Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6041816 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5640 Dátum: 2005.06.06 07:51:43 »
Gratula mozes a jarganyhoz!
nekem is van res, mert meg nem jutottam el odaig hogy elvigyem a szervizbe, de mar lattak es mondtak hogy megigazitjak. a kep alapjan aszem a bal oldali nalam ahol res van.
masik. nem tudom ti hogy vagytok vele, de engem zavart hogy a potkerek felnivel felfele van es alatta ott a sok ures hely. hetvegen csinaltam hozza 1 rovidebb csavart es megforditottam a kereket, lerogzitettem es a toyotas szutyo az a kresz csomag, az elakadas jelzo kivetelevel boven elfer a potkerekbe.

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5641 Dátum: 2005.06.06 11:08:39 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Sziasztok

Kérdésem lenne elsősorban azokhoz, akiknek Corolla Wagon-juk van.
Mivel apámék mostanában sokat cipekedtek futóval költözködés miatt, feltűnt neki, hogy nagyon leül a kocsi a hátsó keréknél.
Most 7végén megnéztem és megmértem.
Terhelés nélkül és terhelve néztem.
A terhelés egy pontosan 70kg-os ember jelentette, aki nyitott csominál beült a csomagtartóba.
És az az érdeked, hogy a 70 kg-tól a hátsó keréknél 7 cm-t sülyed a kaszni.
Nem sok ez egy kicsit?
Ráadásul 2 db 50 kg-os cementeszsákkal a hátsó keréknél a kaszni pereme majdnem egy vonalban van a kerék futófelületével. Semmi nincs cserélve, minded gyári.

Ha esetleg valaki meg tudná nézni azt megköszönném.
Illetve szerintetek ez normális?
Nem kellene megnézetnie?

köszi


Nekem wagonom van, és amikor újítottuk fel a lakást több száz kiló csempét meg járólapot vittem benne. Mondjuk eléggé leült, de óvatosan mentem vele és nem volt gond. Így a számok alapján elég soknak tűnik, de én nem mértem az enyémen. Mondjuk az sem mindegy, mennyire hátra teszed a cuccot, nyilván minél erőrébb érdemes. Meg lehet, hogy a rugók progresszívek (vagy hogy mondják), vagyis a teljes leülés közelében már nagyobb erő kell adott mértékű összenyomáshoz. De ez csak az én okoskodásom. Majd megnézem, hogy mennyit ül le az enyém, de eddig nekem nem tűnt fel, hogy nagyon vészes lenne.

veze

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: fogyasztás
« Válasz #5642 Dátum: 2005.06.06 11:15:00 »
Idézetet írta: "Agyarka"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "szazketto"
Nekem meg mar volt hogy egy teljes tank atlaga lett 10.9... ez van

Ekkora átlagot csak úgy tudok elképzelni, hogy mondjuk a németeknél folymatosan autópályázol mondjuk 600km-t, csak tankolni állsz meg és azért végig nyomod neki rendesen  :shock:


Ilyen módon használva kijönne több is , mint 10.9 ... Az AB-teszt szerint valami 14 liter volt az 1.6-os Corolla maximális fogyasztása , ez gyakorlatilag folyamatos végsebességet jelent . Hozzátenném , hogy ez nem kirívó , a többi 1.6-os konkurrens autónak is hasonló értékek jöttek ki - sőt . Én is nyelettem már be autópályán bőven 10 fölött a Carinával , nem nehéz , csak elég gyorsan kell menni hozzá  :roll:


A legmagasabb fogyasztást az autó nem a folyamatos autópályás végsebesség közeli állapotban produkálja. Sokkal többet eszik állandó padlógáz- padllófék üzemmódban.  Városban, vagy kicsit forgalmasabb közúton motortól függően akár 9-10 l-el is meg lehet dobni a fogyasztást. Persze ekkor nem csak a benzin fogy, hanem a fékbetétek, gumik, futómű is kevesebb mint fele annyit bir ki mint normál üzemeltetés esetén.  A Corolla 1,6  fogyasztása 18,6, illetve télen még több is lehet.


Ezzel nem értek egyet. Nekem mindig autópályára jön ki a legmagasabb fogyasztás, nem sokkal lemaradva követi a téli, nagyon rövid szakaszokból álló és sok állást magában foglaló tötyörgés, és országúton sokkal jobb fogyasztás jön ki. Én nagyon sokszor lököm vissza hármasba, és húzatom 6000 fölé, meg előzgetek, de 10 liter fölé országúton még sosem tudtam menni. Viszont tegnap autópályán megint 11,3-as átlag jött ki. Szerintem amelyik Corolla országúton 18,6-ot eszik, azzal komoly gondok vannak!

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5643 Dátum: 2005.06.06 11:47:37 »
Idézetet írta: "veze"
Majd megnézem, hogy mennyit ül le az enyém, de eddig nekem nem tűnt fel, hogy nagyon vészes lenne.


Köszi azt nagyon megköszönném. Úgy mértük, hogy simán nyitott csominál beült az ember úgy, mint egy székre, tehát a kocsi leghátsó pontján.
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5644 Dátum: 2005.06.06 14:22:34 »
Idézetet írta: "SZegecs"
Sziasztok

Kérdésem lenne elsősorban azokhoz, akiknek Corolla Wagon-juk van.
Mivel apámék mostanában sokat cipekedtek futóval költözködés miatt, feltűnt neki, hogy nagyon leül a kocsi a hátsó keréknél.
Most 7végén megnéztem és megmértem.
Terhelés nélkül és terhelve néztem.
A terhelés egy pontosan 70kg-os ember jelentette, aki nyitott csominál beült a csomagtartóba.
És az az érdeked, hogy a 70 kg-tól a hátsó keréknél 7 cm-t sülyed a kaszni.
Nem sok ez egy kicsit?
Ráadásul 2 db 50 kg-os cementeszsákkal a hátsó keréknél a kaszni pereme majdnem egy vonalban van a kerék futófelületével. Semmi nincs cserélve, minded gyári.

Ha esetleg valaki meg tudná nézni azt megköszönném.
Illetve szerintetek ez normális?
Nem kellene megnézetnie?

köszi


Ha nem felejtem el, akkor en is megnezem este. Mondjuk en csak 65 kilo vagyok :)

Szerintem sok az a 7 cm.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5645 Dátum: 2005.06.06 16:47:48 »
Idézetet írta: "Peter"


Ha nem felejtem el, akkor en is megnezem este. Mondjuk en csak 65 kilo vagyok :)

Szerintem sok az a 7 cm.


KÖszi Neked is. Azt az 5 kilót pótold ki 10 üveg sörrel, és akkor kb jó lesz:-)
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5646 Dátum: 2005.06.06 18:49:01 »
Veze

Nem az autóval baj, hanem a sofőrökkel. 1 garnitúra fékbetét alig bir ki 10e km-ert.


SZegecs

A sedan is nagyon megsüllyed ha teleteszem a csomagtartót. Alig birok vele átmenni a kertkapun, olyan alacsony lesz.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5647 Dátum: 2005.06.06 19:42:25 »
Idézetet írta: "Agyarka"

A sedan is nagyon megsüllyed ha teleteszem a csomagtartót. Alig birok vele átmenni a kertkapun, olyan alacsony lesz.


OK, na de attól, hogy egy ember beül????

De lehet, hogy tényleg ez a normális, csak nagyon furcsa
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5648 Dátum: 2005.06.06 19:54:13 »
Szerintem más ha hátra ülsz mintha pakolnál bele, mert akkor elöl is ülsz és ott is van súly így nem bír annyira hátrabillenni.
Talán...

mozes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5649 Dátum: 2005.06.06 21:28:08 »
Szerdán vesszük át az új családtagot, egy 1.6 VVTi corolla wagont! :supz:  [smilie=sm38.gif]

janusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5650 Dátum: 2005.06.06 21:50:11 »
Idézetet írta: "mozes"
Szerdán vesszük át az új családtagot, egy 1.6 VVTi corolla wagont! :supz:  [smilie=sm38.gif]


bibiii, en meg holnap  :supz:
Janusz

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5651 Dátum: 2005.06.07 07:49:17 »
Nekem is az autópálya dobja meg az átlagokat, de nem viszi túlzásba. A hétvégén is időrekordot döntöttem Polgárig meg vissza, a fedcomp 7.9-es áll. Ma tankolok, és kiderül a pontos érték.
Az alábbi időket mértem, az M3 kivezetőtől, az autópályakezelő (matricaértékesítő) kuckójától indulva: Gyöngyös 26', Füzesabony 44', Polgár 69'. Az értékek a lehajtók melleti elhaladás idejét jelölik. Max sebesség 175 volt, amúgy a 150-et tartottam.

A fedcompot egyszer néztem meg, 120-nál kerek 7 liter a fogyasztás.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5652 Dátum: 2005.06.07 07:55:01 »
Vasárnap kézimosást végeztem, sajna feltűnt az elején pár kavicsfelverődés, ami előtte nem volt.  :?
Ami rosszabb, tegnap a Metróban mindkét oldalon hagytak nyomot a mellettem pa(r)kolók, bal oldalon a hátsó ajtó mögött 3 függőleges karc, a jobb oldalon a tükör alatt egy pontszerű sérülés, kissé a lemez is benyomódott  :twisted:  Hogy ott hogy sikerült elérni, nem tudom.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5653 Dátum: 2005.06.07 08:52:33 »
Idézetet írta: "whis"
Vasárnap kézimosást végeztem, sajna feltűnt az elején pár kavicsfelverődés, ami előtte nem volt.  :?
Ami rosszabb, tegnap a Metróban mindkét oldalon hagytak nyomot a mellettem pa(r)kolók, bal oldalon a hátsó ajtó mögött 3 függőleges karc, a jobb oldalon a tükör alatt egy pontszerű sérülés, kissé a lemez is benyomódott  :twisted:  Hogy ott hogy sikerült elérni, nem tudom.


hát ez nem hangzik túl jól!
metroba azért utálok járni mert a népek nem viszik vissza a kocsikat -nem pénzes-és széthagyják a parkolóban . össze vissza viszi őket a szél és nekivágják a kocsidnak
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Fighting

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5654 Dátum: 2005.06.07 09:11:46 »
Hétvégén végre megvolt az első hosszú utazás az autóval.
Hál istennek nem történt semmi veszélyes esemény, hacsak azt nem számolom, hogy a létező legrosszabkor sikerült elindulni pénteken, és igy kb. 1 óra volt, amig Budapesten átvergödtünk az M7-esig, és ráadásul ott is dugó volt szinte végig.
Bár megérte, mert igy este tudtunk grillezni! :lol:
Hazafelé viszont a 175 km-t kb. 1 óra 40 perc alatt sikerült megtenni, pedig a sztrádán csak az Érdi emelkedőhőz érve léptem át a 150-et, addig meg inkább 140-145 között közlekedtem.
A fogyasztás az szerint hibátlan lett.
Az abszólút vegyes használat mellett 511 km-re 35,03 l-t tankoltam, ami 6,85-ös fogyasztás.
S lesz ez még jobb is szerintem! :D
Play like a champion today

E12 '03 Corolla 1.4 VVT-i HB 3 a.