5 liter (de szerintem az elobbi...)az kozelebb áll a valósághoz, mert senki nem produkálja decire ugyanazokat az értékeket.
music     

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6528 Dátum: 2005.09.25 20:20:45 »
Idézetet írta: "music"
Csak akkor meg oda lyukadunk ki, hogy nincs átlagember, mert mindenki valamelyest eltér az átlagtól. Szerintem nem kéne ennyire mereven ragaszkodni decikhez, ha azt mondod, hogy 1,5-2 liter, vagy 2-2,5 liter (de szerintem az elobbi...)az kozelebb áll a valósághoz, mert senki nem produkálja decire ugyanazokat az értékeket.


Egyetértünk. Én csak azért kezdtem trécsölni Palaczkkal, mert nekem van valós gyakorlati tapasztalatom már mind a két motorral, nem csak elméletben számolom a deciket.
Egyébként, én azt mondom (bár ezt a véleményemet valaki itt már szintén megfúrta  :? ), hogy CSAK a fogyasztáskülönbség miatt nem érdemes a dízelt megvenni a benzines helyett. Na, erről ennnyit.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6529 Dátum: 2005.09.25 21:09:34 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Idézetet írta: "Palaczk"
. Viszont én abban az értelemben használom az "átlagfogyasztás" kifejezést , ahogy az pl. a tesztekben szerepel - tehát olyan , vegyes használatban kiszámított fogyasztás , amely tartalmaz mind országúti , mind városi , mind autópályás részt - és nem könnyű lábbal .

A bökkenő ott van , hogy ha te valakinek részletes magyarázat nélkül azt mondod , hogy az általad kiszámított fogyasztás "egy Corolla átlagfogyasztása" , akkor az utána könnyen csalódhat , ha mondjuk többet megy városban és/vagy pályán . Ezért írtam azt , hogy a te fogyasztásodat inkább nevezném "országúti fogyasztás"nak .

Neked van dízel Corollád is ? Pontosan milyen ?


1. Nézd, szerintem 2,5 év, 47e km alatt már simán lehet "átlagolni". Statisztikailag ez bőven elegendő egy korrekt mintavételezésnek, annyit mindenhol, mindenfajta körülmények között mentem, hogy ne legyen nagyon durva a szórás.
Te nagyon hiszel a teszteknek - honnan tudod, hogy melyik tesztben hogyan használta az adott autót pl. Jürgenmorgen az AutoBildnél? Nála van egy évig egy kocsi, ezalatt bejár vele naponta dolgozni, hétvégente egy út a nagymamához, évente 2x nyaral/telel vele valahol. Ez az igazi "átlagos" használat? Vagy mi az? "Nem könnyű lábbal" - ez mit jelent? Lámpától lámpáig gyorsul vele? Én sem vagyok egyébként híve a mindenáron spórolásnak, ha kell, akkor tolom neki. Ebben is elég "átlagos" vagyok  :cry: . Az meg pont rossz tesztvezető, aki valamelyik szélsőséget képviseli - mennyiben segítség ez annak, aki a gazdaságos autózás híve, de nem tudja meg a tesztből, hogy milyen takarékos lehet az autó?

2. Részletes magyarázat - odaírtam, hogy főleg országúton használtam az autót, legyen mihez viszonyítani. Aki naponta a Bp-Miskolc utat akarja tekerni vele, tudni fogja, hogy kb. mire számítson. Ennél részletesebben mit írjak erről? Így is elég hosszúakat írok  :lol:

3. 1.4 dízel, kombi. Nyáron cseréltem az benzines szedánt, gyemekjövetel miatt. Hirdettem is itt, nem jártál volna vele rosszul  :lol:


Az általad elért átlagfogyasztás elsősorban annak lehet jó mérce , aki hozzád hasonlóan az autót jelentős részben országúton használja . A mérleg tehát az egyik fő felhasználási terület felé billen - de ezt te magad is így írtad . Én viszont ezért fűztem hozzá , hogy ez nem "átlagfogyasztás" abban az értelemben véve , ahogy azt megadja akár a gyár , akár a komolyabb tesztek .

Ami magukat a teszteket illeti : ezekben a fogyasztás mérése mindig egy rögzített útvonalon történik , ezen belül pedig egy rögzített protokoll szerint (meg vannak adva a maximális sebességek stb) , hogy a különbség minél minimálisabb legyen . Szórás persze mindig marad , de nem jelentős - a mért adatok realitását pl. jól mutatja az is , hogy az az 5.5 liter , amit az AB mért a kézi váltós 1.4 dízel Corollának , egybeesik az általad írt adattal ugyanúgy , mint pl. a Népítéletekben fellelhető adatokkal .

