Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6029099 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6405 Dátum: 2005.09.16 07:27:17 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Szín : ebben egyetértünk , a mai magyar használtautó-piacon elég bolond az a vevő , aki szín miatt kizár egy amúgy megfelelő autót  :roll:

Nem bolond csak nonemu. Naluk nincsen "amúgy megfelelo", ha jó a színe, akkor szóba jon, ha nem, akkor nem...


Ja , ezt ismerem ... Hálistennek nem első kézből , de barátoknál , rokonoknál találkoztam már ilyesmivel . Nekik is azt mondtam , most is azt mondom , hogy szerintem ez hülyeség , méghozzá jó nagy , mert nincs akkora választék Magyaro.n jó használt autókból , hogy az ember ezt a luxust megengedhesse magának  :?

Mi amikor a Carinát vettük , apám egyes-egyedül a pirosat zárta ki (azt viszont látatlanban) - én már ezt sem tartottam helyesnek , de mondjuk vállalható tényező volt , lévén a piros Carina amúgy is ritka .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6406 Dátum: 2005.09.16 07:30:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Ja , ezt ismerem ... Hálistennek nem első kézből , de barátoknál , rokonoknál találkoztam már ilyesmivel . Nekik is azt mondtam , most is azt mondom , hogy szerintem ez hülyeség , méghozzá jó nagy , mert nincs akkora választék Magyaro.n jó használt autókból , hogy az ember ezt a luxust megengedhesse magának  :?

Mi amikor a Carinát vettük , apám egyes-egyedül a pirosat zárta ki (azt viszont látatlanban) - én már ezt sem tartottam helyesnek , de mondjuk vállalható tényező volt , lévén a piros Carina amúgy is ritka .

Ezt nem mondod komolyan. És ha nem megy az új körömcipőjéhez, vagy rúzsához????
Áh, nem értünk mi ehhez. :D  :D
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6407 Dátum: 2005.09.16 08:30:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Terminológia : a HB-et szokták használni arra a karosszéria-formára is , amit a Toyota "Liftback"-nek hív - azaz a ferdehátúra , azaz a Schrägheckre . Konkrétan emlékszem pl. egy Nissan-reklámra , amelyben a szöveg ez volt "the Nissan Bluebird - sedan , hatchback , or wagon..." - márpedig a Bluebirdnek nem csapott- , hanem ferdehátú karosszériája volt .

Köszi, ezzel nem voltam tisztában.

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6408 Dátum: 2005.09.16 08:32:33 »
Idézetet írta: "Benedek"
...Vigyél magaddal valakit...

Ha visszaolvasol picit, láthatod, hogy nem én keresek autót :wink: A Corollámmal tökéletesen meg vagyok elégedve. Bár láttam múltkor egy második generációs Civicet barátomék telepén valami 200e-ért, nagyon elgondolkodtam rajta :lol:

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6409 Dátum: 2005.09.16 08:40:11 »
Idézetet írta: "music"
Ezek szerint Te egyedul veszed az autót nonemu társ nélkul...

Szó sincs ilyesmiről. (Mondjuk az én autóm színébe a Kedvesemnek nem sok beleszólása volt, lévén Ő ezt nem is használja.) Ugyanakkor türelmesen és szimpatikusan a szájába rágtam, mikor Neki kerestünk autót, hogy a kocsi színén könnyedén lehet változtatni, viszont a lepusztult műszaki állapotán csak irgalmatlan költségesen és hosszú idő alatt. Mikor Neki vettük a Coltot, azt mondta, hogy a piroson kívül mindegyik szín jöhet. Aztán hamar felfogta, hogy egy átfényezés olcsóbb, mint tölteni a kocsiba az olajat, gyűrűztetni, váltót cserélni, futóművet építeni, évente új gumit venni, elektronikai hibákkal szívni. Aztán szerencsére találtunk egy gyöngyház színűt, nem kellett pirosba ülnie.

Persze ha germánok lennénk, nem kellene ilyesmivel foglalkozni. A piac annyival nagyobb, hogy könnyen talál az ember olyan autót, amit keres - a megfelelő műszaki állapotban és színben.

PS: különben is, az autó színét elég könnyű megszokni. Elsőre nekem nagyon nem tetszett az előző kocsim színe, de mivel többet ülök benne, mint azt kívülről bámulnám, idpvel megszoktam, sőt, megszerettem. Keresztanyám ugyanígy volt a fehér Astrájukkal meg a kék Polojukkal. Aztán vettek egy A4-et, ott már nem engedett a 48-ból: ezüst lett :lol:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6410 Dátum: 2005.09.16 13:09:12 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja, ezt ismerem... Hálistennek nem első kézből, de barátoknál, rokonoknál találkoztam már ilyesmivel. Nekik is azt mondtam, most is azt mondom, hogy szerintem ez hülyeség, méghozzá jó nagy, mert nincs akkora választék Magyaro.n jó használt autókból, hogy az ember ezt a luxust megengedhesse magának :?

Azt én se modom, hogy jól van ez így.
Idézetet írta: "Palaczk"
Mi amikor a Carinát vettük, apám egyes-egyedül a pirosat zárta ki (azt viszont látatlanban) - én már ezt sem tartottam helyesnek, de mondjuk vállalható tényező volt, lévén a piros Carina amúgy is ritka.

Azért nálunk sem annyira borzasztó a helyzet, nem úgy néz ki, hogy X szín lehet, Y meg nem, hanem az a típus azzal a színnel tetszik-e, elmegy-e, vagy szóba sem jon. A Corolla zoldje is elsore az elmegy kategória volt,  - túl kékes volt - aztán megszerettuk.
Egyébként itt Kínában megorulnél, mert a - nem taxiként mukodo - autók 90 feletti százaléka vagy fehér, vagy ezust, vagy fekete színu. Az utca osszképe azért kozel sem ennyre rossz, ugyanis otthoni léptékkel nézve elképesztoen sok taxi van, amelyek mind színesek: a régiek (ezek a 15 éves típusú Daihatsu Charade-ok, és Citroen ZX-ek) pirosak, az újak (Hyundai Elantra) pedig vagy barna-sárgák, vagy zold-sárgák +  a buszok is zold-sárgák, vagy világos kékek. (eze utóbbiakra drágább a jegy).
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6411 Dátum: 2005.09.16 13:19:16 »
Idézetet írta: "Satriani"
PS: különben is, az autó színét elég könnyű megszokni. Elsőre nekem nagyon nem tetszett az előző kocsim színe, de mivel többet ülök benne, mint azt kívülről bámulnám, idpvel megszoktam, sőt, megszerettem. Keresztanyám ugyanígy volt a fehér Astrájukkal meg a kék Polojukkal. Aztán vettek egy A4-et, ott már nem engedett a 48-ból: ezüst lett :lol:

Nálunk részben a praktikum is kizár néhány színt. A fehéret például, mert az nagyon kényes, a légyszar is meglátszik rajta. A fekete melegedos. A tobbi végul is bármelyik lehet, "ha jól áll a kocsinak".
music     

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6412 Dátum: 2005.09.16 13:45:02 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Satriani"
PS: különben is, az autó színét elég könnyű megszokni. Elsőre nekem nagyon nem tetszett az előző kocsim színe, de mivel többet ülök benne, mint azt kívülről bámulnám, idpvel megszoktam, sőt, megszerettem. Keresztanyám ugyanígy volt a fehér Astrájukkal meg a kék Polojukkal. Aztán vettek egy A4-et, ott már nem engedett a 48-ból: ezüst lett :lol:

Nálunk részben a praktikum is kizár néhány színt. A fehéret például, mert az nagyon kényes, a légyszar is meglátszik rajta. A fekete melegedos. A tobbi végul is bármelyik lehet, "ha jól áll a kocsinak".


fehéret ne, gyerekek!
higgyetek nekem!:-(
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6413 Dátum: 2005.09.16 13:47:01 »
Idézetet írta: "music"
... a buszok is zold-sárgák, vagy világos kékek. (eze utóbbiakra drágább a jegy).

Miért drágább? A szinük miatt?  :lol: Vagy az az első osztály?
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6414 Dátum: 2005.09.16 13:47:58 »
Idézetet írta: "music"
A fekete melegedos.

Azért azon is elég hamar meglátszik a kosz.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6415 Dátum: 2005.09.16 14:02:16 »
Idézetet írta: "music"
Nálunk részben a praktikum is kizár néhány színt.


Szerintem a praktikum az egyik fő oka a Palaczk által előszeretettel elátkozott :) ezüst-inváziónak: messze a legkosztűrőbb (ha van egyáltalán ilyen magyar szó) szín, amit autónak valaha adtak. Ég és föld, ahogy gyakorlatilag ugyanolyan használat mellett kinéz Édesanyám ezüst Civicje az enyém mellett.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6416 Dátum: 2005.09.16 14:48:18 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "music"
... a buszok is zold-sárgák, vagy világos kékek. (eze utóbbiakra drágább a jegy).
Miért drágább? A szinük miatt?  :lol: Vagy az az első osztály?

Erre még nem jottem rá. Valamivel kényelmesebb, de az átlagbuszoknál is vannak már újabbak, amik felérnek ezekkel. A drágaságot úgy kell érteni, hogy a "mezei" buszon 1 Y a jegy (kb. 24 Ft), a drágán pedig 2...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6417 Dátum: 2005.09.16 14:55:16 »
Idézetet írta: "Satriani"
Szerintem a praktikum az egyik fő oka a Palaczk által előszeretettel elátkozott :) ezüst-inváziónak: messze a legkosztűrőbb (ha van egyáltalán ilyen magyar szó) szín, amit autónak valaha adtak. Ég és föld, ahogy gyakorlatilag ugyanolyan használat mellett kinéz Édesanyám ezüst Civicje az enyém mellett.

Engem nem zavar annyira a kosz, inkább legyen piszkos, de olyan szinu, ami tetszik. Egyebkent messzirol minden autó koszturo...
music     

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6418 Dátum: 2005.09.16 15:18:40 »
Idézetet írta: "music"
Egyebkent messzirol minden autó koszturo...

Csak némi kosztűrés után minden autó piszkosszürke.  :lol:
Attila 31
  - Avensis
- Prius

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6419 Dátum: 2005.09.16 19:28:38 »
Idézetet írta: "murray"
fehéret ne, gyerekek!
higgyetek nekem!:-(

Na tényleg, valami barom egyszer még aszonta nekem, hogy a fehér autók értéke gyorsabban csökken mint a többi színűé (pénzben). Két hétig röhögtem rajta.