Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6029042 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6360 Dátum: 2005.09.13 09:11:58 »
Ja és sárhányó nem szép, de hasznos én azt tartom. Érdemes feltenni mert nem csapja föl az oldalára és a végére az autónak a sarat és kavicsokat.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6361 Dátum: 2005.09.13 09:27:35 »
Idézetet írta: "Random_"
Ja és sárhányó nem szép, de hasznos én azt tartom. Érdemes feltenni mert nem csapja föl az oldalára és a végére az autónak a sarat és kavicsokat.


ja ja gondolkozok en is rajta.
mennyibe kerul az kb?

VJozsi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6362 Dátum: 2005.09.13 09:35:42 »
Idézetet írta: "Hammer"
Idézetet írta: "Random_"
Ja és sárhányó nem szép, de hasznos én azt tartom. Érdemes feltenni mert nem csapja föl az oldalára és a végére az autónak a sarat és kavicsokat.


ja ja gondolkozok en is rajta.
mennyibe kerul az kb?


Kb. két hete az első ill. hátsó pár kb. 5-5 ezer volt, azaz összesen 10 ezer a gyáriból.
Utángyártott nem hiszem, hogy lenne belőle.
Ami érdekes volt az az, hogy a csomagoláson a cikkszámok, stb-n kívül a szereléshez szükséges munkaidő is szerepelt.
Jozsi

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6363 Dátum: 2005.09.13 09:39:13 »
Idézetet írta: "VJozsi"
Idézetet írta: "Hammer"
Idézetet írta: "Random_"
Ja és sárhányó nem szép, de hasznos én azt tartom. Érdemes feltenni mert nem csapja föl az oldalára és a végére az autónak a sarat és kavicsokat.


ja ja gondolkozok en is rajta.
mennyibe kerul az kb?


Kb. két hete az első ill. hátsó pár kb. 5-5 ezer volt, azaz összesen 10 ezer a gyáriból.
Utángyártott nem hiszem, hogy lenne belőle.
Ami érdekes volt az az, hogy a csomagoláson a cikkszámok, stb-n kívül a szereléshez szükséges munkaidő is szerepelt.


milyen anyaga van gumi, muanyag vagy ilyen gumis muanyag?

VJozsi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6364 Dátum: 2005.09.13 10:01:24 »
milyen anyaga van gumi, muanyag vagy ilyen gumis muanyag?

Műanyag, kis rugalmassággal.
Kézbe fogva elég merevnek tűnt, de felszerelve azért lehetett látni rajta, hogy tud mozogni is.
Szerintem érdemes megnézni egy felszerelt példényt egy parkolóban valahol.
Jozsi

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6365 Dátum: 2005.09.13 10:10:35 »
Idézetet írta: "VJozsi"
milyen anyaga van gumi, muanyag vagy ilyen gumis muanyag?

Műanyag, kis rugalmassággal.
Kézbe fogva elég merevnek tűnt, de felszerelve azért lehetett látni rajta, hogy tud mozogni is.
Szerintem érdemes megnézni egy felszerelt példényt egy parkolóban valahol.


oke koszi, megnezem elotte hogy nem-e ront az osszkepen, mert tenyleg van haszna.

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6366 Dátum: 2005.09.13 10:30:42 »
Jut eszembe most lesz Corolla nyílt hétvége ha minden igaz. Egy reklámot hallottam és azt mondták kapnak a látogatók valami ajándékot meg valami kedvezményre jogosító kupont emlegetett ami felhasználható kiegészítő vásárlásakor.

Tud valaki erről bővebben valamit?
Holnap megyek a szalonba legföljebb érdeklődök mit tudnak erről.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6367 Dátum: 2005.09.13 10:32:54 »
Idézetet írta: "Random_"
Jut eszembe most lesz Corolla nyílt hétvége ha minden igaz. Egy reklámot hallottam és azt mondták kapnak a látogatók valami ajándékot meg valami kedvezményre jogosító kupont emlegetett ami felhasználható kiegészítő vásárlásakor.

Tud valaki erről bővebben valamit?
Holnap megyek a szalonba legföljebb érdeklődök mit tudnak erről.


Minden tesztvezető kap egy "Minőség Diplomát", ami egy kupon.
Ha új Yaris vásárlásnál 50, Corollánál 100, Avensisnél és RAV4-nél pedig
150 ezer HUF-ot ér.
Ha még alkudni is tudsz akkor egész jó dolog...

