Szerző Téma: Minden, ami Corollával kapcsolatos  (Megtekintve 6057548 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

ovidiu

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 80
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #390 Dátum: 2004.04.29 09:31:57 »
Idézetet írta: "whis"
Ovidiu!
Hétfőn megyek egyévesre, akkor kb. 14,300 km körül lesz a kocsiban. Olajat már beszereztem, Esso Ultron (5W-40) lesz.


Hova viszed a kocsit szervizre? Melyik toyota szerviz ajánlott BP.-n. :?:
dv,
O.
2004 Corolla 1.6 HB

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #391 Dátum: 2004.04.29 10:20:43 »
Whis kolléga a Rácz-hoz viszi a közelség miatt. De ajánlani nem merném :) Olvass bele a Márkakereskedők fórumba.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #392 Dátum: 2004.04.29 11:47:25 »
Így van, közel van!
Meg mivel a klíma is sztrájkol, amit ők szereltek, nézzék meg, mi a kínja.
Meg rendeltem előre is sárfogó gumit és talán még él erre is a tavalyi kedvezmény, amit ígértek  :wink:
 :wave:

Igazából Mayerhez mennék, de ahhoz nekem át kell menni az egész városon és az kb. 1,5 óra oda, meg ugyanennyi vissza.  :(
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

tomakoma

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #393 Dátum: 2004.04.29 13:11:57 »
Üdv mindenkinek!

Most írok először de régóta követem a hozzászólásokat, melyek sokat segítettek.

A verda 2 hónapos 1.4 hb sol, grafit szürke. Most járok 3000 km-nél.

Minden jól szuperál eddig, kivéve egy dolgot.

A CD fejegység beillesztése nem sikerült tökéletesen a japóknak (mert elvileg onnan jött e kereskedő állítása szerint) és láthatóan eláll a műszerfaltól - van egy pár mm-es rés a magnó és a műszerfal között. Ennek az az eredménye, hogy néha elég erőteljesen nyiszog. Elég idegesítő mert egyelőre ez az egyetlen zajforrás.

Volt már valakinek hasonló, esetleg valamilyen házi praktika, mert nem vagyok biztos benne hogy foglalkoznának ilyen piszlicsáré dololggal a márkaszervízben.

bye toma :twisted:

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #394 Dátum: 2004.04.29 13:25:29 »
Helló, és üdv a fórumon!

Szerintem pedig nyugodtan meg lehet próbálni a márkaszervizt, persze előtte egyeztess velük.
Hol vetted?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #395 Dátum: 2004.04.29 13:43:54 »
Azt hiszem mindenkinek van rés az adott helyen. Nálam is van, de nem vészes. Amikoe sokat áll a kocsi a napon és felmelegszik a műszerfal, akkor kicsit nagyobb a rés és jobban nyiszog az egész. Néha meg meglepően csendes...
 :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

jchroncsik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #396 Dátum: 2004.04.29 16:02:19 »
Üdv mindenkinek! Tudtok esetleg abban segíteni, hogy meg kellene tudnom a Toyotám hátsó lengéscsillapítójának méretezését. Feleslegesen nem akarom szétszedni, mert akkor nem tudok elmenni alkatrész kereskedésbe, ha valakinek dekkol otthon egy db semmire nem használható, akkor azt kölcsön kérném pár napra. (Gyári túl drága, lehet, hogy találtam viszont utángyártottat).

Ja: 1989 Toyota Corolla 1.3 3 ajtós. Mint Baranyas topic társé, csak nem olyan kegyetlen

Az is jó, ha valaki tudja a benfoglaló méreteket. Vagy elküldi. Vagy valami hasonló...

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #397 Dátum: 2004.04.29 18:46:10 »
Idézetet írta: "jchroncsik"
Üdv mindenkinek! Tudtok esetleg abban segíteni, hogy meg kellene tudnom a Toyotám hátsó lengéscsillapítójának méretezését. Feleslegesen nem akarom szétszedni, mert akkor nem tudok elmenni alkatrész kereskedésbe, ha valakinek dekkol otthon egy db semmire nem használható, akkor azt kölcsön kérném pár napra. (Gyári túl drága, lehet, hogy találtam viszont utángyártottat).

Ja: 1989 Toyota Corolla 1.3 3 ajtós. Mint Baranyas topic társé, csak nem olyan kegyetlen

Az is jó, ha valaki tudja a benfoglaló méreteket. Vagy elküldi. Vagy valami hasonló...


Nekem a gariba van 2 db ha kell!
Ezt az egy dolgot kellet cserélnem eddig a kocsin! :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

tomakoma

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #398 Dátum: 2004.04.30 09:20:01 »
Whis, köszi a választ, nekem is pont olyan akkor mint a tied. Az első pillanattól fogva megvolt ez a bizonyos rés, de mivel február végén vettem át nem nyiszogot egyáltalán. Most, hogy 20+ fokok vannak külön életet él a cucc :?

Mickey, a Rácznál vettem a gépet, ők adták a legjobb ajánlatot + ők számították volna be az előző verdámat messze a legjobban, de szerencsére sikerült eladni privát. Különben rendesek voltak és gyorsak. De hogy ne legyen minden tökéletes a végén még leszedtek 5 rongyra, mint hivatali kenőpénz. Na ezt egy kicsit furcsálottam.
Sajna a szervizükről semmi jót nem lehet hallani valszeg Óbudára fogom hordani.

Üdv.

jchroncsik

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #399 Dátum: 2004.04.30 10:09:24 »
Nekem a gariba van 2 db ha kell!
Ezt az egy dolgot kellet cserélnem eddig a kocsin! :D[/quote]

Üdv Profy!

Érdekelne a dolog, hova kellene mennem érte? (Vmikor jövő héten, ezen a hétvégén már nem jó...)

És tényleg GARIS? :twisted:

karesz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #400 Dátum: 2004.04.30 10:12:35 »
Sziasztok!

ELMÚLT a kocsim furcsa hangja!!! :lol:

A szívósor hatástalan cseréje után kicseréltek egy motortartó bakot, és láss csodát, elmúlt a zaj. Marhára örülök, féltem hogy hetekig cserélgetni fognak minden vackot a kocsin, de nem így lett. Egyébként a szervízeseket néha szinte jobban bántotta ez a hiba, mint engem. Egy nappal a csere után is telefonáltak, hogy elmúlt-e. Tegnap egyébként egy kellemes "hibája" volt a kocsinak. A fed.komp 7,2 átlagfogyasztást mutatott, de tankolásnál 6,7-et számoltam. Most tért el először ennyire, bár nem bántam.

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #401 Dátum: 2004.04.30 10:19:12 »
Na akkor ez is megoldódott  :dancing:
zegecs
'04 Toyota Yaris TS

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26348
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #402 Dátum: 2004.04.30 10:26:56 »
Idézetet írta: "tomakoma"
Whis, köszi a választ, nekem is pont olyan akkor mint a tied. Az els? pillanattól fogva megvolt ez a bizonyos rés, de mivel február végén vettem át nem nyiszogot egyáltalán. Most, hogy 20+ fokok vannak külön életet él a cucc :?  Üdv.

Nekem is tegnap elkezdett nyiszogni - nincs benne CD, úgyhogy máshonnan jön a hang - de még nem találtam meg a pontos helyet , lehet, hogy mégiscsak a jobb elsö lengéscsillapító; nem szívesen áldoznék ilyenre pénzt - hiába...
 :disgusted:
music     

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #403 Dátum: 2004.04.30 16:05:28 »
Idézetet írta: "jchroncsik"
Nekem a gariba van 2 db ha kell!
Ezt az egy dolgot kellet cserélnem eddig a kocsin! :D


Üdv Profy!

Érdekelne a dolog, hova kellene mennem érte? (Vmikor jövő héten, ezen a hétvégén már nem jó...)

És tényleg GARIS? :twisted:[/quote]

Ja persze hogy Garis!
És ha felújítja az ember fia van 2 hátsó pót lengéscsillapító! :D

Sajna Bp fele mostanság nem fogok járni esetleg ha Whis mester nem jön felém akkor fel sem tudom küldeni! :(
Egyébként megtalálható vagyok a tartózkodási helyem szerinti tanyaközpontban! :D
Esetleg küldj mailt vagy sms-t!És kiötlünk valamit! :D
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

SZegecs

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1179
Minden, ami Corollával kapcsolatos.
« Válasz #404 Dátum: 2004.04.30 17:59:47 »
Aki corollával rendelkezik, az mondja meg legyen szíves, hogy a lámpa felkapcsolásakor ugye a Corollában is van a műszerfalon zöld visszajelző lámpa?
Mert apámék vadcsi új Corollájában nem ég kontrol lámpa. Szerintem kell lennie.
És ha hibás, akkor visszaküldöm a kereskedésbe megnézetni ha arra jár.
(Amúgy azt mondta zavaró, hogy nem tudja nappal hogy bekapcsolta-e vagy sem. Mármint hacsak a bajuszkapcsolón nem nézi meg )
zegecs
'04 Toyota Yaris TS