A "nem könnyű lábbal"-t nem magyaráztam meg eléggé - arról van szó , hogy a mérési protokoll úgy van kialakítva , hogy az autót sem nem kifejezetten spórolósan , sem nem kifejezetten sportosan vezetik . De egyébként van infó az ólomlábú és a maxi-spórolós sofőrök számára is , lévén az átlagfogyasztás mellett megadnak egy minimál- és egy maximálfogyasztást is  , érzékeltetendő , hogy az autó fogyasztása milyen határok között mozog .

------------------------------

Egyébként azt nem igazán értem , hogy miért ne érné meg csak a fogyasztás miatt megvenni a dízelt a benzinessel szemben ? Ha mondjuk a dízel 5.5-öt eszik átlagban , a benzines pedig 7-et (tartom egyébként , hogy ezt a különbséget azonos vezetési stílus mellett lehetetlen megvalósítani , de OK , számítsuk ki) , akkor is kb. 550 forintot spórol a dízel minden 100 kilométeren . Innentől fogva nem nehéz kiszámolni , hány kilométer kell ahhoz , hogy ledolgozza a felárat , amibe a vételkor kerül . A (szerintem jóval reálisabb) 5.5 vs 7.5 szembeállítás esetén pedig már 700 forint a megtakarítás 100 kilométeren . Mindehhez még vegyük hozzá , hogy a dízel használtan is többért adható el .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6530 Dátum: 2005.09.25 21:13:14 »
Idézetet írta: "PLacc"
Sziasztok!
 
Szóval múlt héten vettem a Corollát (imádom :) ), dec.-ig garanciális, és van azért pár bosszantó dolog rajta, ami nem tudom, hogy beletartozik-e a garancia körébe?
- A motorháztető hangszigetelő anyaga középen szét van málva, gőzöm nincs mitől lehet
- a vezető ülés szivacsa kicsit nyekereg, és állaga sem olyan kemény, mint a másiké (28.000km van az autóban).
- a bal ajtó fényezve volt (márkaszervizben), és az ablakgumit szerintem rosszul tették fel, mert a tükörnél kicsit mozog az ablakkal (fel-le húzás), és ott párásodik is az ablak.

Előre is köszönöm!

U.i.: már kérdeztem a Márkakereskedős topicban is, de hátha volt valakinek hasonló problémája


A motorháztető szigetelését vagy megküldte egyszer valaki nagynyomású mosóval túl közelről (jellemzően az szokott ilyen nyomokat okozni) , vagy megrágta valami állat . Akárhogy is , szerintem ezzel nem nagyon lehet garanciára hivatkozni .

Tartok tőle , hogy az üléssel sem , mert erre meg azt fogják mondani , hogy a rendes kopás kategóriájába tartozik . Még ha kicsit korai is ...

Ha viszont az ajtó javítását valóban márkaszervízben végezték , akkor ennél van reális esély rá , hogy megcsináltathasd gariban .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6531 Dátum: 2005.09.25 21:18:10 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "HITMAN"
Nem, én nem országúti fogyasztásról beszéltem, hanem ÁTLAGfogyasztásról, ami 47000 megtett km alatt "alakult ki", számításakor figyelmen kívül hagyva azt, hogy milyen körülmények közötti volt a közlekedés.
Nézd , én nem akartam belekötni a te adataidba. Nyilván ennyit eszik a géped, a leírt körülmények között ez reális is. Viszont én abban az értelemben használom az "átlagfogyasztás" kifejezést, ahogy az pl. a tesztekben szerepel - tehát olyan, vegyes használatban kiszámított fogyasztás, amely tartalmaz mind országúti, mind városi, mind autópályás részt - és nem könnyű lábbal.

Csak akkor meg oda lyukadunk ki, hogy nincs átlagember, mert mindenki valamelyest eltér az átlagtól. Az autobild is valahogy modellezi a tesztkorét, mint ahogy az autógyárak is egy bizonyos norma szerint adják meg adaaikat. Mi meg használjuk valahogy. HITMANnek az autóhasználata olyan, amilyen, másnak nyilván másként tevodnek ossze a km-ei. Szerintem nem kéne ennyire mereven ragaszkodni decikhez, ha azt mondod, hogy 1,5-2 liter, vagy 2-2,5 liter (de szerintem az elobbi...)az kozelebb áll a valósághoz, mert senki nem produkálja decire ugyanazokat az értékeket.


Átlagember valóban nincs , de a jelentős többséget mégis azok teszik ki , akik egy elég szűk szóráson belül mozognak . A szélsőségek képviselői jóval kevesebben vannak . Modellezni nyilván az előbbi csoportot célszerű .

Egyébként én nem akarok mereven ragaszkodni a decikhez , az 1.5-2.0 valszeg nincs sokkal távolabb a valóságtól , mint a 2.0-2.5 . Talán kiegyezhetünk abban , hogy azonos körülmények között , azonos vezetési stílussal 2 liter körül van a különbség a két autó fogyasztása között ;)

(Próbáltam egyébként tesztfogyasztást keresni az 1.4-es benzinesről , de nem találtam . Az AB csak az 1.4 és 2.0 dízel (116 LE) , az 1.6 benzin , és a TS változatokat tesztelte .)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6532 Dátum: 2005.09.26 07:16:52 »
Idézetet írta: "HITMAN"
Idézetet írta: "PLacc"
Szóval múlt héten vettem a Corollát (imádom :) ), dec.-ig garanciális, és van azért pár bosszantó dolog rajta, ami nem tudom, hogy beletartozik-e a garancia körébe?
- A motorháztető hangszigetelő anyaga középen szét van málva, gőzöm nincs mitől lehet
- a vezető ülés szivacsa kicsit nyekereg, és állaga sem olyan kemény, mint a másiké (28.000km van az autóban).
- a bal ajtó fényezve volt (márkaszervizben), és az ablakgumit szerintem rosszul tették fel, mert a tükörnél kicsit mozog az ablakkal (fel-le húzás), és ott párásodik is az ablak.
szvsz mindhárom lehet garanciális javítás tárgya. Talán a harmadik nem annyira, azt ott kellene javíttatni, ahol az ajtót fényezték.

Szerintem az elsot meg lehet próbálni, de kicsi az esélye, a második reménytelen eset, a harmadikat pedig ha megvan még a számla a fényezésrol, akkor ott helyben, ahol csinálták, rendbe kell tenniuk, de ha bunkók, nem lesz konnyu.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6533 Dátum: 2005.09.26 07:24:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként azt nem igazán értem , hogy miért ne érné meg csak a fogyasztás miatt megvenni a dízelt a benzinessel szemben ? Ha mondjuk a dízel 5.5-öt eszik átlagban , a benzines pedig 7-et (tartom egyébként , hogy ezt a különbséget azonos vezetési stílus mellett lehetetlen megvalósítani , de OK , számítsuk ki) , akkor is kb. 550 forintot spórol a dízel minden 100 kilométeren . Innentől fogva nem nehéz kiszámolni , hány kilométer kell ahhoz , hogy ledolgozza a felárat , amibe a vételkor kerül . A (szerintem jóval reálisabb) 5.5 vs 7.5 szembeállítás esetén pedig már 700 forint a megtakarítás 100 kilométeren . Mindehhez még vegyük hozzá , hogy a dízel használtan is többért adható el .

Ezzel egyetértek, bár a szervizelés módosíthatja a megtérulési km-ek számát, ezt talán Szeke tudná pontosan megmondani.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6534 Dátum: 2005.09.26 07:55:36 »
Nekem az 1.4 Corolla eddigi átlaga 7.2 a megtett 33.000+ km alatt.
Hitman-hez képest sok, viszont nekem alig van benne országút, inkább város (Bp.) vagy autópálya (140+), ezek tükrében viszont jó.
Országúton egyébként 5.5-öt lehet vele kihozni, ha tartósan lehet 80-100-at menni.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6535 Dátum: 2005.09.26 08:27:39 »
Palaczk, HITMAN, music:
Köszönöm szépen, megpróbálom...
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6536 Dátum: 2005.09.26 09:05:46 »
Idézetet írta: "PLacc"
Palaczk, HITMAN, music:
Köszönöm szépen, megpróbálom...

Nincs mit. :wink:
music     

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6537 Dátum: 2005.09.26 09:08:10 »
Idézetet írta: "whis"
Nekem az 1.4 Corolla eddigi átlaga 7.2 a megtett 33.000+ km alatt.
Hitman-hez képest sok, viszont nekem alig van benne országút, inkább város (Bp.) vagy autópálya (140+), ezek tükrében viszont jó.
Országúton egyébként 5.5-öt lehet vele kihozni, ha tartósan lehet 80-100-at menni.  :)


OFF: whis, hol vetted (mennyiért) a kis bajuszokat előre a lökhárítóra?
Köszi! :D
002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6538 Dátum: 2005.09.26 09:12:13 »
Idézetet írta: "PLacc"
Idézetet írta: "whis"
Nekem az 1.4 Corolla eddigi átlaga 7.2 a megtett 33.000+ km alatt.
Hitman-hez képest sok, viszont nekem alig van benne országút, inkább város (Bp.) vagy autópálya (140+), ezek tükrében viszont jó.
Országúton egyébként 5.5-öt lehet vele kihozni, ha tartósan lehet 80-100-at menni.  :)


OFF: whis, hol vetted (mennyiért) a kis bajuszokat előre a lökhárítóra?
Köszi! :D


Márkaszervízben lehetett, valami 20e a hivatalos ára a sarokvédőknek, az a gond, hogy utángyártotban még nem láttam hasonlót, csak a szokásos elég brutális utólagos darabokat.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6539 Dátum: 2005.09.26 09:33:05 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Lenne egy kérdésem: a Ráncfelvarrás előtti Corollában, a vészvillogó visszajelzője az világít?
_________________


Ha hazaertem megnezem az enyemet. De gondolom vilagit, ha felkapcsolom a vilagitast.