Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6034808 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Mercurius

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 187
    • http://europe.hungary.org
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5715 Dátum: 2005.06.13 01:11:54 »
Sziasztok!

Rég jártam erre...  :oops:

Kipróbáltam a vontatás izgalmait.  :x  Hugom és barátnője éjjel lerobbantak az M7-en, és muszáj voltam kimenteni őket. Kb. 60 km-t húztam egy hengerfejes Suzuki Vitarát 4 m-es vontató-kötéllel. Eléggé majréztam, mert még sosem vontattam, és az a 4 méter nagyon rövidnek tünt, belekalkulálva a vezető hölgy képességeit, de megúsztuk gond nélkül. A 100km/h sok volt neki, szólt mobilon, hogy legyen inkább 60. Maradtunk 70-nél. :-) (Épp szakdoli leadás előtt voltam, így nem volt ínnyemre a kiruccanás Balcsira meg vissza)  :twisted:
Egyébként a Vitara épp szervízből jött, pont hűtő problémával. 70 km-t bírt ki, úgy hogy a szerelő megnyugtatta őket, simán mehetnek Balcsira. Ráadául ettől a szerelőtől vették az autót. Én is hozzá hordtam a Vectrát anno, s nem volt gondom vele.

A másik off történet, csak hogy hízlaljam a Toyotás májakat, Anyám barátnője vett egy új VW Passatot, 4 kerék meghajtásos, turbóst, szóval nem olcsó mulatságos. 3 hónapig bírta a kocsi, és sorra jöttek ki a motor hibák, pl. turbo. A szervízbe pedig a szó nélküli garanciás javítás helyett azzal jöttek, hogy rossz a vezetési technikája a hölgynek. (Pedig nem az első autója, és évtizedek óta járja az országot szakmából kifolyólag.)
Többek között chippet kellett cserélni, további részleteket nem tudok.


 :?:  :?:  :?:  :idea: Ja, kiégett az egyik országúti első égőm. Ha nem akarok vele bajlódni vigyem szakszervízbe, vagy ez nem számít garnciálisnak, és nagyon sokat fizetnék??? Vagy jó egy mezei szerelő is?Mit tanácsoltok?


Képzeljétek Anyám említett barátnője lepolíroztatta a kocsinkat (szinte titokban), lejöttek róla a csúnya karcok, és újra olyan, mintha új lenne. Nagyon szép munkát végeztek. Nem hittem volna.   :shock:
oyota Corolla Sedan 1,6 Sol Sport (2004)

mozes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5716 Dátum: 2005.06.13 09:01:21 »
Idézetet írta: "Mercurius"
:?:  :?:  :?:  :idea: Ja, kiégett az egyik országúti első égőm. Ha nem akarok vele bajlódni vigyem szakszervízbe, vagy ez nem számít garanciálisnak, és nagyon sokat fizetnék??? Vagy jó egy mezei szerelő is?Mit tanácsoltok?

Üdv Mercurius!
Az izzócsere nem bonyolult művelet és semmi veszéllyel nem jár, tehát vágj bele nyugodtan. A szervíz biztos többszörösét kéri annak,  mint amennyibe neked kerülne ez a kis beavatkozás. Osram izzót vegyél! A szerelésben segít a szervízkönyv. [smilie=sm07.gif]
Minél többet foglalkozol a kocsiddal, annál jobban megszereted! :wink:

Én a civicemen már sokmindent cseréltem otthon magamtól (spórolva több tízezret a szervízen) és most nem az olajcserére gondolok, mert az már rutin művelet.

Ja, a corolla öngyógyító, vagy csak szégyelős?
A belső világítás magától helyrejött, és papírforma szerint működik. [smilie=sm59.gif]

Az idézetet megszerkesztettem egy picit, hogy átláthatóbb legyen az egész! :wink:
music

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5717 Dátum: 2005.06.13 09:09:27 »
Idézetet írta: "Mercurius"
Képzeljétek Anyám említett barátnője lepolíroztatta a kocsinkat (szinte titokban), lejöttek róla a csúnya karcok, és újra olyan, mintha új lenne. Nagyon szép munkát végeztek. Nem hittem volna.   :shock:
Nekem is kell egy ilyen barátnő!!!  :lol:

Nekem az is elég ha lemossa heti egy alkalommal a kis ufót.  :lol:
Üdv: Kishaver 74

Blasius78

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 301
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5718 Dátum: 2005.06.13 09:22:51 »
Hali,

Gondolkodom az üvegfóliázáson, hogy a kocsi ne melegedjen fel annyira a naptól, csak a vizsgabiztosok reagálása zavar(na), mivel jártam már úgy, hogy a régebbi kocsimon a vizsgabiztos nem akarta átengedni a vizsgán.

Szerintetek egy gyárilag egyáltalán nem színezett oldalüveg önmagában véd valamit a nap káros sugarai ellen? Tehát UV szűrős fóliát érdemes felrakatni, vagy az üveg véd annyit önmagában az UV sugaraktól, hogy a fóliának ezt már nem feltétlenül kell tudnia?

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5719 Dátum: 2005.06.13 09:25:34 »
Idézetet írta: "Tibus"
Na Hi!

Örülök, hogy már ketten is segítettetek nekem, legalább is válaszoltatok és bíztattatok, pedig már azt hittem, hogy senkit sem fog érdekelni az én dolgom!
Én is csak bíztatlak....Kitartás!!!  Ha nem jön válasz, akkor dobáld csak azt a kérdést újra és újra.....majd csak olvassa olyan is, aki tényleg konyít hozzá. (Én sajna nem...)

Viszont a lökösről annyit, hogy vannak szakik, akik műanyagot is nagyon szépen tudnak "varrni". Szóval ne a cserében gondolkodj, ha nincs "szerte szana szakadva". Márpedig, ha használod, akkor biztos nem vészes. Keress egy szakit és nézesd meg vele, aztán másikat és másikat. Az egyik majd tudja mi a feladat vele. Én már láttam zsír új OFF Honda Accord lököst teljesen lebombázva szarvas által!!! A tulaj összeszedte a nagyobb darabokat az útról majd beballagott egy ilyen már kipróbált műanyagos műhelybe, ahol összerakták neki. Persze akkor már nem volt olyan tartós és még egy ilyen akciót már nem bír ki, de sokkal olcsóbban megcsinálták, mintha egy szép újat vett volna.
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5720 Dátum: 2005.06.13 09:49:32 »
Idézetet írta: "Blasius78"
Szerintetek egy gyárilag egyáltalán nem színezett oldalüveg önmagában véd valamit a nap káros sugarai ellen? Tehát UV szűrős fóliát érdemes felrakatni, vagy az üveg véd annyit önmagában az UV sugaraktól, hogy a fóliának ezt már nem feltétlenül kell tudnia?
A vizsgabiztos nem kötözködik, ha nem csont fekete az ablakod. Mikor mész vizsgázni? Mert sokan csak vizsga után teszik fel, pont a biztosurak miatt.

Az hogy véd-e a színezett üveged?? Passz, de ez nekem kicsit olyan kérdés, mint az hogy sokan gondolkodnak, hogy a terepjárójukra tegyenek-e galytörőt. Van aki tesz, van aki nem. Van aki azt mondja, hogy sok dologtól megvéd, van aki azt mondja, hogy szép!! Szerintem tegyél fóliát, mert az biztos, hogy szép. UV nélkülit már nem nagyon csinálnak csak gagyiba, ha jól tudom. HA meg már megcsinálod, akkor legyen UV ellen védő. (szerintem)
Üdv: Kishaver 74

Momo

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1097
    • http://mithrasz.fw.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5721 Dátum: 2005.06.13 10:20:52 »
Idézetet írta: "kishaver"
A vizsgabiztos nem kötözködik, ha nem csont fekete az ablakod. Mikor mész vizsgázni? Mert sokan csak vizsga után teszik fel, pont a biztosurak miatt.


A kolléganőm férje múlt héten vitte az asszony kocsiját műszakira. Egy rendőr barátja kisérte el, mert már minden lejárt 2 hete az autón. Azt mondta, ha nem látja, nem hiszi el másnak, hogy milyen autók mentek át a viszgán: pl: a szakadt Ladát, ami majdnem szétesett, átengedték a vizsgán. Még a féklámpája se égett rendesen (!). Ezek után ne hogy már a fóliába kössenek bele. Pedig belefognak, hacsak nem ismerős szervízes viszi, aki miatt átengedik. (Nálam így lesz.  :lol:  8) )
Momo 63
Toyota Corolla Hatchback 1,4

Mercurius

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 187
    • http://europe.hungary.org
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5722 Dátum: 2005.06.13 12:18:40 »
Idézetet írta: "Blasius78"


Szerintetek egy gyárilag egyáltalán nem színezett oldalüveg önmagában véd valamit a nap káros sugarai ellen? Tehát UV szűrős fóliát érdemes felrakatni, vagy az üveg véd annyit önmagában az UV sugaraktól, hogy a fóliának ezt már nem feltétlenül kell tudnia?


Jó kérdés! Ha valódi (ablak)üvegből van akkor  az 100%-ot elnyel az UV sugárzásokból. A színezésnek önmagában semmi köze az UV szűrő képességhez... Főként az UV A sugárzás káros, mert a B és C-t szűri illetve elnyeli az ózonréteg. Nem tudom a kocsik biztonsági ablaka műanyagból, vagy üvegből készül-e...
Amúgy a ruha is véd 100%-ban a sugárzástól, úgyhogy már csak egy UV szűrős napszemüveg kell, és nem is kell plusz UV szűrő a kocsi üvegére...
oyota Corolla Sedan 1,6 Sol Sport (2004)

Mercurius

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 187
    • http://europe.hungary.org
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5723 Dátum: 2005.06.13 12:21:15 »
Idézetet írta: "mozes"
:?:  :?:  :?:  :idea: Ja, kiégett az egyik országúti első égőm. Ha nem akarok vele bajlódni vigyem szakszervízbe, vagy ez nem számít garnciálisnak, és nagyon sokat fizetnék??? Vagy jó egy mezei szerelő is?Mit tanácsoltok?

Üdv Mercurius!
Az izzócsere nem bonyolult művelet és semmi veszéllyel nem jár, tehát vágj bele nyugodtan. Minél többet foglalkozol a kocsiddal, annál jobban megszereted! :wink:


Anno itt többen panaszkodtak, hogy szétvágták magukat, és ez elvette a kedvemet... amúgy sem vagyok egy szerelgetős típus. Csak egyszer kellett autót szerelnem, amikoris az egyik henger dugattyút cseréltem ki...  :lol:  félretéve a tréfát, egy hűtőcsövet bilincseltem a helyére...

Na majd megnézem a használati utasítást, és lehet belevágok.
oyota Corolla Sedan 1,6 Sol Sport (2004)

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5724 Dátum: 2005.06.13 12:54:01 »
Üdv minden Corollásnak! :D

Megyjött a 13 éves Rollám a zöldeskártyáról és megint kaptam rá ajálatot megvétel ügyében. :D

Értékek:
                 gyári     mért
alapjárat  750-850   832
Co %       2,00         0,16
CH ppm    300          187

emelt üresjárat
             2500-3000   2872
Co %           2,00       0,38

Tehát környezet barát vagyok pedig a mociba van 185000 km! :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

Tibus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5725 Dátum: 2005.06.13 13:30:16 »
Először is már megint köszönök mindent "music"!
Jó fej vagy, hogy foglalkozol az én kis kérdéseimmel! Meg is fogom kérdezni a srácokat!
Kishavernek is csak hálálkodni tudok! A tippet köszönöm a spoilerre, de azzal az a gáz, hogy gumi, 24 éves, a tartása/formája már nem a régi, szóval eléggé el van vetemedve.
Na mindegy, szóval még érdeklődök itt - ott!

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5726 Dátum: 2005.06.13 13:37:31 »
Tibus!

Esetelg próbáld meg legyártatni üveszálból az egész lököst.Az gyorsabban megy mint bontóban keresgélni.
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5727 Dátum: 2005.06.13 13:42:19 »
Idézetet írta: "Profy"
Tibus!

Esetelg próbáld meg legyártatni üveszálból az egész lököst.Az gyorsabban megy mint bontóban keresgélni.
Ja ez nekem is most jutott eszembe. Mondjuk egy egész lökös üvegszálból.... ez sem lesz bitang erős, de legalább szépre meg lehet csinálni. 30-40 környékén megúszod, még ha durván megerősítik és 5-6 rétegből készül. A gyárit szerintem 60-ból még csak álmodni se merd  :evil:  :x  Ez van a gyári alkatrészek horror áron mennek. :cry:
Üdv: Kishaver 74

Tibus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5728 Dátum: 2005.06.13 13:45:06 »
Profy!

Azt is próbáltam már, de arra kapásból azt mondták, hogy 100e Ft, mert nem gyári, hanem úgy kell megcsinálni. Annyi pénzem pedig sajna nincs rá, mert most kell egy nagy ráncfelvarrás a kocsinak/karosszéria, festés, motor/, és nem a spoiler a legfontosabb, legalább is 100e-ért. Persze, ha van olcsóbban, akkor az már jobban érdekelne.

Tibus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 27
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5729 Dátum: 2005.06.13 13:49:31 »
Én azért abba bíztam, hogy egy sima gumispoiler előre azért olcsóbb lesz, persze, ha megtalálnám valahol azt a Foha nevű céget/ami már lehet hogy nem is létezik/, akkor sokkal okosabbak lehetnénk!