Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6039943 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Aurelio

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 75
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #480 Dátum: 2004.05.11 22:56:45 »
Idézetet írta: "rittzo"
Szevasztok!
Van valakinek ötlete vagy tapasztalata,hogy corollára lehet-e kipufogó véget rakni????? Valamilyen krómos végre gondolok.Csak ugye a kipufogó vég az ferde így macerás a dolog.


Ezen már én is gondolkodtam, de elég macerásnak tűnik a hajlított vég miatt.
Milyenre gondoltál? Kerek, ovális? Szvsz utóbbi jobban nézne ki a lökhárító alatt, mivel nem állna el annyira. de persze élőben látva lehet hogy másképp vélekednék.
Nézz el a lackotuning.hu-ra, ott van egy kipufogós oldalra link, sok véggel és képekkel is.
'03 Corolla 1.6

DATMAN

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #481 Dátum: 2004.05.12 09:59:22 »
Szia whis!

Nekem is produkált hasonlót az ajtó, én WD40 -el fújtam be úgy, hogy a határoló belső részéig benyomtam a csövet. Nekem onnan jött a nyekergés. Volt - nincs.

DATMAN



Idézetet írta: "whis"
Ma reggel megvolt az egyéves szerviz, 14200 kn-nél.
- Olajat én vittem, azt szépen be is írták a szervizkönyvbe (azt mondjuk nem írták be, hogy milyen olajat vittem  :(  )
- Klíma megjavult.  Hiba oka, hogy egy csatlakozásnál kilazult a tömítettség és a gáz elszökött. Most működik.
- A kért első sárfogók nem érkeztek be a raktárba, így azokért majd valamikor vissza kell mennem  :(
Számla vége 8.800 Ft, ebből munkadíj 6050Ft. Ja, kaptam 4L nyári ablakmosót 600 pénzért. Pedig épp akartam, hogy kifogyjon a téli a tartályból.

Amit elfelejtettem, hogy az ajtók kicsit nyikorognak kinyitáskor, ha túl sokat áll napon a kocsi. Gondolom az erőhatároló pántra kell némi kenőanyag...
 8)
.4 HB Corolla

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #482 Dátum: 2004.05.12 15:32:09 »
Köszi a tippet!  :)  Igaz nincs WD40-em, de megpróbálom műszerfalápolóval megkenni, hátha az is segít. Ha nem, akkor marad valami zsírféle bevetése...
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
új corolla zörög
« Válasz #483 Dátum: 2004.05.13 09:28:03 »
Sziasztok!

3 hónapos corollam elég intenzíven kezd zörögni - hála BP.-i utak. Ez egyáltalán nem dob fel, mert előző 6 éves kocsim sem zörögött nyöszörgött ennyit. A következő zörejeket hallom:
- CD feletti illesztésnél nyöszörög (tudom másnál is)
- vezető oldalon műszerfalban néha vmi. kotyog
- bal hátsó ajtó, üveg alatti jobb felső része zörög
- anyósülés nyöszörög
- jobb első ajtó (asszem) zörög...
- csomagtartóból nemtom mi de nagyobb bukkanónál valami nyikan..
Lehet, hogy csak én vagyok túl érzékeny és ez így normális, csak attól tartok h. 1-2 év múlva olyan lesz a kocsi mint egy zörgős taxi :(
Sikerült nektek már új corollanal zörjeket megszüntetni???
Ami még érdekes, hogy néha a motor leállításánál tapsztaltam, hogy ciripel vmi, talán az ékszíj?!
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: új corolla zörög
« Válasz #484 Dátum: 2004.05.13 09:56:40 »
Idézetet írta: "ovidiu"

- CD feletti illesztésnél nyöszörög (tudom másnál is)
Itt nekem is nyöszörög, de érdekes módon nem mindig
- vezető oldalon műszerfalban néha vmi. kotyog
ez nagy valószínűséggel egy kábelköteg lesz, meg kéne kémlelni a kormány mellett balra lévő tárolódoboz kivételével.
- bal hátsó ajtó, üveg alatti jobb felső része zörög
próbáld meg nyomkodni, hátha visszapattan a helyére. Nekem nem volt e helyére pattanva a bal oldali A-oszlop burkolata, a bal oldali küszöb burkolata és a középkonzol alja.
- anyósülés nyöszörög
lehet, hogy valamelyik rögzítőcsavar laza
- jobb első ajtó (asszem) zörög...
- csomagtartóból nemtom mi de nagyobb bukkanónál valami nyikan..
a kalaptartó a helyén van? Nekem időnként elmozdul (ha túl púposan pakolom a csomatartót, és olyankor nyöszörög. Kézzel megmozgatom és beigazodik a helyére. Esetleg a rendszámtábla és a hátsó ülés is nyiszoghat (ez utóbbi volt mozgatva valamikor?)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Re: új corolla zörög
« Válasz #485 Dátum: 2004.05.13 10:34:21 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "ovidiu,whis"

- CD feletti illesztésnél nyöszörög (tudom másnál is)
Itt nekem is nyöszörög, de érdekes módon nem mindig
És próbáltad már megszüntetni? lehet,h valamivel ki kellene tömni a nyilást
- vezető oldalon műszerfalban néha vmi. kotyog
ez nagy valószínűséggel egy kábelköteg lesz, meg kéne kémlelni a kormány mellett balra lévő tárolódoboz kivételével.
A tárolódobozt már próbáltam kivenni, de nem sikerült. Hogyan lehet? Arra sem jöttem rá, hogy lehet lebontani a műnyagot a kormány alatt.
- bal hátsó ajtó, üveg alatti jobb felső része zörög
próbáld meg nyomkodni, hátha visszapattan a helyére. Nekem nem volt e helyére pattanva a bal oldali A-oszlop burkolata, a bal oldali küszöb burkolata és a középkonzol alja.
Lehet, mert mikor megnyomom már nem zörög
- anyósülés nyöszörög
lehet, hogy valamelyik rögzítőcsavar laza
- jobb első ajtó (asszem) zörög...
- csomagtartóból nemtom mi de nagyobb bukkanónál valami nyikan..
a kalaptartó a helyén van? Nekem időnként elmozdul (ha túl púposan pakolom a csomatartót, és olyankor nyöszörög. Kézzel megmozgatom és beigazodik a helyére. Esetleg a rendszámtábla és a hátsó ülés is nyiszoghat (ez utóbbi volt mozgatva valamikor?)
A kalaptartóra direkt figyelek, hogy ne púpozzak alá, mert vki mondta, hogy a megerőlteteed akkor utána tutti zörögni fog. A rendszámtáblát már alábéleltem, mert az elejétől fogva zörgött. Az ülést megnézem mert az többször le volt hajtva.
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #486 Dátum: 2004.05.13 10:40:24 »
A kis tároló kiszerelése: két oldalt van két ütközőfül, ami nem emgedi kinyílni, az alsó részen pedig pattintós pántja van (amin mozog). Kivétele: vagy úgy lehet, hogy annyira benyomod az egyik oldalát, hogy a fül kiakadjon, majd ezután felfelé emelve le lehet pattintani. Vagy, kissé kinyitod, majd emelet felfelé, hogy az alja kipattanjon, ezután a két fülnek már találsz egy kihagyott helyet, ahol simán ki lehet húzni. Kicsit bonyolult így leírva...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #487 Dátum: 2004.05.13 10:56:14 »
WHIS!

