Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6010985 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6060 Dátum: 2005.08.11 07:44:52 »
Gyerekek , most nézem csak , micsoda irtózatos topik-invázió van itt ... Külön topikok egy-egy konkrét típus egy-egy konkrét technikai porblémájának  :roll: ... Itteni modik nem akarnak esetleg lakatolni egy picit  :wink: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Rob

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6061 Dátum: 2005.08.11 08:21:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Rob"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "whis"
Nem tudom, hogy mérnek, de az fix, hogy az autósújság nem rakta tele a csomagteret kiskockákkal. Ők is papírból nézték. Az, hogy Japánban és Németországban hogy adta meg a gyár az adatokat, az más tészta.
Én csak annyit tennék hozzá, hogy ha egymás mellett áll felnyitott csomagtartóval egy Corolla és egy Astra III, mindkettő HB, akkor nem látszik 100 liternyi különbség. Mérési módszerek ide vagy oda. 30-40 liter eltűnhet a kiugrásokkal, de 100 (pontosabban 91) már sok.


Még egyszer : a norma , amely alapján az adatot megadják , egységes .


És ez alapján a "norma" alapján mérték le a Peugeot 307-es 420 literes csomagterét is? Szerintem nincs 131 l különbség a PUG 307 és a Corolla csomagtere közt.
Én tavaly mikor az autót vettem megnéztem sok tipust. Köztük a 307-est is. Nem láttam ekkora különbséget. Akkor nekem azt mondták, hogy a Peugeot úgy adja meg az adatokat, mintha a csomagteret kiöntené vízzel. Így érthető lenne a különbség. Ezt a VW -nél mondták.
Ja, és lehajtott üléssel a PUG 307  1470 liter.   ??? Ez már majdnem 300 liter a PUG javára.

Bocs, hogy beledumáltam, de én ezt hallottam.


Utánanéztem . A PUG honlapján pl. valóban az általad említett értékeket adják meg . Ez első hallásra is kamu , egy kompakt autó csomagtere aligha lehet ekkora . Megnéztem az AutoBild honlapján : eszerint a PUG 307 (ötajtós) csomagtere 341-1328 literes (megtekinthető az adat például itt !) - ez már reálisabban hangzik . Gondoljon ki-ki , amit akar - szerintem ez újabb adalék ahhoz , hogy az AB nem holmi reklám-értékek alapján pontoz a tesztjeiben  :idea: !


De az elég gáz, hogy a PUG ilyen adatokkal csalogatja a vevőit! Ha meg valaki rájön, akkor csak simán közlik "ja, az egy másik mérés eredménye".
Mindenesetre az szerepel a katalógusában! Mi meg inkább az AB-nek hiszünk.
b]Corolla Hb. 1,4 VVT-i 2004[/b]

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6062 Dátum: 2005.08.11 08:42:51 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A mankókerékkel kapcsolatosan minden bizonnyal igazad van . A Corollában teljes méretű pótkerék van , ez a fő oka , amiért kisebb a csomagtere . A Golfban pl. egyáltalán nincs pótkerék , alapban így szállítják . Ha a vevő (felármentesen) azt kéri , hogy legyen , akkor ugyanúgy 290 literes lesz a csomagtere , mint a Corolláé  :idea: !

Golfban nincs pótkerék a méréskor???  :shock:  Ez azért eléggé elferdíti a dolgokat! Ez a mankókerék-csomagtér növekedés dolog is eléggé kétélű dolog. Jó, hogy nyersz vele mondjuk 50 litert, viszont ha csak egyszer is hétvégén valahol az országúton defekted lesz , akkor nagy szívás, mert mehetsz tovább 50-nel, mert gumist egyhamar nem látsz  :x

Amúgy a 307-hez visszatérve: a gyári méretet szerintem úgy értették, hogy kalaptartó nélkül a plafonig rakva  :wink:  :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6063 Dátum: 2005.08.11 08:47:55 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "whis"
Nem vitatkozom egy nálam sokkal szakavatottabbal  :disgusted:


Én ugyanolyan laikus vagyok autók szempontjából , mint te . Semmilyen műszaki végzettségem nincs . Viszont ez a csomagtér-dolog tényleg így van .

