Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032716 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6465 Dátum: 2005.09.21 08:44:23 »
Idézetet írta: "dió"
Ki tudja, hogy most éppen mennyi az SK árfolyam?

Az MNB-nél 6.39.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

mormota

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6466 Dátum: 2005.09.21 14:34:26 »
Idézetet írta: "Peter"

En a sajat szememmel lattam egyet :
http://www.kulcsnet.hu/100_0003.JPG


Ugye milyen gyönyörű?  :cry:  :cry:  :cry:
Sajnos azt írta Szeke, hogy tényleg csak HB fazonhoz rendelhető a szín. Szóval akkor megyünk Szlovákiába?
Tényleg, vett már valamelyikőtök külföldön új autót? Hogyan kell intézni a dolgot?

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6467 Dátum: 2005.09.22 02:05:14 »
Talán emlékeztek, néhány hete raktam be egy képet a kocsimról, miután rámtolatott egy platós Mitsubishi. Ez a Corollám most, miután elkezdődött a javítás:


Ez a duda (tessék a származási helyet nézni :lol: ):


Még két kép:




Elég lehangoló látvány így szegénykém...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6468 Dátum: 2005.09.22 07:25:37 »
Így lebontva tényleg megdöbbentő látvány!  :shock:
Viszont milyen szép lesz, amikor kész lesz!  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6469 Dátum: 2005.09.22 07:32:04 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "dió"
Ki tudja, hogy most éppen mennyi az SK árfolyam?

Az MNB-nél 6.39.

Ez attól függ, hogy miként veszed a valutát. Ha bemész és kérsz x öszeget, akkor a valuta eladásit kell nézni, az meg nem nagyon van 6.7 Ft alatt. Megint más az árfolyam, ha bankkártyával fizetsz, vagy átutalsz. De ez a saját bankod kondícióitól függ.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6470 Dátum: 2005.09.22 07:36:18 »
Idézetet írta: "dió"
  Ár és felszereltséglista szlovákul

Az 1.4-esből nincs nekik Sol  :shock:
Az 1.4 Terra 5-ajtós 574900 Sk, az OTP mai árfolyamán számolva 3,863,328 HUF.
Arra mondjuk kiíbváncsi lennék, hogy hogy megy egy ilyen külföldi vásárlás a gyakorlatban. Hol kérsz rendszámot, ott milyet kapsz, reg.adót mikor fizetsz és mennyit, garancia (gondolom szlovák nyelvü szervizkönyv és kezelési utmutató)...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6471 Dátum: 2005.09.22 08:52:37 »
Idézetet írta: "Satriani"

Elég lehangoló látvány így szegénykém...


Én is hasonlókat éltem át, mikor lebontották a Corollám hátulját. Akkor nem hittem benne, hogy autó lesz belőle. Megcsinálták, kész lett, gyönyörű lett. Tied is szép lesz!
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

janusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6472 Dátum: 2005.09.22 12:33:53 »
Ma regge rendesen megszivatott kedvenc kis autom taviranyitoja, tortent ugyanis, hogy reggel pont amikor sietnem kell valahova, parkolas utan mikor szeretnem bezarni az autot nem megy.
Par percig szenvedtem vele, vagy tizszer megkerultem az autot, hogy hatha valahonnan vegre elfogadja a jelet, de nem. Ot perc utan fogtam magam, arrebb altam ~20m-el, es ott mar szepen mukodott a taviranyito, persze jol elkestem :)
Ennel mar csak az lett volna rosszabb, ha bezarni be tudom, de kinyitni mar nem, na azt nem ki9vannam senkinek :)
Janusz

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6473 Dátum: 2005.09.22 12:48:30 »
Idézetet írta: "janusz"
Ma regge rendesen megszivatott kedvenc kis autom taviranyitoja, tortent ugyanis, hogy reggel pont amikor sietnem kell valahova, parkolas utan mikor szeretnem bezarni az autot nem megy.
Par percig szenvedtem vele, vagy tizszer megkerultem az autot, hogy hatha valahonnan vegre elfogadja a jelet, de nem. Ot perc utan fogtam magam, arrebb altam ~20m-el, es ott mar szepen mukodott a taviranyito, persze jol elkestem :)
Ennel mar csak az lett volna rosszabb, ha bezarni be tudom, de kinyitni mar nem, na azt nem ki9vannam senkinek :)


Apámnak volt ilyen tapasztalata, rohant is azonnal a szervízbe. Ott megnéztek mindent, és mondták, rendben van az autó, valszeg egy közelben parkoló GPS-szel felszerelt autó jele miatt nem működött a kommunikáció a távirányító és a kocsi között...
Lehet, hogy nálad is ez volt, nem?
pacedolphin

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6474 Dátum: 2005.09.22 12:54:35 »
Idézetet írta: "janusz"
Ma regge rendesen megszivatott kedvenc kis autom taviranyitoja, tortent ugyanis, hogy reggel pont amikor sietnem kell valahova, parkolas utan mikor szeretnem bezarni az autot nem megy.
Par percig szenvedtem vele, vagy tizszer megkerultem az autot, hogy hatha valahonnan vegre elfogadja a jelet, de nem. Ot perc utan fogtam magam, arrebb altam ~20m-el, es ott mar szepen mukodott a taviranyito, persze jol elkestem :)
Ennel mar csak az lett volna rosszabb, ha bezarni be tudom, de kinyitni mar nem, na azt nem ki9vannam senkinek :)


Ilyenkor bedugod a kulcsot a zarba, elforditod es bazarodik. Ha nem nyilik taviranyitoval, ugyanez a muvelet, csak masik iranyba forgasd a kulcsot  :wink:

janusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6475 Dátum: 2005.09.22 13:08:42 »
Idézetet írta: "Spacedolphin"

Apámnak volt ilyen tapasztalata, rohant is azonnal a szervízbe. Ott megnéztek mindent, és mondták, rendben van az autó, valszeg egy közelben parkoló GPS-szel felszerelt autó jele miatt nem működött a kommunikáció a távirányító és a kocsi között...
Lehet, hogy nálad is ez volt, nem?

jah, gondolomtam en is, hogy valamilyen RF-es interferencia miatt lehet rossz
Janusz

janusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6476 Dátum: 2005.09.22 13:10:06 »
Idézetet írta: "Peter"

Ilyenkor bedugod a kulcsot a zarba, elforditod es bazarodik. Ha nem nyilik taviranyitoval, ugyanez a muvelet, csak masik iranyba forgasd a kulcsot  :wink:

csakhogy kinyitaskor a riaszto nem kapcsol ki  :D
az meg ugye eleg sz@r, hogy bekapcsolt riasztoval kell arrebb autoznod, hogy kikapcsolhasd
Janusz

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6477 Dátum: 2005.09.22 14:06:08 »
Idézetet írta: "janusz"
Idézetet írta: "Peter"

Ilyenkor bedugod a kulcsot a zarba, elforditod es bazarodik. Ha nem nyilik taviranyitoval, ugyanez a muvelet, csak masik iranyba forgasd a kulcsot  :wink:

csakhogy kinyitaskor a riaszto nem kapcsol ki  :D
az meg ugye eleg sz@r, hogy bekapcsolt riasztoval kell arrebb autoznod, hogy kikapcsolhasd

De ha kulccsal zárod, akkor nem is élesedik, tehát nem kell kikapcsolni sem! Nem?  :D
pacedolphin

gmike

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6478 Dátum: 2005.09.22 14:12:09 »
Egyszer én is szívtam ezzel, annyi különbséggel, hogy kifelé nem nyílt az autó és mivel a riasztó is ezzel a távkapcsolóval kapcsol ki/be ezért amikor kulccsal kinyitottam az autót visított a riasztó mint állat. Kb 2 órás játszadozás után meguntam és hívtam a eurocare-t. Csóri jött , de nem tudott vele mit kezdeni így maradt a beszállítás szervízbe, ami csak leírva volt ilyen egyszerű, mivel ugye bekapcsolt riasztó mellett kellett felvonszolni az autót a szállító masinára. Nem voltam népszerű a szomszédoknál, mivel ez vasárnap délben történt. Átvittük a kecskeméti szervízbe, ahol egy egészen véletlenül ott tartózkodó alkalmazott megnézte, illetve fogta a távirányítót kinyitotta vele az autót. Hát ne mondjam , hogy majd gutaütést kaptam. Annyi haszna volt a dolognak, hogy a fickó elmondta, hogy az érzékelő valahol a bal első kerékjárat környékén van, tehát ha nem akar kapcsolni, akkor oda tartsam be a kulcsot és ott nyomjam a gombot. Azóta többször segített már ez a trükk. Sőt az egyik kollegám mazdáját is csak nekem sikerült ezzel a módszerrel kinyitnom, pedig már edzett vele vagy 2 órát. Szóval nem csak a Toyota tudja ezt a trükköt.
orolla Wagon 1.4
2004.09

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6479 Dátum: 2005.09.22 14:34:01 »
Idézetet írta: "gmike"
Szóval nem csak a Toyota tudja ezt a trükköt.


Elvileg erre bármelyik autó képes, amelyiknek a közelében ilyen GPS-es gép áll. Apámnak is azt magyarázta a szerelő, hogy ezek olyan jelet és olyan erősen adnak, hogy egyszerűen elnyomják a riasztó távirányítójának a jelét.
A szerelő aszonta (mivel apu lejtős utcában szokott parkolni), hogy nyissa ki, riasszon csak, guruljon odébb vele pár métert, és akkor már jó lesz valszeg.  :?
De akkor is tré ügy.  :shock:
pacedolphin