Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032878 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #600 Dátum: 2004.05.30 13:09:46 »
Kicsit érdekesnek tartom a pontozást, pl a végsebességben levő 2 km/h azaz kb 1,1% eltérés 1 pont :)

A corolla csomagtartója valóban pici!

Viszont megbízhatóságban a golf sehol nincs, a normális utazótempónál a dinamizmusa a tolyotának elég jelentősen nagyobb és ez nekem többet ér, mint hogy elöl 4, hátul 2cm-el nagyobb a lábtér!

-A nagyobb csomagtartómérethez meg ott a sedan, vagy a kombi!

-az 50e szervizen meg csak jókat nevetek, az olajnak is megmondták,  vagy a garancia idő alatt kibírja a kocsi, aztán meg úgyis mindegy ?
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #601 Dátum: 2004.05.30 13:11:43 »
Illetve nem mindegy, a 100 km utáni teljes motorgenerál eklég jó üzlet a szervízeknek !
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #602 Dátum: 2004.05.30 19:01:46 »
A csomagtarto lehet hogy kicsi, de golfban meg nincs potkerek, ha rendelsz hozza meg egybol 70 literrel kisebb a csomagter... na es akkor hol is tartunk?

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #603 Dátum: 2004.05.30 19:09:36 »
Szerintem felesleges fefúzni magatokat, az ilyen teszteken  :D

Én mivel családos vagyok a 350l-es csomagtartó is =0 pont.
És mivel még gyermeki a szívem a  11-es gyorsulás is 0 pont.

Na jó csak vicceltem   :mrgreen:

Az viszont biztos, hogy a teszt pontrendszere erőssen szubjektív és vitatható, de ennélkül nehéz lenne győztest avatni.

A győztest, ahogy Palaczk kollega is mondta, mindenki a saját preferencia listája hirdeti ki.   :prayer:

És ami a két legfontosabb dolog.
1, Saját benyomásunk az autóról. !!!!!!!!!!!!!!!!!
2, Vevőelégedettségi teszt !!!!!!!!!!!!!

És hogy miért?
1, Mert emberek vagyunk és egy elkoszolódott léptetőmotort (by Astra) meg tudunk bocsájtani, de úgy megvenni egy autót, hogy ez volt a tesztgyőztes, de nekem mégis a másik tetszik (és a piroslámpánál ácsingózni rá) nem lehet. Természetesen vannak kirívó példák lásd PUG 307-es amit egyszrűen NEM lehet negvenni.
2, És szerintem EZ a legfontosabb. Ugyanis ennál derül ki hogy mennyire ÁTVERŐS AZ AUTÓ

Ennek a legjobb lédája a Yaris.
-Jó kocsi ez a Yaris ? (kérdezték tőlem)
-Tökéletes (Mondtam én)
-De hát kicsi a csomagtartója.
-?????????? Tudom. éééééééééés. Amikor bementem a szalonba és megvettem láttam mekkora. El tudtam dönteni, hogy nekem ez így jó! Ha utánna azzal vádolnám az autót, hogy kicsi a csomagtartója akkor csak a saját sutaságomat hirdetném, hiszen LÁTSZIK hogy akkora. Ennél sokkal de sokkal nagyobb baj ha a szalonba szép, meg jó az autó (elhiteti magáról) aztán 1-2 hónap használat után kiderül hogy belül meg férges. (Ismerős 4,5 MFt-s új autója fél év alatt 3szor van szervízben).

Ez az amit a  :toy: -ban  nagyra becsülök az eddigi 5 Toyotám legalább annyit, ha nem többet adott, mint amennyi kinézett belőle.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #604 Dátum: 2004.05.30 19:15:23 »
Idézetet írta: "szazketto"
A csomagtarto lehet hogy kicsi, de golfban meg nincs potkerek, ha rendelsz hozza meg egybol 70 literrel kisebb a csomagter... na es akkor hol is tartunk?


No többek között ezért került kihúzásra a Mazda 323 a mult nyáron, amikor keresgéltem az új gépsárkányt!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #605 Dátum: 2004.05.31 13:06:49 »
Nos , jól sejtettem ezek szerint , hogy ha bemásolom ide ezt az izét , akkor egy darabig lesz miről társalogni  :wink:  :lol:

Még Lympet is sikerült egy viszonylag hosszú hozzászólásra késztetni ;););)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #606 Dátum: 2004.05.31 13:17:24 »
Idézetet írta: "Lymphater"
És ami a két legfontosabb dolog.
1, Saját benyomásunk az autóról. !!!!!!!!!!!!!!!!!
2, Vevőelégedettségi teszt !!!!!!!!!!!!!


A saját benyomás stimmel , de elhiheted : ha most beszabadulna ide egy csapat VW- , vagy éppen PUG-tulaj , "megmagyaráznák" ők neked ***án , hogy a vevőelégedettségi teszt kamu , mert egyrészt a Toyota-tulajok direkt nem vallják be a kocsijaik hibáit , másrészt Toyotát eleve sótlan kispolgárok és/vagy öregemberek vesznek akik nagyon visszafogottan vezetnek és ezért nem mennek tönkre a Toyoták , harmadrészt ... stb stb stb  :wink: ... Hallottam már ilyet sokszor  :D

És lehet , hogy száz Corollából csak egy romlik el , száz PUG-ból pedig harminc - de a fennmaradó hetven PUG gazdájának te ugyan a büdös életben el nem magyarázod , hogy a kocsija nem megbízható  :idea:

A tesztekről pedig annyit , hogy szerintem azért nagyon is van létjogosultságuk - ha én új autót vásárolnék , biztos , hogy figyelembe venném a teszteredményeket IS. Megszűrve persze - a számomra lényegtelen tulajdonságokat szépen ignorálnám . De ha , teszem azt , nekem egyformán tetszene a Corolla , a Civic és az Almera - akkor nagyon valószínű , hogy a teszteredmények alapján dönteném el , melyiket válasszam . Fogyasztást , fékutat , gyorsulási adatokat nem tudsz kideríteni egy próbaút során ... Erre jó a teszt  :!:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #607 Dátum: 2004.05.31 16:54:22 »
Azért fontos a vevőelégedettség, mert abból derül ki, hogy ÁTVERŐS az autó vagy nem. Ekkor viszont irreleváns, hogy kik veszik. Itt arról van szó, hogy ha bejön, akkor megveheted, mert nem más mint aminek mutatja magát.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #608 Dátum: 2004.05.31 16:55:32 »
Mindig olvasom a fórumot, de most olyan sajna nem sok időm van hozzászólni.  :cry:
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

laczi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 311
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #609 Dátum: 2004.05.31 16:59:21 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Nos , jól sejtettem ezek szerint , hogy ha bemásolom ide ezt az izét , akkor egy darabig lesz miről társalogni  :wink:  :lol:

Még Lympet is sikerült egy viszonylag hosszú hozzászólásra késztetni ;););)

Érdemes volt, korábban láttam, hogy egy-két napig alig volt hozzászólás. :lol:
aczi

'04 Corolla Sedan 1.6 Sol / 46

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #610 Dátum: 2004.05.31 17:47:47 »
Idézetet írta: "laczi"
Érdemes volt, korábban láttam, hogy egy-két napig alig volt hozzászólás. :lol:

Igen, ez egy ilyen autó, nincs nagyon mit beszélni róla, még nekünk sem... :lol:
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #611 Dátum: 2004.05.31 23:45:15 »
Igen valaoban ez ijen autó, nem túl feltűnő, csak teszi a dolgát. két hét mulva lesz 1 éves a corolla, eddig a leghosszabb szervizelés az elütött nyul által leamortizált első lökhárító cseréje volt. Ha minden igaz, holnap átlépem a 33000 km-t.

-Ja a múlt kedden volt egy előre nem tervezett motoház nyitásom, kiégett a jobb oldali tompított :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #612 Dátum: 2004.06.01 08:34:28 »
Palaczk, köszi a tesztet, elolvastam. Nem reagálok rá, biztosan sejted, mit mondanék  :wink:

És nehogy már csak music kolléga kocsija fogyasszon keveset: a legutolsó tankolásom óta megrett 200 km átlaga (comp szerint) 6,1. Igaz, ennek 75-80%-a országút, halál nyugiban, csordogálva, teljesen szabályosan.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

nlinda

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Az autó ára....
« Válasz #613 Dátum: 2004.06.01 08:42:47 »
Sziasztok!

Van egy imádott Corollám, amitől sajnos anyagi okok miatt meg kell szabadúlnom. Körbenéztem az autókereskedésekben, s szomorúan tapasztalom, hogy egy 4 éves autóért (igaz van 100ekm benne) maximum 1.4mft-ot akarnak adni. Szerintem a kocsi sokkal többet ér, hiszen TOYOTA!! (állatira megbízható, de ezt nektek nem kell ecsetelnem....)

Szóval ha valakit érdekel egy Corolla Wagon, akkor írjon az nlinda@freemail.hu címre...

Remélem jó helyre írok....

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Re: Az autó ára....
« Válasz #614 Dátum: 2004.06.01 08:53:42 »
Idézetet írta: "nlinda"
Szóval ha valakit érdekel egy Corolla Wagon, akkor írjon az nlinda@freemail.hu címre... Remélem jó helyre írok....

Üdv köztünk!
Természetesen jó helyre írsz, de nem ártana több infó a kocsiról! Tehát évjárat (év/hónap), szín, km, felszereltség, stb.
Az 1,4milka röhej: ennyiért 97-es, még nem kereklámpás Corollát lehet kapni, nem 4éveset. A 100e körüli km nem kevés egy 4 éves kocsiban, de nem is veszettül sok, és legalább hihető...
music