Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6025981 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6330 Dátum: 2005.09.07 13:28:08 »
Nem akkor lehet aggódni. :D

Egyébként minden kocsiban benne van a fullos kábelkorbács.
Az én rollámba pl ülésfűtés ill motoros ülés kábelt is megtaláltam. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6331 Dátum: 2005.09.07 14:15:43 »
Amúgy nem füthető az ülés.
Csak a drót van ott hozzá.
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6332 Dátum: 2005.09.07 15:29:45 »
Idézetet írta: "Profy"
Egyébként minden kocsiban benne van a fullos kábelkorbács.

Ez egy esetleges ápdétnél nagyon pozitiv dolog :)
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6333 Dátum: 2005.09.07 15:35:32 »
Idézetet írta: "Cooper911"
Idézetet írta: "Profy"
Egyébként minden kocsiban benne van a fullos kábelkorbács.

Ez egy esetleges ápdétnél nagyon pozitiv dolog :)


Így van. :D
Én már éreztem az áldásos + kábelek előnyét a Carinában. :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Cooper911

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6334 Dátum: 2005.09.07 16:59:28 »
Amugy mitjelent a Matsuo three Chishiro az autó neve után?
Corolla '04 Wagon
Corolla '96 HB 5dr
___________________
Corolla は決して失敗しない

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6335 Dátum: 2005.09.08 14:31:37 »
Három kérdésem lenne .

1. A Sport csomag "hátsó szoknya" elnevezésű tartozéka , a Hatchback esetében , ugye a hátsó tetőspoilert jelenti ? Máshogy fogalmazva : ugye a Sport csomagos Hatchbackek alapban megkapják a hátsó tetőspoilert ?

2. A prospektust tanulmányozva , figyelmes lettem egy fényszóróvédő nevezetű tartozékra . Ha jól láttam a mellékelt fotón , ez gyakorlatilag egy átlátszó lap , a fényszóró burájára rögzítve . Vajon élőben ez mennyire néz ki gagyin ? Ugyanis nagyon értelmes , megfontolandó tartozéknak hangzik - figyelembe véve pl. egy kőfelverődés okozta fényszóró-csere anyagi vonzatait  :roll: ... van valamelyikőtöknek ilyenje ?

3. A Sport csomag első ülései ugye sportosabbak , tehát nemcsak a színükben térnek el a normál ülésektől ?

------------------------------

Van egy további kérdésem is , de az költői ... akik kitalálták , hogy a Sport csomagban a kárpit automatikusan kék , miért nem gondoltak arra , hogy így a kocsi belseje pl. egyáltalán nem passzol a piros fényezéshez  :x ? Miért nem lehetett csinálni egy fekete változatot is  :evil: ? Leányzó NAGYON SZERETNÉ , ha piros lenne a Corollája , de mivel Sport csomagban fogja kérni , ebben pedig kék a kárpit , emiatt szinte biztosan le fog mondani - nagyon fájó szívvel - a piros fényezésről  :( ... Értitek , az ember másfél éven át spórol egy új autóra , amit 8-10 évre vesz meg , és nem veheti meg olyan színben , amilyenben szeretné , mert a gyártó nem gondolt arra , hogy ha már kínál egy extra csomagot , akkor az passzoljon valamennyi kivitelhez  :evil:  :evil:  :evil:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6336 Dátum: 2005.09.08 14:36:52 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ha viszont a kérdés az volt , hogy NEKEM tetszenek-e a Lexus műszerei - akkor természetesen igen , gyönyörűek .

Speciel arra a muszer-egyuttesre gondoltam, ahol az órában is van egy óra - ez tetszik-e?
(Ez nem hasonlít az E12 Corolláéra...)


Ja , a régi IS műszerei ? Érdekesek - ötletes , egyéni megoldás , úgy néz ki , mint egy kronométer  :) ... első ránézésre azt mondanám , hogy egy klasszikus megoldás kedvesebb lenne a szívemnek , de ezt valószínűleg csak a megszokás mondatja velem . Viszont mint design , 10-est érdemel ez a Lexus műszerblokk !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6337 Dátum: 2005.09.08 14:38:42 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Három kérdésem lenne .

1. A Sport csomag "hátsó szoknya" elnevezésű tartozéka , a Hatchback esetében , ugye a hátsó tetőspoilert jelenti ? Máshogy fogalmazva : ugye a Sport csomagos Hatchbackek alapban megkapják a hátsó tetőspoilert ?

2. A prospektust tanulmányozva , figyelmes lettem egy fényszóróvédő nevezetű tartozékra . Ha jól láttam a mellékelt fotón , ez gyakorlatilag egy átlátszó lap , a fényszóró burájára rögzítve . Vajon élőben ez mennyire néz ki gagyin ? Ugyanis nagyon értelmes , megfontolandó tartozéknak hangzik - figyelembe véve pl. egy kőfelverődés okozta fényszóró-csere anyagi vonzatait  :roll: ... van valamelyikőtöknek ilyenje ?

3. A Sport csomag első ülései ugye sportosabbak , tehát nemcsak a színükben térnek el a normál ülésektől ?

------------------------------

Van egy további kérdésem is , de az költői ... akik kitalálták , hogy a Sport csomagban a kárpit automatikusan kék , miért nem gondoltak arra , hogy így a kocsi belseje pl. egyáltalán nem passzol a piros fényezéshez  :x ? Miért nem lehetett csinálni egy fekete változatot is  :evil: ? Leányzó NAGYON SZERETNÉ , ha piros lenne a Corollája , de mivel Sport csomagban fogja kérni , ebben pedig kék a kárpit , emiatt szinte biztosan le fog mondani - nagyon fájó szívvel - a piros fényezésről  :( ... Értitek , az ember másfél éven át spórol egy új autóra , amit 8-10 évre vesz meg , és nem veheti meg olyan színben , amilyenben szeretné , mert a gyártó nem gondolt arra , hogy ha már kínál egy extra csomagot , akkor az passzoljon valamennyi kivitelhez  :evil:  :evil:  :evil:


1. A hátsó szoknya az egész biztosan nem a tetőspoilert jelenti, hanem a lökhárító alatti kis toldatot. Tehát a Sport csomag nem tartalmazza a tetőspoilert!
2. Rav4-re szereltem ilyen fényszóróvédőt, azon nagyon gagyin nézett ki szerintem! De ott legalább értelme van, hogy mondjuk egy nagyobb tereptárgy ne törje össze a fényszórót. Viszont a Corollánál ez teljesen felesleges, hiszen ezek a műanyag búrák már soha nem törnek ki egy kőtöl...
A többit nem tudom  :?
Xanyi

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6338 Dátum: 2005.09.08 14:41:56 »
Nem akarok beleszólni, de mire kell neki az autó?

Szvsz vegyen egy sol-t és választ bele belsőt meg minden szép fullos akármilyen színven.

A sport miért olyan jó?
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6339 Dátum: 2005.09.08 14:43:05 »
Idézetet írta: "baconka"
Sziasztok!

Tegnap egy érdekes dologra lettem figyelmes a szervókormánnyal kapcsolatban. Úgy érzem, mintha könnyebb lenne tekerni a kormányt, nem annyira direkt a kormányzás, többet kell tekerni, hogy ugyanannyit fordljon a kerék.

Szerintetek mitől lehet ez? Szervízbe gondolom érdemes lenne átnézetni.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Baconka
'98 Corolla


A kormány áttételezése nem változhat meg , ez kizárt . Ha ez a fura érzés tartósnak bizonyul , mindenképp vidd el szervízbe - valószínűleg a szervórendszer lesz a ludas .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6340 Dátum: 2005.09.08 15:11:26 »
Idézetet írta: "Random_"
Nem akarok beleszólni, de mire kell neki az autó?

Szvsz vegyen egy sol-t és választ bele belsőt meg minden szép fullos akármilyen színven.

A sport miért olyan jó?


Hogy érted , hogy mire kell ? Autózásra ;) ... Nagyrészt egyedül/másodmagával fogja használni , kb. évi 12-13 ezer kilométert , vegyesen helyben és hosszú távon . Amúgy hogy jön ez tulajdonképpen ide ?

Sol nem lesz , mert egyrészt nem fér bele a keretbe , másrészt néhány benne lévő dolog fölösleges (nekünk) . Továbbá egy csomó szükséges apróságot (pl. lökhárító-sarokvédő , csomagtér-peremvédő stb) ahhoz is meg kéne venni , ami tovább növelné az árát . De a kérdés egyébként sem ez volt - a Sport eldöntött kérdés .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6341 Dátum: 2005.09.08 15:14:26 »
Idézetet írta: "Xanyi"
A hátsó szoknya az egész biztosan nem a tetőspoilert jelenti, hanem a lökhárító alatti kis toldatot. Tehát a Sport csomag nem tartalmazza a tetőspoilert!


Na , ez szép ... Akkor még ez is hozzájön a listához , mert alul a toldatokkal , fölül viszont spoiler nélkül elég gagyin néz ki . Az a tetőspoiler egyébként is nagyon kell szvsz a Hatchbackre , sokkal jobban néz ki vele .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Spacedolphin

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6342 Dátum: 2005.09.08 15:30:30 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Az a tetőspoiler egyébként is nagyon kell szvsz a Hatchbackre , sokkal jobban néz ki vele .


Az én kis E10-emen van ugyan egy kis hátsó szárnyacska a szélvédő alatt, de szeretnék majd idővel a tetővonalhoz is egyet. Tény, hogy a hatchback jobban mutat ha van rajta!  8)
Tényleg, ha valakinek van ilyesmi elfekvőben, pláne, ha féklámpa is van benne, akkor ne habozzon, szóljon!  :D
pacedolphin

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6343 Dátum: 2005.09.08 15:51:32 »
A vicc (?) az , hogy az extralistát végigtanulmányozva az ember rájön , hogy igazából egy rakás apróságot kell még megrendelni az autóhoz , amely voltaképpen nélkülözhetetlen (vagy legalábbis nagyon fontos) , és alapban nincs benne az autóban : gumiszőnyegek elöl , csomagtartó-tálca , csomagrögzítő háló , lökhárító-védő csík , csomagtér-perem védő fólia , sárvédő gumi ... ezek igazából mind-mind kellenek  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6344 Dátum: 2005.09.08 15:57:05 »
Szerencsére a Toyota mégis jól el van látva ennek ellenére mert ismerek olyan típusokat ahol sokkal alapvetőbb dolgokért külön felárat kérnek.
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]