Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6039851 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

grg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
fogyasztás
« Válasz #555 Dátum: 2004.05.26 14:42:52 »
Haliho

Most tartok 1600kmnél, és azt tapasztalom, hogy olyan 7,8 körüli a fogyasztása az autónak autópálya 140nel, kevés várossal.
Ez így jó agy magas?
G
1.4

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #556 Dátum: 2004.05.26 15:05:38 »
Szerintem jó.  8)  Majd úgy 3000 után fog csökkenni egy kicsit. Persze sok függ a pedálkezeléstől is.  :wink:  Nekem az első 14.000 km átlaga 7,1, teljesen vegyes üzemben, és relatíve nagyon kevés országúti üzemanyagkímélő használattal (főleg város és sztráda).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

tmbg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 3
Yaris - Corolla utastér összehasonlítás
« Válasz #557 Dátum: 2004.05.26 20:31:53 »
Sziasztok!
Látszólag elég bugyuta kérdésem van, és témacsoportot sem tudtam választani, de arra vagyok kíváncsi, hogy számadatok vagy szubjektív érzés alapján nagyobb-e a Corolla belseje, mint a Yarisé? Egy auto2.hu-s adatlapot találtam sok pontos adtattal és eszerint szinte minden belső méret egyezett, a toyota.hu légköbméter adatai viszont egészen eltérőek. Persze a súlya, hossza lényegesen más, de mégis furcsa, hogy eltérő kategória esetén az utastér azonosan lehet. Hát ennyi.
Köszönöm.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Re: Yaris - Corolla utastér összehasonlítás
« Válasz #558 Dátum: 2004.05.26 21:42:22 »
Idézetet írta: "tmbg"
Sziasztok!
Látszólag elég bugyuta kérdésem van, és témacsoportot sem tudtam választani, de arra vagyok kíváncsi, hogy számadatok vagy szubjektív érzés alapján nagyobb-e a Corolla belseje, mint a Yarisé? Egy auto2.hu-s adatlapot találtam sok pontos adtattal és eszerint szinte minden belső méret egyezett, a toyota.hu légköbméter adatai viszont egészen eltérőek. Persze a súlya, hossza lényegesen más, de mégis furcsa, hogy eltérő kategória esetén az utastér azonosan lehet. Hát ennyi.
Köszönöm.

Nem bugyuta a kérdés, csak pontatlan. Melyik Corollára gondolsz konkrétan?  Egyébként nagyobb. Minden méretet úgysem mértek le. Továbbá az üvegfelületek nagyobbak a Corollában, ezért a szubjektív térérzet is nagyobb.
music     

comaboss

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re: fogyasztás
« Válasz #559 Dátum: 2004.05.26 22:28:03 »
Idézetet írta: "grg"
Haliho

Most tartok 1600kmnél, és azt tapasztalom, hogy olyan 7,8 körüli a fogyasztása az autónak autópálya 140nel, kevés várossal.
Ez így jó agy magas?
G
1.4


Hello!

Mi még nem értük el az 1000km-t sem, de az átlagfogyasztás a computer szerint 6.8 l/100km. Leginkább rövid távon (4-5km) használjuk, és í szerintem nagyon jó!

üdv.

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #560 Dátum: 2004.05.26 23:01:50 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "hillar"
Hi Kollégák :!:
Van valakinek olyan ismerőse, aki el szeretné kótyavetyélni igen idős Corolláját? :wink: :cry:  :cry:
Köszi :!:
ÁÁ  :D  :D

Ez ugyan Carina, de hátha érdekel. (Az indexes forumon van.)
Idézetet írta: "NZs"
Sziasztok!

Elnézést, de mostanában nem ezt a topicot izzítom...
Toyotások eljött az idõ, hogy megváljak a kedvenc autómtól, lassan elkészül a másik, és már a pénzem az sehol... Ha valaki tud érdeklõdõt az autómra akkor segítsen mert sürgõssen el kellene adnom.
Régebben irogattam ide is úgyhogy van az autóról info.
Én a második tulaj vagyok a barátom mamája vette az autót szalonban itthon én meg töle.
Rendesen szervizeltettem rendben is van a piros!
Egyébkent egy 1992-es évj. májusi CARINA II XLi.
1600ccm, 16 szelepes!
Elég jól felszerelt autó! Rendben van a fogyasztása is ma lenugrotta vidékre a 31-esen mentem-jöttem + város is volt 2.000.- ért tankoltam majdnem 8liter-bõl 115 ig mentem vele és még van a tankban. :)
Felraktam a
http://kep.tar.hu/nagyzsigmond
-ra 1-2 fotót róla szeretnék 650.000 kapni érte de ha valakit érdekel meg1ezünk!
Ha tudtok segítsetek vészhelyzet van!
Üdvözlettem mindenkinek!
NZs

Köszi mindenkinek  :lol: most röpülök Carina - nézőbe ... :idea:
ÁÁ :D  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

kalrob

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #561 Dátum: 2004.05.27 07:34:30 »
Jó Reggelt!

Légyszíves segítsettek, ha tudtok: tegnap délután éppen töltöttem fel a 3 hónapos új COROLLÁM ablakmosó tartályát, amikor a motorháztető belső felén észrevettem, hogy egy lyuk van a szigetelésena motor felett. Hallottam előfordul, hogy egerek vagy más rágcsálok befészkelik magukat, hogy ott melegedjenek, ez igaz, vagy nem! És, ha egér az, hogy tudnék védekezni ellene a kocsin belül( a garázsba rögtön raktunk ki egérfogót, igaz nincs egér szag és nincs semmi nyoma, hogy ott lenne egy is).

Köszi előre is!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #562 Dátum: 2004.05.27 07:39:05 »
Ez a luk milyen szélű? Tipikus rágott luk, vagy éles szélű vágott/égetett?
Rágcsáló ellen csakis a garázsba elhelyezett csapdákkal, csalikkal tudsz védekezni, a kocsiba nem nagyon tudsz ilyet tenni. De a kocsi alá mondjuk igen. Van az a ragasztós jellegű csapda (ami igen kínos halált okoz a szerencsétlen egérnek), be lehet tenni a kerekek mögé/mellé a földre.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kalrob

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 29
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #563 Dátum: 2004.05.27 07:45:08 »
Biztos, hogy rágott, és nem vágott. Köszi ezt a ragasztos ötletet, éppen most mondta a kollegám is.

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #564 Dátum: 2004.05.27 08:47:36 »
Az egérfogóban elhelyezett sport-szelet csodákat tud művelni. (darabot letörni és szépen rányomkodni a tartó részre.)
Anno a hadseregben volt hogy 13-at fogtam egy nap a kantinban:)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #565 Dátum: 2004.05.27 08:51:43 »
A ragaccsal arra figyelj, hogy nagyon ragad, mindenhez, viszont ha kicsi a beragasztózott kartondarab, akkor a mouse elmenekül róla, aztán a ragasztós lába, farka stb. valahol ott marasztalja, vagy elhúzza az egész ragacsot. Én vadásztam már le szekrény hátáról, meg mosógép belsejéből elvándorolt ragacsos egeret!


jó egérfogást!  :)


De lehet, hogy más rágcsáló, esetleg macska, az a körmeivel tudja kitépni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26347
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #566 Dátum: 2004.05.27 09:48:03 »
Arra vigyázz, hogyha a tettes nem egér, hanem nyest, vagy menyét, ne lássa senki, hogy kipurcantottad, mert védett állat mindkettő :!:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #567 Dátum: 2004.05.27 10:02:47 »
A ragacsos papírból egérnek már egy A4-esnyi méret is elég. A nyest ezzel simán megbirkózik. Az egérfogó meg max a nyest orrára tud koppintani  :)
Ha meg macsak kapirgálta ki, akkor "fene a körmét!"  :pal3:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re: carina
« Válasz #568 Dátum: 2004.05.27 11:30:15 »
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "ovidiu"
Idézetet írta: "hillar"
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "hillar"
Hi Kollégák :!:
Van valakinek olyan ismerőse, aki el szeretné kótyavetyélni igen idős Corolláját? :wink: :cry:  :cry:
Köszi :!:
ÁÁ  :D  :D



Szia!

Nekem van ismerősöm aki eladná 14 éves (gáz/benzin) carinat, 530e.-ért.


ovidiu!
Írj az autóról és a használójáról még valamit, lécciii!!! :roll:  :roll:
ÁÁ :D  :D


Szia!
Kollegámé a kocsi, hívni fog - mail ment.
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

Papa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #569 Dátum: 2004.05.27 13:19:20 »
Idézetet írta: "music"
Arra vigyázz, hogyha a tettes nem egér, hanem nyest, vagy menyét, ne lássa senki, hogy kipurcantottad, mert védett állat mindkettő :!:


Hi!

A nyestek ellen a motorházban, nylonharisnyában elhelyezett kutyaszőrt használok. A meleg motortól legtávolabbra, egy kábelre rákötöttem. Nekem bevált. Sajna az autó tetején azért korcsolyáznak ezek a kis „vackok”, de a kábeleket békén hagyják.

Egyik ismerősömnek a Citroen xara lambdaszondáját rágták el. Szakszerviz 80 ezret mondott rá.
 :(
dv: Papa
'00 Corolla sedan