Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6041827 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Re: bejáratás
« Válasz #5610 Dátum: 2005.06.04 14:35:18 »
Idézetet írta: "mozes"
Üdv All!
1 hét múlva érkezik a családba egy új tag, egy corolla wagon 1.6 vvti személyében  :D
Mire érdemes figyelni az első időszakban?
Be kell járatni?
Az első pár ezer után érdemes olajat cserélni?
Ez az első új autónk, ezért kérdezek ennyi dolgot.


Gratula az autohoz!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5611 Dátum: 2005.06.04 15:04:42 »
Idézetet írta: "mozes"
music!
Köszönöm a gyors és tartalmas választ! :prayer:  

Igazán nincs mit. :wink:
music     

janusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: bejáratás
« Válasz #5612 Dátum: 2005.06.04 18:12:47 »
Idézetet írta: "mozes"

1 hét múlva érkezik a családba egy új tag, egy corolla wagon 1.6 vvti személyében  :D
Ez az első új autónk, ezért kérdezek ennyi dolgot.

ha mar itt tartunk, a helyzet velem is hasonlo, kedden veszem at az uj corollat :)
en arra lennek meg kivancsi, hogy atvetelkor mire kell odafigyelni, mit erdemes mindenkeppen megnezni, hogy rendben van-e?
Janusz

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: bejáratás
« Válasz #5613 Dátum: 2005.06.04 21:25:28 »
Idézetet írta: "janusz"
Idézetet írta: "mozes"

1 hét múlva érkezik a családba egy új tag, egy corolla wagon 1.6 vvti személyében  :D
Ez az első új autónk, ezért kérdezek ennyi dolgot.

ha mar itt tartunk, a helyzet velem is hasonlo, kedden veszem at az uj corollat :)
en arra lennek meg kivancsi, hogy atvetelkor mire kell odafigyelni, mit erdemes mindenkeppen megnezni, hogy rendben van-e?

Én annak idején megkértem, hogy mérjük körbe rétegvastagság mérővel. A Toyota Mayernél ezt szó nélkül meg is tették. Ha kértél valami extrát az legyen benne – ezzel nem hinném, hogy gond lenne. Meg a műszerfalat. Nekem a Yarison nehezen nyílt a kesztyűtartó – késöbb garanciába cserélték – és úgy halottam az új Corollánál időnként nagy rés tátong a műszerfalon. Hogy pontosan hol, azt vissza kéne keresni, talán a "Milyen legyen az új Corolla" topikban.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Satriani

  • Vendég
Re: bejáratás
« Válasz #5614 Dátum: 2005.06.04 21:47:55 »
Idézetet írta: "afekete"
...és úgy halottam az új Corollánál időnként nagy rés tátong a műszerfalon. Hogy pontosan hol, azt vissza kéne keresni...

Szerintem a magnó fölötti ív illesztésére gondolsz. Az az enyémben is elég érdekesen néz ki, rossz úton ciripel is.

Különben átadásnál a kereskedő jó esetben mindent szájba szokott rágni.

NewFan

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5615 Dátum: 2005.06.04 22:10:11 »
Az én Corollám új, de rést még nem vettem észre a műszerfalon.
Viszont a vezető felőli részen a műszerfalon belül bizonyos utakon zörög. Nem zavaró, de az eddigi csönd után idegesít egy kicsit. Már minden rekeszt kiürítettem, minden részt leszorítottam vezetés közben, de semmi.
Azon gondolkodom, hogy olajcserénél szólok, hogy nézzék meg.

mozes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: bejáratás
« Válasz #5616 Dátum: 2005.06.04 22:57:59 »
A rétegvizsgálat jó ötlet átvétel előtt! :wink:
Milyen gyári érték?

mozes

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5617 Dátum: 2005.06.04 22:59:38 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "mozes"
music!
Köszönöm a gyors és tartalmas választ! :prayer:  

Igazán nincs mit. :wink:


Sokan irtátok máshol, hogy zörgés hallatszik sok corollából már új korában.
Ez mennyire jellemző a wagonra?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5618 Dátum: 2005.06.04 23:03:54 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Idézetet írta: "Benedek"
Sziasztok!
Fékezéssel kapcsolatosan van egy észrevételem.
Nos ha a az autó megállása után nyomvatartom a  pedált, akkor egy bizonyos idő után azaz érzésem mintha egy kicsit beesne, vagy egy kicsit
(kb.5mm-t) bentebb menne a pedál. A fékhatásokkal semmi problémám, szerintem a fékrásegítő szervó teszi a dolgát. Gond az, hogy még nem volt szervófékes autóm. Normális ez a jelenség??[smilie=sm60.gif]
         A válaszokat előre is köszi!


A Vectrám is csinálta, az ABS lehet az oka!!!


Én ezt produkálni tudom a Camryn és a Carinán is (ABS nélküliek) . Hosszú nyomva tartás után kicsit beljebb megy a pedál (félreértés ne essék : nem folyamatosan süllyed , tehát nem levegős , csak egyszerűen egy idő után picit beljebb megy) .

Szerintem teljesen normális jelenség .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5619 Dátum: 2005.06.04 23:07:36 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Blasius78"
Hali, nem tudja véletlenül valaki, hogy az E10-es Corollákban, amikben nincs klíma, van valamilyen szűrő, ami a kinti levegőt szűri? (tehát valami pollenszűrőszerűség?)

Ha van benne olyan gomb, amivel állítani lehet, hogy külső/belső keringtetésű legyen a levegő, akkor kell lennie.


Ez csak erre a Corollára igaz ? Mert a Camryben is van külső-belső keringtetés (igaz , nem gombos , hanem karos) , de szűrő tutira nincs  :roll: ... Kisebb tárgyak , pl. apró virágszirmok , ahogy bejutnak a szellőzésbe , már jönnek is be az utastérbe  :?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5620 Dátum: 2005.06.04 23:08:29 »
Az elején a hátsó rendszámtábla zörgött, amíg a kétoldalas ragasztó meg nem szűntette. most az anyósülés támladöntő kar műanyagja, meg valami a műszerfal mögött, de csak nagyon durva úton.

igaz már 68000 fölött járok, és lassan két éves lesz.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Re: bejáratás
« Válasz #5621 Dátum: 2005.06.04 23:12:18 »
Idézetet írta: "mozes"
Üdv All!
1 hét múlva érkezik a családba egy új tag, egy corolla wagon 1.6 vvti személyében  :D
Mire érdemes figyelni az első időszakban?
Be kell járatni?
Az első pár ezer után érdemes olajat cserélni?
Ez az első új autónk, ezért kérdezek ennyi dolgot.
Gratulálok az autóhoz! A bejáratásról annyit, hogy szerintem nem kell itt 5-6 ezer km bejáratósdit játszani.
Nagyjából hasonlóan óvatosan kell elkezdeni mint ahogy írták, de kb. 3ezer km bőven elég, aztán normálisan lehet menni vele, néha azért pörgesd meg, hadd szokja...
Én kb. 4000 km-ig játszottam vele a bejáratósdit, de csak azért mert elhatároztam, hogy akkor (1200km-es Prágai út után) cseréltetek benne olajat.
Utólagosan úgy gondolom, hogy felesleges volt. Az előző Corollámban nem cseréltettem olajat, csak a kötelezőkön, aztán mégis ment rendesen. Valszeg a következőben sem fogok, csak ha előírják.
Visszajövök :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5622 Dátum: 2005.06.04 23:12:57 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "whis"
Ez nagyon szép, sajna nem tudom überelni   :o   Talán ha az autópályán nem menne fel a kocsi magától állandóan 150-160-ra, hanem beállna 110-re  :wink: De ez reménytelen.

Mondjuk a meleg idő is nagy segítség - a tűző napon ácsorgás amilyen rossz a fényezésnek, meg az utastérnek, olyan jó a motornak: több órás állás után is gyakorlatilag majdnem üzemmeleg volt a motor.


A motor le-nem-hűlése szempontjából tényleg jó a hőség , de amúgy a legjobb fogyasztásokat a mérsékeltebb , cirka 15-20 fokos levegőben lehet elérni . Mind komoly hidegben , mind komoly melegben kicsit többet eszik (mármint nem átlagban , hanem üzemmeleg állapotban) . Persze , ezeknél az injektoros kocsiknál azért erősen minimális ez a különbség .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5623 Dátum: 2005.06.04 23:15:38 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ez csak erre a Corollára igaz ? Mert a Camryben is van külső-belső keringtetés (igaz , nem gombos , hanem karos) , de szűrő tutira nincs  :roll: ... Kisebb tárgyak , pl. apró virágszirmok , ahogy bejutnak a szellőzésbe , már jönnek is be az utastérbe  :?

Akkoriban ez még nem volt automatikus.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #5624 Dátum: 2005.06.04 23:15:40 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "szazketto"
Nekem meg mar volt hogy egy teljes tank atlaga lett 10.9... ez van

Ekkora átlagot csak úgy tudok elképzelni, hogy mondjuk a németeknél folymatosan autópályázol mondjuk 600km-t, csak tankolni állsz meg és azért végig nyomod neki rendesen  :shock:


Ilyen módon használva kijönne több is , mint 10.9 ... Az AB-teszt szerint valami 14 liter volt az 1.6-os Corolla maximális fogyasztása , ez gyakorlatilag folyamatos végsebességet jelent . Hozzátenném , hogy ez nem kirívó , a többi 1.6-os konkurrens autónak is hasonló értékek jöttek ki - sőt . Én is nyelettem már be autópályán bőven 10 fölött a Carinával , nem nehéz , csak elég gyorsan kell menni hozzá  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )