Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6022492 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6240 Dátum: 2005.08.21 07:36:50 »
Idézetet írta: "music"
Meg fogsz lepődni: nekem a régi COV látványra sokkal jobban bejön, mint az új. :wink:

 :shock:   :shocked:  :pal1:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6241 Dátum: 2005.08.21 11:34:23 »
Idézetet írta: "Szeke"
:shock:   :shocked:  :pal1:

Nos, nekem az új túl szögletes, ha az első-hátsó lámpatestek kecsesebbre sikerültek volna, lehet, hogy nem is zavarna ez a szögletesség, de a lámpák csak mégjobban felhívják erre a figyelmet. A belsejével és a praktikusságával nincs semmi gondom, csak a külsejével.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6242 Dátum: 2005.08.22 02:09:38 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
Meg fogsz lepődni: nekem a régi COV látványra sokkal jobban bejön, mint az új. :wink:

 :shock:   :shocked:  :pal1:


Ááá , érzed a feelinget , hogy milyen is az , amikor Music-kal design-kérdésekről társalog az ember ;) ? Én már több tucatszor az agyvérzés határára kerültem ilyesmi közben , néha tényleg kész extrém sport ez a fórumozás  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6243 Dátum: 2005.08.22 02:11:13 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "music"
Kíváncsi vagyok, mi lesz az új Civivkel. Most, hogy már több nézetből is látni róla képet, egész tetszetősnek tűnik.

Az új Civic nem annyira radikális, viszont tetszetős. Biztos sikeres lesz.
Az új Corolláról is lassan jöhetnének már hírek...


Minnyá nyomok be képeket az új Civicről a Honda-topikba ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6244 Dátum: 2005.08.22 02:17:02 »
Emberek , valaki regéljen nekem az MMT-váltóról , különös tekintettel az ilyennel szerelt 1.4 D-4D Corollára ! Jóbarátném pár napja elment kipróbálni egy dízel Corollát , és csak ilyennel szerelt tesztautó akadt éppen - nagy fanyalogva elvitte , aztán fél óra után már ott tartott , hogy igazából neki már csak ilyen kell majd - holott eddig világéletében esküdözött , hogy ő aztán automata váltós kocsit SOHAAA  :lol: ... Hja , nők  :wink: ... Szóval , jó ez az MMT-cucc ? Kiforrott ? Nincsenek vele gondok ?

----------------------------

Amúgy összességében nagyon tetszett neki a kocsi - először vezetett Corollát , sőt először is ült benne ; úgy fogalmazott utána , hogy az autó "lenyűgöző"  :D ... Bár szegény értékesítőt kicsit sokkolta , amikor kifejtette , hogy a Sedan (a tesztautó ilyen volt) szerinte csúnya  :P
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6245 Dátum: 2005.08.22 03:01:58 »
Most bukkantam rá ezekre a képekre - igényesen megcsinált darab :) ! A példakép a korabeli WRC modell volt .





('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

logas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6246 Dátum: 2005.08.22 08:04:54 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "logas"
Külsőleg a lámpán kívül  változott még a légbeömlő nyílás és az első kötény. Az előzőnek lyukacsos volt a légbeömlője. A ködlámpa is más lett, nem kerek. Lehetnek még apró finomságok, én ennyit vettem észre.

Az első indexlámpa is megváltozott, no meg az első sárhányón megjelent a VVTi felirat. Ja, a műszerfal megvilágításának színe is változott: halványzöldről kékesszínűre, és a rádiót különválasztották a kijelzőjétől, ami már fedcomp-ként is funkcionál.


Belsőleg több minden változott mint a külsején, de az alapfelszólalaásban a külsőségeket kezdtük el tárgyalni. Ha már itt tartunk, hogy belső, nekem a műszerfalvilágítás zöld színű. Kívülrő meg nincs "vvti" felirat csak egy diszkrét "1.6" látható.
orolla Linea Sol Wagon 1.6 00'

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6247 Dátum: 2005.08.22 08:13:21 »
Az autóárak alakulásához csak annyit, hogy a jövő évi áfacsökkentés következtében a gépkocsik esetében már gondolkodnak valamiféle 'díjon', hogy a kieső bevételt pótolják. Tehát attól tartok, az áfa miatt nem lesz jelentősen kevesebb az autó végára  :?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6248 Dátum: 2005.08.22 09:34:25 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ááá , érzed a feelinget , hogy milyen is az , amikor Music-kal design-kérdésekről társalog az ember ;) ? Én már több tucatszor az agyvérzés határára kerültem ilyesmi közben , néha tényleg kész extrém sport ez a fórumozás  :lol:

Pedig engem nagyon könnyű kiismerni: azt szeretem, ha egy vonalnak a tervező engedi a kifutást, nem töri meg öncélúan; inkább íves legyen, mint szögletes, és nem szeretem a tagolatlan nagy felületet a hátfalon. Kb. ennyi.
Tehát pl. Punto I a nyerő a Punto II-vel szemben, ugyanígy a Clionál.
Ja és a kör alakú műszereket szeretem a félkörrel szemben. :wink:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6249 Dátum: 2005.08.22 09:35:35 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Amúgy összességében nagyon tetszett neki a kocsi - először vezetett Corollát, sőt először is ült benne; úgy fogalmazott utána, hogy az autó "lenyűgöző"  :D ... Bár szegény értékesítőt kicsit sokkolta, amikor kifejtette, hogy a Sedan (a tesztautó ilyen volt) szerinte csúnya :P

Na, akkor pedig kaphatsz egy kis "edzést" dizájnból...
Vagy szerinted is csúnya? :roll:  :roll:  :roll:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6250 Dátum: 2005.08.22 09:38:08 »
Idézetet írta: "logas"
Belsőleg több minden változott mint a külsején, de az alapfelszólalaásban a külsőségeket kezdtük el tárgyalni. Ha már itt tartunk, hogy belső, nekem a műszerfalvilágítás zöld színű. Kívülrő meg nincs "vvti" felirat csak egy diszkrét "1.6" látható.

Nahát, ez egy öszvér állapot lehet. Az enyémnek is zöld színű a megvilágítása, pedig az még a régi. :roll:
music     

logas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6251 Dátum: 2005.08.22 09:43:19 »
Idézetet írta: "suhodminyák"


Amikor az enyém új autó volt, nem lehett hátra elektromos ablakot kérni és előre  :wink: 1.6os motort.
- A tiéd külföldről jött?
- Hogy tetszik az 1.6os motor?

A holtteret nem tapasztaltam, bár még zsigulinál ivódott belém a mozdulatsor, hogy alaposan kinézek mindenfelé. Ezt az aszferikus tükrök korában is tartom. :-)

Nekem pont a hátulja tetszik, minden más irányból csúnyábbnak találom.


Igen, az enyém Olaszországból lett behozva. "sol" felszereltségű,hátul is van elektromos ablakemelő. Érdekes, hogy ott 5 év vagy 160000 km garanciát vállaltak rá.
1.6-os vvti motor van benne, nagyon megy az autó vele. Nem az a ***ós" a gyorsulás, de 10 s alatt 100km/ó-án van. Előttte dízel autóm volt, hát ahhoz képest villám gyors csak pörgetni kell a motort. Úgy vettem észre 3000 fölött kezd igazán húzni. 4000-nél megjön a motor hangja, de kellemes nem az a kávédaráló hang. Az átlagfogyasztással is meg vagyok elégedve 6.7l/100km. Jó, nem dízel, de egy ekkora benzines autótól elfogadható.
orolla Linea Sol Wagon 1.6 00'

logas

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6252 Dátum: 2005.08.22 09:52:46 »
Idézetet írta: "music"

Nahát, ez egy öszvér állapot lehet. Az enyémnek is zöld színű a megvilágítása, pedig az még a régi. :roll:


Ez 2000. 06. havi kiadás, tehát a ráncfelvarrás elejéről származik. Elképzelhetőnek tartom, hogy az elején még zöld megvilágítással hozták ki.
orolla Linea Sol Wagon 1.6 00'

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6253 Dátum: 2005.08.22 11:58:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Szóval , jó ez az MMT-cucc ? Kiforrott ? Nincsenek vele gondok ?

Jó. Nekem is nagyon bejön  :wink:  Általában nincsenek vele gondok. Sok gond abból adódik, hogy dugóban egyesben felejtik és állnak a féken.

Idézetet írta: "Palaczk"
Bár szegény értékesítőt kicsit sokkolta , amikor kifejtette , hogy a Sedan (a tesztautó ilyen volt) szerinte csúnya  :P

Nekem sem tetszik sem a sedan, sem a kombi, be kell hogy valljam...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6254 Dátum: 2005.08.22 16:06:41 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Most bukkantam rá ezekre a képekre - igényesen megcsinált darab :) ! A példakép a korabeli WRC modell volt .


Kedves Palaczk !

Valami oldal linket nem tudnal adni ezekhez a kepekhez ?
(a kep cimekbol visszafejtve nem igazan jutottam olvashato oldalra,
azt ertem hogy autobild.de , de kicsit keves a nemetem hogy ratalaljak az oldalra. )

koszi  :)
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs