Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6029081 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6420 Dátum: 2005.09.17 13:14:15 »
Idézetet írta: "robi"
Na tényleg, valami barom egyszer még aszonta nekem, hogy a fehér autók értéke gyorsabban csökken mint a többi színűé (pénzben). Két hétig röhögtem rajta.

Nem mondott olyan nagy hülyeséget a barom, hidd el, hogy a különböző színű autók értékvesztése másképp alakul. Tudtommal a piros kocsik értékvesztése a legnagyobb (ezt a legnehezebb használtan eladni), az ezüsté a legkisebb (ezt a legkönnyebb), valahol a kettő között félúton lehet a fehér.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6421 Dátum: 2005.09.17 14:26:05 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "robi"
Na tényleg, valami barom egyszer még aszonta nekem, hogy a fehér autók értéke gyorsabban csökken mint a többi színűé (pénzben). Két hétig röhögtem rajta.

Nem mondott olyan nagy hülyeséget a barom, hidd el, hogy a különböző színű autók értékvesztése másképp alakul. Tudtommal a piros kocsik értékvesztése a legnagyobb (ezt a legnehezebb használtan eladni), az ezüsté a legkisebb (ezt a legkönnyebb), valahol a kettő között félúton lehet a fehér.

Érdekes... és ezt mi indokolja?

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6422 Dátum: 2005.09.17 15:49:05 »
Idézetet írta: "robi"
Érdekes... és ezt mi indokolja?

Amit írtam: a különböző színű autókat különböző eséllyel lehet gyorsan továbbértékesíteni. Egy barátom autókereskedő, ő is ezt tapasztalja. Az ezüstöt (feketét, sötétzöldet) keresik rendesen, a piros (fehér, aranysárga) használtautót pedig van, hogy meg se ugatják hetekig. A kevésbé piacképes színű autókért kevesebbet adnak. Ebben a bizniszben pedig nagyon sokat számít akár egy hét is: ha a gyártó pont kijön egy akcióval, a telepen álló autók ára 10-15%-ot is eshet néhány nap alatt.

(Pl. OFF Punto JTD-k eurotaxos ára 2-300 rongyot esett, ahogy a nyáron elkezdték akciózni a Punto és a Panda JTD-t. Az aranysárga Cliónkat pedig egyszer meg akarta venni 800e kp-re egy nepper, azt mondta, hogy ha fekete vagy szürke lenne, 100 ronggyal többet adna érte. Elhajtottuk a francba.)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6423 Dátum: 2005.09.17 19:07:58 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "robi"
Érdekes... és ezt mi indokolja?

Amit írtam: a különböző színű autókat különböző eséllyel lehet gyorsan továbbértékesíteni. Egy barátom autókereskedő, ő is ezt tapasztalja. Az ezüstöt (feketét, sötétzöldet) keresik rendesen, a piros (fehér, aranysárga) használtautót pedig van, hogy meg se ugatják hetekig.

Kár, csokkennek az esélyeim... :cry:
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6424 Dátum: 2005.09.17 19:42:25 »
Egyszer olvastam valahol: az igazán komoly emberek csak fehér vagy fekete autót vesznek. És ha nagyon jól belegondoltok, van benne valami...
Amit pedig az Apádra ütök filmben hallottam: "A zsenik választják a zöld színt" :)
Ebben a pirosos dologban is lehet valami. Kedvesem sem szeretne soha piros autót. Nekem teljesen mindegy. Ha új autót veszünk valaha, a színét Ő döntheti majd el.
A használt kocsik telepen való állásáról pedig sajnos tudnék mit mesélni. Elég szerintem, ha annyit mondok, hogy annyi pénzből, amit a használt kocsikon buktunk eddig összesen, új szalont építhettünk volna már :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6425 Dátum: 2005.09.17 21:29:09 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "robi"
Érdekes... és ezt mi indokolja?

Amit írtam: a különböző színű autókat különböző eséllyel lehet gyorsan továbbértékesíteni. Egy barátom autókereskedő, ő is ezt tapasztalja. Az ezüstöt (feketét, sötétzöldet) keresik rendesen, a piros (fehér, aranysárga) használtautót pedig van, hogy meg se ugatják hetekig. A kevésbé piacképes színű autókért kevesebbet adnak. Ebben a bizniszben pedig nagyon sokat számít akár egy hét is: ha a gyártó pont kijön egy akcióval, a telepen álló autók ára 10-15%-ot is eshet néhány nap alatt.

Akkor nem komoly az indok - csupán a trend miatt befolyásolya a szín az árat. Most a szürke, meg ezüst a divat, használtban is ez megy. De ezenkívűl más reális okot nem nagyon látok.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6426 Dátum: 2005.09.18 06:31:35 »
Idézetet írta: "Szeke"
Ebben a pirosos dologban is lehet valami. Kedvesem sem szeretne soha piros autót. Nekem teljesen mindegy. Ha új autót veszünk valaha, a színét Ő döntheti majd el.

Nálunk az asszony piros autót akart, mert az mindig jól látható, feltünő.
Én használtba azért vagyok ellene, mert nekem túl feltünő és általában sportosan használt autókat szoktak pirosban venni. Annak meg nem ritkán kinyomják még a szemét is.
(A Ladánk piros volt, az is biztos sport gép volt.  :wink: )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6427 Dátum: 2005.09.18 13:02:48 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "music"
... a buszok is zold-sárgák, vagy világos kékek. (eze utóbbiakra drágább a jegy).
Miért drágább? A szinük miatt?  :lol: Vagy az az első osztály?
Erre még nem jottem rá. Valamivel kényelmesebb, de az átlagbuszoknál is vannak már újabbak, amik felérnek ezekkel. A drágaságot úgy kell érteni, hogy a "mezei" buszon 1 Y a jegy (kb. 24 Ft), a drágán pedig 2...

A kékek légkondicionáltak. Kivéve, amikor nem. De annak vannak szánva...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6428 Dátum: 2005.09.18 13:06:42 »
Idézetet írta: "Szeke"
Egyszer olvastam valahol: az igazán komoly emberek csak fehér vagy fekete autót vesznek. És ha nagyon jól belegondoltok, van benne valami...

Húúúúúúúúúúúú, akkor itt csupa komoly ember él, ennyi fekete, fehér és ezust színu kocsit nem látni máshol, színes csak mutatóba akad...
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6429 Dátum: 2005.09.18 16:26:27 »
Idézetet írta: "music"
Húúúúúúúúúúúú, akkor itt csupa komoly ember él, ennyi fekete, fehér és ezust színu kocsit nem látni máshol, színes csak mutatóba akad...

Gondolom a felmérés a fejlett nyugati államokra vonatkozott, nem pedig a "fejlődő" országokra...  :roll:  Mindenhol más okokra vezethető vissza egy adott szín népszerűsége.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6430 Dátum: 2005.09.18 17:40:46 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
Húúúúúúúúúúúú, akkor itt csupa komoly ember él, ennyi fekete, fehér és ezust színu kocsit nem látni máshol, színes csak mutatóba akad...
Gondolom a felmérés a fejlett nyugati államokra vonatkozott, nem pedig a "fejlődő" országokra...  :roll:  Mindenhol más okokra vezethető vissza egy adott szín népszerűsége.

Tudom, csak vicceltem. :wink:  :lol:  :P
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6431 Dátum: 2005.09.18 22:52:48 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Satriani"
PS: különben is, az autó színét elég könnyű megszokni. Elsőre nekem nagyon nem tetszett az előző kocsim színe, de mivel többet ülök benne, mint azt kívülről bámulnám, idpvel megszoktam, sőt, megszerettem. Keresztanyám ugyanígy volt a fehér Astrájukkal meg a kék Polojukkal. Aztán vettek egy A4-et, ott már nem engedett a 48-ból: ezüst lett :lol:

Nálunk részben a praktikum is kizár néhány színt. A fehéret például, mert az nagyon kényes, a légyszar is meglátszik rajta. A fekete melegedos. A tobbi végul is bármelyik lehet, "ha jól áll a kocsinak".


A fenét kényes a fehér (nekem ilyenem van , tudom miről beszélek) . Az egyik legigénytelenebb szín . Pl. a mattulás , karc , ilyesmi a legkevésbé látszik rajta . A por is sokkal később vevődik észre . És így tovább . A fehérnél csak a "piszokszín-metál" (beige , homokszín , pezsgőszín és hasonlók) még kevésbé kényes .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6432 Dátum: 2005.09.18 22:54:08 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "music"
A fekete melegedos.

Azért azon is elég hamar meglátszik a kosz.


Sőt . Azon látszik meg a leghamarabb !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6433 Dátum: 2005.09.18 22:57:35 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "music"
Nálunk részben a praktikum is kizár néhány színt.


Szerintem a praktikum az egyik fő oka a Palaczk által előszeretettel elátkozott :) ezüst-inváziónak: messze a legkosztűrőbb (ha van egyáltalán ilyen magyar szó) szín, amit autónak valaha adtak. Ég és föld, ahogy gyakorlatilag ugyanolyan használat mellett kinéz Édesanyám ezüst Civicje az enyém mellett.


Ja , tényleg kosztűrő . Bár a fehér , és az említett pezsgőszín-szerűségek még inkább azok .

Amúgy szerintem ez simán csak divat . Amire a gyártók is jól rájátszanak : meg lehet nézni , a reklámokban szereplő autók mekkora hányada ezüst/kvázi-ezüst (pl. a Corolla jégkékje) színű  :roll:

Én azért átkozom , mert botrányosan fantáziátlannak tartom , ha minden második ember autója ugyanolyan színű ... ennyire ne legyünk már birkák  :x
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6434 Dátum: 2005.09.18 23:00:03 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Satriani"
Szerintem a praktikum az egyik fő oka a Palaczk által előszeretettel elátkozott :) ezüst-inváziónak: messze a legkosztűrőbb (ha van egyáltalán ilyen magyar szó) szín, amit autónak valaha adtak. Ég és föld, ahogy gyakorlatilag ugyanolyan használat mellett kinéz Édesanyám ezüst Civicje az enyém mellett.

Engem nem zavar annyira a kosz, inkább legyen piszkos, de olyan szinu, ami tetszik. Egyebkent messzirol minden autó koszturo...


Látszik , hogy nem volt még fekete autód  :roll: ... nekem a Moszkvicsomat naponta (!) kellett volna mosnom , ha azt akartam volna , hogy mindig tisztának nézzen ki - a por & harmat egy nap alatt elcsúfította  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )