Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6029062 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6345 Dátum: 2005.09.08 18:00:37 »
szerintem a sport csomagban ugyanolyan ulesek vannak csak mas huzattal... :(
a sport csomagban minden csak kinezetre vonatkozik, amugy nincs kulonbseg.
Vegyen TS-t a baratnod, abban pirosak az ulesek :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6346 Dátum: 2005.09.08 19:35:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A prospektust tanulmányozva , figyelmes lettem egy fényszóróvédő nevezetű tartozékra . Ha jól láttam a mellékelt fotón , ez gyakorlatilag egy átlátszó lap , a fényszóró burájára rögzítve .

Hááááááááááát, ilyenrol utoljára az ikerlámpás Daciáknál hallottam, nekunk is volt azon, csúnya, de praktikus...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6347 Dátum: 2005.09.09 01:01:57 »
Idézetet írta: "szazketto"
a sport csomagban minden csak kinezetre vonatkozik, amugy nincs kulonbseg.


Nem éppen , mert pl. ködfényszóró van benne (nekünk ez alapfeltétel !) , és bőrkormány , kormányról vezérelhető audio-val . Ha ezt a kettőt külön megrendeled a Terrába , már többe kerül , mint a Sport !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6348 Dátum: 2005.09.09 01:31:22 »
Most direkt lecheckoltam még egyszer , hogy mi van a Sol kivitelben pluszban , a Sport Ice kivitelen felül .

Automata légkondi , függönylégzsákok , plusz két hangszóró , fényre sötétedő belső tükör , esőérzékelős ablaktörlő és hátsó elektromos ablak .

Nincs benne viszont az oldalsó és hátsó küszöb- , illetve lökhárító-toldat , ami pedig jól áll az autónak . Belül a (szép) kék kárpit helyett fekete - amit mondjuk valamennyire kompenzál a csinos ezüst középkonzol-borítás .

Summa summarum , talán a függönylufi az egyetlen , valóban fontos dolog , amit a Sol pluszban kínál . Mindez 240 ezer forint többletért . Lehet , hogy van , akinek ez megéri - nekünk nem . Annál is inkább nem , mert az említett próbaút óta az MMT váltó alapfeltétellé lépett elő  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6349 Dátum: 2005.09.09 06:39:20 »
Mi anno szépen fölírtuk mi az ami fontos és mi az amit adnak egy típushoz.
Akáhúztuk ami nekünk fontos és ami plusz.

Van akinek a külső a fontos van akinek a kényelem van akinek a biztonság. Viszont azt se szabad elfelejteni, hogy egy-egy cucc utólag is beépíthető más meg nem mert nagyon drága. Gondolok itt a küszöbre vagy a spoilerekre ami később föltehető míg egy függönylégzsák lehet hogy már bonyolultabb.

A ti döntésetek ez egyedül és azt válasszátok amelyik neki a legjobb ne bánja később.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6350 Dátum: 2005.09.09 08:17:27 »
Idézetet írta: "Random_"
Mi anno szépen fölírtuk mi az ami fontos és mi az amit adnak egy típushoz.
Akáhúztuk ami nekünk fontos és ami plusz.

Van akinek a külső a fontos van akinek a kényelem van akinek a biztonság. Viszont azt se szabad elfelejteni, hogy egy-egy cucc utólag is beépíthető más meg nem mert nagyon drága. Gondolok itt a küszöbre vagy a spoilerekre ami később föltehető míg egy függönylégzsák lehet hogy már bonyolultabb.

A ti döntésetek ez egyedül és azt válasszátok amelyik neki a legjobb ne bánja később.


Ja , mi is listázgatunk , számolgatunk , ikszelgetjük és firkálgatjuk a prosikat ész nélkül  :) ... A cél valóban a legjobb "csomag" összeállítása . Végül is , ha azt vesszük , hogy tavasszal még egy SZIGORÚAN manuál-váltós , 1.6 benzines Sol Corolláról szólt a fáma , akkor ahhoz képest mára elég nagy hatása lett a különféle mérlegeléseknek , amelyek révén 1.4 dízel MMT Sport lett belőle ;)

Ami egyébként gáz : a neten nincs fönt ez a sok kis választható tartozék , csak a főbb dolgok - konfigurátor sincs az oldalon , legalábbis én nem találtam meg  :roll: ... a német Toyota-oldalon pl. van  :x
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6351 Dátum: 2005.09.09 08:21:09 »
Whis , a kék kárpit-piros fényezés disszonancia miatt lehet , hogy olyan szinű lesz leányzó autója , mint a tiéd  :roll: ... Ne érts félre , a " :roll: "-t a majdnem-ezüst színekkel szembeni tartózkodásom indokolja .

A helyzet az , hogy gondoltunk a sötétkékre , de közben láttunk egy-két ilyen autót , és valahogy nem állt jól nekik ez a szín . Akkor meg mi marad ? Olyan kell , ugye , amihez passzol a kék kárpit . Fehér - ilyet nem akar semmiképpen . Fekete - erre én rábeszélném , ha tehetném , de fél a kényességétől . Marad igazából a platinaszürke és a jégkék . Hát , akkor már inkább jégkék  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

baconka

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 45
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6352 Dátum: 2005.09.12 07:46:32 »
Szisztok!

Ma csináltattam új üléshuzatot az autómba, eddig szürke volt és marad is az. Kétféle anyagból készül, egy mintás lesz közére a többi meg egyszínű.

Az aggaszt viszont, hogy véletlenül rajta felejtettem a hátsó ablakfűtést az autón. Szerintetek ez veszélyezteti az aksit, vagy csak járó motornál működik?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Baconka
'98 Corolla
Baconka
Toyota Corolla Sol 1,4 2003

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6353 Dátum: 2005.09.12 08:02:51 »
Idézetet írta: "baconka"
Szisztok!

Ma csináltattam új üléshuzatot az autómba, eddig szürke volt és marad is az. Kétféle anyagból készül, egy mintás lesz közére a többi meg egyszínű.

Az aggaszt viszont, hogy véletlenül rajta felejtettem a hátsó ablakfűtést az autón. Szerintetek ez veszélyezteti az aksit, vagy csak járó motornál működik?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Baconka
'98 Corolla

Szia Baconka!

Sajnos az üléshuzat kérdéshez nem tudok hozzászólni, de gondolom jó lesz úgy. :D  :D
A hátsóablak fűtés csak ráadott gyújtás esetén működik. Sőt nyomógombos esetén, ha leveszed a gyújtást, majd újból ráadod, akkor sem lesz bekapcsolt állapotban. Nincs miért aggódnod.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6354 Dátum: 2005.09.12 09:31:23 »
Idézetet írta: "baconka"

Ma csináltattam új üléshuzatot az autómba, eddig szürke volt és marad is az. Kétféle anyagból készül, egy mintás lesz közére a többi meg egyszínű.


Az üléshuzatról majd tehetnél be képet mert érdekelne milyen lett és kicsit bővebben írhatnál róla mert nekem id kellene az autómba valami hasonló.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6355 Dátum: 2005.09.12 17:39:48 »
Van új fejlemény leányzó majdani Corollája ügyében .

Azon agyalunk , hogy lehet , hogy Terra lesz belőle !

Ugyanis abban , ugye , fekete a kárpit - tehát vehetnénk az autót a leginkább óhajtott , piros színben :) ! Ezzel megspórolnánk közel 100 ezret a metálfény kiesése révén - plusz a Sport csomag elhagyásával még 110-et , tehát durván 210-et . Ezek után , ha megvennénk az autóba a Sport legfontosabb extráit (ködfényszóró és bőrkormány audiovezérléssel , mindkettőre szükség lenne) , amelyek cirka 150-be kerülnek , akkor még mindig mínuszban lennénk 60-al , ugye - nem lennének ugyan "szoknyák" a kocsin , viszont olyan színű lenne , amilyet igazán szeretnénk , és még olcsóbb is  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6356 Dátum: 2005.09.13 00:41:05 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Van új fejlemény leányzó majdani Corollája ügyében .

Azon agyalunk , hogy lehet , hogy Terra lesz belőle !

Ugyanis abban , ugye , fekete a kárpit - tehát vehetnénk az autót a leginkább óhajtott , piros színben :) ! Ezzel megspórolnánk közel 100 ezret a metálfény kiesése révén - plusz a Sport csomag elhagyásával még 110-et , tehát durván 210-et . Ezek után , ha megvennénk az autóba a Sport legfontosabb extráit (ködfényszóró és bőrkormány audiovezérléssel , mindkettőre szükség lenne) , amelyek cirka 150-be kerülnek , akkor még mindig mínuszban lennénk 60-al , ugye - nem lennének ugyan "szoknyák" a kocsin , viszont olyan színű lenne , amilyet igazán szeretnénk , és még olcsóbb is  :)


A ködlámpát azt biztos, hogy lehet kérni külön bele, de az bőrkormányt is?
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6357 Dátum: 2005.09.13 00:56:37 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Idézetet írta: "Palaczk"
Van új fejlemény leányzó majdani Corollája ügyében .

Azon agyalunk , hogy lehet , hogy Terra lesz belőle !

Ugyanis abban , ugye , fekete a kárpit - tehát vehetnénk az autót a leginkább óhajtott , piros színben :) ! Ezzel megspórolnánk közel 100 ezret a metálfény kiesése révén - plusz a Sport csomag elhagyásával még 110-et , tehát durván 210-et . Ezek után , ha megvennénk az autóba a Sport legfontosabb extráit (ködfényszóró és bőrkormány audiovezérléssel , mindkettőre szükség lenne) , amelyek cirka 150-be kerülnek , akkor még mindig mínuszban lennénk 60-al , ugye - nem lennének ugyan "szoknyák" a kocsin , viszont olyan színű lenne , amilyet igazán szeretnénk , és még olcsóbb is  :)


A ködlámpát azt biztos, hogy lehet kérni külön bele, de az bőrkormányt is?


Szeke szerint igen .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6358 Dátum: 2005.09.13 08:30:48 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Van új fejlemény leányzó majdani Corollája ügyében .

Azon agyalunk , hogy lehet , hogy Terra lesz belőle !


Számoljátok bele azt is, hogy lehet alkudni az árakból.
Nekem anno adtak ingyen izzós készletet és ami kötelező ingyen adták a Corollás szőnyegeket (nem gumi) és az üzembehelyezés felét állták plusz a klímából engedtek 100ezret így csak 170ezer volt.
Na és persze ígéretet tettek, hogy a könnyűfém felnikből adnak 10% kedvezményt.

Szerintem a ködlámpákon lehetne alkudni csak húzzátok a szátokat és legyetek bizonytalanok ne lássák, hogy végül is megvehetnétek az egész autót kilóra. :)

Ja és gyanúm szerint a hitelt jobban szeretik mert azért ők kapnak jutalékot. Hitelre veszitek?
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6359 Dátum: 2005.09.13 08:48:50 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Van új fejlemény leányzó majdani Corollája ügyében .

Azon agyalunk , hogy lehet , hogy Terra lesz belőle !

Ugyanis abban , ugye , fekete a kárpit - tehát vehetnénk az autót a leginkább óhajtott , piros színben :) ! Ezzel megspórolnánk közel 100 ezret a metálfény kiesése révén - plusz a Sport csomag elhagyásával még 110-et , tehát durván 210-et . Ezek után , ha megvennénk az autóba a Sport legfontosabb extráit (ködfényszóró és bőrkormány audiovezérléssel , mindkettőre szükség lenne) , amelyek cirka 150-be kerülnek , akkor még mindig mínuszban lennénk 60-al , ugye - nem lennének ugyan "szoknyák" a kocsin , viszont olyan színű lenne , amilyet igazán szeretnénk , és még olcsóbb is  :)


Az mert jo hogy 110 eftos sport csomagot elhagyva 150 eftot fizettek ki par dologert, akkor inkabb varass ra fekete uleshuzatot a kulonbsegert.
Az alkudozast tenyleg kalkulald bele kb 10% az osszerteknek.+kresz csomag+szonyeg.