Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6029069 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6390 Dátum: 2005.09.14 08:25:44 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "robi"
...A kis torpedó a kormány alatt bénán záródik... mindez sokmindent elárul a hanyag tulajról. Kár...


Mi is ez a "kis torpedó"? :)

Irattartó... kis tájszólás felőlünk, bocsi.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6391 Dátum: 2005.09.14 09:14:18 »
Idézetet írta: "Satriani"
Szerintem egy 10 éves használt autónál a legkevésbé sem számít a szín :wink:

Szerintem minden autónál számít. Bizonyos színu autót nem vennék meg, akárhány éves.
Idézetet írta: "Satriani"
A Lancert pedig kombiban, limuzinban és 3 ajtós csapott hátúban (Colt) gyártották, 5 ajtós HB-t keresve sem találsz.
Itt van mondjuk egy példának. De ezt is általánosságban írtam, hogy ennyire mindegy neki, sedan, vagy 5 ajtós.
Idézetet írta: "Satriani"
A Lancert miért drágább fenntartani? Kedvesemnek Coltja van, és relatíve olcsó volt eddig hozzá az a kevés alkatrész, amit meg kellett venni...
Szomszédunknak volt, pont olyan, mint a linken - ez egyébként az elozo generációjú Lancer formaterve, csak ezt tovább gyártották némi fazonigazítással; onnan lehet megtudni, hogy melyikrol van szó, hogy a régit 1,5 ezt pedig 1,6 motorral gyártották - és szornyu számokat mesélt a szerviz kapcsán...
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6392 Dátum: 2005.09.14 09:24:49 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Satriani"
Szerintem egy 10 éves használt autónál a legkevésbé sem számít a szín :wink:

Szerintem minden autónál számít. Bizonyos színu autót nem vennék meg, akárhány éves.

Szerintem is. Tudnék sorolni pár olyan színt, ami nálunk szóba se jöhet egy autónál.

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6393 Dátum: 2005.09.14 10:03:03 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Satriani"

Idézet
Srácok vélemény Erről és Erről?


Én a Corollát javasoltam (valamivel tágasabb, jobb a váltója, és tudtommal típushiba nélküli, jobb minőségű gép), viszont tapasztalatom szerint a Lancert jobb vezetni, valamint a motorja talán a legjobb 1,6-os a kategóriában.

Kérdéseim a következők:
- ti melyiket választanátok és miért?
- ha a Corolla mellett dönt a tag, van-e valami egyáltalán, amire különös figyelmet kellene fordítania a vásárlásnál?

Köszi a válaszokat!

Ilyen az enyém is, csak '96-os, és 1.4-es. A hirdetésben szereplőben 4A-FE motor lehet, az egy jó kiadás szokott lenni.
Legendás ez az autó megbízhatósága.


Az enyém is ilyen, csak 3 ajtós, és '97-es.
Nekem nagyon bejött, a motorja roppant szimpatikus, jól meg, de takarékos is, eddig semmi kivetni valót nem találtam benne. Mondjuk az érződik az enyémen, hogy olyan embernél volt, aki nem nagyon becsülte, itt-ott el van használva, de semmi olyan, amit ne lehetne kicserélni,. vagy olcsón javítani. Szóval semmi komolyabb hibája nincsen. Pakolni jól lehet bele, és ezt annak ellenére mondom, hogy előtte egy '92-es Passatom volt, aminek embertelen méretű volt a csomagtere, de sedan volt. A Corolla Hatcbacket kényelmesebben pakolhatom tele...
A formáját meg szerintem felesleges méltatni, magáért beszél! :o
pacedolphin

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6394 Dátum: 2005.09.15 09:05:40 »
Idézetet írta: "music"
...

Szín: egy-két gusztustalan szélsőségtől eltekintve nekem használt autóban (főleg egy relatíve olcsó kocsi esetében) a színe az utolsó, amit megnézek. Nem olyan nagy ez a piac, hogy elmenjek egy pöpec állapotú 10 éves kocsi mellett csak azért, mert a színe nem pont olyan, amit elképzeltem...

Lancer HB: szerintem az a kocsi, amit belinkeltél, egy 5 ajtós limuzin. Lehet, hogy rosszul tudom, de szerintem a HB a csapott hátú változatokat jelenti...  :?:

A Mitsu márkaszervízek tényleg veszedelmesen drágák (nem csak a szervíz, az alkatrész is), de utángyártottban egész normális árak vannak.

robi: köszi, nem tudtam :)

Különben gondolom, a srác egyelőre csak nézelődik, kíváncsi pár véleményre a kocsikkal kapcsolatban. Leírom neki a véleményeteket (ami többé-kevésbé egyezik az enyémmel), aztán eldönti, mit vesz.

Azzal kapcsolatban nem írtatok semmit, hogy mire kellene különösen figyelni egy E10 vásárlása előtt...  :?:

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6395 Dátum: 2005.09.15 09:46:06 »
Idézetet írta: "Satriani"

Azzal kapcsolatban nem írtatok semmit, hogy mire kellene különösen figyelni egy E10 vásárlása előtt...  :?:


Hát, én elgondolkodtam rajta, de nem jutottam semmire.  :)
Én az enyémet körbecsócsáltam, kipróbáltam többször is, meg csináltattam rajta egy állapotfelmérést. A srác a kereskedésben végig mérte festékvastagság mérőval, elmondta, hogy hol volt javítva, meg törve az autó. Ezek mellett azért megnéztem a szokásos dolgokat, amit az ember egy használt kocsinál tud és kész.
Én nem tudok olyan dologról az E10-nél, amit minden ilyenen meg kellene nézni, de még nem is vagyok régi motoros...  :D
pacedolphin

jano08

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6396 Dátum: 2005.09.15 10:21:34 »
Én is úgy gondolom, hogy egy használt autónál majdnem mindegy milyen a színe. A piros szín mattul a legjobban állítólag, de akkor sem ez a döntő, mert a szóban forgó autó jól néz ki. - Az én autóm színe nekem nem tetszik, de megvettem mert jónak találtam - Ezt meg kell nézni a helyszínen és ott eldönteni milyen benyomást kelt. A Mitsu mellett szól, hogy két évvel fiatalabb és ABS-el és légzsákokkal felszerelt. A biztonság nem másodlagos! Ráadásul a használt tesztekben ódákat zengtek róla.
A (delfin) Toyota az egyik legjobban sikerült széria volt, egy amerikai újságban egyszerűen azt írták róla, hogy a világ legjobb autója (sose romlik el).  
Amit én nézni szoktam egy használt autónál: olajfolyások vannak-e vhol, kormányműve lóg-e, milyen állapotúak a gumik, a fékek, a kipufogó, karosszéria állapota a kritikus helyeken ill. illesztések, lóg-e az ajtó és a többi árulkodó jel a beltérben. pl: üléshuzat, kormány kopottsága, pedálok kopottsága, kárpitok tisztasága, hamutartó dohányos vagy nem? A többi másodlagos. Milyen színű? ugyan már!
Jano08/ '07 Corolla Wagon 1.4, Prius III

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6397 Dátum: 2005.09.15 10:43:25 »
Idézetet írta: "Spacedolphin"
Hát, én elgondolkodtam rajta, de nem jutottam semmire.  :)

Én sem tudok arról, hogy lenne valami típushibája ennek a sorozatnak...

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6398 Dátum: 2005.09.15 10:46:14 »
Idézetet írta: "jano08"
Amit én nézni szoktam egy használt autónál: olajfolyások vannak-e vhol, kormányműve lóg-e, milyen állapotúak a gumik, a fékek, a kipufogó, karosszéria állapota a kritikus helyeken ill. illesztések, lóg-e az ajtó és a többi árulkodó jel a beltérben. pl: üléshuzat, kormány kopottsága, pedálok kopottsága, kárpitok tisztasága, hamutartó dohányos vagy nem? A többi másodlagos. Milyen színű? ugyan már!

Pontosan. Ha kéznél van egy rétegvastagság-mérő, az nem árt. Én még ki szoktam próbálni azt is, hogy hol fog a kuplung, és hogy hirtelen gázadás-gázelvétel után kopog-e valami, lötyög-e a váltókar, gyors váltásnál reccsen-e a váltó, és ha van kéznél egy csápos, akkor megnézzük, lötyögnek-e a kerekek/csapágyak. A szín szerintem is sokadrangú kérdés.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6399 Dátum: 2005.09.15 17:09:17 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezek után , ha megvennénk az autóba a Sport legfontosabb extráit (ködfényszóró és bőrkormány audiovezérléssel , mindkettőre szükség lenne)
A ködlámpát azt biztos, hogy lehet kérni külön bele, de az bőrkormányt is?
Szeke szerint igen .[/quote]
És olyan fontos az a borkormany? Lehet kapni már nagyon szép (mu?)borhuzatot kormányra, amit csak rá kell fuzni, és sokkal olcsóbban megvagy, de lehet boroztetni is.[/quote]

Igen , fontos , mert sokkal kellemesebb a tapintása , jobban néz ki , a rajta lévő audio-vezérlés pedig nagy kényelmi plusz . Utóbbi egyébként a legfontosabb érv mellette , de ezt leszámítva is , előbb száradna le a kezem , mint hogy egy vadiúj autóban azzal kezdjem , hogy leszedem és bebőröztetem a kormányt utólagosan , vagy pláne , hogy űbergagyi huzatot rakatok rá  :shock:  :disgusted:  :vom:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6400 Dátum: 2005.09.15 17:17:20 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "music"
...

Szín: egy-két gusztustalan szélsőségtől eltekintve nekem használt autóban (főleg egy relatíve olcsó kocsi esetében) a színe az utolsó, amit megnézek. Nem olyan nagy ez a piac, hogy elmenjek egy pöpec állapotú 10 éves kocsi mellett csak azért, mert a színe nem pont olyan, amit elképzeltem...

Lancer HB: szerintem az a kocsi, amit belinkeltél, egy 5 ajtós limuzin. Lehet, hogy rosszul tudom, de szerintem a HB a csapott hátú változatokat jelenti...  :?:


Szín : ebben egyetértünk , a mai magyar használtautó-piacon elég bolond az a vevő , aki szín miatt kizár egy amúgy megfelelő autót  :roll: ... Én sem zárkóznék el adott esetben 100 %-ig az ezüstszíntől , pedig rettenetesen nem az én színem !

Terminológia : a HB-et szokták használni arra a karosszéria-formára is , amit a Toyota "Liftback"-nek hív - azaz a ferdehátúra , azaz a Schrägheckre . Konkrétan emlékszem pl. egy Nissan-reklámra , amelyben a szöveg ez volt "the Nissan Bluebird - sedan , hatchback , or wagon..." - márpedig a Bluebirdnek nem csapott- , hanem ferdehátú karosszériája volt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6401 Dátum: 2005.09.15 17:22:23 »
Idézetet írta: "Satriani"
Hali! Rég jártam erre, most is csak egy gyors kérdésre kérném a véleményeteket. Egy másik fórum autós topikjában tette fel egy tag a következő kérdést:

Idézet
Srácok vélemény Erről és Erről?


Én a Corollát javasoltam (valamivel tágasabb, jobb a váltója, és tudtommal típushiba nélküli, jobb minőségű gép), viszont tapasztalatom szerint a Lancert jobb vezetni, valamint a motorja talán a legjobb 1,6-os a kategóriában.

Kérdéseim a következők:
- ti melyiket választanátok és miért?
- ha a Corolla mellett dönt a tag, van-e valami egyáltalán, amire különös figyelmet kellene fordítania a vásárlásnál?

Köszi a válaszokat!


A kettő közül én is a Corollát választanám . Nem rossz autó a Lancer , de ez a Corolla jobb , és tényleg agyonverhetetlen . Az a két év , ennyi idős kocsiknál , nem számít olyan hú de sokat .

A Corollában különösen a futóművet érdemes alaposan átnézetni - nem mintha valami extra típushibái lennének , de útjaink "minőségére" figyelemmel itt van a legnagyobb esély hibákra . Meg persze a kasztnit , hogy nem volt-e nagyon összetörve .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6402 Dátum: 2005.09.15 18:33:08 »
Hy!
A corollára szavazok.Így a kép azt mutatja, hogy nagyon egyben van a verda.
Természetesen a körítést szokták a legjobban "kiglancolni". Ja és nem minden arany ami fénylik, ezt ne felejtsd.
Vigyél magaddal valakit aki már jó pár vásárt lebonyolított, vagy egy autószerelőt.ők biztosan rátapintanak az autó gyenge pontjára, feltéve ha van olyan.
Jó vásárlást és sok szerencsét, mert az is kell.
5' - Corolla HB.  1.4 sol

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6403 Dátum: 2005.09.15 19:20:51 »
Idézetet írta: "Satriani"
Szín: egy-két gusztustalan szélsőségtől eltekintve nekem használt autóban (főleg egy relatíve olcsó kocsi esetében) a színe az utolsó, amit megnézek. Nem olyan nagy ez a piac, hogy elmenjek egy pöpec állapotú 10 éves kocsi mellett csak azért, mert a színe nem pont olyan, amit elképzeltem...

Ezek szerint Te egyedul veszed az autót nonemu társ nélkul...
Idézetet írta: "Satriani"
Lancer HB: szerintem az a kocsi, amit belinkeltél, egy 5 ajtós limuzin. Lehet, hogy rosszul tudom, de szerintem a HB a csapott hátú változatokat jelenti...  :?:

Elméletileg igen. De elméletileg 5 ajtós limuzin nem létezik. De nem ez a lényeg, hanem a 4 kontra 5 ajtó.
Idézetet írta: "Satriani"
A Mitsu márkaszervízek tényleg veszedelmesen drágák (nem csak a szervíz, az alkatrész is), de utángyártottban egész normális árak vannak.

Ehhez nem tudok szólni, orulok, ha így van.
Idézetet írta: "Satriani"
Azzal kapcsolatban nem írtatok semmit, hogy mire kellene különösen figyelni egy E10 vásárlása előtt...  :?:

Ennek oka van: semmi kulonos, mint bármilyen autó vásárlásánál.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6404 Dátum: 2005.09.15 19:24:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Szín : ebben egyetértünk , a mai magyar használtautó-piacon elég bolond az a vevő , aki szín miatt kizár egy amúgy megfelelő autót  :roll:

Nem bolond csak nonemu. Naluk nincsen "amúgy megfelelo", ha jó a színe, akkor szóba jon, ha nem, akkor nem...
music