Akkor inkább úgy mondanám, hogy tájékozottabbal, olvasottabbal.  :D Nagy valószínüséggel Te több autós írást átböngészel  [smilie=sm38.gif]
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6064 Dátum: 2005.08.11 09:11:14 »
En focus-al hasonlitottam ossze a csomagteret. Abban virsli potkerek van megse magasabb a csomagtere a corollajenal, de meg csak szelesebb se. Az biztos szerintem hogy amik papiron meg vannak adva  kulonbozo markaknal nem mind egy "norma" szerint van.
Ezen vitazni nem erdemes, lenyeg hogy a gyakorlatban mekkora 1 csomagtarto. Csak azt nem ertem hogy ezek az ujsagok ha mar annyira tesztelnek kocsikat es ossze is hasonlitjak, mert nem merik le vmi sajatos modon a csomagterek terfogatat.
Ott van amit a multkor is irtam a Croma es a signum osszehasonlitasanal a csomagtarto minden merete nagyobb a signumnak, megis a csomagtere 365 a cromaje pedig 500.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6065 Dátum: 2005.08.11 11:30:08 »
Idézetet írta: "Hammer"
En focus-al hasonlitottam ossze a csomagteret. Abban virsli potkerek van megse magasabb a csomagtere a corollajenal, de meg csak szelesebb se. Az biztos szerintem hogy amik papiron meg vannak adva  kulonbozo markaknal nem mind egy "norma" szerint van.
Ezen vitazni nem erdemes, lenyeg hogy a gyakorlatban mekkora 1 csomagtarto. Csak azt nem ertem hogy ezek az ujsagok ha mar annyira tesztelnek kocsikat es ossze is hasonlitjak, mert nem merik le vmi sajatos modon a csomagterek terfogatat.
Ott van amit a multkor is irtam a Croma es a signum osszehasonlitasanal a csomagtarto minden merete nagyobb a signumnak, megis a csomagtere 365 a cromaje pedig 500.


És miből gondolod , hogy nem mérik le ? Vagy , hogy a konkrét példánál maradjunk , hogy az AB nem méri le ? Ne érts félre , én nem vagyok 100 %-ig biztos abban , hogy leméri - de az tény , hogy pl. , ahogy lejjebb említettem , a PUG 307 esetében egész más érték szerepelt a tesztben , mint a PUG honlapján vagy katalógusában  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6066 Dátum: 2005.08.11 11:34:20 »
Abbol gondolom, hogy nem irja, mert ami az ujsagban szerepel az papir adat. Amit 2vel lentebb irtam a 2 kocsi osszehasonlitasanal is az se lehet valos, hanem papir adat.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6067 Dátum: 2005.08.11 11:34:20 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
A mankókerékkel kapcsolatosan minden bizonnyal igazad van . A Corollában teljes méretű pótkerék van , ez a fő oka , amiért kisebb a csomagtere . A Golfban pl. egyáltalán nincs pótkerék , alapban így szállítják . Ha a vevő (felármentesen) azt kéri , hogy legyen , akkor ugyanúgy 290 literes lesz a csomagtere , mint a Corolláé  :idea: !

Golfban nincs pótkerék a méréskor???  :shock:  Ez azért eléggé elferdíti a dolgokat! Ez a mankókerék-csomagtér növekedés dolog is eléggé kétélű dolog. Jó, hogy nyersz vele mondjuk 50 litert, viszont ha csak egyszer is hétvégén valahol az országúton defekted lesz , akkor nagy szívás, mert mehetsz tovább 50-nel, mert gumist egyhamar nem látsz  :x


Nincs . A Golfban , ahogy írtam , alapban nincs pótkerék (legalábbis a német piacon forgalmazottakban biztosan) , csak egy gumijavító , ún. Tyrefit spray .

Egyre több autó jön így ki gyárilag , mert időközben -legalábbis Nyugat-Európában- a defekt esélye olyan kicsi lett (valami egy a több százezerhez jellegű szám) , hogy inkább hozzáadják a csomagtérhez azt a helyet . Ami azt illeti , nekem sem volt eddig soha egyetlen defektem sem a levezetett közel 350 ezer kilométer alatt - kivéve egyetlen esetet , amikor a saját hülyeségem miatt nyomtam szét a gumit egy éles szegélyen  :roll:

Persze , ha az ember akarja , akkor a gyártó ezekbe az autókba is tesz pótkereket (ingyen) - ekkor viszont kisebb lesz a csomagtér .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6068 Dátum: 2005.08.11 11:38:05 »
Idézetet írta: "Hammer"
Abbol gondolom, hogy nem irja, mert ami az ujsagban szerepel az papir adat. Amit 2vel lentebb irtam a 2 kocsi osszehasonlitasanal is az se lehet valos, hanem papir adat.


De miért nem lehet valós  :?: Mert szemre nem jön ki , vagy a megadott néhány méret alapján nem jön ki ? Ez csak akkor lenne igaz , ha a csomagtér alakja szabályosan négyzetes lenne , márpedig NEM az !

Azért , ha az újságban szereplő adat valóban papír (igaz ugyan , mondom nyolcvanadszor , hogy világosan körülhatárolt az a norma , amivel mérik !) , akkor elmondanád nekem , hogy mégis hogyan jött ki az az adat a PUG 307-esre  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6069 Dátum: 2005.08.11 11:42:49 »
Le kell merni a befoglalo meretekek es rajosz. en nem irok tobbet inkabb ez ugyben.....

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6070 Dátum: 2005.08.11 11:51:10 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyre több autó jön így ki gyárilag , mert időközben -legalábbis Nyugat-Európában- a defekt esélye olyan kicsi lett (valami egy a több százezerhez jellegű szám) , hogy inkább hozzáadják a csomagtérhez azt a helyet .

Ez igaz, nekem csak egyszer volt defekt Yarissal, de szerencsére itt Pesten reggelre látszott csak meg. Viszont vasárnap volt és nehéz volt találni egy gumist, aki ráadásul elég borsosan javította meg.
Ha ugyanez kint a puszán történik, akkor mi van? Stoppolsz vagy hívsz assistance-ot?  :roll: És ki az, aki ad kölcsön egy pótkereket manapság?? Mert azt a kevés embert, aki defektet kap, nem vígasztalja, hogy ettől van még 50 liter helye. Bár fene tudja...  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6071 Dátum: 2005.08.11 11:53:09 »
Idézetet írta: "Hammer"
Le kell merni a befoglalo meretekek es rajosz. en nem irok tobbet inkabb ez ugyben.....


Szerintem pedig így nem lehet megállapítani , csak az említett kirakosgatós módszerrel , amely valóban megmutatja a valódi térfogatot . Majd ha egyszer ráérek , csinálok egy csomó ilyen kis kockát és leméregetem , oszt' akkor nem lesz többet vita  :)

Különben régen az AB-nek volt egy jó módszere a csomagtér méretének fotón érzékeltetésére , nem tudom , miért szoktak le róla  :roll: : volt egy szép piros egyen-kofferjük , amelyet minden egyes fotón beletettek az adott autó csomagtartójába . Viszonyítási alapnak jó volt - bár 30-40-50 literes különbségek láttatására nyilván kevés .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6072 Dátum: 2005.08.11 11:59:06 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyre több autó jön így ki gyárilag , mert időközben -legalábbis Nyugat-Európában- a defekt esélye olyan kicsi lett (valami egy a több százezerhez jellegű szám) , hogy inkább hozzáadják a csomagtérhez azt a helyet .

Ez igaz, nekem csak egyszer volt defekt Yarissal, de szerencsére itt Pesten reggelre látszott csak meg. Viszont vasárnap volt és nehéz volt találni egy gumist, aki ráadásul elég borsosan javította meg.
Ha ugyanez kint a puszán történik, akkor mi van? Stoppolsz vagy hívsz assistance-ot?  :roll: És ki az, aki ad kölcsön egy pótkereket manapság?? Mert azt a kevés embert, aki defektet kap, nem vígasztalja, hogy ettől van még 50 liter helye. Bár fene tudja...  :roll:


Mondjuk : sok éven át plusz 80-90 liter hely (egy teljes pótkerék ennyit vesz el) , vagy 40-50 (ennyit nyersz egy szükségkerékkel) - cserébe az egyszeri szívásért , amelyhez azért a körülmények igen peches találkozása is kell (defekt + puszta + hétvége ;)...) - hát nem tom , szerintem bevállalható .

Egyébként ezek a tyrefit cuccok jó eséllyel helyrehozzák a gumit , hacsak nem több centis szakadás keletkezik rajta - EHHEZ meg aztán már tényleg balszerencse kell . Más kérdés , hogy a tyrefittel ideiglenesen újra bevethetővé vált gumi nem javítható - ki kell dobni , másikat föltenni helyette . De , mondom , nagyon ritka ez már manapság . Itt tényleg találkozik a gyártó érdeke (megspórol kocsinként egy kereket , felszorozva nyilván nem elhanyagolható tétel) a felhasználóéval (plusz raktérhez jut) .

És , mondom még 1x : a vételnél úgyis eldöntheted , hogy mi a fontosabb neked . Corollánál viszont mindenképpen megkapod a full pótkereket , és vele a kisebb csomagtartót .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6073 Dátum: 2005.08.11 14:22:39 »
Idézetet írta: "Palaczk"
...szerintem bevállalható...
... a tyrefittel ideiglenesen újra bevethetővé vált gumi nem javítható - ki kell dobni , másikat föltenni helyette.
És , mondom még 1x : a vételnél úgyis eldöntheted , hogy mi a fontosabb neked . Corollánál viszont mindenképpen megkapod a full pótkereket , és vele a kisebb csomagtartót .

Mindaddig nem gondol rá az ember, míg épp nem lesz defektje, rossz helyen, rossz időben. Vételnél meg pláne jobban néz ki a nagyobb csomagtér (mondjuk a kereket hazaviheti, elfér a franciaágy alatt :wink: ).  Aztán meg hiába mondogatja magának, hogy de hülye voltam...
Amúgy a pótkerék nem Kresz tartozék?  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Rozsomák

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 982
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #6074 Dátum: 2005.08.11 14:52:29 »
Idézetet írta: "whis"

Amúgy a pótkerék nem Kresz tartozék?  :roll:

Tudtommal nem.
dv,
   Rozsomák
TOYOTA COROLLA 2004 1.4 HB 20
"Az élet olyan, mint egy doboz bon-bon. Nem tudhatod, mit veszel ki belõle."