Köszi megpróbálom és meglátjuk... Ékszíj nyikorvás volt már neked?
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #488 Dátum: 2004.05.13 11:21:06 »
Az ékszíjam nem nyikorgott eddig.
A rádió fölötti rész nyöszörgésére nem találtam megoldást, valószínüleg a klíma szerelésénél nem sikerült tökéletesen az összerakás. ha nyöszörgés közben kézzel lenyomom felülről, akkor elhallgat...
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #489 Dátum: 2004.05.13 15:19:48 »
Eddig nem akartam írni,de ha már más is megtette. Kicsit énis szomorú vagyok, mert a legváratlanabb helyekről jön néha nyikorgás, kopogás.
A jobb oldali ajtó bukkanóknál 1-2 hétig olyan hangot hallatott, mintha az üvegbe beleérne valami fémes. A középkonzol mögül is idegesítő hang jön néha, mintha a hamutartóban felejtettem volna egy 20ft-ost.
A kormány alól is jön hang,ez tényleg a kábelköteg lehet.  :cry:

A csomagtér ajtó is zajos volt, nehezen,de rájöttem mi okozza. Nem a kalaptartó, hanem a csomagtér belső műanyag borítása és a fém közötti rés zenél. Szétszedtem és kitömtem szivaccsal, mostmár jobb.

kuf

kuf

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 239
    • http://www.igeny.hu/corolla
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #490 Dátum: 2004.05.13 15:21:13 »
ja, ha valaki le akarja bontani az ajtókárpitot, de nem szeretnél eltörni a gyári bolhákat, annak:

http://www.2003corolla.org/diy.php?diy=11

;)

kuf

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #491 Dátum: 2004.05.13 17:20:42 »
Idézetet írta: "kuf"
Eddig nem akartam írni,de ha már más is megtette. Kicsit énis szomorú vagyok, mert a legváratlanabb helyekről jön néha nyikorgás, kopogás.
A jobb oldali ajtó bukkanóknál 1-2 hétig olyan hangot hallatott, mintha az üvegbe beleérne valami fémes.
Ezt én is tapasztalom mostanában bukkanónál, fémes nyikorgás - fogalmam sincs honnan jön
 A középkonzol mögül is idegesítő hang jön néha, mintha a hamutartóban felejtettem volna egy 20ft-ost.
A kormány alól is jön hang,ez tényleg a kábelköteg lehet.  :cry:
Igen, ezt is hallom szerintem is vmi kábelköteg
A csomagtér ajtó is zajos volt, nehezen,de rájöttem mi okozza. Nem a kalaptartó, hanem a csomagtér belső műanyag borítása és a fém közötti rés zenél. Szétszedtem és kitömtem szivaccsal, mostmár jobb.
Na ez viszont hol is van pontosan??

kuf


KUF!

Mennyit futott a kocsid? Tán nem Vácon vetted?
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
csatlakozó
« Válasz #492 Dátum: 2004.05.13 17:26:56 »
Vezető oldalon a kis kinyitható ajtó alatt találtam egy szabadon levő fehér csatlakozót. Tudja valaki, hogy oda mit lehet csatlakoztatni?
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #493 Dátum: 2004.05.13 22:16:34 »
Szerintem valami diagnosztikai csatlakozó.  [smilie=sm54.gif]

donlkj

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
fékek
« Válasz #494 Dátum: 2004.05.14 06:57:53 »
Sziasztok,

fékekkel kapcsolatos kérdésem lenne  a gurukhoz.
88-as dízel Corollám van.
Cirka 360ezer van benne, mostanában havi 5ezer km-ert megyek vele havonta.

Egy jó hónapja fékezéskor éreztem, hogy mintha abs működne, (persze nincs) rázkódik, rángat, szaggat az autó.
A helyi maszek szervíz csapágyakat cserélt, meg féktárcsát és fékpofát.
Talán ha 4-5ezer km-ert mentem vele, de újra ez a jelenség.
MI lehet a gond? Szar minőségű fékeket tettek be, vagy más probléma is lehet?
Vigyem szerintetek vissza, hogy 5e után kiprucant a fék -gariba cseréljék ki, vagy vegyem meg én a fékhez szükséges dolgokat és szereltessem be, vagy vigyem Toyota márkaszervízbe?(sajnos tapasztalatom szerint, sokkal drágább, és eddig nem volt gond a kismaszekműhelyekkel).

Kérlek adjatok tanácsaot!
Köszi