Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6030341 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5790 Dátum: 2005.06.19 20:45:32 »
"Írásos nyilatkozatunk van a Michelintől, amelyben az áll, a gumik csak akkor biztonságosak, ha lassítót építenek a 13-as kanyarba. Erre meg lett volna a lehetőség, de nem járultak hozzá. Nem kockáztathatjuk a pilótáink biztonságát. Sajnálom a 150 ezer nézőt, de nem volt más választásunk" - nyilatkozta Ron Dennis a német RTL-televíziónak.
Forrás: www.index.hu

Ezzel lezárnám az OFF-olást
Természtesen lehet a témával foglalkozni, de a megfelelő topicban.

szancsez

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5791 Dátum: 2005.06.19 21:20:10 »
Sziasztok!
Nekem nincs Toyotám, de szeretnék venni egy '99 körüli Corollát. A gond az, hogy abszolút nem értek hozzá. :(
Hogy érdemes csinálni, hogy minél kisebb eséllyel szívjam meg?
Kösz.

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5792 Dátum: 2005.06.19 22:55:21 »
Idézetet írta: "ferrari"
Szégyen amit ez a TOYOTA művel a Forma1 ben!!!!!  :P
Nem szégyenlitek magatokat! Ilyen autóval járkálni az utakon, amit nem mernek a Forma1 ben versenyeztetni!!! Inkább akkor járjatok Trabant-al!!  :lol:  Nah erröl csak ennyit, mocskos az egész TOYOTA!!  :shock:


Azért ha jól tudom a Jordan Toyota motorral lett harmadik, vagy nem? :D
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5793 Dátum: 2005.06.20 01:53:43 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "ferrari"
Szégyen amit ez a TOYOTA művel a Forma1 ben!!!!!  :P Nem szégyenlitek magatokat! Ilyen autóval járkálni az utakon, amit nem mernek a Forma1 ben versenyeztetni!!! Inkább akkor járjatok Trabant-al!!  :lol:  Nah erröl csak ennyit, mocskos az egész TOYOTA!!  :shock:
Isten hozott!
Mindjárt megkapod egy moderátortól, hogy rossz topikba írtál. Ráadásul helytelenül is írsz. Szólj Apunak, hogy miután kicserélte a pelenkád, mutassa meg a pontot és a kérdőjelet.
Ugyan-ugyan. Csak nem szereti a Toyotát. Nincs abban semmi rossz. Csak azt nem értem, hogy miért nem inkább annak örül, hogy simán nyer a Ferrari.

Azért a smileykat is illik észrevenni. Csak poénnak szánta. Amúgy a Ferrari sem lehet büszke, a Jordaneket épphogy lekörözte 1x.
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5794 Dátum: 2005.06.20 06:29:10 »
Idézetet írta: "szancsez"
Sziasztok!
Nekem nincs Toyotám, de szeretnék venni egy '99 körüli Corollát. A gond az, hogy abszolút nem értek hozzá. :(
Hogy érdemes csinálni, hogy minél kisebb eséllyel szívjam meg?
Kösz.


Szia!

Hát az alapeljárás Toyota esetében is ugyanaz, mint másnál.
Amire érdemes odafigyelni: volt-e törve az autó, a futott kilométer
összhangban van-e az autó állapotával, papírjaival(szervízkönyv, olajcserére
figyelmeztető matrica az autón, esetleges korábbi számlákon lévő km állás,
stb.).
Ha végig rendesen volt szervízelve, akkor nagyon nem foghatsz mellé.
Elég sok Corolla van a piacon, szóval tudsz válogatni. Ha megtalálod
az igazinak tűnő darabot akkor javaslom, hogy vidd el egy márkaszervízbe
állapotfelmérésre. Kb.8000HUF, de ennyit bőven megér, mert szemre nem
biztos, hogy mindent észreveszel.
Ezzel az évjáratú Corollával csak jó tapasztalatom volt, van. Szóval
én csak ajánlani tudom.
Remélem tudtam valamennyit segíteni. Ha mégsem vagy további kérdéseid
vannak, lesznek, akkor csak írj bátran. Biztos lesz aki tud segíteni.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5795 Dátum: 2005.06.20 07:24:21 »
Idézetet írta: "szancsez"
Sziasztok!
Nekem nincs Toyotám, de szeretnék venni egy '99 körüli Corollát. A gond az, hogy abszolút nem értek hozzá. :(
Hogy érdemes csinálni, hogy minél kisebb eséllyel szívjam meg?
Kösz.

Ezt is nézd meg: http://www.toyotaclub.hu/mickey/forum/viewtopic.php?p=42079#42079

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5796 Dátum: 2005.06.20 09:07:28 »
Van egy eszrevetelem az uj corollaval kapcsolatban es kernem a velemenyeteket hogy ti talalkoztatok-e mar ezzel a jelenseggel?
Szoval csak bemelegedett motornal csinalja es kb 2700 -as fordulattol ilyen szakaszos siro sipolas jon elolrol egesszen ameddig elvaltom olyan 3500 fordulatig es 2-3-4 es sebessegben is. ja es csak menet kozben.
Elvittem a szervizbe a muszerfal igazitas miatt, ami az elore josolt 1-2 ora munka volt 10 perces ezt a jelenseget is mutattam nekik, de tetlenul fogadtak. Azt mondtak hogy menjek igy vele es ha erosodik hatha jobban azonosithato a jelenseg, de engem nagyon zavar.
Nem talalkozott vmelyikotok ilyen jelenseggel?

Ozvego

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5797 Dátum: 2005.06.20 16:58:56 »
Kedves Hammer!

Ugyan ez volt nekem is a problémám! Elvittem szervízbe, akkor olyan 3500km lehetett benne. És azt mondták, hogy a benzigőz csapodott le a szűrőbe. És hogy a rendszer nincs giégetve. Valóban akkor még nem mentem vele autópályán.
Aztán letekertem Gyulára olyan 150-160-as tempóval tartósan. Megkostóltam a 180-at is.':lol:'
Laughing És azota megszünt.


Idézetet írta: "Hammer"
Van egy eszrevetelem az uj corollaval kapcsolatban es kernem a velemenyeteket hogy ti talalkoztatok-e mar ezzel a jelenseggel?
Szoval csak bemelegedett motornal csinalja es kb 2700 -as fordulattol ilyen szakaszos siro sipolas jon elolrol egesszen ameddig elvaltom olyan 3500 fordulatig es 2-3-4 es sebessegben is. ja es csak menet kozben.
Elvittem a szervizbe a muszerfal igazitas miatt, ami az elore josolt 1-2 ora munka volt 10 perces ezt a jelenseget is mutattam nekik, de tetlenul fogadtak. Azt mondtak hogy menjek igy vele es ha erosodik hatha jobban azonosithato a jelenseg, de engem nagyon zavar.
Nem talalkozott vmelyikotok ilyen jelenseggel?
:lol:
04 Corolla 1.4 VVT-i HB SOL.

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5798 Dátum: 2005.06.20 17:55:17 »
Éppen ezt akartam javasolni amit Ozvego.
Valószínű hogy ki kell égetni egy kicsit a rendszeredet.
Ha 3-4e. km-nél több van a verdában akkor lassacskán kenheted neki a fordulatot...Hidd el hogy "Ő" is alig várja. :lol:

Egyébként nekem nem volt ilyen problémám.
5' - Corolla HB.  1.4 sol

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5799 Dátum: 2005.06.20 18:36:13 »
Idézetet írta: "Hammer"
Van egy eszrevetelem az uj corollaval kapcsolatban es kernem a velemenyeteket hogy ti talalkoztatok-e mar ezzel a jelenseggel?
Szoval csak bemelegedett motornal csinalja es kb 2700 -as fordulattol ilyen szakaszos siro sipolas jon elolrol egesszen ameddig elvaltom olyan 3500 fordulatig es 2-3-4 es sebessegben is. ja es csak menet kozben.
Elvittem a szervizbe a muszerfal igazitas miatt, ami az elore josolt 1-2 ora munka volt 10 perces ezt a jelenseget is mutattam nekik, de tetlenul fogadtak. Azt mondtak hogy menjek igy vele es ha erosodik hatha jobban azonosithato a jelenseg, de engem nagyon zavar.
Nem talalkozott vmelyikotok ilyen jelenseggel?


Nekem is hasonló gondom van. Az enyémben már van 30.000 km, éppen ma értem el. Peckával beszéltem, nála is volt ilyen gond, neki a Toyota Supernél megcsinálták. Ha jól tudom, a motor tartó baknál van elmozdulva egy gumiszigetelés. Mostanában majd én is elviszem a győri szervízbe.
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5800 Dátum: 2005.06.21 07:13:06 »
Koszonom a valaszokat!
Eloszor is megy az orszagut, ha az nem segit, akkor konzultalok a toyota superrel, hogy magyarazzak el a debreceni szerviznek hogy, hogy  is kellene megoldani ezt a problemat.
Ja amugy meg csak 1300 km van benne igy 150-160 nem fog menni, de 120-130 belefer, hatha ez mar segit.
A motor tarto bak szerintem azert nem johet szoba mert akkor allo helyzetben is produkalnia kellene a nyikorgast.

janusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5801 Dátum: 2005.06.21 11:27:01 »
Idézetet írta: "Hammer"
Koszonom a valaszokat!
Eloszor is megy az orszagut, ha az nem segit, akkor konzultalok a toyota superrel, hogy magyarazzak el a debreceni szerviznek hogy, hogy  is kellene megoldani ezt a problemat.
Ja amugy meg csak 1300 km van benne igy 150-160 nem fog menni, de 120-130 belefer, hatha ez mar segit.
A motor tarto bak szerintem azert nem johet szoba mert akkor allo helyzetben is produkalnia kellene a nyikorgast.


enyimbe 1200 km van, de az nem ad ilyen furcs hangokat, szerencsere :)

ja, es meg valami, emlitettek a kereskedesben, hogy 3000 utan esetleg erdemes lehet olajat cserelni, velemeny?
Janusz

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5802 Dátum: 2005.06.21 11:28:52 »
Idézetet írta: "janusz"
Idézetet írta: "Hammer"
Koszonom a valaszokat!
Eloszor is megy az orszagut, ha az nem segit, akkor konzultalok a toyota superrel, hogy magyarazzak el a debreceni szerviznek hogy, hogy  is kellene megoldani ezt a problemat.
Ja amugy meg csak 1300 km van benne igy 150-160 nem fog menni, de 120-130 belefer, hatha ez mar segit.
A motor tarto bak szerintem azert nem johet szoba mert akkor allo helyzetben is produkalnia kellene a nyikorgast.


enyimbe 1200 km van, de az nem ad ilyen furcs hangokat, szerencsere :)

ja, es meg valami, emlitettek a kereskedesben, hogy 3000 utan esetleg erdemes lehet olajat cserelni, velemeny?


Máshol meg direkt mondják, hogy ne, mert a gyári olajban van valami összekopást segítő adalék.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

janusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5803 Dátum: 2005.06.21 11:32:37 »
Idézetet írta: "Tamás69"

Máshol meg direkt mondják, hogy ne, mert a gyári olajban van valami összekopást segítő adalék.

akkor sikerult most megjobban elbizonytalanodnom :)

felteszem mashogy is a kerdest :)

ki cserelt olajat 3000 km-nel?
Janusz

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5804 Dátum: 2005.06.21 11:49:20 »
Idézetet írta: "janusz"
kicserelt olajat 3000 km-nel?

Én nem. Először akartam, aztán meg valahogy kicsúsztam az időből/km-ből.  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety