Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032627 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6435 Dátum: 2005.09.18 23:13:30 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "robi"
Érdekes... és ezt mi indokolja?

Amit írtam: a különböző színű autókat különböző eséllyel lehet gyorsan továbbértékesíteni. Egy barátom autókereskedő, ő is ezt tapasztalja. Az ezüstöt (feketét, sötétzöldet) keresik rendesen, a piros (fehér, aranysárga) használtautót pedig van, hogy meg se ugatják hetekig. A kevésbé piacképes színű autókért kevesebbet adnak. Ebben a bizniszben pedig nagyon sokat számít akár egy hét is: ha a gyártó pont kijön egy akcióval, a telepen álló autók ára 10-15%-ot is eshet néhány nap alatt.

Akkor nem komoly az indok - csupán a trend miatt befolyásolya a szín az árat. Most a szürke, meg ezüst a divat, használtban is ez megy. De ezenkívűl más reális okot nem nagyon látok.


"Nem komoly" ? Bármiféle , nem tisztán funkcionális áru piacán pont hogy a divat , a trend az egyik LEGKOMOLYABB befolyásoló tényező  :roll: !

Egyébként abszolút stimmel , amit Satriani írt . És bizony ezek a trendek nem változnak meg máról holnapra . Egyrészt . Másrészt trendtől független tények is vannak - ilyen pl. , hogy a fehér autó használtan nehezebben eladható . Minél nagyobb , annál nehezebben - de kategóriától függetlenül is igaz , hogy a fehér kevesebbet ér . Ezen túl , minden kategóriában vannak értéknövelő és -csökkentő színek . Pl. aligha szorul magyarázatra , hogy a felső kategóriában a sötét metálszínű darabok a legkelendőbbek - egy fehér , ne adj' Isten piros E-Mercit pl. szinte lehetetlen használtan eladni , vagy legalábbis jóval kevesebbért és lassabban , mint pl. egy grafitmetált .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6436 Dátum: 2005.09.18 23:18:35 »
Idézetet írta: "Szeke"
A használt kocsik telepen való állásáról pedig sajnos tudnék mit mesélni. Elég szerintem, ha annyit mondok, hogy annyi pénzből, amit a használt kocsikon buktunk eddig összesen, új szalont építhettünk volna már :(


Ez érdekes ... pedig , ne vedd rossznéven , de ahogy eddig láttam , eléggé húzós áron kínáljátok a használt kocsikat . Most akkor ez nagyon-nagyon irányár , vagy ennyire jól számoljátok be őket (mármint az ügyfél számára jól) , vagy netán mindkettő :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6437 Dátum: 2005.09.18 23:21:23 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
Húúúúúúúúúúúú, akkor itt csupa komoly ember él, ennyi fekete, fehér és ezust színu kocsit nem látni máshol, színes csak mutatóba akad...

Gondolom a felmérés a fejlett nyugati államokra vonatkozott, nem pedig a "fejlődő" országokra...  :roll:  Mindenhol más okokra vezethető vissza egy adott szín népszerűsége.


Szerintem ez a felmérés a mai Európában , ahol az autók fele ezüst , kétharmada pedig fehér , fekete , ezüst vagy egyéb szürke (és a fennmaradó hányad tetemes része is nagyon sötét metálkék vagy -zöld) , aligha állja meg a helyét  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6438 Dátum: 2005.09.19 03:12:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
"Nem komoly" ? Bármiféle , nem tisztán funkcionális áru piacán pont hogy a divat , a trend az egyik LEGKOMOLYABB befolyásoló tényező  :roll: !

Számomra azért nem az, mert a trendiség sok szempontból egyenlő a birkaszellemmel. Csak azért, mert most az ezüst-metál a divat, engem sose fog senki meggyőzni, hogy többet fizessek érte.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6439 Dátum: 2005.09.19 04:58:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A fenét kényes a fehér (nekem ilyenem van, tudom miről beszélek). Az egyik legigénytelenebb szín. Pl. a mattulás, karc, ilyesmi a legkevésbé látszik rajta. A por is sokkal később vevődik észre. És így tovább. A fehérnél csak a "piszokszín-metál" (beige, homokszín, pezsgőszín és hasonlók) még kevésbé kényes.

Nekunk 3 fehér autónk volt, úgyhogy én is tudom, miért emlegettem. Talán a mattulás nem látszik annyira, ha nem sut a nap, de a karc nem látszana? Akkor neked nem karcos az autód, a rozsdáról nem beszélve, az már kilométerekrol lerí egy fehér autóról. Sot, még egy baja van a fehérnek: nagyon kevés autó mutat jól benne - általában csak akkor, ha a lokhárító is fehér színu, na de annál nagyobb baromság nincsen...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6440 Dátum: 2005.09.19 05:06:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "music"
Engem nem zavar annyira a kosz, inkább legyen piszkos, de olyan szinu, ami tetszik. Egyebkent messzirol minden autó koszturo...
Látszik , hogy nem volt még fekete autód  :roll: ... nekem a Moszkvicsomat naponta (!) kellett volna mosnom , ha azt akartam volna , hogy mindig tisztának nézzen ki - a por & harmat egy nap alatt elcsúfította  :?

Valóban nem volt még fekete autóm, de nem is tetszik a fekete szín, úgyhogy no problem. :wink:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6441 Dátum: 2005.09.19 05:11:20 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Palaczk"
"Nem komoly" ? Bármiféle , nem tisztán funkcionális áru piacán pont hogy a divat , a trend az egyik LEGKOMOLYABB befolyásoló tényező  :roll: !
Számomra azért nem az, mert a trendiség sok szempontból egyenlő a birkaszellemmel. Csak azért, mert most az ezüst-metál a divat, engem sose fog senki meggyőzni, hogy többet fizessek érte.

Ezzel én is így vagyok, és nemcsak az autókkal.
music     

HITMAN

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 145
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6442 Dátum: 2005.09.19 09:05:13 »
Idézetet írta: "music"
[
Nekunk 3 fehér autónk volt, úgyhogy én is tudom, miért emlegettem. Talán a mattulás nem látszik annyira, ha nem sut a nap, de a karc nem látszana? Akkor neked nem karcos az autód, a rozsdáról nem beszélve, az már kilométerekrol lerí egy fehér autóról. Sot, még egy baja van a fehérnek: nagyon kevés autó mutat jól benne - általában csak akkor, ha a lokhárító is fehér színu, na de annál nagyobb baromság nincsen...


 Ha belegondoltok, minden céges autó fehér színű. Ügynökautó szín :)

Én két színt nem akartam semmiképpen a Toyota vételekor - ezüst és piros színt (egy bordó volt az álmom...).
Ehhez képest, most éppen egy ezüst színű Corollám van - sajnos túl jó volt a hozzátartozó pénzügyi ajánlat, és azzal együtt már tetszett az ezüstmetál is  :lol:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6443 Dátum: 2005.09.19 11:36:40 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez érdekes ... pedig , ne vedd rossznéven , de ahogy eddig láttam , eléggé húzós áron kínáljátok a használt kocsikat . Most akkor ez nagyon-nagyon irányár , vagy ennyire jól számoljátok be őket (mármint az ügyfél számára jól) , vagy netán mindkettő :) ?

Sokszor az ügyfél számára túl jól  :wink:
No meg a piaci trendek miatt a készleten lévő használt kocsik ára egyik napról a másikra százezreket zuhanhat. Két 2.0 benzines ráncfelvarrott Avensis-el jártunk így, a sok külföldről behozott dízel miatt :(
Amúgy igen, igencsak irányár a legtöbbje, mint ezt már korábban is írtam.  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

mormota

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6444 Dátum: 2005.09.19 21:26:32 »
Sziasztok!

Remélem a jó topicot sikerült megtalálni a kérdésemhez  :)

Ma néztünk egy Corolla Wagon 1.4 D-4D-t az egyik márkakereskedésben és az értékesítő azt mondta, hogy Wagon változatot nem lehet kapni szuperpiros színben. Pedig mi pont azt szeretnénk. Ellenben a kapott prospektusokban és az interneten is azt olvastam, hogy ilyen létezik, sőt képet is találtunk róla. Most akkor mi lehet az igazság? Ha van köztetek értékesítő, megkérhetném, hogy járjon utána? Fontos lenne, mert szeretnénk kihasználni a "diplomás" akciót.
Köszi

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6445 Dátum: 2005.09.19 21:36:57 »
Idézetet írta: "mormota"
Sziasztok!

Remélem a jó topicot sikerült megtalálni a kérdésemhez  :)

Ma néztünk egy Corolla Wagon 1.4 D-4D-t az egyik márkakereskedésben és az értékesítő azt mondta, hogy Wagon változatot nem lehet kapni szuperpiros színben. Pedig mi pont azt szeretnénk. Ellenben a kapott prospektusokban és az interneten is azt olvastam, hogy ilyen létezik, sőt képet is találtunk róla. Most akkor mi lehet az igazság? Ha van köztetek értékesítő, megkérhetném, hogy járjon utána? Fontos lenne, mert szeretnénk kihasználni a "diplomás" akciót.
Köszi


Szia!

Ha a katalógusban benne van (márpedig benne van, megnéztem :)  ), akkor
lennie kell...
Javaslom, hogy kérdezd meg Kzozeet a Márkakereskedők/Toyota Super
topicban ( Ő ott a góré) vagy Szekét a Toyota M+F topicban
szintén a márkakereskedőknél. Ők tudni fogják a tutit.
Remélem összejün a kis piros. :)
(Szekééknél most egyéb kedvezmények is vannak!)

mormota

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6446 Dátum: 2005.09.19 22:36:49 »
Köszönöm a gyors választ! Már írtam Szekének, remélem sikerül mégis ez a piros dolog. Az az akció tényleg szuper.

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6447 Dátum: 2005.09.20 07:29:58 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "mormota"
Sziasztok!

Remélem a jó topicot sikerült megtalálni a kérdésemhez  :)

Ma néztünk egy Corolla Wagon 1.4 D-4D-t az egyik márkakereskedésben és az értékesítő azt mondta, hogy Wagon változatot nem lehet kapni szuperpiros színben. Pedig mi pont azt szeretnénk. Ellenben a kapott prospektusokban és az interneten is azt olvastam, hogy ilyen létezik, sőt képet is találtunk róla. Most akkor mi lehet az igazság? Ha van köztetek értékesítő, megkérhetném, hogy járjon utána? Fontos lenne, mert szeretnénk kihasználni a "diplomás" akciót.
Köszi


Szia!

Ha a katalógusban benne van (márpedig benne van, megnéztem :)  ), akkor
lennie kell...
Javaslom, hogy kérdezd meg Kzozeet a Márkakereskedők/Toyota Super
topicban ( Ő ott a góré) vagy Szekét a Toyota M+F topicban
szintén a márkakereskedőknél. Ők tudni fogják a tutit.
Remélem összejün a kis piros. :)
(Szekééknél most egyéb kedvezmények is vannak!)

Bár nem vagyok szakember, de nem minden van úgy, ahogy a katalógusban. Mi bordó HB-t szerettünk volna, ami volt a prospektusban, viszont nem szállítják európába.  :( Persze a jelenlegi szín is nagyon tetszik. :)
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6448 Dátum: 2005.09.20 08:14:09 »
Idézetet írta: "Rozsomák"

Bár nem vagyok szakember, de nem minden van úgy, ahogy a katalógusban. Mi bordó HB-t szerettünk volna, ami volt a prospektusban, viszont nem szállítják európába.  :( Persze a jelenlegi szín is nagyon tetszik. :)


Ha olyan dolgot reklámoznak ami a reklám feladásának pillanatában sincs,
akkor az a Fogyasztó megtévesztése. Elfogyni elfogyhat, de a mai napig
ilyen katalógust kapsz...
Persze tudom én, hogy odaírják a lap aljára, hogy "...a felszereltség
országonként eltérhet, érdeklődjön márkakereskedőjénél...", de ez
akkor sem tisztességes. Azt már nem is mondom, hogy szerintem a szín nem
felszereltség...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6449 Dátum: 2005.09.20 08:19:16 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Rozsomák"

Bár nem vagyok szakember, de nem minden van úgy, ahogy a katalógusban. Mi bordó HB-t szerettünk volna, ami volt a prospektusban, viszont nem szállítják európába.  :( Persze a jelenlegi szín is nagyon tetszik. :)


Ha olyan dolgot reklámoznak ami a reklám feladásának pillanatában sincs,
akkor az a Fogyasztó megtévesztése. Elfogyni elfogyhat, de a mai napig
ilyen katalógust kapsz...
Persze tudom én, hogy odaírják a lap aljára, hogy "...a felszereltség
országonként eltérhet, érdeklődjön márkakereskedőjénél...", de ez
akkor sem tisztességes. Azt már nem is mondom, hogy szerintem a szín nem
felszereltség...

Egyetértek.