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6368 Dátum: 2005.09.13 10:36:43 »
Idézetet írta: "Misi"
Ha új Yaris vásárlásnál 50, Corollánál 100, Avensisnél és RAV4-nél pedig
150 ezer HUF-ot ér.
Ha még alkudni is tudsz akkor egész jó dolog...


Persze akkor már csak alkudozás után érdemes odatolni a kupont nehogy kevésbé legyenek hajlékonyak ha idő elött mutogatod a kedvezményed. :)
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6369 Dátum: 2005.09.13 12:07:50 »
Idézetet írta: "Hammer"
Idézetet írta: "Palaczk"
Van új fejlemény leányzó majdani Corollája ügyében .

Azon agyalunk , hogy lehet , hogy Terra lesz belőle !

Ugyanis abban , ugye , fekete a kárpit - tehát vehetnénk az autót a leginkább óhajtott , piros színben :) ! Ezzel megspórolnánk közel 100 ezret a metálfény kiesése révén - plusz a Sport csomag elhagyásával még 110-et , tehát durván 210-et . Ezek után , ha megvennénk az autóba a Sport legfontosabb extráit (ködfényszóró és bőrkormány audiovezérléssel , mindkettőre szükség lenne) , amelyek cirka 150-be kerülnek , akkor még mindig mínuszban lennénk 60-al , ugye - nem lennének ugyan "szoknyák" a kocsin , viszont olyan színű lenne , amilyet igazán szeretnénk , és még olcsóbb is  :)


Az mert jo hogy 110 eftos sport csomagot elhagyva 150 eftot fizettek ki par dologert, akkor inkabb varass ra fekete uleshuzatot a kulonbsegert.
Az alkudozast tenyleg kalkulald bele kb 10% az osszerteknek.+kresz csomag+szonyeg.


Írtam , hogy miért jó - nemcsak a 110 ezret spóroljuk meg , hanem a metálfény árát is . Ott van fönt a kalkuláció - mindent egybevéve spórolnánk , és cserébe van egy autónk , amin ugyan nincsenek küszöb- és lökhárító-toldatok , viszont olyan színű , amilyet szeretnénk . A szép vadiúj autóban hadd ne legyen már utólagos üléshuzat  :roll:

Az alkudozást bekalkuláltuk ;) ... Mellesleg nyilván nem csak a Sport , hanem a Terra árából is lehetne alkudozni , egyszóval a különbség mindenképpen adott .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6370 Dátum: 2005.09.13 12:10:00 »
Idézetet írta: "Random_"
Idézetet írta: "Palaczk"
Van új fejlemény leányzó majdani Corollája ügyében .

Azon agyalunk , hogy lehet , hogy Terra lesz belőle !


Számoljátok bele azt is, hogy lehet alkudni az árakból.
Nekem anno adtak ingyen izzós készletet és ami kötelező ingyen adták a Corollás szőnyegeket (nem gumi) és az üzembehelyezés felét állták plusz a klímából engedtek 100ezret így csak 170ezer volt.
Na és persze ígéretet tettek, hogy a könnyűfém felnikből adnak 10% kedvezményt.

Szerintem a ködlámpákon lehetne alkudni csak húzzátok a szátokat és legyetek bizonytalanok ne lássák, hogy végül is megvehetnétek az egész autót kilóra. :)

Ja és gyanúm szerint a hitelt jobban szeretik mert azért ők kapnak jutalékot. Hitelre veszitek?


Igen , hitelre vesszük - kábé a felét tudjuk majd KP fizetni . Az alku természetesen bele van kalkulálva  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6371 Dátum: 2005.09.13 12:13:07 »
Idézetet írta: "Hammer"
Idézetet írta: "VJozsi"
milyen anyaga van gumi, muanyag vagy ilyen gumis muanyag?

Műanyag, kis rugalmassággal.
Kézbe fogva elég merevnek tűnt, de felszerelve azért lehetett látni rajta, hogy tud mozogni is.
Szerintem érdemes megnézni egy felszerelt példényt egy parkolóban valahol.


oke koszi, megnezem elotte hogy nem-e ront az osszkepen, mert tenyleg van haszna.


Szerintem nemhogy nem ront , hanem javít az összképen :) ... mi mindenképpen így rendeljük majd az autót , méghozzá elsősorban optikai okokból - OK , persze az is szempont , hogy ne verje tele a dzsuva a kocsi oldalát , meg a mögöttünk jövő szélvédőjét . Hatalmas ökör volt , aki kitalálta , hogy szűnjön meg a sárvédő kötelezettsége  :evil: - aki ment már egy koszos , esős őszi országúton sárvédő nélküli autó mögött , az tudja , mi a különbség  :shock:

Az anyaga egyébként strapabíró , viszonylag hajlékony műanyag .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6372 Dátum: 2005.09.13 12:17:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Hammer"
Idézetet írta: "Palaczk"
Van új fejlemény leányzó majdani Corollája ügyében .

Azon agyalunk , hogy lehet , hogy Terra lesz belőle !

Ugyanis abban , ugye , fekete a kárpit - tehát vehetnénk az autót a leginkább óhajtott , piros színben :) ! Ezzel megspórolnánk közel 100 ezret a metálfény kiesése révén - plusz a Sport csomag elhagyásával még 110-et , tehát durván 210-et . Ezek után , ha megvennénk az autóba a Sport legfontosabb extráit (ködfényszóró és bőrkormány audiovezérléssel , mindkettőre szükség lenne) , amelyek cirka 150-be kerülnek , akkor még mindig mínuszban lennénk 60-al , ugye - nem lennének ugyan "szoknyák" a kocsin , viszont olyan színű lenne , amilyet igazán szeretnénk , és még olcsóbb is  :)



Az mert jo hogy 110 eftos sport csomagot elhagyva 150 eftot fizettek ki par dologert, akkor inkabb varass ra fekete uleshuzatot a kulonbsegert.
Az alkudozast tenyleg kalkulald bele kb 10% az osszerteknek.+kresz csomag+szonyeg.


Írtam , hogy miért jó - nemcsak a 110 ezret spóroljuk meg , hanem a metálfény árát is . Ott van fönt a kalkuláció - mindent egybevéve spórolnánk , és cserébe van egy autónk , amin ugyan nincsenek küszöb- és lökhárító-toldatok , viszont olyan színű , amilyet szeretnénk . A szép vadiúj autóban hadd ne legyen már utólagos üléshuzat  :roll:

Az alkudozást bekalkuláltuk ;) ... Mellesleg nyilván nem csak a Sport , hanem a Terra árából is lehetne alkudozni , egyszóval a különbség mindenképpen adott .


sportnal nincs alap szin?

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6373 Dátum: 2005.09.13 12:19:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Hammer"
Idézetet írta: "VJozsi"
milyen anyaga van gumi, muanyag vagy ilyen gumis muanyag?

Műanyag, kis rugalmassággal.
Kézbe fogva elég merevnek tűnt, de felszerelve azért lehetett látni rajta, hogy tud mozogni is.
Szerintem érdemes megnézni egy felszerelt példényt egy parkolóban valahol.


oke koszi, megnezem elotte hogy nem-e ront az osszkepen, mert tenyleg van haszna.


Szerintem nemhogy nem ront , hanem javít az összképen :) ... mi mindenképpen így rendeljük majd az autót , méghozzá elsősorban optikai okokból - OK , persze az is szempont , hogy ne verje tele a dzsuva a kocsi oldalát , meg a mögöttünk jövő szélvédőjét . Hatalmas ökör volt , aki kitalálta , hogy szűnjön meg a sárvédő kötelezettsége  :evil: - aki ment már egy koszos , esős őszi országúton sárvédő nélküli autó mögött , az tudja , mi a különbség  :shock:

Az anyaga egyébként strapabíró , viszonylag hajlékony műanyag .


ja boszanto amikor az elotted levo folyamatosan nyomja a vizet, par eve van igy sajna hogy nem birjak ratenni ezt a (gyarnak) filleres dolgot.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6374 Dátum: 2005.09.13 12:21:55 »
Idézetet írta: "Hammer"
sportnal nincs alap szin?


De , van . Csakhogy a Sport okvetlenül együtt jár a kék kárpittal , ami nagyon nem megy a piros fényezéshez , amit mi szeretnénk . Korábban már mérgelődtem erről  :x ... mellesleg pl. a zöldhöz sem megy , szóval akik ilyet szeretnének , azok vagy nem Sportot vesznek , vagy lemondanak a kívánt színről , vagy elviselik , hogy ízléstelen a kárpit és a fényezés színkombinációja  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )