Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6011087 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6225 Dátum: 2005.08.19 17:24:50 »
Idézetet írta: "robi"
Haha... nekem a Verso kifejezetten teccik.  :lol:

A Yaris, vagy a Corolla, vagy is?
music     

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6226 Dátum: 2005.08.19 19:40:42 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "robi"
Haha... nekem a Verso kifejezetten teccik.  :lol:

A Yaris, vagy a Corolla, vagy is?

A Corolla igen, de nagyon. A Yaris nem.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6227 Dátum: 2005.08.19 19:50:19 »
Idézetet írta: "robi"
A Corolla igen, de nagyon. A Yaris nem.

Ő a régi Corolla Versora gondolt szerintem. Az is nagyon tetszik?
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6228 Dátum: 2005.08.19 19:56:56 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "robi"
A Corolla igen, de nagyon. A Yaris nem.

Ő a régi Corolla Versora gondolt szerintem. Az is nagyon tetszik?

Igen, mindkettő bejön.

suhodminyák

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6229 Dátum: 2005.08.20 10:18:01 »
Idézetet írta: "logas"
A Wagonnal vagy ha úgy tetszik kombival kapcsolatban lenne pár észrevételem.

Tehát : 2000-es évjáratú duplalámpás (E11? v. E12?) Corolla Wagon 1.6 vvti sol felszereltséggel.
Még nincs egy hónapja nálunk, de eddig nagyon jókat tudok mondani róla. Azokat nem is írom le. Két dolog van eddig, ami nem igazán tetszi:
- a feneke -lévén kombi-, de megszokható, viszont nagyon jól rakodható;
- elinduláskor, sávváltáskor nem lehet jól kinézni, sok a holt tér.


Amikor az enyém új autó volt, nem lehett hátra elektromos ablakot kérni és előre  :wink: 1.6os motort.
- A tiéd külföldről jött?
- Hogy tetszik az 1.6os motor?

A holtteret nem tapasztaltam, bár még zsigulinál ivódott belém a mozdulatsor, hogy alaposan kinézek mindenfelé. Ezt az aszferikus tükrök korában is tartom. :-)

Nekem pont a hátulja tetszik, minden más irányból csúnyábbnak találom.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6230 Dátum: 2005.08.20 11:54:22 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Hali Palaczk, nem tudod véletlenül, hogy az E10-es Corollának volt-e faceliftje? Külsőleg a sedan szvsz nem sokat változott 5 év alatt. De belül volt esetleg a Carina E-éhez hasonló változtatás? (egy változtatást tudok, a 4E-FE motor 88-ról 75 lovas lett)


Nem vagyok a típus nagy ismerője , de tudtommal nem volt ilyen kaliberű facelift . Csak a szokásos kisebb variálgatások . Bár rémlik , hogy apróbb dolgokban mintha az utolsó évjáratok csak eltérnének picit a korábbiaktól . Persze ez nem is lenne meglepő .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6231 Dátum: 2005.08.20 12:00:49 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Satriani"
A csúnya kocsik közül nekem a Multipla tetszik. Biztos azért, mert próbáltam. Nagyon jól kitalált kocsi, ha japán lenne, simán bevállalnám.

Nekem is bejön a Multipla, mert ugyan tényleg csúnya, de a csúnyaságának van egyfajta bája. Ez a báj nem köszön vissza  Yaris Verson, vagy mondjuk a Lada 110-en, vagy a Renault Vel Satison.
Mondjuk a Corolla Verso formáját is szokni kell...


Mondasz valamit , a Multipla valahogy egységesen csúnya . Úgy értem , van benne egyfajta , vigasztaló vállon veregetésre késztető jelleg  :wink: ... mint egy rusnyácska , de azért szerethető állat .

A Yaris Verso ellenben simán csak csúnya , méghozzá kaotikusan - legalábbis szerintem . Valahogy olyan személytelenül csúnya . Kénytelen vagyok ilyen homályosan fogalmazni , lévén érzések megfogalmazásával próbálkozom .

A Lada 110 & Co primitív , elnagyolt . Mintha csak tessék-lássék tervezték volna meg . Ez véletlenül vezethetne akár jóra is formailag - de ez esetben nem arra vezetett . Elrontott arányok , kidolgozatlan részletek , bumfordi alapforma - ejj ...  :disgusted:

A Vel Satis szerintem jól néz ki . Merész és meglepő , de ügyes és érdekes design . Jók ezek a mindenféle élek , karakteres , nekem bejön . Azt viszont mégis értem , hogy miért nem lett sikeres - túl rendhagyó , olyan , mint valami design-tanulmány . Nagy szériára szánt autónál ez erősen lutri , nekik nem is jött be  :roll:

Corolla Verso nekem OK , az előző is . A mostani meg teljesen  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6232 Dátum: 2005.08.20 13:17:20 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Bár rémlik , hogy apróbb dolgokban mintha az utolsó évjáratok csak eltérnének picit a korábbiaktól . Persze ez nem is lenne meglepő .

E10-esnél inkább csak a felszereltség bővült az idők folyamán. Meg esetleg egy-két szín kívül-belül. Szóval jelentős facelift biztosan nem volt.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6233 Dátum: 2005.08.20 13:20:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A Vel Satis szerintem jól néz ki . Merész és meglepő , de ügyes és érdekes design . Jók ezek a mindenféle élek , karakteres , nekem bejön . Azt viszont mégis értem , hogy miért nem lett sikeres - túl rendhagyó , olyan , mint valami design-tanulmány . Nagy szériára szánt autónál ez erősen lutri , nekik nem is jött be  :roll:

Olvastam erről egy cikket nemrég. Abban pont erről a dizájnról volt szó. Írták benne okos emberek, hogy a "tömeg" , az emberek nagy többsége nem érett arra, hogy a teljesen új dolgokat hamar megszeresse. Mindig csak pici lépésekben szabad változtatni. Ha túl sokat változtatsz, az emberek nem fogják szeretni. Később lehet, hogy az utókor beigazolja a tervezők dizájnját, de ez a vállalat szempontjából nem érdekes :)
Szóval a lényeg a fokozatosság, amit a Vel Satis nem tartott be. (bár pont ettől lesz különleges)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6234 Dátum: 2005.08.20 13:24:03 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
A Vel Satis szerintem jól néz ki . Merész és meglepő , de ügyes és érdekes design . Jók ezek a mindenféle élek , karakteres , nekem bejön . Azt viszont mégis értem , hogy miért nem lett sikeres - túl rendhagyó , olyan , mint valami design-tanulmány . Nagy szériára szánt autónál ez erősen lutri , nekik nem is jött be  :roll:

Olvastam erről egy cikket nemrég. Abban pont erről a dizájnról volt szó. Írták benne okos emberek, hogy a "tömeg" , az emberek nagy többsége nem érett arra, hogy a teljesen új dolgokat hamar megszeresse. Mindig csak pici lépésekben szabad változtatni. Ha túl sokat változtatsz, az emberek nem fogják szeretni. Később lehet, hogy az utókor beigazolja a tervezők dizájnját, de ez a vállalat szempontjából nem érdekes :)
Szóval a lényeg a fokozatosság, amit a Vel Satis nem tartott be. (bár pont ettől lesz különleges)

Így igaz.. én is beismerem, sőt, büszkén állítom hogy ilyen szempontból erősen konzervatív vagyok.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6235 Dátum: 2005.08.20 13:31:02 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
A Vel Satis szerintem jól néz ki . Merész és meglepő , de ügyes és érdekes design . Jók ezek a mindenféle élek , karakteres , nekem bejön . Azt viszont mégis értem , hogy miért nem lett sikeres - túl rendhagyó , olyan , mint valami design-tanulmány . Nagy szériára szánt autónál ez erősen lutri , nekik nem is jött be  :roll:

Olvastam erről egy cikket nemrég. Abban pont erről a dizájnról volt szó. Írták benne okos emberek, hogy a "tömeg" , az emberek nagy többsége nem érett arra, hogy a teljesen új dolgokat hamar megszeresse. Mindig csak pici lépésekben szabad változtatni. Ha túl sokat változtatsz, az emberek nem fogják szeretni. Később lehet, hogy az utókor beigazolja a tervezők dizájnját, de ez a vállalat szempontjából nem érdekes :)
Szóval a lényeg a fokozatosság, amit a Vel Satis nem tartott be. (bár pont ettől lesz különleges)


Na igen . Ott van pl. az Avantime is - mekkorát bukott , pedig szerintem eszméletlenül jól néz ki , és a kétajtós egyterű koncepciója is üdítően rendhagyó a sok egyenautó között . De hát a közízlés , az nem így vélekedett  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6236 Dátum: 2005.08.20 13:32:43 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
A Vel Satis szerintem jól néz ki . Merész és meglepő , de ügyes és érdekes design . Jók ezek a mindenféle élek , karakteres , nekem bejön . Azt viszont mégis értem , hogy miért nem lett sikeres - túl rendhagyó , olyan , mint valami design-tanulmány . Nagy szériára szánt autónál ez erősen lutri , nekik nem is jött be  :roll:

Olvastam erről egy cikket nemrég. Abban pont erről a dizájnról volt szó. Írták benne okos emberek, hogy a "tömeg" , az emberek nagy többsége nem érett arra, hogy a teljesen új dolgokat hamar megszeresse. Mindig csak pici lépésekben szabad változtatni. Ha túl sokat változtatsz, az emberek nem fogják szeretni. Később lehet, hogy az utókor beigazolja a tervezők dizájnját, de ez a vállalat szempontjából nem érdekes :)
Szóval a lényeg a fokozatosság, amit a Vel Satis nem tartott be. (bár pont ettől lesz különleges)

Így igaz.. én is beismerem, sőt, büszkén állítom hogy ilyen szempontból erősen konzervatív vagyok.


Persze , ízlések és pofonok . Mondjuk , én eléggé mindenevő vagyok , mert nekem például a bár roppant elegáns és kifinomult , de amúgy full konzervatív Mercedes W 126 designja ugyanúgy bejön , mint pl. ezé a Vel Satisé . Más miatt tetszik a kettő , de a tetszés maga ugyanaz .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6237 Dátum: 2005.08.20 23:24:46 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "robi"
A Corolla igen, de nagyon. A Yaris nem.
Ő a régi Corolla Versora gondolt szerintem. Az is nagyon tetszik?

Meg fogsz lepődni: nekem a régi COV látványra sokkal jobban bejön, mint az új. :wink:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6238 Dátum: 2005.08.20 23:28:29 »
Idézetet írta: "Szeke"
Olvastam erről egy cikket nemrég. Abban pont erről a dizájnról volt szó. Írták benne okos emberek, hogy a "tömeg" , az emberek nagy többsége nem érett arra, hogy a teljesen új dolgokat hamar megszeresse. Mindig csak pici lépésekben szabad változtatni. Ha túl sokat változtatsz, az emberek nem fogják szeretni. Később lehet, hogy az utókor beigazolja a tervezők dizájnját, de ez a vállalat szempontjából nem érdekes :) Szóval a lényeg a fokozatosság, amit a Vel Satis nem tartott be. (bár pont ettől lesz különleges)

Kíváncsi vagyok, mi lesz az új Civivkel. Most, hogy már több nézetből is látni róla képet, egész tetszetősnek tűnik.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6239 Dátum: 2005.08.21 07:35:54 »
Idézetet írta: "music"
Kíváncsi vagyok, mi lesz az új Civivkel. Most, hogy már több nézetből is látni róla képet, egész tetszetősnek tűnik.

Az új Civic nem annyira radikális, viszont tetszetős. Biztos sikeres lesz.
Az új Corolláról is lassan jöhetnének már hírek...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D