Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6011068 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6120 Dátum: 2005.08.15 20:58:18 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Igen . Egy tesztben ,...

Csakhogy music nem azt írta, hogy a többihez képest kicsi, hanem azt, hogy kicsi a Corolla csomagtartója. Erre reagáltam, hogy szerintem nem kicsi. Bocs, ha félreértettem musicot.  :roll:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6121 Dátum: 2005.08.15 22:09:53 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én úgy tudom , ezeket a plusz rakodóhelyeket nem számítják bele a csomagtartó űrtartalmába . Azt csak a "fő" csomagtér határozza meg .

nem tudom, mit szoktak beleszámítani, de amikor az Astra megjelent, még 350 liter volt a csomagtartómérete alaphelyzetben - ha akarod, nézz utána a bemutatótesztekben - aztán egyszercsak megnövekedett a csomagtér, és eltűnt a pótkerék.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6122 Dátum: 2005.08.15 22:13:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Aha. Tehát ha jó dolgokat írogatok, az OK, ha viszont kritizálok valamit, akkor az nem "korrekt"  :wink: ?

Nem. Több dolgot kritizáltál, én csak eggyel nem értek egyet, és az is ízlésfüggő.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6123 Dátum: 2005.08.15 22:17:01 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "music"
A többibe még több férne...
Tehát kicsi, mert van nagyobb?  :wink:

Végül is igen, hiszen a maga kategóriájában csak az Alfa 147-t sikerül lepipálnia, az összes többi autóé nagyobb. Úgy is mondhatnám, hogy nagy, csak éppen az összes többi még nagyobb...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6124 Dátum: 2005.08.15 22:46:01 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Palaczk"
Igen . Egy tesztben ,...

Csakhogy music nem azt írta, hogy a többihez képest kicsi, hanem azt, hogy kicsi a Corolla csomagtartója. Erre reagáltam, hogy szerintem nem kicsi. Bocs, ha félreértettem musicot.  :roll:


Nem . Én értettelek félre téged . Úgyhogy részemről a bocs :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6125 Dátum: 2005.08.15 22:47:27 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Én úgy tudom , ezeket a plusz rakodóhelyeket nem számítják bele a csomagtartó űrtartalmába . Azt csak a "fő" csomagtér határozza meg .

nem tudom, mit szoktak beleszámítani, de amikor az Astra megjelent, még 350 liter volt a csomagtartómérete alaphelyzetben - ha akarod, nézz utána a bemutatótesztekben - aztán egyszercsak megnövekedett a csomagtér, és eltűnt a pótkerék.


Jaja . Eltűnt a pótkerék , mélyebb lett a csomagtér . Lejjebb ment a padlója . Ez a magyarázat .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6126 Dátum: 2005.08.15 22:51:41 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Aha. Tehát ha jó dolgokat írogatok, az OK, ha viszont kritizálok valamit, akkor az nem "korrekt"  :wink: ?

Nem. Több dolgot kritizáltál, én csak eggyel nem értek egyet, és az is ízlésfüggő.


Dehogy ízlésfüggő . Formavilág , anyagminőség , kinézet és tapintás , illesztési hézagok á la 90-es évek első fele . Ez nem ízlés kérdése .

Ízlés kérdése pl. az , hogy pl. a Focus II és a Corolla E12 műszerfala közül melyik a szebb - mert objektíve azonos színvonalúak . Viszont hogy az E11-es beltere nincs egy színvonalon egy csomó kategória-társával , az objektív tény . Hogy neked tetszik , az mit sem változtat ezen . Én sem mondtam , hogy csúnya . Elüldögélnék mögötte simán . De ettől még , amit írtam , igaz .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6127 Dátum: 2005.08.15 22:52:30 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "music"
A többibe még több férne...
Tehát kicsi, mert van nagyobb?  :wink:

Végül is igen, hiszen a maga kategóriájában csak az Alfa 147-t sikerül lepipálnia, az összes többi autóé nagyobb. Úgy is mondhatnám, hogy nagy, csak éppen az összes többi még nagyobb...


Mondjuk , hogy elegendő ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6128 Dátum: 2005.08.15 23:28:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Igen. Egy tesztben, amiben másokkal hasonlítgatják össze, kicsi, mert van nála nagyobb. Relatíve kicsi. Abszolút értelemben véve nem, de relatíve igen. Ezért kevesebb pont jár. Sztem logikus  :)

Szerintem még abszolút mértékben is kicsi, egy családi kocsitól legalábbis az. Az Aygoénál nyilván nagyobb, de ez el is várható.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6129 Dátum: 2005.08.15 23:30:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Valóban normális. De miért lenne baj, ha nem csalna?

Mert így nem óv meg esetlegesen egy-egy fotótól.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6130 Dátum: 2005.08.15 23:31:19 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Igen. Egy tesztben, amiben másokkal hasonlítgatják össze, kicsi, mert van nála nagyobb. Relatíve kicsi. Abszolút értelemben véve nem, de relatíve igen. Ezért kevesebb pont jár. Sztem logikus  :)

Szerintem még abszolút mértékben is kicsi, egy családi kocsitól legalábbis az. Az Aygoénál nyilván nagyobb, de ez el is várható.


Na jó , de egy Hatchback Corolla nem is családi autónak van szánva . Hogy mifelénk sokan annak használják , az más dolog , a térség sajátossága .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6131 Dátum: 2005.08.15 23:34:37 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Valóban normális. De miért lenne baj, ha nem csalna?

Mert így nem óv meg esetlegesen egy-egy fotótól.


Hát igen ;) ... De onnantól fogva , hogy egyszer tudatosodott benned , hogy az órád pontos , már csak rajtad múlik . Egyszóval , szerencsésebb lenne , ha pontosak lennének az órák .

Egyébként inkább a gumiméret-variálás hatásait akarják így kivédeni a gyárak - hogy nehogy az legyen , hogy a hombre fölrak valami , a gyárinál nagyobb gumit , aztán elkezd lefelé csalni az órája  :lol: ... Egyébként én elértem ezt a 2137-es Moszkvicsomon , óra szerint 90-nél 100-al ment a kocsi  8) - igaz , megvariáltam a spirál-kihajtást is , 2140-esre valót raktam a 2137-esre (eltérő a végáttételük)  :) ... meg 175x13-as gumit a 165x13 helyett .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6132 Dátum: 2005.08.15 23:36:32 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "Palaczk"
Igen . Egy tesztben ,...

Csakhogy music nem azt írta, hogy a többihez képest kicsi, hanem azt, hogy kicsi a Corolla csomagtartója. Erre reagáltam, hogy szerintem nem kicsi. Bocs, ha félreértettem musicot.  :roll:

Nem értettél félre, szerintem kicsi. Nem azt mondom, hogy semmi nem fér bele, de egy alsóközép kocsitól ennél nagyobb az elvárás, amit a kategóriatársak hoznak is.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6133 Dátum: 2005.08.15 23:39:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Na jó , de egy Hatchback Corolla nem is családi autónak van szánva . Hogy mifelénk sokan annak használják , az más dolog , a térség sajátossága .

Ez igaz, de a többi alsóközépnek mégiscsak nagyobb a puttonya...
Ha ehhez még azt is hozzávesszük, hogy a sedan sem egy rekorder, a kombiról nem is beszélve, akkor azért egy összegzés mégiscsak belefér.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6134 Dátum: 2005.08.15 23:42:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyébként inkább a gumiméret-variálás hatásait akarják így kivédeni a gyárak

Ha már itt tartunk, amikor valaki az extralistán szereplő gyárilag nagyobb méretet választja, akkor vajon hozzá igazítják az órát is?
music