Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6032661 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5775 Dátum: 2005.06.14 13:44:19 »
Idézetet írta: "veze"
Sziasztok!

Egy hét múlva lejár a zöldkártyám. Nem tudjátok ez egységáras? Az autóklubnál 6700 Ft-ot mondtak rá. Ez reális? Nekem soknak tűnik.

Sajnos igen, minden kérdésedre. Én is ennyit fizettem. Utánanéztem mindenhol, ennyit kértek érte. Végül a Megyeri Úti Autóklub műhelyében csináltam.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5776 Dátum: 2005.06.14 13:44:51 »
Idézetet írta: "veze"
Egy hét múlva lejár a zöldkártyám. Nem tudjátok ez egységáras? Az autóklubnál 6700 Ft-ot mondtak rá. Ez reális? Nekem soknak tűnik.

Igen, hatósági áras, mint a műszaki vizsga is.
A zöldkártya tényleg 6700 forintba kerül (célműszer nélkül mért szabályozott katalizátoros gépkocsi) mindenhol (nálunk is), ellenőriztem  :wink:

SZERK: megelőztek 32 másodperccel  :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5777 Dátum: 2005.06.14 13:50:55 »
Kösz a válaszokat. Igazság szerint nem lenne ez sok, ha elérné a célját, de amikor látom a sok IFA-t, Ikarus-t, meg a belüket vonszoló 30 éves dízeleket, amiből ömlik a fekete füst, akkor kidobott pénznek érzem.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5778 Dátum: 2005.06.14 13:52:41 »
Idézetet írta: "veze"
Kösz a válaszokat. Igazság szerint nem lenne ez sok, ha elérné a célját, de amikor látom a sok IFA-t, Ikarus-t, meg a belüket vonszoló 30 éves dízeleket, amiből ömlik a fekete füst, akkor kidobott pénznek érzem.

Ugyan már! Ez is csak egy adó, amit bevezettek, hogy a zsebeinket fosztogassák. Nyoma sincs itt a valódi értelméről.

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5779 Dátum: 2005.06.14 15:43:09 »
Na, megvan a zöldkártyám, de mint kiderült, mivel az én autóm újabb, és még tisztább, ezért még többet kellett fizetnem, így 8900 Ft volt! Előttem egy 20 éves VW Jettát túráztattak, ömlött belőle a füst, de átment. Ja, meg várakozás közben az egyik ottani szakitól megtudtam, hogy törve volt az autóm bal hátulja, de én nem láttam mit magyarázott. Meg elmesélte, hogy már a Toyoták is gagyik, mert egy ürge most ment hozzájuk egy Avensisszel, aminek több csapágy is szétment a sebváltójában 180 ezer km-nél. Tanulságos kör volt.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5780 Dátum: 2005.06.14 17:39:17 »
Idézetet írta: "veze"
Na, megvan a zöldkártyám, de mint kiderült, mivel az én autóm újabb, és még tisztább, ezért még többet kellett fizetnem, így 8900 Ft volt!

Mint írtam, a "célműszer nélküli mérés" esetében 6700. A célműszeres mérés sajnos 8900 :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26346
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5781 Dátum: 2005.06.14 23:58:11 »
Idézetet írta: "veze"
az egyik ottani szakitól megtudtam, hogy törve volt az autóm bal hátulja, de én nem láttam mit magyarázott. Meg elmesélte, hogy már a Toyoták is gagyik, mert egy ürge most ment hozzájuk egy Avensisszel, aminek több csapágy is szétment a sebváltójában 180 ezer km-nél. Tanulságos kör volt.

Ez már komoly bizonyíték az állításának alátámasztására...
music     

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5782 Dátum: 2005.06.15 09:05:27 »
Idézetet írta: "veze"
Na, megvan a zöldkártyám, de mint kiderült, mivel az én autóm újabb, és még tisztább, ezért még többet kellett fizetnem, így 8900 Ft volt! Előttem egy 20 éves VW Jettát túráztattak, ömlött belőle a füst, de átment. Ja, meg várakozás közben az egyik ottani szakitól megtudtam, hogy törve volt az autóm bal hátulja, de én nem láttam mit magyarázott. Meg elmesélte, hogy már a Toyoták is gagyik, mert egy ürge most ment hozzájuk egy Avensisszel, aminek több csapágy is szétment a sebváltójában 180 ezer km-nél. Tanulságos kör volt.


Ha nagyon extrém értéket ad a műszer, lemérnek egy másik kocsit helyette, ha csak kicsit akkor addig szórakozik, amig jót nem mér. :(

Nekem Kadettben esett szét a váltó csapágyazása, de abból elfolyt az olaj, kb 1 deci kenegette a rendszert. -ott is valami kenésgond lehetett, különben nem több csapágy megy szét egyszerre!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

VJozsi

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 56
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5783 Dátum: 2005.06.16 16:22:08 »
Sziasztok!

Nem tudja valaki, hogyan kell levenni a kormánytól balra a biztifedélként is szolgáló kis kihajtható zsebet? Tavaly amikor átvettem a kocsit megmutatták, de  elfelejtettem hogyan kell, a használatiban meg nem találtam.
Amúgy nincs vele semmi bajom, csak néha kiváncsi vagyok erre-arra...

Ősszel szinte ugyanígy jártam a motorháztetővel is, amikor az ablakmosót akartam utántölteni. Alig találtam meg a motorháztető alatti kioldót.:)
Jozsi

szazketto

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 664
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5784 Dátum: 2005.06.16 16:56:45 »
A csaladban egyik avensisben 2 ev alatt (200.000km) ketszer is szetment a valtocsapagy... ez van. Ellenben a passatban 50.000korul tortent meg ugyanez...

Benedek

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 208
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5785 Dátum: 2005.06.19 11:54:13 »
Köszi kuf!
Felhívom.
 :)
5' - Corolla HB.  1.4 sol

ferrari

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5786 Dátum: 2005.06.19 20:14:36 »
Szégyen amit ez a TOYOTA művel a Forma1 ben!!!!!  :P
Nem szégyenlitek magatokat! Ilyen autóval járkálni az utakon, amit nem mernek a Forma1 ben versenyeztetni!!! Inkább akkor járjatok Trabant-al!!  :lol:  Nah erröl csak ennyit, mocskos az egész TOYOTA!!  :shock:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5787 Dátum: 2005.06.19 20:20:37 »
Idézetet írta: "ferrari"
Szégyen amit ez a TOYOTA művel a Forma1 ben!!!!!  :P
Nem szégyenlitek magatokat! Ilyen autóval járkálni az utakon, amit nem mernek a Forma1 ben versenyeztetni!!! Inkább akkor járjatok Trabant-al!!  :lol:  Nah erröl csak ennyit, mocskos az egész TOYOTA!!  :shock:


Szia! Üdv a fórumon!

Talán nem figyeltél rendesen a rajtnál. Egy Michelines csapat sem idnult el
a versenyen. Ja, és a Michelin gyár szakemberei javasolták ezt, nem a Toyota.

Nézz be máskor is!

Ja, és van ám Formula-1es topic is!

Satriani

  • Vendég
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5788 Dátum: 2005.06.19 20:24:15 »
Idézetet írta: "ferrari"
Szégyen amit ez a TOYOTA művel a Forma1 ben!!!!!  :P
Nem szégyenlitek magatokat! Ilyen autóval járkálni az utakon, amit nem mernek a Forma1 ben versenyeztetni!!! Inkább akkor járjatok Trabant-al!!  :lol:  Nah erröl csak ennyit, mocskos az egész TOYOTA!!  :shock:

Isten hozott!

Mindjárt megkapod egy moderátortól, hogy rossz topikba írtál. Ráadásul helytelenül is írsz. Szólj Apunak, hogy miután kicserélte a pelenkád, mutassa meg a pontot és a kérdőjelet.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5789 Dátum: 2005.06.19 20:28:13 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "ferrari"
Szégyen amit ez a TOYOTA művel a Forma1 ben!!!!!  :P
Nem szégyenlitek magatokat! Ilyen autóval járkálni az utakon, amit nem mernek a Forma1 ben versenyeztetni!!! Inkább akkor járjatok Trabant-al!!  :lol:  Nah erröl csak ennyit, mocskos az egész TOYOTA!!  :shock:

Isten hozott!

Mindjárt megkapod egy moderátortól, hogy rossz topikba írtál. Ráadásul helytelenül is írsz. Szólj Apunak, hogy miután kicserélte a pelenkád, mutassa meg a pontot és a kérdőjelet.


Ugyan-ugyan. Csak nem szereti a Toyotát. Nincs abban semmi rossz.
Csak azt nem értem, hogy miért nem inkább annak örül, hogy simán nyer a
Ferrari.